Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana PianoCraft na stereo


11radekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów serdecznie i bez zbędnych ceregieli proszę o dobrą radę ;-)

 

Miesiąc temu padł mój wysłużony pianocraft i musze zakupić cos innego w to miejsce. W między czasie zmieniłem mieszkanie tak więc możliwości starej wierzy pewnie i tak byłyby niewystarczające.

 

Obecnie chce nagłośnić przestrzeń salonu około 20m2 sąsiadującą z jadalnią i kuchnią około 40m2 bez ścianek i innych tego rodzaju przeszkód. Muzyka, której słuchamy w domu to radio/pop i klasyka. Z tego powodu chciałem na dzień dzisiejszy zakupić:

 

1.

amplituner (żona wiecznie słucha radia, niestety dostep do neta mam tylko przez blueconnect więc odbiór przez internet odpada)

2.

odtwarzacz cd (cd jako podstawowy nośnik + dodatkowo źródło mp3)

3.

kolumny

 

Prawdę mówiąc myślałem o zakupie jakiegoś gotowego zestawu stereo ale postanowiłem jeszcze się poradzić na tym forum przed ostatecznym zakupem. Na dzień dzisiejszy środki do wykorzystania to jakieś 3000zł. Może na początek zakupię amplituner i kolumny, a odtwarzacz zakupie w nst. etapie.

 

 

Dziękuję za wszelkie porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz dosyć duże pomieszczenie odsłuchowe, tak więc musisz liczyć się z większym zestawem kolumn. Zdecydowanie na korzyść dla jakości wpłynie decyzja na zakup na początku tylko amplitunera i kolumn, następnie w przyszłości dokupisz sobie odtwarzacz.

Zwróć proszę uwagę na amplituner stereofoniczny Yamaha R-S500 (http://www.q21.pl/yamaha-r-s500.html) oraz zestaw kolumn Monitor Audio MR6 (http://www.q21.pl/monitor-audio-mr6.html). Alternatywnie możesz brać pod uwagę amplituner stereofoniczny Harman Kardon HK3490 (http://www.q21.pl/harman-kardon-hk-3490-kredyt-0.html),

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych konfiguracji urządzeń. W przypadku pytań, wątpliwości lub oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pomieszczenie odsłuchowe, a raczej wydzielona 3 ścianami część salonu ma szerokość 4m i długość 6,5m. na przeciwległych ścianach (tych po 4m) stoi kanapa i szafka z tv, a ściana 6,5m częściowo wypełniona jest szybami. Druga strona 6,5m to przestrzeń otwarta.

 

Rozumiem, że głośniki mają stać na przeciw kanapy rozstrzelone na boki?

 

Generalnie głośno muzyki nie słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kolumny należy ustawić na przeciwko kanapy. Najlepiej żeby miejsce odsłuchowe znajdowało się dokładnie pomiędzy kolumnami.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.