Skocz do zawartości
IGNORED

Spalony kanał w Diorce


Taiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem otóż pożyczyłem bratu moje kolumny tonsil HX-100 wersja exportowa altus 140 wraz z wzmacniaczem Unitra Diora ws 354 i on na włączonym wzmacniaczu podłączał kolumny i stykneły mu się przewody i teraz wogóle nie gra lewa strona prawa jest ok , i mam tu do was panowie pytanie co się mogło stać . z góry dzięki

 

Do moderatora : Jeśli umieściłem ten temat w złym dziale przepraszam ale nie wiedziałem gdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przede wszystkim bezpieczniki B501 i B502. Jeden z nich jest od tego kanału który nie gra. Być może to tylko bezpiecznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie spalone są tranzystory końcowe i być może jeszcze jakieś w końcówce mocy. Można do tego podejść na dwa sposoby, albo wylutować i sprawdzić tranzystory w tej niedziałającej końcówce i uszkodzone wymienić, albo pomierzyć napięcia w tej końcówce w miejscach wskazanych na schemacie i na ich podstawie ocenić co należy wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS354 zabezpieczony jest o ile dobrze kojarzę przez 5 albo nawet 6 bezpieczników . Jeśli jeden kanał gra normalnie na logikę o ile to miałby być tylko bezpiecznik przepalony może być tylko jeden , zabezpieczający wyjście wzmacniacza mocy. Piszesz że kolumny zostały podłączone przy włączonym wzmacniaczu ale nie piszesz czy był tylko włączony czy też grała wtedy muzyka. Jeśli był tylko włączony a nie grał głośno wcale nie musiał się uszkodzić. Jeśli podczas grania wzmacniacz się uszkodził a nie przepalił się żaden z bezpieczników to istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś wskaże Ci usterkę bez sprawdzenia chociażby multimetrem wzmacniacza. Ws354 nie jest skomplikowany jednak to wzmacniacz zbudowany z elementów dyskretnych i jeśli masz rzeczywiście jakąś usterkę a nie po prostu bezpiecznik i jeśli nie masz wiedzy z teorii wzmacniaczy w klasie B czy AB "świadomie" tego wzmacniacza raczej nie naprawisz i nie wyregulujesz. Jeśli masz do dyspozycji multimetr z testem złączy półprzewodnikowych i miernikiem wzmocnienia tranzystorów oraz jakiś najprostszy oscyloskop i jakieś chociaż minimalne wykształcenie w tym kierunku mogę Cie nakierować jak poszukać usterki. Jednak warunek jest taki że musisz chociaż w minimalnym stopniu wiedzieć co robisz i rozumieć co do Ciebie mówimy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.