Skocz do zawartości
IGNORED

Odświeżeni wzmacniacza Yamaha a-960ii wymiana kondensatorów pytania?


spartan250

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie chce odnowić odświeżyć Yamaha a-960 ii.Chcę wymienić kondensatory na nowe w sekcji wzmacniacza ,proszę o poradę tych którzy znają się na kondensatorach i eksperymentowała z większości firm takich jak .Elna, nippon, nichicon,rubycon. Dodaję zdjęcia wnętrza mojej yamahy i pod zdjęciami linki kondensatorów które mam na myśli użyć i proszę o poradę.

 

1.te dwie Elny o wartości 220uf 63v widocznych na zdjęciach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chce wymienić na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo nie znalazłem takich samych Elna o takich wartościach

 

2.te cztery kondensatory jasno niebieskie rubycon 100uf 35 v widoczne na zdjęciu w pierwszym linku che wymienić na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3.te chtery kondensatory widoczne na zdjęciu jasno niebieskie rubycon 100uf 50v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chw wymienić na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,http://allegro.pl/audiofilski-elna-silmic-ii-rfs-100uf-50v-do-audio-i3379125062.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

myślałem żeby wszystkie z tych wymienionych zamienić na Nichicon muse ale w sieci mają złą opinie chociaż w nowej yamaha seria s 3000 króluja tam właśnie nichicon muse.proszę o porade które kondensatory będą najlepsze .lubię ocieplające i łagodne brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elny bym zostawił, ale te niebieskie rubycony bym wymienił bo z doświadczenia wiem że lubią wysychać. A zamiast kupować rożne marki to kup 4 te same 100uF 50V i wymień. A nichicon muse możesz tam spokojnie wsadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie ze 4 takie same ale myślałem nad Elna silmic 2 trochę się boję tych nichicon muse bo będzie za ostro grało i pytanie czy takie nichicon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z serii ka wyglądają na porządne, a przy okazji są na 105 stopni. Powiem jeszcze że nie jestem zwolennikiem teorii poszerzania sceny i wykopu na basie po zmianie jednego kondensatorka w filtracji napięcia, wystarczy zastosować dobry elektrolit (jak np. te nichicony), a w torze sygnału stosować najlepiej MKT albo lepiej MKP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać kondensatory to zamiast wklejać zdjęcia kondensatorków wklej schemat elektryczny. Dobór kondensatora (typ, producent itd) powinien być podyktowany funkcją kondensatora jaką pełni w układzie.

 

Co to za różnica jak wygląda zastosowany przez producenta kondensator ? Często jeden model o zadanej pojemności wkładano wszędzie w całym wzmacniaczu. Elna, Rubycon ... jak ma blisko 30 lat to wymiana na dowolny, dobry, współczesny kondensator mu nie zaszkodzi.

 

Myślę ze te niebieskie Rubycony są tam gdzie były potrzebne kondensatory ogólnego przeznaczenia (general purpose) - wstawianie tam Silmic II czy MUSE to zbędny luksus i niepotrzebne ładowanie się w koszty. Żaden z nich pewnie nie ma bezpośredniego wpływu na dźwiek (nie są w torze audio) W tych miejscach wystarczą zwykłe, dobre Panasonic FM lub FC. Ale jak chcesz możesz WSZĘDZIE dać ELNA Silmic II i będzie dobrze i masz problem z głowy.

 

Nichicom MUSE to bardzo dobre kondensatory. Ich wady to wielkość i mały zakres wartości. Na forach diy nikt o nich źle nie mówi.

 

Nichcon KA to nowy produkt - kondensatory zminiaturyzowane. Jakoś nie budzą na forach wielkiego entuzjazmu, są porządne i tam gdzie brakuje miejsca można je montować, w przeciwnym wypadku jakoś nie ma sensu, choć są tańsze niż MUSE i FG, a nawet KW czy FW więc się sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać kondensatory to zamiast wklejać zdjęcia kondensatorków wklej schemat elektryczny. Dobór kondensatora (typ, producent itd) powinien być podyktowany funkcją kondensatora jaką pełni w układzie.

Dokłądnie tak.

Do wymiany kondensatory malych pojemnosci w newralgicznych miejscach na we/wy sygnalu, przy stabilizatorach, w ukladach korekcji dzwieku, glowne kondensatory zasilacza można zostawić, w 90% przypadków trzymaja pojemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowne kondensatory zasilacza można zostawić, w 90% przypadków trzymaja pojemność

 

Szczególnie że równie dobre jak są tam w tej chwili będą kosztowały min. 50zł/szt a jakieś lepsze to ze 100 albo i 200zł za szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że równie dobre jak są tam w tej chwili będą kosztowały min. 50zł/szt a jakieś lepsze to ze 100 albo i 200zł za szt.

 

Trochę poleciałeś z tymi cenami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poleciałeś z tymi cenami.

 

to wskaż mi link gdzie możesz kupić dobry kondensator klasy Audio Grade ( np. ELNA for Audio 10000uF 63V ) za mniej niż 50zł a jak potrzebujesz na trochę większe napięcie 80V, 100V to ceny jeszcze idą górę

 

na mouser, czy farrnel cena za 1szt 10000uF 63V to ok 8-10 euro , dorzuć wysyłkę i potencjalnie cło i spokojnie masz ponad 50zł /szt

 

na allegro masz np.

 

Kondensator Mundorf MLGO M-Lytic 10000 uf 63V - 88,99 zł za szt

 

nie mówię o okazjach, starych leżakach magazynowych, wylutach czy wynalazkach typu SAMYOUNG FOR AUDIO a o regularnej cenie takiego kondensatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za magiczne sumy koleg bc leszcz wymyślił całe odswieżenie tego wzmacniacza wyjdzie mnie 30 zł na nichicon muse seria kw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wskaż mi link gdzie możesz kupić dobry kondensator klasy Audio Grade ( np. ELNA for Audio 10000uF 63V ) za mniej niż 50zł a jak potrzebujesz na trochę większe napięcie 80V, 100V to ceny jeszcze idą górę

 

na mouser, czy farrnel cena za 1szt 10000uF 63V to ok 8-10 euro , dorzuć wysyłkę i potencjalnie cło i spokojnie masz ponad 50zł /szt

 

na allegro masz np.

 

Kondensator Mundorf MLGO M-Lytic 10000 uf 63V - 88,99 zł za szt

 

nie mówię o okazjach, starych leżakach magazynowych, wylutach czy wynalazkach typu SAMYOUNG FOR AUDIO a o regularnej cenie takiego kondensatora

kolego nie chce wymieniać tych dużych filtrujących Elna for audio je zostawiam w spokoju tylko wszystkie w okolicy małej pojemności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wskaż mi link gdzie możesz kupić dobry kondensator klasy Audio Grade ( np. ELNA for Audio 10000uF 63V ) za mniej niż 50zł a jak potrzebujesz na trochę większe napięcie 80V, 100V to ceny jeszcze idą górę

 

Na szybko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, to dobry kondensator - jedyny sensowny przykład, ale nie wiem czy wymiana z oryginalnego na ten przyniesie jakąkolwiek poprawę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jest właśnie wynalazek zwany SAMYOUNG FOR AUDIO , poczytaj trochę o tych kondach na audiokarma , piszą że już zwykły Rubycon jest dużo lepszy niż to cudo specjalnie zrobione "For Audio"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

20,5$ nie licząc cła to jak by nie było już jest ponad 50zł w dodatku lokalizacji Chiny - myślisz że to oryginalna ELNA? Ja byłbym ostrożny ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To samo - lokalizacja Chiny i cena ponad 50zł a w oryginalność produktów z Chin osobiście bardzo wątpię.

 

Proszę przeczytać moje posty raz jeszcze - ja sugeruje zostawić oryginalne kondki w spokoju i podtrzymuje, że nie widzę tańszych, lepszych zamienników w cenie poniżej 50zł/szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20,5$ nie licząc cła to jak by nie było już jest ponad 50zł w dodatku lokalizacji Chiny - myślisz że to oryginalna ELNA? Ja byłbym ostrożny ...

 

Myslę że tak. Przynajmniej te co kupiłem to były. 6$ jest za wysyłkę pierwszej sztuki, następne już 2. Ale to nieistotne - chcę Ci tylko uświadomić że przesadzasz z cenami. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz taniej. Co do tematu - też bym zostawił oryginalne w spokoju.

 

Te pierwsze Nichicony też gość ściąga z Chin. To tak na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może gdzie można dostać nichicon seria FW te co są użyte w yamaha a-s3000 ?zakupiłem nichicon KW podobno są bardzo zbliżone do FW. Te co zakupiłem nichicon KW podaje link z parametrami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszłyszysz różnicy, najwięskszy skok będzie po wymianie starych małych pojemności na nowe Nichicony lub Elny.

Tak więc nie zawracaj sobie głowy konkretnymi wersjami kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem te wersje kondensatorów ale nie ma takich dostępnych wartości jak 100 uf 50 v albo 100 uf 35 v więc muszę się zaadowolić wersją kw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bc_leszcz. Gdy czytam co piszesz. wydaje się, że znasz się na rzeczy. W pewnych kwestiach nie zgodzę się z Tobą.

Nie wiem czy wiesz, że to cudo jak napisałeś "wynalazek zwany SAMYOUNG FOR AUDIO" robiony jest w koreańskich zakładach firmy Nippon Chemi-Con. Seria AHS - o niej właśnie jest tutaj mowa, ma przeznaczenie do sprzętu audio i podejrzewam, że nawet nie miałeś tych kondów w dłoni tylko przeczytałeś coś na zagranicznym forum (tu: audiokarma), które jest jak każde inne. Ani lepsze ani gorsze choćby od tego forum. Każdy może na nim napisać, co chce i wcale nie musi być to miarodajne i prawdziwe - podobnie jak treści na tym forum. Nie jest prawdą i nie wprowadzaj forumowiczów w błąd, że na kondensatory jest cło. Nie ma żadnego cła! Płaci się wyłacznie VAT. Cło jest np. na wentylatory, baterie, akumulatory ale od kilkunastu lat nie ma cła na kondensatory o których tu mowa. Wiele serii kondensatorów NCC robione są dokładnie w tych samych zakładach co kondki firmy Samyoung z inną tylko etykietą. Ludzie płacą u Mousera za różne serie kondków Cornell Dubilier i rajcują się, że je nabyli, a nie wiedzą, że robi je dla nich firma Kaimei - producent Jamiconów. Nichicon kolego leszcz produkcję mnóstwa kondensatorów zleca firmie Samwha. Tak więc Panowie Forumowicze kupujecie nieraz te same kondki pod innymi etykietami, które grają Wam inaczej, gdy jest inny napis na kubeczku. Myślę, że aby coś komuś doradzać, to trzeba beczkę soli zjeść a nie zmontować cztery piece i przehandlować setką kondków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, że to cudo jak napisałeś "wynalazek zwany SAMYOUNG FOR AUDIO" robiony jest w koreańskich zakładach firmy Nippon Chemi-Con. Seria AHS - o niej właśnie jest tutaj mowa, ma przeznaczenie do sprzętu audio i podejrzewam, że nawet nie miałeś tych kondów w dłoni tylko przeczytałeś coś na zagranicznym forum (tu: audiokarma) [...]

 

Tak, przyznaje - moja opinia na temat tych kondensatorów jest czysto "wirtualna" czyli powtórzyłem opinię zasłyszaną na innym forum.

 

Niniejszym naprawiam swój błąd - dużo nie kosztują, więc skoro akurat potrzebuje 2szt 10000uF na 80V do wzmacniacza Telefunken HA900 to osobiście sprawdzę jak się sprawdzą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osoba która właśnie kupiła 2szt to JA - za jakiś czas, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu, to postaram się wykonać sensowne pomiary i dam znać jak wypadają w porównaniu do standardowych NCC serii KMH, które zamierzałem tam zainstalować, ale tamtych mi trochę szkoda bo to 2 z kompletu 4 szt odłożonych do innego wzmacniacza (Harman Kardon PM660)

 

(audiofil ze mnie marny, więc nie napiszę że bas jest mięsisty itd. opis niemierzalnych odgłosów zostawię audiofilom, którzy słyszą)

 

Jeśli zaś chodzi o kondensatory SAMWHA, to złego słowa o nich nie powiem - wspomniany Telefunken był oryginalnie w całości wyposażony właśnie w kondensatory SAMWHA i po ok. 20 latach żaden nie wylał, wszystkie trzymają pojemność, w każdym razie w granicach tolerancji - klika szt 100uF spadło to 82uF, reszta małych pojemności 47uF, 10uF , 2.2uF praktycznie w pojemności nominalnej.

 

Natomiast co do produkcji SAMYOUNG w zakładach NCC to nigdzie nie znalazłem takiej informacji, czy można poprosić o źródło takiej informacji ?

 

Co do outsorcingu produkcji, rebrandowania i przepłacania za "markę" to nic nowego ... dlatego ja właśnie nigdy nie kupię "ELNA for Audio" z chin na ebay.com bo moja wiara w oryginalność tych produktów jest zerowa. Większość moich kondensatorów pochodzi z zamówień na mouser,com - przepłacam ... albo inaczej - płacę za "pewność" którą daje renoma sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BC_LESZCZ. Słabo szukałeś. Nieraz jestem pewien, że wielu Forumowiczów nigdy nie zagląda na strony producenta a tam jest wiele napisane. Zerknij proszę na ten link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Tu znajdziesz historię firmy Samyoung. Na stronie NCC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) odnajdziesz z kolei Samyounga jako firmę córkę Nippona. Proponuje, żebyś z ciekawości zerknął na listę kondków. które robi Samyoung. Rubycon w wielu pozycjach może się po prostu schować. Rubycon robi dosłownie 4-6 serii, które faktycznie są znane, dobre i powszechnie stosowane: ZL, ZLH, BXA, BXC, YXM. Rubycon praktycznie odpada w konkurencji z innymi firmami w produkcji snapów na 500V, 550V, że o napięciu 630V nie ma co marzyć. W śrubach są po prostu cienkie Bolki. Nippon i Nichicon bije Rubycona praktycznie w każdej grupie elektrolitów. Tak dla ciekawości NCC i Nichicon mają około 50% światowej produkcji elektrolitów, Elna, Hitachi, EPCOS, CapXon SamXon i wiele, wiele firm to procenty światowej produkcji. U nas w elektrolitach króluje Rubycon, Nippon, Nichicon. W kondkach foliowych góruje Wima i EPCOS, Arcotronics Evox-Rifa (obecnie Kemet). Bardzo poważnymi producentami foliówki są firmy, które 99,99% forumowiczów wcale nie zna (prawdę mówiąc 10 lat temu też ich nie znałem) - to jest firma z niezłą tradycjąhttp://www.shinyei.co.jp/eng/what/history/index.html Poszukaj w necie a takich gigantów jest sporo, nie tylko to, co oferuje niezniszczalni i wszechobecni na forach: Digikey, Farnell, Mouser, Elfa i TME. Na nich świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem kondensatory cztery 100 uf 50 v stare niebieskie rubycona na nichicon kw muse .wziołem starego rubycona przećiołem i co się okazało płyn elektrolit nie wysechł było go sporo więc naprawdę ta yamaha była mało używana,poprawa po wymianie wszystkich jak leci na nichicon kw i nichicon fg znikoma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by moglo tlumaczyc czemu tanie zwykle kondki nieznanej firmy potrafia brzmiec bardzo neutralnie na poziomie najwyzszych serii kondkow firmowych (a czasem nawet lepiej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BC_LESZCZ. Słabo szukałeś. Nieraz jestem pewien, że wielu Forumowiczów nigdy nie zagląda na strony producenta a tam jest wiele napisane. Zerknij proszę na ten link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Tu znajdziesz historię firmy Samyoung. Na stronie NCC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) odnajdziesz z kolei Samyounga jako firmę córkę Nippona. Proponuje, żebyś z ciekawości zerknął na listę kondków. które robi Samyoung. Rubycon w wielu pozycjach może się po prostu schować. Rubycon robi dosłownie 4-6 serii, które faktycznie są znane, dobre i powszechnie stosowane: ZL, ZLH, BXA, BXC, YXM. Rubycon praktycznie odpada w konkurencji z innymi firmami w produkcji snapów na 500V, 550V, że o napięciu 630V nie ma co marzyć. W śrubach są po prostu cienkie Bolki. Nippon i Nichicon bije Rubycona praktycznie w każdej grupie elektrolitów. Tak dla ciekawości NCC i Nichicon mają około 50% światowej produkcji elektrolitów, Elna, Hitachi, EPCOS, CapXon SamXon i wiele, wiele firm to procenty światowej produkcji. U nas w elektrolitach króluje Rubycon, Nippon, Nichicon. W kondkach foliowych góruje Wima i EPCOS, Arcotronics Evox-Rifa (obecnie Kemet). Bardzo poważnymi producentami foliówki są firmy, które 99,99% forumowiczów wcale nie zna (prawdę mówiąc 10 lat temu też ich nie znałem) - to jest firma z niezłą tradycjąhttp://www.shinyei.co.jp/eng/what/history/index.html Poszukaj w necie a takich gigantów jest sporo, nie tylko to, co oferuje niezniszczalni i wszechobecni na forach: Digikey, Farnell, Mouser, Elfa i TME. Na nich świat się nie kończy.

 

Zgadzam się. Sam kiedyś przerabiałem temat kondensatorów i doszedłem do podobnych wniosków. Warto również wspomnieć, że Nippony z wyższych serii są również podrabiane przez Chiny. Tu uwaga, można się naciąć nieźle, bo mi osobiście zdarzyło się nabyć takie i to w dużej firmie, która handluje nimi oficjalnie w PL ( nie mówię tu o drobnych sprzedawcach z allegro ). Moje przypuszczenia dotyczące oryginalności sprzedawanych przez nich kondensatorów potwierdził oficjalny przedstawiciel z DE. Tak czasem bywa, mnie to dziwi tylko, że nikt się na tym wcześniej nie poznał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w zakładce DIY.

By nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.

Wzmacniacz Yamaha A-700 po włączeniu nawet bez obciażenia ze wzmacniacza po chwili wydobywa się dym. Zdjąłem obudowę i stwierdziłem, że dymi się z elementów oznaczonych strzałką w jednym kanale i sa bardzo gorące. Umiem posługiwać się lutownicą i jeśli chodziło by tylko o wymienienie tych elementów czy kondensatorów obok to bez problemu to zrobię.

Czy dobrze kombinuję czy przyczyna ich przegrzewania tkwii całkiem gdzie indziej?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem posługiwać się lutownicą i jeśli chodziło by tylko o wymienienie tych elementów czy kondensatorów obok to bez problemu to zrobię.

Czy dobrze kombinuję czy przyczyna ich przegrzewania tkwii całkiem gdzie indziej?

Pozdrawiam.

 

To są rezystory. Grzeją się bo płynie przez nie za duży prąd, a że się grzeją to się z nich dymi i lada chwila się spalą. Nie sądzę aby były uszkodzone, więc ich wymiana nic nie da. trzeba usunąć przyczynę nie skutek. Czy ten kanał jeszcze gra ?

 

Sugeruje oddać wzmacniacz do naprawy komuś kto się zna. Schemat na stół, miernik w rękę i wszystko jest do zrobienia ...

 

Jak podasz symbol tych rezystorów to można by zobaczyć na schemacie co to za elementy.

 

wziołem starego rubycona przećiołem i co się okazało płyn elektrolit nie wysechł było go sporo więc naprawdę ta yamaha była mało używana,

 

błędne rozumowanie, powinno być: więc naprawdę ta yamaha była mało regularnie używana

 

poprawa po wymianie wszystkich jak leci na nichicon kw i nichicon fg znikoma

 

jeśli przed wymianą nic mu konkretnie nie dolegało to co miała by naprawić wymiana kondensatorów ? pewnie żaden z nich nie był nawet w torze audio, wpływ tych kondensatorów na dźwięk jest praktycznie żaden.

 

Jak rozumiem wymiana mu nie zaszkodziła ?

 

W starych wzmacniaczach należy wymienić kondensatory nie po to aby poprawić dźwięk, ale po to aby zapobiec uszkodzeniu wzmacniacza do którego może dojść jeśli któryś ze starych kondensatorów ulegnie uszkodzeniu.

 

Co najmniej 95% kondensatorów jakie wymieniam w 20-30 letnich wzmacniaczach zwykle ma pojemność w granicach tolerancji i pewnie wiele pracowałoby jeszcze ze 20 lat ... ale nie można tego zagwarantować, dlatego "dmuchając na zimne" należy wymienić wszystkie jeśli chcemy mieć taką gwarancję

 

np. w niemal 40-letnim Pioneerze wymieniając elektrolity (elna i nippon) wśród ok 40 kondensatorów znalazły się 2 (słownie dwa) które nie działały - jeden miał pojemność ok 1uF z 47uF a drugi zero zamiast 220uF, bo od spodu, od strony płyty jedna elektroda skorodowała i zupełnie oderwała się od kondensatora - co ciekawe nie było tego widać przed wylutowaniem kondensatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, wszystkich zapaleńców i entuzjastów tuningu ;)

W moje posiadanie wpadł niedawno amplituner Yamaha RX-V750 RDS z 2008r, w średnim stanie, jakiś leżak, strasznie zakurzony, widać że długo nie używany.

Postanowiłem go odświeżyć, poczyściłem, powymieniałem kondensatory na takie o jakich mowa powyżej, czyli starałem się dobierać odpowiedniki z serii MUSE, a w sekcji zasilania Mundorf.

Wzmacniacz oczywiście przed wymianą kondensatorów przesłuchałem jak gra, po wymianie było nieco lepiej, lecz dopiero gdy kondensatory trochę popracowały, czyli po około tygodnia działania, na max 1/2 mocy dopiero wzmacniacz się rozwinął.

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić że tuning był wart świeczki, wzmacniacz gra naprawdę bardzo ładnie.

Miałem możliwość porównania jego brzmienia do klasyka Grundig a-9000 i powiem że nie usłyszałem różnicy, może minimalna, ale dopiero naprawdę przy dobrym przysłuchaniu się.

Wzmacniacz nabrał barwy, poszerzyło się pasmo przenoszenia, bas stał się bardziej wyrazisty, miękki, bardzo przyjemny do ucha.

Piszę o tym wszystkim dla tego by ktoś kto bierze się za tuning miał świadomość tego że jeśli chce się coś wyciągnąć z w miarę nowego wzmacniacza który służy na co dzień to nie ma sensu, moim zdaniem takie operacje dopiero są odczuwalne we wzmacniaczach powyżej 5lat i które nie były często używane, np: jakieś leżaki, wtedy stare kondensatory tracą swoje wartości i już sprzęt nie gra jak powinien.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadany wzmacniacz Technics A-800 tez modernizowalem.Sekcje w glownej sekcji zasilania z Technicsa 10000uF/56 V

na Mundorfa MG/LE 10000/63 V. W pomocniczych jakies malo znane Parium lub jakos podobnie.

Wymienilem je na Nichicon Muse i Nichicon BP.Brzmienie wzmacniacza sie zmienilo ,teraz gra bardzo ostro w wysokich tonach i trzeba potecjometr od wysokich skrecic do -10 dB .Stanowczo w tym modelu wzmacniacza odradzam te kondensatory.Wymienie chyba te kondy na Elne Silmic II lub Sanyo OS-Con

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W magnetofonach kasetowych pogoń za doskonałościa zawsze kończy się Tandbergiem TCD 3014 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja zastanawiam sie nad wymianą jednego "gatunku" kondów w x777es. Otóż chodzi o Elna Duorex. Elny z przedziału lat 1988-1993 często miały problemy (konkretne serie), nie tyle z trzymaniem pojemności, co z rozlewaniem się, puchnięciem (w tym przypadku pojemnośc tez zero). Najczesciej dotyczyło to modeli o pojemności 100uf 25v, często 47uf i w przypadku Duorexa także 220uf. Wiedza ta wynika z mojego 8-letniego doswiadczenia jako osoby handlującej starym sprzetem audio. W sony x33es w torze audio są poupychane własnie duorexy- mało kto o tym wie, ale padają jak muchy. Miałem dwa przypadki w których Cd nadawało sie już tylko na laser - wylany elektrolit poszedł drukiem w scalaki, m.in w dac - i po zawodach. efekt-charczenie jednego kanału. w innych przypadkach albo kondensatory już zaczynały lać ale jeszcze nie zrobiły krzywdy w ukladzie (wówczas to jużczerwona lampka do wymiany) , albo od spodu, przy nóżkach, widoczny był "BIAŁY SER" (lampka pomarańczowa). Nie odtyczyło to jednak wszystkich serii nieszczęsnego Duorexa, bo miałem wiele sprzetu z tymi kondensatorami, a problem wychwyciłem tylko w x33es. Tansze serie elny często padały m.in w kenwoodach, w podobny sposób robiąc siku.

i teraz pytanie - co zrobilibyście na moim miejscu - w x777es połowa kondów w sekcji audio to Duorexy własnie te małe pojemności.

Wydają się byc w porządku, jednak pytanie-do kiedy? Czy na moim miejscu wymienilibyscie je? jesli tak, to w tym Cdku, na jakie?

Zastanawiam się nad Silmic II lub Nichiconami Muse FG. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.