Skocz do zawartości
IGNORED

Grundig Fine Arts V3


Gucio1916

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to kolumny ograniczają brzmienie tego systemu - to najtańsza budżetówka która powinna być zestawiana z jasno (a nie ciepło) grającymi wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślę... że ten Grundig zagra jeszcze lepiej np. z Dali Zensor 5.

Jestem w stanie wydać 2500,- za nowe kolumny ale jeżeli używane, podobnej klasy, kupię za 750,-

to będę się cieszyć.

Tylko że kupno używanych jest obarczone poważnym ryzykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Skompletowałem pozostałe elementy do wzmacniacza Fine Arts V3.

W związku z tym że cały system zostanie u mnie na dłużej dokupiłem pilot RCV210

który obsługuje wzmacniacz V3, CD3 oraz Tuner T4.

Nie było łatwo go znaleźć więc zamieszczam link do sprzedawcy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam!

 

Odkopuję troszkę temat. Udało mi się kupić V3 w dobrym stanie i jestem z niego bardzo zadowolony. Szukam teraz kolumn które dobrze z nim zagrają. Pierwszy wybór padł na coś z Dali 104, 505 oraz 450 na czele listy marzeń. Nadarzyła się jednak lokalna oferta na kolumny JBL LX800mkII oraz JBL MK1000. Czy te kolumny pasują ze swoimi walorami brzmieniowymi (czy są jasne?) do V3. Czy warto się w te konkretne modele pakować? Czy w ogóle V3 + JBL to dobre połączenie?. Słucham różnej muzyki. W większości lata 80,90 pop, dance i troszkę jazzu, bluesa. Czasami coś tam plumka w tle z nowości spotify.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiem ci coś. Też mam V3 tyle że z innym frontem (pod marką universum :) )

 

Same końcówki mocy grają w tym wzmacniaczu znacznie lepiej niż z pre. Znacznie poprawia się góra i stereofonia. Na basie bez zmian.

Na wolną chwilę mam pomysł (prosty i odwracalny) żeby wywalić z toru korekcję barwy i zobaczyć na ile to pomoże.

Tyle że nie mam motywacji, bo słucham już na czymś innym :) Więc zostanie temat na wolną chwilę. Ale możesz komuś podrzucić żeby ci to zrobił.

I pomogło mi zmiana kondów wejściowych na foliowe, bo niektóre elektrolity na wejściu zdechły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wystarczy włączyć funkcję Defeat na panelu przednim? Nie wyłącza ona regulacji barwy dzwieku całkowicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiem na pewno, to podłączenie się bezpośrednio pod końcówki mocy znacznie poprawia dźwięk. Teraz pytanie ile da się wykastrować z toru nie zmieniając funkcjonalności całości urządzenia. I który element toru psuje w tym wypadku dźwięk.

 

On tam ma po kolei: bufor na wejściu, później przełącznik wejść, później loudness (odłączany oddzielnym IC, ale nie do końca) później potencjometr głośności 50k później barwę (pierwsza część czyli sama barwa odłączana przekaźnikiem - defeat) później układ mute na przekaźniku i paru tranzystorach, regulację balansu, później następny potek głośności tym razem 10k, później jakiś następny bufor/pre i dopiero wyjście na końcówki. Ufff.

Przed i za każdym stopniem siedzi w torze duży kondensator elektrolityczny (odcięcie DC), do tego jeszcze w paru miejscach ma filtry górnozaporowe przeciwdziałające wzbudzeniom. Razem wzmacniacz zbudowany bardzo technicznie: bezpiecznie i mało audiofilsko (prawdziwy audiofil jest raczej skłonny spalić swoje głośniki niż pozwolić na kondensator w torze ;) )

 

Na pewno można prosto ominąć płytkę barwy bez cięcia ścieżek. A później dopiero bym szukał czy dalej coś wycinać. Najpierw sprawdziłbym bez tego bufora wejściowego, a później bez pre przed samą końcówką mocy. Te końcówki znakomicie się sprawują przy samym potencjometrze, więc IHMO można ciąć wszystko oprócz selektora i potencjometru głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micwoj

Podoba mi się Twój pomysł. Masz rację z tym aby wyłączyć z obwodu wszystkie elementy toru których nie używamy. Jestem ciekawy jak to może zagrać. Sam nie podejmę się takiej operacji (nie ten level) ale spróbuje obgadać temat ze znajomymi. Może na tym forum ktoś pociągnie temat upgrade V3 bo pojedyńcze informacje z tym związane są porozrzucane po wielu wątkach. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił, to zachęcam cię do takiego działania: zrób sobie kawałek kabla z potencjometrem i porównaj samą końcókę do całego wzmacniacza. Później odłączaj po jednym module (najbardziej podejrzewam barwę, na drugim miejscu bufor na wejściu) i pisz po której zmianie zbliżyłeś się najbardziej do grania czystej końcówki tak, żeby znaleźć ten element który najbardziej kaszani.

I koniecznie opisz dla potomnych i dla mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kabel z potkiem to będzie taki najprostszy przedwzmacniacz (tylko bez selektora wejść i sekcji phono) i mogę go podłączyć bezpośrednio do gniazd wejścia na końcówkę mocy. Dobrze rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.