Skocz do zawartości
IGNORED

Kino - problemy z wyborem


miras000

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich serdecznie. Nie myślałem, że zakup kina domowego to taki problem. Poświęciłem chyba już kilkanaśćie godzin na czytanie testów, opini, najróżniejszych forum i im dalej w las tym większy mętlik w głowie :) No to może po kolei. Kino ma służyć w proporcjach: 70% filmy, 20% konsola, 10% muzyka. Pokój to ok. 25m2. Kino 5.0 z możliwością poźniejszego dokupienia suba. I najważniejsze cena: 5000zł (idealnie byłoby mieć 2x tyle ale niestety inne wydatki).

Z moich poszukiwań i preferencji:

1. Amplituner nowy, z duża ilością funkcji multimedialnych( mhl, wifi,3d itp.)

2. Głośniki do tej kwoty napewno nie będą rewelacyjne ale fajnie gdyby udało się znaleźć w dobrym stosunku jakość/cena(oczywiście też nowe).

Wnioski jakie udało mi się wyciągnąć do tej pory:

3. Dość często polecana firma to onkyo. Jeśli bym się zdecydowwał to modele tx-nr717 lub tx- nr626 będą dobrym wyborem?

4. Na początku poszukiwań zastanawiałem sie nad pioneer vsx-923 jednak ta firma jakoś szczególnie nie jest polecana, czy ten ampli jest taki zły?

5. Mało także informacji na temat sony str-dn1040 a przyznam, że jeśli byłby wart polecenia to ta firma odpowiadałaby mi najbardziej( tv sony, konsola sony, smartfon sony).

6.Wiem, że powyższe amplitunery kosztują w granicach 2500zł - 3000zł i zgodnie z zasadą głośniki kupuj droższe niż amplituner, to tutaj tą zasadę ciężko spełnić ( chociaż może z 500zł jeszcze bym wyskrobał:)).

Dzięki z góry i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może coś tu stąd wybierzesz , jutro popatrze jeszcze za czymś innym ponad 5 tys ( biorąc pod uwagę to co napisałeś , że może dodasz 5 stów ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

5. Mało także informacji na temat sony str-dn1040 a przyznam, że jeśli byłby wart polecenia to ta firma odpowiadałaby mi najbardziej( tv sony, konsola sony, smartfon sony).

(...)

 

Masz też np. Google. Wpisujesz Sony STR-DN1040 i wyszukuje Ci m.in. to: http://www.whathifi.com/review/sony-str-dn1040 albo to: http://reviews.cnet.com/av-receivers/sony-str-dn1040/4505-6466_7-35734383.html abo jeszcze co innego. Czytasz i wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , jest tu ( na froum ) taki temat :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o kolumnach piszą ciekawe rzeczy , w sensie , polecane są np.Tannoy-e a założycielowi tematu wogóle nie podeszły , czego to dowodzi ? Trzeba koniecznie samemu posłuchac , każdy ma inne ucho i inne preferencje dźwięku , wiec jesli masz taką możliwośc to nie ma innego wyjścia jak udac się do salonu na odsłuch ( własna muza , najlepiej kilka gatunków i słuchac nawet po kilka razy jeden kawałek jak trzeba za to nie dadzą w pysk ( sorki za wyrażenie) ale to my kupujemy i my wydajemy kasę więc zanim dojdzie do zakupu trzeba posłuchac czy warto ,

to , że masz wszystko w domu od Sony , wcale nie znaczy , żeby i kino było z Sony , bo wtedy gdzie się nie obejrzysz to będzie Sony , tv Sony , konsola Sony , telefon Sony, kibel od Sony , nie nie żartowałem , a tu kino np.Onkyo, Yamaha

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i w połowie tej stronki Yamaha ampli 673 , odtwarzacz 673 i Dali Zensor 7 no trochę więcej niż zakładany Twój budżet ale już coś konkretnego , tyle tylko , że bez suba ,

na drugiej stronie ten sam zestaw elektroniki + kolumny Heco Victa 601+ sub tu jest pełny zestaw i mieszczący się w budżcie , jest też zestaw z Heco Victa 701 ale tylko z ampli 673 , na 4-ej stronie są zestawy z kolumnami Heco Victa ( po połowie) z tą samą Yamaha 673 ,

jest też zestaw z kolumnami Dali Zensor 5 ale z niższym modelem ampli i odtwarzaczem i bez suba za to w budrzecie (str.5) , zaraz pod tym jest zestaw ( ok połowy strony ) z kolumnami Dali Lektor 6 też w budżecie i też bez suba ,

na 6-tej str. też podane są zestawy z Heco Victa ( prawie pocz.str.) ,

pod koniec 7-ej str. z Dali Lektor 6 ( yamaha 573 673 i odtw.673) , na 9-ej stronie trochę za początkiem jest zestaw z wcześniejszą elektroniką ( 673) i kolumny Taga Harmony 806 w budżecie pełny zestaw (4549zł) ,

poniżej z zestawem kolumn Taga Platinum F 60 w granicach 6 tysi ,

poniżej ( ciut poza połową) Yamaha RX-A820Aventage + kolumny Indiana Line Nota 555 ale też bez suba i bez odtw. ( 5648zł) , ludziska chwalą te kolumienki Indiana ,

na 11-ej str, jest zestaw z kolumnami KEF C-5 bez suba (4749zł) ,

pod koniec 22 str. zestawy Yamahy 820 z kolumnami Taga 806, lub Dali Zensor7 ( od4300do 6300zł) , z Zensor5 ok 5800 zł ,

a pod koniec RX-A 820 + odtwarzacz BD-S 673+ kolumny Taga Harmony TAV806+ sub TSW 90 za 5749zł , ten sam ampli z odtw.473 i kolumnami Dali Zensor5 za prawie 6500 zł ,

 

tutaj podam Ci recenzje kolumn , które ludzie chwalą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pochlebnie się wypowiadali też o takich kolumnach ( wspomnianych w zestawach ) a mianowicie Heco Metas 501 , sorki w zestawach jest Victa co nie oznacza , że Mitas jest kiepski , są jeszcze zestawy z kolumnami Mission z MX5 lub MX4 na frontach ,

 

zestawy z ampli Onkyo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i pod koniec ampli 525 z kolumnami Boston Acoustics 260 z subem za nieco ponad 4 tys ,

 

na następnej czyli 4-ej str. ten sam 525 z kolumnami Klipsch Energy CF50 ale bez suba i wywaliłbym ten odtwarzacz 309 więc wyszłoby niecałe 4 tys.,

przed połowa ten sam ampli 525 z kolumnami Boston Acoustics A 250 ( są w teście z linku poniżej ) , i ok. 4800 ale bez suba i do wywalenia odtwarzacz 309 ,

poniżej tego zestawu jest 525 z kol. Taga Harmony 806 z subem i odtwarzaczem do wyrzucenia to za ok. 4200 a bez odtw.niecałe 4 tys. ,

pod spodem z KEF C-5 na przodach za jakieś 4600 a bez odtwarz. myślę , ze ok 4 tys. ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pod koniec stronki Onkyo 515 z Dali zensor 7 za ok 5800 ale po wyrzuceniu odtw 309 spadło by pewnie co najmniej do 5500 ,

w sumie od połowy tej stronki są fajne zestawy np. z Indiana Line Nota 555 za niecałe 4600 w sumie można by zmienic ampli na wyższy model i wywalic odtwarzacz a suba kupic później i takie samo zdanie mam do wszystkich zestawów , suba później dokupic , w połowie str Onkyo 515 - tka z Dali Lektor 6 po odrzuceniu 309-tki wyszłoby pewnie z 5 tysi , pod spodem ten sam 515 z Dali zENSOR 7 za ok 5700 a spadłoby do ok 5300-5400 bez odtwarzacza 309 , 7-a stronka z ampli Onkyo 616 i zestawy z różnymi kolumnami ( Dali Lektor , Boston Acoustics 260 , 360 , Zensor 7 Dali , Klipsch F10 , F20 ten na sptatniej 8 -ej str.pod jej koniec za ok 5700 ,

 

 

tutaj masz test kilku kolumn , warto poczytac ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a dlaczego wywaliłbym odtwarzacz 309 - bo jest kiepski , czyta tylko oryginały nawet nie przeczyta filmów z gazetek , przynajmniej tak było u kolegi , muł jak nie wiem co nie warty swej ceny .

 

a suba to bym z czystym sumieniem polecił Definitive ProSub 1000 , mam takiego i jest mistrz świata przypuszczam , że do 3 tysi jak nie wiecej nie ma konkurencji , nawet Velodyne czy Rel nie dadzą rady bo w tym przedziale cenowym są słabiutkie a pokój masz taki jak ja- 25m2 więc mistrzostwo świata , dużo się nasłuchałem , naoglądałem , naczytałem a tego w sumie wziąłem w ciemno i nie żałuję

 

a gdy już coś sobie wybierzesz , zestaw lub dwa to odsłuchaj chociaż kolumny jak grają .

 

w gruncie rzeczy jest trochę tego i jest z czego wybierac a gdybyś podniósł budżet do 6-7 tys to byłby lepszy ampli z tymi kolumnami lub lepszymi kolumnami z tymi ampli do 2,5tysi , nie wiem czy warto dawac więcej przy Twoim budżecie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dwie uwagi jeśli mogę...

 

1. Polegaj i wierz wyłącznie swoim uszom. Zakupu dokonaj tam gdzie sprzedawca da Ci jakąś możliwość korekty jak coś Ci nie podejdzie. Np. możesz wymienić kolumny, czy amp. Poza wielkimi sieciówkami to kwestia dogadania ze sprzedawcą. Jeśli trafisz na buraka - wyjdź (pomyśl co Cię czeka przy ew. reklamacji, skorzystaniu z gwarancji...)

 

2. Rekomendacje w sieci traktuj albo z przymrużeniem oka - szczególnie te pl. Albo co najwyżej jako wskazówki. Opierając się na nich masz 100% pewności zakupu czegoś co będziesz jeszcze szybciej chciał sprzedać.

 

A ponieważ ze sprzętem spędzisz trochę czasu - warto odżałować jedno, dwa popołudnia i powłóczyć się po sklepach i słuchać, słuchać - ale sprzętu, nie sprzedawców ;P

 

Udanego polowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777 zgadzam się z Tobą w dwustu procentach , i tak jak zauważyłeś , to są tylko propozycje , żeby wiedziec na co ewentualnie zwrócic uwagę , reszta zależy od preferencji kupującego .

 

Może jednak małe ale ,

ale czy Dali , Heco , Roth , Klipsch podane w zestawach to są kiepskie kolumny , żeby miał za jakiś czas się ich pozbywac , podałem ich tyle , żeby można się im bliżej przyjrzec i z nich wybrac , nie spotkałem jeszcze złych opinii o tych kolumnach wiec myślę , że to już jest jakieś małe ukierunkowanie dla miras000 , a wybór oczywiście zależy od niego , może również tak byc , że i żadna z podanych mu nie podejdzie tak jak zauważyłeś , żeby polegał na własnych uszach , też jestem tego samego zdania ale żeby to szukanie nie było takie chaotyczne w sensie jeżdżenie , szukanie , słuchanie sprzedawców , którzy chcą tylko wypchnąc ze sklepu sprzęt by nie zalegał to raczej czasochłonne i nieprzynoszące dobrych rezultatów , ma , moim zdaniem podane niezłe kolumny do rozpatrzenia ,

pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 dokładnie tak jak piszesz. Napewno kilkadziesiąt godzin spędzę przed komputerem szukając kiku opcji nad którymi warto się zastanowić.A dzięki m.in. tego forum ( a raczej użytkownikom) będę posiadał jakąś solidną bazę.Zdaję sobie sprawę, że w trakcie odsłuchu wszystko się zweryfikuje. Mam jeszcze trochę czasu (sprzęt planuje kupić zaraz po wakacjach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.