Jump to content
Audionews

Zestawy głośnikowe ELAC w indywidualnej kolorystyce

Recommended Posts

Sakhir Orange High Gloss BMW M6, Maserati Rosso Trionfale High Gloss

i Kawasaki Lime Green Silk Matt – to najnowsze wersje kolorystyczne zestawów głośnikowych ELAC-a. Nabywcy kolumn m.in. z serii 400 i 500 mogą teraz wybrać dowolny kolor wykończenia z bardzo szerokiej palety barw RAL

 

ELAC to prawdziwa ikona wśród producentów high-endowych zestawów głośnikowych. Na przestrzeni wielu dekad ten niemiecki producent potwierdził swój ogromny potencjał w projektowaniu najwyższej jakości konstrukcji audio i udowodnił, że potrafi spełnić nawet najbardziej wyszukane oczekiwania. Urzeczywistnieniem tych możliwości są najnowsze wersje zestawów głośnikowych, m.in. FS 407 i FS 409, które teraz dostępne są w dowolnej wersji kolorystycznej z palety barw RAL, zarówno w wykończeniu matowym, jak i na wysoki połysk. W ten sposób nabywcy mogą dopasować wygląd kolumn do wystroju wnętrza i jednocześnie zyskują konstrukcję, która idealnie łączy walory wizualne z doskonałym brzmieniem.

 

Od strony sonicznej konstrukcje ELAC-a prezentują niezwykle otwarty dźwięk, który dzięki doskonałej rozdzielczości odtwarza wrażenia akustyczne zarezerwowane dla sali koncertowej. To m.in. zasługa zastosowania najwyższej jakości technologii. Kosze przetworników wykonano z odlewanego aluminium, co gwarantuje im maksymalną sztywność. Głośniki nisko- i średniotonowe wykorzystują membranę crystal, opierającą się na technologii Aluminium-Sandwich AS. Ta niesamowicie zaawansowana membrana cechuje się ogromną sztywnością, co ogranicza jej wewnętrzny rezonans i eliminuje podkoloryzowanie dźwięku. Wyróżnikiem kolumn ELAC-a jest także wysokotonowy przetwornik JET, pozwalający stworzyć naturalny i przestrzenny obraz muzyczny pozbawiony rezonansu. Liniowa charakterystyka tweetera doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających materiałach.

 

Zaawansowane technologicznie i doskonałe od strony brzmieniowej kolumny ELAC są także niezwykle funkcjonalne. Wylot tunelu bass reflex został umieszczony w spodniej części obudowy kolumny. To rozwiązanie minimalizuje szum wentylacji i jednocześnie zwiększa elastyczność rozstawienia kolumn – można ustawić je nawet przy ścianie. Potwierdzeniem najwyższej dbałości o szczegóły jest mocowanie maskownicy za pomocą magnesów, dzięki czemu estetyki nie psują otwory w obudowie. Warto także podkreślić bogate wyposażenie, które obejmuje cokoły z regulowanymi kolcami i gumowymi podkładkami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora Audio Klan oraz producenta:

www.audioklan.com.pl

www.elac.com

post-49868-0-16376200-1373868510_thumb.jpg

post-49868-0-78452600-1373868515_thumb.jpg

post-49868-0-60783600-1373868523_thumb.jpg

post-49868-0-44986000-1373868531_thumb.jpg


Recenzje płyt, konkursy, wejściówki, wydarzenia, newsy:
Magazyn Kulturalny Audiostereo zaprasza!

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

507-ki grały 2 lata temu na Audio Show z Pass-em, bardzo miły dźwięk ze świetnym basem, od tego czasu się za nimi rozglądam. Tylko ta cena .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELAC nie należy do tanich kolumn. Dystrybutor stawia bowiem na promocję Bowersa głównie czy ProAC.

A są to znakomite konstrukcję. Sam byłem zainteresowany serią 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.