Skocz do zawartości
IGNORED

Kef R300 vs Dynaudio Focus 160


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dynaudio 160 recenzji i opisów jest dość sporo ale o Kef R300 cisza, może ktoś słuchał i coś napisze o tych kolumnach bo w niemieckim audio to chyba wysokie noty zdobyły. Jest może w naszej prasie jakaś recenzja tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy dotarłeś do tego testu, porównanie do b&w. Może nie po polsku ale od czego jest translator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kef R300 i Dynaudio Focus to dwie bardzo dobre konstrukcje, wybór jednak zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od Twoich preferencji brzmieniowych.

Podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, konfigurację Twojego systemu audio, Twoje preferencje brzmieniowe, najczęściej odsłuchiwane gatunki muzyczne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kef R300 i Dynaudio Focus to dwie bardzo dobre konstrukcje, wybór jednak zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od Twoich preferencji brzmieniowych.

Podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, konfigurację Twojego systemu audio, Twoje preferencje brzmieniowe, najczęściej odsłuchiwane gatunki muzyczne.

pokój 17m2, 60%jazz;20%rock blues,10%pop, 10%klasyka i inne, preferencje brzmieniowe to w miarę wyrównane granie zakresów w dźwięczną szczegółową górą ale nie natarczywą i ostrą, środek neutralny z ew. lekkim ciepełkiem dla wokali a dół mocny zwarty, potrafiący dobrze oddać stopę perkusji i werbel, do tego zależy mi na uzyskaniu dobrej głębi, wzmacniacz na razie jest Nad 356bee ale też będzie do wymiany może Hegel H100 lub Atoll IN200se

 

test namierzyłem w Hi-Fi Choice 2/2013

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferencje brzmieniowe to w miarę wyrównane granie zakresów w dźwięczną szczegółową górą ale nie natarczywą i ostrą, środek neutralny z ew. lekkim ciepełkiem dla wokali a dół mocny zwarty, potrafiący dobrze oddać stopę perkusji i werbel, do tego zależy mi na uzyskaniu dobrej głębi

Znam dobrze R700 i R900.

R300 to coaxial i jeden woofer z R700 więc powinny grać podobnie .

I grają tak jak to opisujesz tylko bez docieplania w średnicy .

Dynaudio to miękkość , barwy itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź i posłuchaj jednych i drugich będziesz wszystko wiedział co Tobie pasuje a nie czytaj tyle ;)

Mnie przypadły do gustu Focusy preferencje muzyczne blues, jazz, rock, klasyka, set jak w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź i posłuchaj jednych i drugich będziesz wszystko wiedział co Tobie pasuje a nie czytaj tyle ;)

nie takie to proste tu gdzie mieszkam, a tam gdzie można posłuchać to min 200km

 

Mnie przypadły do gustu Focusy

prośba opisz brzmienie swego zestawu, co na zdecydowany plus a do co ew. można by lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej...

Focusy grają bardziej soczyście, bardzo barwnie z cieplejszym brzmieniem i większym basem niż w KEFach.

Wokale też bardziej podobały mi się na Dynaudio, KEF R300 nie trafił w moje gusta. Lepiej zagrał dla mnie KEF LS50.

KEFy LS50 odsłuchiwałem z moim ARCAM A38

 

Okablowanie też zrobiło swoje nie wiem jakich kabli używasz ?

 

Osobiście postawiłbym na HEGLA H100 i Dynaudio wydajny prądowo wzmacniacz i kolumny które zagrają pięknie na 17m2 bez braków w podstawie basowej.

Ciężko Tobie doradzać, nakierować Cię na konkretny model zważywszy na to że bez odsłuchu zamierzasz wydać nie małą sumę... Kupisz i Ci się nie spodoba i co wtedy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz i Ci się nie spodoba i co wtedy ???

ostatecznie to i tak za kaucją wypożyczę i odsłucham u siebie, ale dwie pary to już za dużo kasy wiec wstępnie na jakieś się trzeba zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obydwie kolumny powinny dobrze sprawdzić się w Twoim pomieszczeniu i systemie. Dynaudio zagra dobrze z większością wzmacniaczy, pod warunkiem, źe będą to urządzenia o wysokiej wydajności prądowej. Kef jest trudniejszy w konfiguracji, wybór optymalnej integry w duźym stopniu pływa na brzmienie.

Rzeczywiście dobrym połączeniem jest Hegel / Dynaudio, chociaź biorąc pod uwagę wszystkie Twoje informacje, namawiałbym na posłuchanie zestawu opartego na wzmacniaczu Hegel H100 lub Naim Nait XS-2 oraz zestawie kolumn ATC SCM 11.

Bardzo dobrym rozwiązaniem mogłyby się także okazać kolumny Amphion Argon 3L.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań jestem oczywiście dostępny. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef jest trudniejszy w konfiguracji, wybór optymalnej integry w duźym stopniu pływa na brzmienie.

czyli jaki jest charakter brzmienia tych kolumn i jaka integra to byłby dobry trop?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Ciekawa dyskusja.

Może trochę podsumuję:

- KEF R300 - neutralnie, z nieukrytą górą, dynamicznie, konturowo

- Dynaudio Focus 160 - złagodzone skraje pasma, nieco dodane w średnicy, masywnie

- ATC SCM11 - scena wypchnięta do przodu, miło, najmniej na basie

- KEF LS50 - neutralnie z nieuwypukloną górą, świetna stereofonia, mniej na basie

- Amphion Argon 3 - najpełniejszy zakres pasma, bardzo dobra stereofonia, neutralnie z nieuwypukloną górą.

Argony 3L są "za duże" do Pana pomieszczenia.

Co do wzmacniacza do zgadzam się z kolegą z Q21. To znakomity wzmacniacz i zagra bardzo dobrze z każdą z powyższych kolumn. Naima nie polecam ze względu na pana preferencje muzyczne. To raczej sprzęt do rock i itp. (ze względu na specyficzną stereofonię).

Ogólnie doradzenie coś Panu wymaga dłuższej rozmowy i kilkunastu pytań. Jak Pan ma ochotę to może Pan zadzwonić i porozmawiamy. Moje imię Robert, a dane kontaktowe są na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie to i tak za kaucją wypożyczę i odsłucham u siebie, ale dwie pary to już za dużo kasy wiec wstępnie na jakieś się trzeba zdecydować.

 

Miałem ten sam problem, i wybrałem R300, tu masz mój temat może ci się przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, i wybrałem R300, tu masz mój temat może ci się przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale z tego co czytam Focus 160 chyba nie słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.