Skocz do zawartości
IGNORED

Picasa Web Album - bezpieczny album zdjęć ?


jarek5127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam około 20gb zdjęć i filmów (wycieczki etc). Zastanawiam się gdzie to wszystko ulokować tak, żeby obojętnie kiedy mieć do tego dostęp a zarazem mieć poczucie bezpieczeństwa, że zdjęcia nigdy nie znikną. Czy albumy na platformie Google Picasa Web Album to dobre rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam około 20gb zdjęć i filmów (wycieczki etc). Zastanawiam się gdzie to wszystko ulokować tak, żeby obojętnie kiedy mieć do tego dostęp a zarazem mieć poczucie bezpieczeństwa, że zdjęcia nigdy nie znikną. Czy albumy na platformie Google Picasa Web Album to dobre rozwiązanie ?

Raczej nie znikną, ale można je skopiować, więc uważaj na zawartość tych zdjęć i ich opis. Przy pomocy Picasa i innych programów można z nich zrobić niezłą zabawę Twoim kosztem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znikną, ale można je skopiować, więc uważaj na zawartość tych zdjęć i ich opis. Przy pomocy Picasa i innych programów można z nich zrobić niezłą zabawę Twoim kosztem.

 

Nawet jeżeli albumy są ustawione jako prywatne nieudostępnione ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylogowałem się i próbowałem odszukać przykładowy album. Te, które udostępniłem były widoczne, a te które zrobiłem na prywatne wgl nie widnieją na moim koncie publicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś w końcu trzeba zaufać :) raz już z powodu samodestrukcji dysku straciłem wszystkie zdjęcia, na szczęście nie były ważne ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmura chmurą, ale własne archiwum i to x 2 (np.. dysk HDD - w szufladzie, nie podpięty do PC + płyty DVD) to podstawa.

Kosztuje to grosze, a ból po stracie pamiątek nie ma ceny :(

 

P.S. namawiam do podwójnej archiwizacji, bo ryzyko padnięcia albo HDD, albo płyt DVD jest. A tak jak jedno archiwum padnie, szybciutko z drugiego kopimy kolejna kopie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek dobrze gada ... No to szklana ...

A tak ogólnie - to nie wierzę operatorom "danych w chmurze" że nie mają tam furtek ... I że dane tam umieszczone są bezpieczne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam około 20gb zdjęć i filmów (wycieczki etc). Zastanawiam się gdzie to wszystko ulokować tak, żeby obojętnie kiedy mieć do tego dostęp a zarazem mieć poczucie bezpieczeństwa, że zdjęcia nigdy nie znikną. Czy albumy na platformie Google Picasa Web Album to dobre rozwiązanie ?

 

Zależy, jak rozumiemy bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o zniknięcie danych to żaden z wiekszych dostawców przestrzeni dyskowej w sieci nie pozwoli sobie na coś takiego. Nawet jeżeli dostawca likwiduje usługę lub sam znika (bankructwo) nie dzieje się to z dnia na dzień i jest czas na przeniesienie danych gdzie indziej.

 

Jeżeli chodzi o nieautoryzowany dostęp do danych to tak naprawdę mamy dwa problemy. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed włamaniem to ufałbym raczej Google niz Microsoftowi który ma historycznie kiepskie wyniki w tym zakresie.

 

Jezeli chodzi o nieautoryzowany przez nas dostęp ze strony dostawcy to w przypadku firm amerykańskich jesteśmy bezbronni. Są one zobowiązane przez prawo do udostepniania organom państwowym naszych danych (oficjalnie). Po informacjach Snowdena okazało się, że dostęp ten jest rutynowy, zmasowany i praktycznie poza wszelką kontrolą.

 

Tak naprawdę jedynym obrońcą prywatności w sieci jest gigantyczna skala ruchu i ilość danych oraz wynikająca z ilości anonimowość użytkowników.

W momencie gdy z takich czy innych względów tracimy anonimowość (czyli mówiąc popularnie znajdujemy się na celowniku) bez specjalnych zabiegów podjętych znacznie wczesniej stajemy sie praktycznie bezbronni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po diabła lokować prywatne zdjęcia w sieci?

 

Dobre pytanie.

 

Ale są na to odpowiedzi. Sieć likwiduje problem lokalnej i chwilowej przepustowości łącza.

Dla przykładu - w tej chwili mieszkam na wsi gdzie mam niezbyt wypasioną bezprzewodówkę. Jezeli chcę przesłać fotki znajomym to w pracy, gdzie mam przepustowość 1Gb/s wrzucam fotki na prywatny album plus.google.com.

Jeden transfer załatwia sprawę - kolejnym znajomym podsyłam jedynie linka. Album nie jest dostepny dla postronnych aczkolwiek problemy o których mowiłem, czyli włamanie i dostep przez dostawdę przestrzeni pozustaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz kilka komputerow, lub chcesz cos zrobic ze zdjeciami nie na swoim komputerze to musisz miec zawsze przy sobie aktualna kopie albumu. Jak album jest w sieci to ten problem odpada,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz kilka komputerow, lub chcesz cos zrobic ze zdjeciami nie na swoim komputerze to musisz miec zawsze przy sobie aktualna kopie albumu. Jak album jest w sieci to ten problem odpada,

 

Ja bym sytuacje troche odwrócił. Zazwyczaj sytuacja gdy mamy coś ze zdjęciem zrobić to drobny ulamek sytuacji, gdy potrzebne jest obejrzenie zdjęcia.

 

Przesyłając komuś zdjęcie e-mailem narzucamy wielkość i rozdzielczość. A co, gdy chce sobie obejrzeć ze smartfona z małym ekranem a my mu plik 10MB 3kx2k pikseli? I jeszcze ma za to zapłacić?

A jak zdjęć jest setka?

Mając dostęp do strony typu Picasa przegląda sobie miniaturki i ogląda to, co chce i tak, jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany - nie przypuszczałem, że są takie problemy na świecie.

Człowiek uczy się do grobowej deski.

 

Dżambo - dasz mi fotkę na priva? :)

 

Nie ma sprawy - mam taki albumik fajnych zdjęć. Pamiątka po odmiennym stanie świadomości czyli naiwnej nadziei na wzajemność. Podeślę linka, przy okazji wytestujesz jak to wygląda i działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć wszystko u siebie. 20GB to jeszcze nic takiego. W każdym kompie tyle miejsca się na nie znajdzie.

 

Z tym "wszystko u siebie" jest jeszcze taki problem, całkiem relany, że np. wskutek pożaru lub włamania można stracić i oryginały, i kopie. Jak się nie chcemy bawić się z chmurą to kopie z materiałami o wartości nazwijmy to sentymentalnej dobrze przechowywać też gdzieś poza własną chałupą, u kogoś z rodziny czy w pracy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć wiele kopii zdeponowanych w skrytkach bankowych na całym świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy mieszają ze sobą i porównują zupelnie różne rzeczy. Czym innym jest usługa typu Picasa ktora służy udostepnianiu własnych zdjęć, czym innym usługa typu Googe Drive która przechowując pliki na serwerze pozwala na synchronizowanie danych pomiędzy różnymi własnymi urządzeniami, czym innym jest dedykowany backup danych. W tym ostatnim przypadku na serwer w chmurze możemy przesyłać zaszyfrowane kopie i dopóki nie trafimy na listę "FBI Ten Most Wanted" nikomu nie będzie się opłacała próba odszyfrowania naszych danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.