Jump to content
IGNORED

Pierwszy budżetowy system-Denon PMA-250 + Arcus TS-80+?

PatLove

Recommended Posts

Składam swój pierwszy budżetowy system stereo. Jak na razie mam tylko wzmacniacz i muszę skompletować resztę. Dzięki pomocy forumowiczów pdi90 oraz bc_leszcz mam już "na oku" kolumny podstawkowe ale teraz brakuje mi jeszcze jakiegoś odtwarzacza CD, no i oczywiście kabli i interkontków.

Sprzęt ma zagrać na ok 14m2, a muzyka to szeroki rozstrzał: blues, szeroko pojęty rock, pop przez współczesne "hity" radiowe, po muzykę klubową (nie mylić z "łupanką")

wzmacniacz-Denon PMA-250

głośniki-Arcus TS-80

odtwarzacz CD-???

czy któryś z tych jeżeli chodzi o budżetowe klocki będzie godny polecenia czy szukać czegoś zupełnie innego?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

kable głośnikowe-???

Które będą najlepszym wyborem i nie będą "przerostem formy nad treścią" do tego budżetowego systemu?

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

interkonekty-???

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

Zamiast TS 80 zalicytuj :

Hidden Content

Na górze zdaje się, że siedzi seas 25tff, natomiast dół również podobny do seasa, choć ta kopułka bardziej wskazuje na westre.

W każdym bądź razie kolumny mało znane wiec pewnie tanio pójdą, a Fer produkował całkiem niezłe sprzęty za nie duże pieniądze.

Też mam tego ampa - gdzieś leży i się kurzy. Z denonem akceptowalny dźwięk słyszałem w połączeniu z kolumnami Dali. Dostawał powietrza, lotności. Z ALR grał na dłuższą metę ciężkawo. Jednak udane dali jakie pamiętam to podłogowe. Może najniejsze z serii Blue albo coś starszego.

ciągłe zmiany ...

Zanabyłem już drogą kupna te Arcus-y TS-80, które polecili mi pdi90 i bc_leszcz. Nie było chętnych więc poszły za minimum.

Teraz "poluję" na jakiś odtwarzacz CD. Czy NAD 5320 albo Marantz CD-42 są coś warte? Ewentualnie co innego byście sugerowali w cenie ok 100pln?

Ewentualnie co innego byście sugerowali w cenie ok 100pln?

Coś ze starszych Philipsów.

Z nowszych rzeczy można w tej cenie kupić bardzo przyzwoite Yamahy 39x, 49x

Z denona pewnie też można dobrać coś sensownego, ale nie mam rozeznania.

Ważne, żeby miało to dostępny i niedrogi laser.

Sprawdź zawsze co siedzi w środku:

Hidden Content

Zanabyłem już drogą kupna te Arcus-y TS-80, które polecili mi pdi90 i bc_leszcz. Nie było chętnych więc poszły za minimum.

Teraz "poluję" na jakiś odtwarzacz CD. Czy NAD 5320 albo Marantz CD-42 są coś warte? Ewentualnie co innego byście sugerowali w cenie ok 100pln?

Z przyzwoitych CD w tej cenie proponuję Ci Toshibę

Hidden Content

Przyzwoicie gra, czyta prawie wszystko i mieści się w cenie, którą zaproponowałeś. Ponadto przetwornik jest oparty o kostkę TDA toshiby bodajże 1541 o ile dobrze pamiętam. Swego czasu serwisowałem takowy (problemy z wysuwaniem tacki) i grał bardzo przyjemnie.

Dzięki za propozycje, zdecydowałem się jednak na poleconego mi na innym forum NADa 5320. Dodatkowo wleciały kable głośnikowe Procab LS25 i interkonekty Nameless Black Mini Line 0,6m

• 1 year later...

Odświeżam temat i proszę o rady. Obecnie posiadam system jak w tytule:

-Denon PMA-250

-Monitory Arcus TS-80

-CD NAD 5320

-kable Procab LS25

-interkonekty Nameless Black Mini Line 0,6m

Jak na pierwszy super budżeowy system zagrał dość ciekawie-przejżyście, dynamicznie, w miarę szczegółowo(nie mylić z detalicznie bo detali właśnie trochę zabrakło) i na pewno dużo poprawniej niż plastikowe wynalazki znajomch za dużo większe pieniądze. Jak wiadomo "apetyt rośnie…" i po mimo, że nadal jestem na początku swojej drogi, to już mniej więcej wiem jak chciałbym żeby grał mój następny system-bardzo delikatne ciepło, kopliwie, dynamicznie, szczegółowo i przestrzennie tak żeby było czuć że poszczególne dźwięki i wokale "wychodzą" z kolumn. Nie piszę o ilości basu itd bo chcę żeby scana była zrównoważona i poprawna, nie przesadzona w żadną stronę.

W związku z tym proszę o pomoc i radę , który komponent wymienić jako pierwszy i na co? Wzmacniacz? Głośniki?

Oczywiście chcę kupić używane klocki i nadal będzie to budżetówka. Jeżeli do wymiany polecalibyście wzmacniacz, to powiedzmy, że mógłbym przeznaczyć ok 400pln(+/- 100pln), jeżeli głośniki to powiedzmy 500pln (+/-100pln).

Warunki odsłuchu(może oprócz tego, że źle podałem metraż pokoju bo nie jest to 14m2, a raczej 16m2) ani preferencje muzyczne się nie zmieniły (głównie szeroko pojęty rock/pop i blues).

Z góry dzięki za pomoc

P.S.

Prosiłbym żeby zbytnio nie sugerować się kwotami, które podałem bo jak wiadomo istnieją licytacje i czasami można wyrwać coś za "dobre pieniądze" więc raczej prosiłbym o sugestie odnośnie konkretnych "klocków", a czy wzmacniacz będzie za 300pln, czy za 600pln ma już mniejsze znaczenie bo może akurat uda się taki upolować powiedzmy za 450pln. Z zakupami mi się nie śpieszy bo obecnie gra to, co w tytule więc mogę sobie "polować na okazje"

P.S.2

Jaki profil brzmienia ma Gainclone Premium Dual Mono? Wiem, że to DIY i profil brzmienia zależy od użytych komponenów ale chodzi mi o uogólnienie czy jest to raczej dźwięk ciepły, delikatnie ocieplony, czy może bardziej suchy?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.