Skocz do zawartości
IGNORED

PS3 jako źródło kontra cd player


jackboa

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Od jakiegoś czasu noszę się zamiarem kupna odtwarzacza cd jako podstawowe źródło dźwięku.

Do tej pory zazwyczaj odtwarzałem muzykę z playstation 3.

Ma to oczywiście swoje + jak i -.

Przede wszystkim do sterowania zazwyczaj potrzebny jest wlaczony ekran, panel, oraz pad, (ilosc operacj).

Do tego pobór mocy na poziomie 100W oraz glosna praca wiatraka itd.

To wszystko tknęło mnie do zakupu klasycznego cd playera.

Oczywistym dla mnie było też poprawienie jakości dźwięku przy odpowiednim doborze playera.

Postanowiłem dokonać prostych odsłuchów w domowych warunkach.

Podczas testów porównywałem ps3, Sony CDP-XE520, ipod through aux input.

Reszta wspólna to amplituner Yamaha RX-V363, kolumny koda AV 707v2 + SW 1000v2.

Stereo bez zadnych enchancerow itp.

Urządzenia podłączone opticalami.

Puściłem na wspomnianych urządzeniach Płytę Joe Boanamasy i Beth Hart.

Wyniki nieco mnie zaskoczyły, ogólnie CDP wypadł najgorzej w tym teście.

Niestety nie potrafie przelać w słowa swoich odczuć, jednak dźwięk wydobywający się z CDP brzmiał najmniej zadowalająco.

I tutaj rodzą sie pytania.

 

1. czy przy takim budżetowym sprzęcie (amplituner + kolumny) będę w stanie w ogóle usłyszeć różnice na korzyść cd playera w stosunku do PS3 ?

2. Który element "systemu" najszybciej mógłby wpłynąć korzystnie na zauważalną na jakość dźwięku ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza Ci wlaczony tv podczas odsluchow cd to kup dac dla poprawy jakosci a nie cd. Ponadto mozesz tez do ps3 podlaczyc serwer nas i puszczac pliki wav ewentualnie wszystkie inne, ktorych ps3 nie czyta poprzez zaznaczenie w serwerze funckji transkodowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenne wskazówki, obecnie raczej ide w kierunku minimalizacji operacji zwiazanych z uruchamianiem dzwieku.

Po prostu wkladam plyte i ma grać :).

Co nie znaczy, że nie lubie eksperymentować z różnymi źródłami i formatami.

 

Zastanawia mnie jeszcze, czy przy tym ampli Yamaha RX-V363, zamiana kolumn na np. ESA Vivace 2XT dala by rade, czy moze lepiej zaczac od ampli ?.

Przestrzeń to salon z aneksem około 25 m^2, na podłodze deska barlinecka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu włączam serwer i gra:)

 

Nie znam niestety ani Twojego ampli ani kolumn. Ogólnie lepiej będzie grać wzmacniacz stereo niż amplituner, to po prostu słychać. Co do kolumn, im lepsze, tym lepiej:) Niestety, w tych sprawach można liczyć tylko na swoje uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenne wskazówki, obecnie raczej ide w kierunku minimalizacji operacji zwiazanych z uruchamianiem dzwieku.

Po prostu wkladam plyte i ma grać :).

Co nie znaczy, że nie lubie eksperymentować z różnymi źródłami i formatami.

 

Zastanawia mnie jeszcze, czy przy tym ampli Yamaha RX-V363, zamiana kolumn na np. ESA Vivace 2XT dala by rade, czy moze lepiej zaczac od ampli ?.

Przestrzeń to salon z aneksem około 25 m^2, na podłodze deska barlinecka.

Pozdrawiam

Amplituner który podałeś nie obsłuży tych kolumn, jeśli koniecznie chcesz amplituner kinowy pomyśl w przypadku Yamahy przynajmniej o 673 wzwyż. A najlepiej jakbyś podłączył do nich wzmaniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Stachus, moze banalne pytanie, ale dlaczego nie obsluży tych kolumn ? (impedancja, standard podłączenia ?)

 

Odnośnie ampli vs wzm. stereo - to niestety stałem się ofiarą marketingowego HD boomu.

I ogólnie kino domowe jest, bajery rowery, hd - ale jak chce spokojnie posluchac muzyki to mam takie dziwne wrazenie chaosu, jakby skladowe dzwieku zbytnio sie wymieszaly ze sobą.

Teraz nieco inaczej bym wszystko poskladal.

Jaki czas temu odwiedziłem znajomego, ktory dysponuje wzmacniaczem CA -Azur + kolumny Yamaha NS555 i utwory odsluchiwane przeze mnie na codzien na "kinie domowym" brzmiały zupełnie inaczej (bez porownania na korzysc zestawu stereo).

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać kino i szukac dobrej uzywki stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens. Można to łatwo sprawdzić kupując jakiś przyzwoity używany CD, jeśli nie zgra się z Twoimi oczekiwaniami odsprzedasz go za nieduzo mniej lub tyle samo. A na własny uszy przekoansz sie czy to ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Stachus, moze banalne pytanie, ale dlaczego nie obsluży tych kolumn ? (impedancja, standard podłączenia ?)

 

Odnośnie ampli vs wzm. stereo - to niestety stałem się ofiarą marketingowego HD boomu.

I ogólnie kino domowe jest, bajery rowery, hd - ale jak chce spokojnie posluchac muzyki to mam takie dziwne wrazenie chaosu, jakby skladowe dzwieku zbytnio sie wymieszaly ze sobą.

Teraz nieco inaczej bym wszystko poskladal.

Jaki czas temu odwiedziłem znajomego, ktory dysponuje wzmacniaczem CA -Azur + kolumny Yamaha NS555 i utwory odsluchiwane przeze mnie na codzien na "kinie domowym" brzmiały zupełnie inaczej (bez porownania na korzysc zestawu stereo).

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać kino i szukac dobrej uzywki stereo.

Esa to wymagająca kolumna, która potrzebuje solidnego wzmocnienia i bardzo dobrej wydajności wzmacniacza. Model który wymieniłeś to 4omy i 87db skuteczności, to wymagające parametry dla tej yamaszki. Jeśli szukasz lepszej jakość musisz niestety wymienić oba elementy tj. elektornikę i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że urządzenia masz podłączone optykami, co oznacza że źródło pełni u Ciebie tylko rolę transportu gdyż za każdym razem wykorzystujesz przetwornik wbudowany tylko w amplituner. Spróbuj podłączyć cd i ps3 z ampli za pomocą analogowych interkonektów i wtedy dokonywać porównań. Inną sprawą jest to, że twój amplituner jest niestety słabiutki i więcej uzyskasz przez wymianę go na wzmacniacz stereo niż przez wymianę źródła (chyba że koniecznie zależy Ci na dźwięku 5.1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że urządzenia masz podłączone optykami, co oznacza że źródło pełni u Ciebie tylko rolę transportu gdyż za każdym razem wykorzystujesz przetwornik wbudowany tylko w amplituner. Spróbuj podłączyć cd i ps3 z ampli za pomocą analogowych interkonektów i wtedy dokonywać porównań. Inną sprawą jest to, że twój amplituner jest niestety słabiutki i więcej uzyskasz przez wymianę go na wzmacniacz stereo niż przez wymianę źródła (chyba że koniecznie zależy Ci na dźwięku 5.1)

 

Velone - dziękuję za uswiadomienie oczywistego :). Tak tez najprawdopodobniej zrobię, na 5.1 aż tak mi mocno nie zależy. Pozostaje jeszcze kwestia radia, brać osobny klocek czy amplituner stereo z radiem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velone - dziękuję za uswiadomienie oczywistego :). Tak tez najprawdopodobniej zrobię, na 5.1 aż tak mi mocno nie zależy. Pozostaje jeszcze kwestia radia, brać osobny klocek czy amplituner stereo z radiem.

Pozdrawiam

 

Wszystko zależy od zakładanego przez Ciebie budżetu. Istnieją na rynku bardzo fajne amplitunery stereo od Harmana oraz Yamahy w cenie do 2000 zł. Ewentualnie, możesz przeznaczyć większą kwotę na wzmacniacz i dokupić do tego najtańszy tuner FM, który podłączysz liniowo.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia radia, brać osobny klocek czy amplituner stereo z radiem.

Pozdrawiam

 

Nie idź znowu na półśrodki w postaci amplitunera stereo bo za jakiś czas znowu zaczniesz czegoś szukać. Jak poszukasz to dobry używany tuner kupisz za 100 - 150 zł i do radia Ci w 100% wystarczy np:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Link podaję oczywiście czysto przykładowo bez "głębszego" szukania.

Pozostałą kwotę przeznacz na wzmacniacz, do którego dokupisz później jakieś źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.