Skocz do zawartości
IGNORED

Grundig Fine Arts V3


Gucio1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby polecić jakiś dobry serwis, ewentualnie serwisanta z Warszawy, który by naprawił wyłączanie prawego kanału w w/w wzmacniaczu, ewentualnie przeprowadził mały tuning.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Ja korzystam z serwisu Inter-Serwis na Woli. Zawsze bezproblematycznie i szybko.

Trochę czasu od zapytania już upłyneło ale mam nadzieję że się przyda ta informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz Grundig V3 uważam za najlepszy z tych które miałem do tej pory:

Sony STR-DE235, Yamaha AX-496, Marantz PM-6003, Grundig A-903.

Znakomity mocny i krótki bas zawsze we właściwym miejscu, naturalna średnica i góra pasma,

wszystko bez podbarwień...

Kolumny to Tannoy M2.

CD to Fine Arts CD3

Salonik 20m2.

W obecnym systemie brakuje mi lepszej stereofonii i przestrzeni

z rozmieszczeniem źródeł dźwięku na scenie.

Czy wymiana M2 na któreś z tych kolumn poprawi stereofonię w moim systemie ?

Mam też już dosyć tego super poprawnego dźwięku z M2 jednak "przysłoniętego woalką".

Tonsil Siesta

Tonsil Pulse

Pylon Topaz 15

STX F-200 n

Monitor Audio BX5

Monitor Audio R270HD

Acoustic Energy Aegis Neo 3

Tannoy Revolution DC4 T

Totem Arro

Dali Zensor 5

Które są najlepsze?

Które mają najlepszą sterofonię, nasyconą średnicę i najwięcej detali ?

A może jakieś inne byłyby idalne do tego zestawu... może jednak podstawki np. Dynauadio 2/7 ?

Wybór ten niestety został w dużej mierze podyktowany rozmiarami kolumn,

szczególnie głębokościa do ok. 25 cm i ceną do ok. 2500,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszości V3 nad A-903 bym polemizował..

Zależy po prostu pod co oba wzmacniacze się podłączy, Tannoy M2 + A-903 mają podobne sygnatury brzmieniowe więc w ogólnych rozrachunku powstały pewnie ciepłe kluchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszości V3 nad A-903 bym polemizował..

Zależy po prostu pod co oba wzmacniacze się podłączy, Tannoy M2 + A-903 mają podobne sygnatury brzmieniowe więc w ogólnych rozrachunku powstały pewnie ciepłe kluchy.

To prawda było ciepło.

Z A-903 dźwięk był piękny, nasycony, wokale super ale malo selektywny i prawie monofoniczny.

Z V3 jest więcej powietrza ale ciągle brakuje mi stereofonii dlatego pomyślałem

o zmianie głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A-903 dźwięk był piękny, nasycony, wokale super ale malo selektywny i prawie monofoniczny.

Jak będziesz miał kiedyś możliwość, spróbuj posłuchać go z czymś bardziej otwartym brzmieniowo od tannoy : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które z wyżej wymienionych kolumn wybrałbyś do współpracy z Fine Arts V3.

Nawet jeżeli ich nie słuchałeś, na podstawie testów i z opisów na forach audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz nastawiłem się na polskie kolumny. Ale Twoja klasyfikacja dużo mi mówi.

Chciałbym jak najwięcej wyciągnąć z tego budżetu a wiele kolumn odpadło z powodu zbyt dużej głębokości. Przez te kryteria wybór mam mocno ograniczony.

Może jednak wezmę jeszcze pod uwagę zagraniczne produkty.

Bardzo liczę na to że te nowe kolumny zagrają duzo lepiej z V3 niż moje stare poczciwe M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 to znakomity, budżetowy wzmacniacz, coś na poziomie Marantza PM-50, gra ciepło, delikatnie, więc kolumienki nie powinny "mulić"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham ...

Przedwzmacniacz phono w tym V3 to jakieś mistrzostwo.

Mój Dual CS 2235 Q z żadnym wzmacniaczem nie zagrał tak pięknie.

 

W nowych kolumnach w "moim" rozmiarze mam już rozeznanie. Dzięki.

A z tych używanych, już nieprodukowanych ale pasujących

do moich kryteriów cenowo - rozmiarowych znalazłem takie:

Dynaudio 2/7

Xavian Gran Colonna

JMLab Elektra 906

Które z tych kolumn zagrają najlepiej z Grundig V3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltax Libery 5+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że u mnie Liberty 3+ ostro rywalizowały z Tannoy M2.

Ostatecznie postawiłem na M2 ale wtedy miałem wzmacniacz Sony.

Jednak chciałbym bardziej zdecydowamie upgrade'ować mój "system".

Dynaudio 2/7

Xavian Gran Colonna

JMLab Elektra 906

A z tych trzech propozycji powyżej które mogą być najlepsze dla V3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 to znakomity, budżetowy wzmacniacz, coś na poziomie Marantza PM-50, gra ciepło, delikatnie, więc kolumienki nie powinny "mulić"

Myślę, że jest to przeciwieństwo marantza. V3 gra dość dynamicznie, delikatnie rozjaśnionym dźwiękiem i z nie przeciągającym się, bardzo kontrolowanym basem ( szczególnie przy tej cenie ), gdzie marantz miał z tym problemy i ogólnie nadawał się raczej do spokojniejszych utworów.

Może pomyliło Ci się z A-903 ?

V3 mam pod drugim systemie przy PC więc mogę ją odsłuchiwać do woli.

 

Co do kolumn. Do czynienia miałem tylko z dynkami audience 42, nie wiem jak mają się do tych które podałeś (2/7) ale myślę, że będzie ok. Tym bardziej, że jest to wydajny prądowo wzmacniacz.

Focale z reguły grają otwartym i wyeksponowanym wyższym pasmem ( z electrami pewnie nie będzie inaczej, na pewno dużo osób je słuchało ) więc tutaj bym uważał jak nie chcesz mieć sybilantów i świstów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to przeciwieństwo marantza. V3 gra dość dynamicznie, delikatnie rozjaśnionym dźwiękiem i z nie przeciągającym się, bardzo kontrolowanym basem ( szczególnie przy tej cenie ), gdzie marantz miał z tym problemy i ogólnie nadawał się raczej do spokojniejszych utworów.

Może pomyliło Ci się z A-903 ?

V3 mam pod drugim systemie przy PC więc mogę ją odsłuchiwać do woli.

 

Fakt, V3 jest dynamiczniejszy od Marantza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze znam model Fine Arts V4 - model oczko wyżej od V3.

To cholernie wydajna maszyna. Scena jest rysowana bardziej w głąb niż w szerz. Akurat bardzo lubię takie granie. Stereofonia na bardzo poprawnym poziomie. Dynamika, kop, potęga uderzenia. Bas bardzo nisko schodzący, namacalny. Średnica pełna, lekko tłusta.

Zawsze słuchałem V4 z dużymi kolumnami podłogowymi i muszę przyznać, że zawsze byłem pod wrażeniem niskiego, szybkiego, kontrolowanego kopniaka na basie. Ogólnie sprzęt niedoceniany - może to i dobrze bo tanio można nabyć.

 

Moja rada - wszelkie kolumienki bądź kolumny podstawkowe, półkowe i inne dziwolągi odrzuciłbym bez słuchania. Masz wydajny i silny piec, więc bez problemu można podpinać podłogówki, nawet te o niższej skuteczności ze sporymi niskotonowcami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byś radził? Ja słucham swojej v3 na DALI 505 i niezupełnie jestem zadowolony, ale częściowo to kwestia akustyki.

A co sądzicie o starych kolumnach zamkniętych, np słynnych już Grundig boxach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn. Do czynienia miałem tylko z dynkami audience 42, nie wiem jak mają się do tych które podałeś (2/7) ale myślę, że będzie ok.

Tak właśnie wynika z opisów brzmienia że 2/7 z V3 powinny się dobrze uzupełnić.

Natomiast bardzo mnie intryguje co by wynikło w praktyce z mariażu z JMLab.

Moja rada - wszelkie kolumienki bądź kolumny podstawkowe, półkowe i inne dziwolągi odrzuciłbym bez słuchania. Masz wydajny i silny piec, więc bez problemu można podpinać podłogówki, nawet te o niższej skuteczności ze sporymi niskotonowcami.

Te podłogówki które u mnie się zmieszczą to takie które mają max głębokość ok. 25cm.

Z podłogówek po tej selekcji i do kwoty ok. 2500,- zostały:

Acoustic Energy Aegis Neo 3

Dali Zensor 5

Monitor Audio BX5

Monitor Audio R270HD

Tannoy Revolution DC4 T

Totem Arro

Xavian Gran Colonna

Xavian Delizia

Tonsil Siesta

Tonsil Pulse

Tonsil Libra

Pylon Topaz 15

STX F-200 n

RLS Deimos II

Ale które zagrają z V3 najlepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te podłogówki które u mnie się zmieszczą to takie które mają max głębokość ok. 25cm.

[...]

Ale które zagrają z V3 najlepiej?

 

 

Hmm, czy to oznacza, że masz zamiar wepchnąć kolumny gdzieś między szafę a komodę? Upychanie kolumn po kątach pomiędzy meblami czy innymi sprzętami nie ma zbytniego sensu. Podłogowce wymagają przestrzeni po bokach, po obu bokach - to doda oddechu dźwiękowi.

Jeśli więc masz zamiar upchnąć kolumny gdzieś na siłę (bo tylko tyle jest miejsca) to właściwie nie ma znaczenia jaką markę kupisz.

 

Przejrzyj dokładnie ofertę STX - to dobry produkt za normalną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy to oznacza, że masz zamiar wepchnąć kolumny gdzieś między szafę a komodę?

Nie, to nic takiego nie oznacza :)

A z jakimi podłogówkami grał Twoj V4 i z których byłeś najbardziej zadowolony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi podłogówkami grał Twoj V4 i z których byłeś najbardziej zadowolony?

 

To nie jest mój (niestety) V4. Sam chętnie kupię Fine Arts V4, więc jak ktoś ma na zbyciu to proszę o kontakt.

 

Ten V4, o którym wspominam należy do mego przyjaciela. Często wpadam do niego na dużą wódkę, pogawędkę i na posłuchanie kilku płyt.

Otóż przyjaciel ma skrzywienie na punkcie polskich kolumn - kupuje (a potem odsprzedaje ze stratą oczywiście) właściwie wszystkie modele jakie kiedyś wyszły z fabryki Tonsil czy Diora. Dawniej nie można było upolować tych kolumn w sklepach a teraz można nabyć właściwie każdy dawny model za bezcen.

Tak więc te wszystkie Samby, Scherzo, Altusy, Ballady, Bolero, Sonata, Polaris, Rapsodia itp, itd były podpinane pod V4.

Tylko dwie kolumny zrobiły na nas wrażenie - były to Polaris 180 oraz Tonsil Bolero 200. W pierwszym przypadku bas dał się odczuć niemal namacalnie, wisiał w powietrzu cały czas. Bas był lepki i tłusty - chyba przez to trochę wolny i ciut misiowaty. To się może podobać bo czuje się potęgę brzmienia. Ale nie był to bas jaki zagłuszał czy zamulał cokolwiek, to był po prostu bas jaki tworzył silną podstawę dźwiękową.

Bolero to inna sprawa - tu bas wydawał się nieobecny. Ale to było złudne, bas był po prostu mega ultra niski. Właściwie bardziej się go czuje niż słyszy. Niby basu nie ma, ale jak trzeba to (za przeproszeniem) potrafi nagle przypierdolić. Ten bas po prostu gra wtedy kiedy ma grać, co powoduje że mamy wiekszą przestrzeń w dxwięku. Przy Bolero im bardziej volume na wzmaku odkręcone tym lepiej.

 

Były też Fiesty/Siesty ale to kolumny do plumkania, zero siły i ultra niskich rejestrów.

 

Ten Grundig V4 u kumpla robi za drugi system. Można się więc bawić tanim kosztem - a zabawa jest przednia :) Oczywiście kiedy przechodzimy na system główny oparty na końcówce TA-N9000ES słowo "dźwięk" nabiera zupełnie innego znaczenia i dopiero wówczas widać/słychać, że V4 to jednak inna liga.

 

Nie wiem więc czy moja opowieść na coś Ci się przyda. Wiem, że te wszystkie dawne wytwory Tonsila czy Diory efektywnością nie grzeszą. Mimo tego V4 potrafi bez problemu wysterować spore kolumny a uroku dodaje fakt, że gałką wzmocnienia można kręcić niemal do oporu i nie usłyszy się zniekształceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten super opis polskich kolumn w zestawieniu z V4.

To mała lekcja historii :)

Pozwolę sobie Twój opis polskich produktów zacytować w innym temacie.

Mimo tego V4 potrafi bez problemu wysterować spore kolumny a uroku dodaje fakt, że gałką wzmocnienia można kręcić niemal do oporu i nie usłyszy się zniekształceń.

W V3 jest tak samo.

Z Tannoy M2 udało mi się głośność rozkręcić tylko do połowy skali a już nie byłem w stanie wytrzymać.

Ale dźwięk był ciągle czysty bez zniekształceń.

W ogóle bardzo lubię brzmienie M2 ale teraz zależy mi na dźwięku bardziej przeżroczystym niż ciepłym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś z nudów i czystej ciekawości tego V3 i jak dla mnie dźwiękowo to raczej przeciętny wzmacniacz.Brzmienie lekkie owszem całkiem dynamiczne, ale z wątłym basem, dobra przejrzystość góry pasma, ale bez specjalnej głębi czuć, że ten wzmacniacz upraszcza brzmienie brakuje tu rozmachu, muzykalności...do tego ten kiczowaty wygląd ;) Właściwie jeśli Grundig to tylko złota seria A-9000/9009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to sprawa indywidualna i to co dla jednego jest piękne dla drugiego jest brzydkie i o tym

nie powinno się dyskutować.

Z jakimi kolumnami słuchałeś V3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy odsłuch odbył się jeszcze na kolumnach Usher V-601 i doszło do bezpośredniego porównania trzech wzmacniaczy A-903,A-9000(mój obecny wzmacniacz) i ten V3, ogólnie srebrny grundig zagrał całkiem przyjemnie dość otwartym brzmieniem, ale już bez tej masy i barwy jakiej dawał choćby budżetowy A-903 z A-9000 to był kolejny krok do przodu jeszcze szersza scena i lepsza góra pasma w stosunku do A-903.Obecnie gram na Usherach X-718mk2 z A-9000 po kompletnej renowacji i to jest to czego szukałem :) połączenie ciepła i muzykalności Grundiga z otwartym, bezpośrednim brzmieniem X-718.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-9000 niestety nie słyszałem ale ten A-903 to znakomity wzmacniacz, niestety nie miał pilota...

I tak pojawił się V3 i ująl mnie tym nie dużym ale zwartym, krótkim i szybkim basem.

Usher X-718mk2 są niestety poza moim zasięgiem.

Próbuję dobrać do V3 jakieś smukłe niezbyt głębokie podłogówki, które nie muszą grać

potężnie ale za to szeroką sceną z dobrą lokalizacją źródeł dźwięku, z nasyconą średnicą i przeźroczyste. Do każdego rodzaju muzyki. Od klasyki poprzez jazz do rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Dali Zensor 5 dobrze by zagrały z V3, słuchałem ich kiedyś w salonie audio i jak na tak małe podłogówki wydawały z siebie zaskakująco obszerny i nasycony dźwięk, myślę, że z tym lekkim brzmieniem V3 mogłoby się to fajnie zgrać.

 

PS.Późniejsze (1990-93r) A-904/905 i najwyższy A-9009 miały pilota i obsługiwały oficjalnie kolumny 4ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Dali Zensor 5 :)

W takim razie muszę ich posłuchać.

U mnie 8ohm'owy A-903 grał z 4ohm'owymi Tannoy M2

i nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu w stosunku do wcześniejszych wzmacniaczy.

Ale też nigdy nie odkręciłem głośności dalej niż do połowy skali.

Teraz w zestawie V3 i M2 formalnie jest już wszystko ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza klasy budżetowej nie ma sensu kupować drogich głośników za 2500 zł bo to w niczym nie pomoże - on zawsze ograniczy ich możliwości.

Do ciepło grającego wzmacniacza dokup Dali 104 / 505 / 5005 i będzie bardzo dobrze. Nie ma sensu wydawać więcej niż 750 zł.

Do 20 mkw kolumienek podstawkowych zupełnie nie widzę - nie wypełnią pokoju muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza klasy budżetowej nie ma sensu kupować drogich głośników za 2500 zł bo to w niczym nie pomoże - on zawsze ograniczy ich możliwości.

V3 dużo lepiej brzmi z M2 w stosunku do moich poprzednich wzmacniaczy.

Mam wrażenie że to raczej właśnie moje M2 ograniczają V3.

Jeżeli jest tak jak piszesz to chyba nie ma sensu wymieniać kolumn.

Bo w budżecie do 750 zł to nie widzę konkurencji dla Tannoy M2 tym bardziej

że jestem zadowolony z ich dźwięku. Chciałem po prostu "coś" więcej...

 

Być może wkrótce uda mi się posłuchać V3 z Dali 505.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.