Skocz do zawartości
IGNORED

Sansui A900p wzmacniacz - padl prawy kanal, POMOCY


jaroslawkonopka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

nabylem jakis czas temu stary wzmacniacz wraz z CD i kolumnami Sansui A900p

sympatycznie gralo to sobie wraz z moim gramofonem i dzis wlaczam wzmacniacz a prawa kolumny milczy

sprawdzilem tyle ile potrafie i wyglada na to ze cos we wzmacniaczu nie dziala prawidlowo

 

czy ktos moglyby pomoc?

podsunac jakis pomysl?

jakis serwis?

moze znacie jakas zlota raczke, jakiegos magika ktory by znal sie na Sansui i pomogl?

 

urzeduje pomiedzy lodzia a wroclawiem plus minus

 

poradzcie cos poprosze

 

pozd

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Po wlaczeniu zasilania po okolo 2-3sek slychac taki cichy trzask,jak zawsze, i zalaczaly sie kolumny.

Niestety tym razem tylkk lewa gra.prawy kanal milczy.

 

Stukalem,dociskalem wczoraj tam gdzie moglem sie dostac i nic.

Plytka selectora (tam gdzie wybieram cd czy inne wejscie) jest trudno dostepna.

 

Mam service manual ale nie ma w nim jak konkretnie i co posprawdzac kiedy jeden kanal milczy.

 

Dzialalo ok do wczoraj.wylaczylem wieczorem i wieczorem nasztepnego dnia prawy kanal po prostu glucha cisza.

Nic nie robilem przy zestawie,po prostu przestalo grac.

Nie gra prawy kanal zadnego urzadzenia podlaczonego.

 

Czy fani Sansui sa tutaj jacys?

Co zrobic co sprawdzic i w jakiej kolejnosci?

 

Przypomnialo mi sie jeszcze ze od jakiegos czasu prawy kanal gra ociupinke ciszej.wlasciwie to bardziej widzialem to na swiecacych diodach niz slyszalem.teraz diody od prawego kanalu sa ciemne,tylko kiedy zmieniam kolumny a na b zapalaja sie (w glosnikach cisza) na moment.

 

Poradzcie cos lub kogos

 

Pozd

 

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam service manual ale nie ma w nim jak konkretnie i co posprawdzac kiedy jeden kanal milczy.

W serwisówkach pokazana jest konstrukcja wzmacniacza oraz jego schemat i rysunki płytek. Na tej podstawie sposób sprawdzania trzeba sobie wymyśleć.

Co zrobic co sprawdzic i w jakiej kolejnosci?

Jeśli chcesz to robić sam to początek przylutuj kawałek kabelka jak na rysunku i sprawdź czy działa, od tego testu zależy dalszy sposób postępowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ok postaram sie dzis lub jutro zrobic to o czym mowisz.

A czy zanim przylutuje ten kabelek mozesz mi powiedziec co to mam nam dac/powiedziec.

 

Gdzie go przylutowuje i w jakim celu i czego sie spodziewac?

 

Przylutowac i co dalej odpalic i...?

 

 

pozd

 

Jarek

 

W serwisówkach pokazana jest konstrukcja wzmacniacza oraz jego schemat i rysunki płytek. Na tej podstawie sposób sprawdzania trzeba sobie wymyśleć.

 

Jeśli chcesz to robić sam to początek przylutuj kawałek kabelka jak na rysunku i sprawdź czy działa, od tego testu zależy dalszy sposób postępowania.

 

Raz jeszcze Jarek.

Omijasz jakiego scalaka - i chcesz sprawdzic czy to nie on jest winien.

Tak i sie wydaje.

 

popraw mnie jesli sie myle

 

 

pozd

 

jarek

 

 

 

 

 

Czesc

 

Ok postaram sie dzis lub jutro zrobic to o czym mowisz.

A czy zanim przylutuje ten kabelek mozesz mi powiedziec co to mam nam dac/powiedziec.

 

Gdzie go przylutowuje i w jakim celu i czego sie spodziewac?

 

Przylutowac i co dalej odpalic i...?

 

 

pozd

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie jesli sie myle

Już poprawiam.

Powodem nie działania jednego kanału może być w zasadzie wszystko co znajduje się w tym kanale począwszy od samego wejścia do samego wyjścia. Najlepszą metodą wstępnego sprawdzenia gdzie należy szukać jest podzielenie wzmacniacza '' na pół''. Robiąc to połączenie o którym pisałem łączysz oba wejścia końcówek mocy. Jeśli po zrobieniu tego połączenia oba głośniki będą grać to należy dalej szukać w układach od wejścia aż do tego połączenia, a jeśli nic się nie zmieni to od wejścia końcówki mocy do końca toru. Po wykonaniu tego połączenia normalnie uruchom wzmacniacz tak jak normalnie to robisz jak chcesz muzyki posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast łączyć oba wejścia można użyć zwykłej słuchawki (z najtańszej pchełki - od mp3 playera, telefonu itp.)

 

Jedna końcówka do masy, druga do badanego punktu - można lecieć od wejścia i "przesłuchać" tor audio. Małą słuchawkę powinien wysterować sygnał ze źródła, można więc sprawdzić czy sygnał nie ginie na np. potencjometrze balansu, selektorze źródła itp.

 

Najlepiej jednak oddać wzmacniacz do naprawy, lub przynajmniej do zdiagnozowania. Samemu można czasem bardziej zepsuć, niż naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem

 

Dam znac jak uda mi sie przeprowadzic ten test

pozd i dziekuje za pomoc z gory

 

 

jarek

 

 

Już poprawiam.

Powodem nie działania jednego kanału może być w zasadzie wszystko co znajduje się w tym kanale począwszy od samego wejścia do samego wyjścia. Najlepszą metodą wstępnego sprawdzenia gdzie należy szukać jest podzielenie wzmacniacza '' na pół''. Robiąc to połączenie o którym pisałem łączysz oba wejścia końcówek mocy. Jeśli po zrobieniu tego połączenia oba głośniki będą grać to należy dalej szukać w układach od wejścia aż do tego połączenia, a jeśli nic się nie zmieni to od wejścia końcówki mocy do końca toru. Po wykonaniu tego połączenia normalnie uruchom wzmacniacz tak jak normalnie to robisz jak chcesz muzyki posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast łączyć oba wejścia można użyć zwykłej słuchawki

Tę samą rzecz można oczywiście zrobić różnymi sposobami. Gdyby wzmacniacz z takim samym uszkodzeniem oddać do kilku serwisantó to każdy z nich postąpi inaczej ale w końcu skutek będzie taki sam.

Samemu można czasem bardziej zepsuć, niż naprawić.

To prawda, w tym jednak przypadku autor wątku nie robi tego sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę samą rzecz można oczywiście zrobić różnymi sposobami. Gdyby wzmacniacz z takim samym uszkodzeniem oddać do kilku serwisantó to każdy z nich postąpi inaczej ale w końcu skutek będzie taki sam.

 

Tak, to oczywiście prawda. Ja jednak jestem zwykle ostrożny w daniu porad typu: "polutuj dwa punkty" - mała pomyłka i takie połączenie - wykonane na stałe, może doprowadzić do "tragedii"

 

Test wykonany słuchawką wydaje się być potencjalnie mniej niebezpieczny - zwykle ewentualna pomyłka kosztować może nas może co najwyżej słuchaweczkę wartą ze 2zł

 

Każda metoda która prowadzi do celu jest dobra (o ile po drodze nie wymienimy połowy wzmacniacza bez potrzeby) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała pomyłka i takie połączenie - wykonane na stałe, może doprowadzić do "tragedii"

Jest to prawda, ale również prawdą jest że podłączając słuchawkę również można popełnić pomyłkę. Można więc powiedzieć że pomylić się można robiąc cokolwiek i w jakikolwiek sposób.

Ten wzmacniacz nie jest łatwy do naprawy ze względu na taką a nie inną fizyczną konstrukcję. Wybrałem więc na razie metodę jak najmniejszej ilości wykonanych czynności o ile to będzie możliwe w miejscach bardziej dostępnych. Czy okaże się ona słuszna okaże się podczas rozwoju zdarzeń.

 

Każda metoda która prowadzi do celu jest dobra (o ile po drodze nie wymienimy połowy wzmacniacza bez potrzeby) ;)

Tak oczywiście, w tym przykładzie z serwisantami pisałem o serwisantach a nie o osobach jedynie podających się za serwisantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Panowie i Panie dajcie mi troche czasu zeby cokolwiek zrobic.

 

Pracuje rzecz jasna plus mam na stanie malego 2.5 latka i w zasadzie zeby cos pogrzebac w sprzecie to tylko weekend.

 

Kilka dni i dam znac co i jak

 

Pozd i dziekuje za rady

 

Hallo Stern

Mam nadzieje ze bedziesz osiagalny w ramach nastepnych krokow naprawczych.

Wracam na dniach

 

Pozd

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie dajcie mi troche czasu zeby cokolwiek zrobic.

Nikt Cię nie pogania przecież.

Mam nadzieje ze bedziesz osiagalny w ramach nastepnych krokow naprawczych.

Tak, to co zaczniemy to i skończymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Tu Jarek i klopotu ciag dalszy.

Hallo Stern, zgodnie z Twoja wytyczna zwarlem ze soba nozki rezystowow dookola tego scalaka kawalkiem drutu.

Niestety, lewy gra jak gral, lekkie trzaski, prawy gluchy jak pien.

 

Jaki z tego moral i co dalej sprawdzac i jak?

 

pozd

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ogólny morał taki że uszkodzona jest końcówka mocy. Rozłącz to połączenie w takim razie. Teraz będę musiał wymyśleć jak do tego podejść. Odezwę się za chwilkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Stern

 

Jeszcze mala uwaga - zdazylo sie 2-3 razy ze ten gluch glosniki zacharczal w czasie normalnego grania, na pol sekundy i zamikl ponownie.

Wlaczalem wzmacniacz kilka razy z nadzieje ze mu sie polepszylo, ale niestety.

 

Obstukalem go raz jeszcze, poprawilem wszelakie polaczenia ktore wpadly mi woko, styki etc - niestety bez poprawy.

 

pozd i daj znac jak cos wymyslisz

 

Jarek

 

pozd

 

Jasiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie występuje napięcie pomiędzy bazą Q3R a Q2R, lub pomiędzy zworkami JW46 i JW47 jeśli Ci wygodniej. Te tranzystory i zworki znajdują się na tej dużej płytce na której są tranzystory mocy.

 

Ja już znikam, będę jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz nie dam rady bo padam - odezwe sie jutro

 

Jakby cos przyszlo Ci jescze do glowy to daj znac.

Sprawdze za jednym zamachem

 

pozd i dzieki za pomoc

 

Jarek

 

Sprawdź jakie występuje napięcie pomiędzy bazą Q3R a Q2R, lub pomiędzy zworkami JW46 i JW47 jeśli Ci wygodniej. Te tranzystory i zworki znajdują się na tej dużej płytce na której są tranzystory mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest możliwe podanie następnego kroku przed uzyskaniem wyników poprzedniego, ale jeśli chcesz coś jeszcze pomierzyć, to sprawdź również napięcie pomiędzy emiterami wyżej wymienionych tranzystorów, pomiędzy emiterami Q4R i Q5R, oraz względem masy na zworce JW42

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zmierzyć napięcie pomiędzy nóżką 9 i nóżką 12, oraz pomiędzy 9 i 13 tego dużego układu scalonego IC1 który znajduje się na tej samej płytce, oraz napięcia względem masy na nóżkach 14 i 15 tego układu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

 

Witam raz jeszcze wszystkich.

Udalo mi sie ustrzelic wczoraj na ebay.de Sansui AU-517 w teoretycznie 1A stanie techniczny i wizualnym = 236e

Wydaje mi sie ze dobry cena.

 

Co tym myslicie?

Jakie macie zdanie dotyczace AU-517?

 

 

Pozd

 

JArek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie doradzić. Konstrukcja z drugiej połowy lat 70-tych ub.w.

W tamtym czasie należał do czołówki - poprawnie zrobiony.

Wg. obecnych kryteriów konstrukcja już archaiczna ale .... jeżeli nie jesteś ortodoksyjnym audiofilem to możesz kupić, o ile jest sprawny.

Posiadam Service Manual 517/717.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.