Skocz do zawartości
IGNORED

VTL 2.5


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

tak szukam i szukam a tu na forum niemalze cisza na temat VTL a to dziwne bo to jest dosc znana amerykanska firma

 

wlasnie nabylem droga kupna takowe jedno z 2004 wiec juz na nowych lampach 2 x 12AU7 i 2 x 2AT7 - wczesniej zamiast AT byly 6350

w sekcji gramofonowej siedza 3 sztuki 12AX7 ale te mnie nie interesuja

tak sie zastanawiam ktore z tych lamp sa wzmacniajace a ktore wyjsciowe

wczesniej mialem jedno pre z 12AX7 i 12AT7 i bylo to najlepsze pre jakie mialem - taki sam gain (20dB)

tam wyjsciowe byly wlasnie AT

moze ktos mial lub ma to pre i ma sugestie dotyczce lamp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Tu masz dane które lampy gdzie i do czego..

 

http://www.drhifi.net.au/Used%20Equipment/VTL/TL-2.5%20+%20MC%20PHONO%201/TL-2.5.htm

 

Czego oczekujesz od dżwięku..?

 

W przedwzmacniaczu masz 12au7 ......

 

na tej lampie nie uzyskasz ciepłego środka pasma który oferuje 12ax7 ...

 

ale 12au7 ma inne zalety jest neutralna...

 

 

 

W modelu wyżej pomyśleli o tym.....

 

 

http://www.vtl.com/pages/tl55specifications.html

 

 

Zastosowali w przedwzmacniaczu kochaną .....12ax7...

 

i zamknęli temat ....

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na basie

piszac o pre ktory mial ax i at na wyjsciu mialem na mysli jolide fusion - rewelacja! rzecz praktycznie nie znana po tej stronie atlantyku a szkoda w tej cenie mysle ze nie ma sobie rownych

potem mialem pre z tylko na trzech ax - dupa - opor wewnetrzny tych lamp powoduje ze maja slabe mozliowsci wysterowania koncowek - w moim przypadku by sie to zgadzalo

padlo na vtl 2.5 na wyjsciu ma at czyli tak samo jak jolida tylko wzmacniajace ma inne bo au zamiast ax

sam jestem ciekaw co to bedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

na wyjsciu ma at czyli tak samo jak jolida tylko wzmacniajace ma inne bo au zamiast ax

 

To tylko będzie miało kluczowe znaczenie dla barwy dżwięku.....

O wysterowaniu nic nie wiem...

 

przedwzmacniacz ....czyli lampy wejściowe mają najważniejsze znaczenie dla brzmienia....

 

póżniej w układzie nadganiamy to co jest spaćkane na wejściu....

 

 

 

Jeżeli chodzi o dobry bas....

 

12au7 tung sol

12au7 eh gold

 

obie z bieżącej produkcji

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12au7 tung sol

12au7 eh gold

 

obie sprawdzalem w wersji ax

ale zrazilem sie bierzaca produkcja - no moze poza psvane ktore sa calkiem calkiem

jednak nos nos i jeszcze raz nos - jesli chodzi o ax to long black plates - GE albo RCA - obie ( jesli chodzi o bas ) na prawde spoko. ale nie wiem jak to sie ma do AU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

obie sprawdzalem w wersji ax

ale zrazilem sie bierzaca produkcja - no moze poza psvane ktore sa calkiem calkiem

jednak nos nos i jeszcze raz nos - jesli chodzi o ax to long black plates - GE albo RCA - obie ( jesli chodzi o bas ) na prawde spoko. ale nie wiem jak to sie ma do AU

 

Wersja "ax " to zupełnie inna bajka...

 

jeżeli chodzi o nosy " au" to będziesz musiał spalić sporo kasy na próby...

 

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek ja mam w Lamm'ie 12au7, Dzwiek jaki lubisz i nie potwornie drogo to rca clear top. Super potezny bas, dobry detal i rozswietlona gora. W tej chwili na powrot wsadzilem oryginalne Sylvanie ktore Lamm daje, to rowniez Nosy, te sylwanie daja delikatniejsza gore, minimalnie mniejszy bas, chociaz to pre mma go bardzo duzo, przestrzen bardziej w glab nie tak jak clear topy do przod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 12au7 RCA Clear Top to niewielkie pieniądze bardzo dobrze wydane. Na pewno niczego nie zepsują a warto spróbować.

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy-lampy i pre w drodze

sprzedajacy zobligowal sie do dostarczenia pre z 2ma zestawami nosow - oby nie byly takie same :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zaladowalem te clear topy

calkiem zacnie

szkoda ze VTL nie jest znany po tej stronie atlantyku - kawal porzadnego klocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Clear Top to bardzo bezpieczna lampa jeśli chodzi relację cena/jakość. No i zawsze znajdzie się nabywca w razie jak się nie spodoba. Pod warunkiem że nie chcemy zarobić na niej 300-400% jak to często na alle... się zdarza. Pamiętam kiedyś Amerykanin nie chciał sprzedać mi dwóch tylko wszystkie piętnaście, zostawiłem sobie cztery a jedenaście wystawiłem na alle... po 60zł sztuka cała aukcja trwała 2 godziny a obok jakiś skapiec wystawiał takie same po 240 para tyle kosztuje dorobienie legendy w opisie. Bujał sie z nimi ze dwa miesiące i nie wiem czy sprzedał.

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale typ od ktorego nabylem to pre mial mi wyslac go z 2 zestawami nosow a dostalem EH,JJ i jakies dragony. masakra, na tym tle to rca clear top po prostu blyszczy.

w kazdym badz razie fajnie ze 12AT7 i 12AU7 sa sporo tansze od 12AX7

ciekaw jestem z czego te dysproporcje wynikaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.