Skocz do zawartości
IGNORED

Sprawdź jaki masz dług - zobacz jaki dług ma POLSKA !


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy temat polityczny i kościelny wywołuje jakieś nienaturalnie wyolbrzymione w moich oczach spory i waśnie w tym kraju.

a nie dostrzegasz, że każdy tego typu wątek jest w końcu rozwalany przez tylko kilku ale tych samych userów

to są panie takie internetowe "etaty"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem, że jesteś amatorem. To info to groch z kapustą. Po pierwsze to 2009 rok. Budżet Vincenta. Lech nic nie powiedział. Powiedział coś Bugaj. Glapiński zaprzeczył. Gomułka się domyśla. Tutuł to kłamstwo co wynika z treści. Skrzypek potwierdził, że może "skupić obligacje z rynku ale na razie nie ma takiej konieczności". No i co tym tekstem udowodniłeś? Udowodniłeś, że NCz nie zna się na finansach publicznych i wprowadza ludzi w błąd. Amatorka do kwadratu.

Wrzuciłem pierwszy z brzegu link. Sam możesz poszukać więcej.

Urodziłeś się wczoraj? Od 1989 roku trwa dyskusja na ten temat. "Prawicowi" i lewicowi opozycjoniści wobec reform Balcerowicza, między innymi własnie Bugaj i Glapiński, a zwłaszcza Stefan Kurowski - wszyscy oni byli zwolennikami "dosypywania drożdży" do gospodarki i wrogami jej "schładzania", co stosował Balcerowicz z obawy przed inflacją. Nawet rządy AWS utrzymały politykę Balcerowicza, przy nieustannej na nia nagonce ze strony Krzaklewskiego i Kołodki.

Prezes NBP z nadania Kaczyńskich, a także sami bliźniacy zawsze dopominali się "więcej pieniędzy w gospodarce", chcieli wykorzystać różne teoretyczne fundusze NBP, znieść "ograniczenia dopływu pieniądza do gospodarki" kompromitując się do reszty.

 

nawiasem mówiąc, jeśli chcesz stosować wycieczki osobiste z cyklu "jesteś amatorem", "nie znasz się", "Tusk to komuch" - możemy się zmierzyć. Tyklko potem nie pisz skarg do moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - atak personalny
Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - atak personalny

(...)

 

nawiasem mówiąc, jeśli chcesz stosować wycieczki osobiste z cyklu "jesteś amatorem", "nie znasz się", "Tusk to komuch" - możemy się zmierzyć. Tyklko potem nie pisz skarg do moderacji.

 

POsraniec się odezwał. Balcerowicz to ekonomiczna kanalia, która doprowadziła ten kraj do ruiny. Od lat atakuje każdego, kto myśli inaczej - niezależnie czy jest to rząd SLD, czy rząd Tuska. Zupełnie jak, ty konfrontacja w każdym wątku i na każdy temat.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - atak personalny
Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - atak personalny

Szukam popaprańców i wytykam ich miernotę. Nikt Cię nie zapraszał do tego wątku, więc kto tu kogo atakuje, pomyleńcu?

 

"Balcerowicz to ekonomiczna kanalia, która doprowadziła ten kraj do ruiny". Tak się słada, że Balcerowicz jest najwybitniejszym ekonomistą ostatnich 25 lat w Polsce. Bez jego reform Polska byłaby dzisiaj pół Biarusią i ćwierć Albanią.

 

W ruinie jesteś Ty, tak durnego chama jeszcze nie spotkałem. Zaraz odezwą się Twoi pobratymcy - pijaczki, cinkciarze, złodziejaszki, nieudacznicy, ćpuny, lewaki i prawiczki na socjalu, lenie i inne wypierdki mamuta. Wszuscy jesteście siebie godni, na czele dziadyga niesiony w brudnym bidecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 24 Lipca 2013 - Brak powodu

(...)

"Balcerowicz to ekonomiczna kanalia, która doprowadziła ten kraj do ruiny". Tak się słada, że Balcerowicz jest najwybitniejszym ekonomistą ostatnich 25 lat w Polsce. Bez jego reform Polska byłaby dzisiaj pół Biarusią i ćwierć Albanią.

(...)

 

Były aparatczyk PZPR, urobiony na USAmerykańskich stażach do kapitalizmu. Wyciągnięty jak królik z kapelusza przez Waldemara Kuczyńskiego do realizacji narzuconego Polsce przez międzynarodowy kapitał programu gospodarczego, który jedynie firmował swoim nazwiskiem. Ekonom, nie ekonomista i naukowiec, którego osiągnięcia budzą śmiech u naukowców mających faktyczny dorobek. Aby wzmocnić się propagandowo założył CASE - jedyna instytucje, która pozytywnie oceniała jego dokonania. Lansowany też przez "GW" i grono jej przyjaciół z b. Kwaśniewskim na czele.Za swoje reformy powinien trafić przed Trybunał Stanu.

 

Zamiast zajmować się ekonomią zajmij się ortografią: "Biarusią", "słada". Tak się składa, że lubisz ciągle innym wytykać literówki... A tu widać, że sam jesteś niedouczony profesor, jak jakiś tam Balcerowicz.

 

Do reszty się nie odniosę, bo na taką merytorykę ad personam znowu powinienem ci parę ch*jów posłać. Coraz ciężej piszesz i coraz mniej dowcipnie. Masz to zmienić. Natychmiast. Chory POjebie.

Odnośnik do komentarza
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

A wracając do meritum - to Balcerowicz wielkim ekonomistą jest:

 

"(...)Polska dysponowała kadrą wykwalifikowanych inżynierów i robotników. Wedle źródeł amerykańskich, w 1980 roku znajdowała się na 12. miejscu jeśli chodzi o wielkość produkcji. Pojawia się więc kolejna fantastyczna okazja dla światowego kapitału zdobycia atrakcyjnego rynku. I rusza George Soros. To jeden z 10 najbogatszych ludzi na świecie, dorobił się na spekulacjach giełdowych.

Polska jest otwartym krajem, w którym znaczna część młodszej kadry przywódczej przebywała w USA na stypendiach. Jest wielu Cimoszewiczów, Kwaśniewskich, Rosatich, Balcerowiczów. Leszek Balcerowicz uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University. Decyzja – zaczynamy w Polsce. Wielki reprezentant światowego kapitału George Soros przyjeżdża w maju ’88. Spotyka się z Rakowskim i Jaruzelskim. Natychmiast tworzy za miliony Fundację Batorego stawiając jako cele: otwarte społeczeństwo i otwarty rynek. Niedługo później NBP tworzy 9 banków komercyjnych z partyjnym kierownictwem. Zaczyna się I etap tworzenia tzw. przedsiębiorstw nomenklaturowych. Soros opracowuje program w oparciu o tzw. konsensus waszyngtoński. Zakłada on otwarcie granic, możliwość dużego importu i jak najdalej idącą prywatyzację. Bazuje na koncepcji neoliberalizmu Miltona Friedmana, absolutyzującą wolny rynek, w której państwo nie ma nic do gadania. Soros sprowadza Sachsa, który jest finansowany przez Fundację Batorego.

 

- Sachs spotyka się ze strategami Solidarności.

 

- W maju ’89 roku idzie do Geremka. Geremek przyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Jadą do Kuronia na Żoliborz. Kuroń nie zna angielskiego, więc zapraszają Liptona, który pracuje w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, a jednocześnie w redakcji „Gazety Wyborczej”. Kuroń powtarza, że wszystko na pewno wyjdzie i poleca Sachsowi opracowanie programu. Jadą do „Gazety Wyborczej”, gdzie jest komputer i do rana Lipton z Sachsem opracowują program. Biegną do Michnika, który też wyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Ale decyduje się napisać artykuł: „Wasz prezydent, nasz premier” i zobowiązać rząd do realizacji programu. Nie odkrywam niczego nowego. Wszystko jest w książce Jeffreya Sachsa: „Koniec z nędzą. Zadanie dla naszego pokolenia”. Później Sachs spotyka się z OKP w sejmie…

 

- …większość posłów też nie ma wiedzy ekonomicznej…

 

- Aleksander Małachowski przyznał później: „Byliśmy jak barany”. Powstaje pytanie: kto ma realizować tę koncepcję? Jako pierwszy brany jest pod uwagę Trzeciakowski, który odmawia. Nie zgadzają się także Józefiak i Szymański. Wtedy Stefan Bratkowski stawia moją kandydaturę. Ja jestem w Burundi, gdzie nie ma ambasady, dlatego dzwoni ambasador z Kenii, ale nie umie sprecyzować o jaką propozycję chodzi. Brakowało mi roku do zakończenia realizacji 10-letniego programu, stąd odmawiam. Wtedy Kuczyński ni stąd, ni zowąd łapie Balcerowicza. Co ciekawe, Balcerowicz robi doktorat w ’75 roku, a w ’89 nie ma jeszcze habilitacji. Kiedy pracowałem w Wydziale Zarządzania UW to nasi adiunkci musieli w ciągu pięciu lat zrobić habilitację. W przeciwnym razie byli zwalniani. Sprawa druga – Balcerowicz nie brał udziału w pracach Okrągłego Stołu. Po trzecie – nigdy w życiu niczym nie kierował. Dobór więc bardzo dyskusyjny. W tym czasie OKP tworzy komisję do stworzenia programu gospodarczego pod przewodnictwem prof. Janusza Beksiaka. I wtedy Mazowiecki stawia sprawę na ostrzu noża – albo oni, albo my. Zostaje Balcerowicz.

 

- Dlaczego inni nie chcieli jej realizować?

 

- Bo poza zdławieniem inflacji, skutkowała zniszczeniem państwowych przedsiębiorstw, likwidacją PGR-ów, masowym bezrobociem, a jednocześnie zalewem importu – importowaliśmy wówczas nawet spinki do włosów i makulaturę. Przyjeżdżam wtedy do Polski i widzę mleko francuskie na półkach. Kuzynka mówi mi, że jest propaganda, by nie kupować polskiego mleka, bo rzekomo butelki myje się proszkiem IXI. Pytam o „Mazowszankę”, którą zawsze lubiłem. Okazuje się, że nie ma. Można za to nabyć niemieckie wody mineralne. Chcę kupić krem do golenia Polleny. A trzeba pamiętać, że Szwedzi specjalnie przyjeżdżali do Polski po wódkę i polskie kosmetyki. Polleny też nie ma, jest Colgate. W końcu ekspedientka znajduje Pollenę w magazynie. Widzę, że jest trzy razy tańsza. Kobieta tłumaczy, że bardziej opłaca jej się sprzedawać droższy towar, więc polskiego nie wystawia. Krótko mówiąc, rozpoczyna się świadoma likwidacja konkurencji. Siemens kupuje polski ZWUT, który dysponuje wówczas monopolem na telefony w Związku Radzieckim. Niemcy dają pracownikom dziewięciomiesięczną odprawę. Wszyscy są zadowoleni. Po czym burzą budynek, całą aparaturę przenoszą do Niemiec i przejmują wszystkie relacje z Rosją. Likwiduje się „Kasprzaka”, produkcję układów scalonych, diod, tranzystorów, a nawet naszego wynalazku, niebieskiego lasera. Wykupuje się polskie cementownie, cukrownie, zakłady przemysłu bawełnianego, świetną wytwórnię papieru w Kwidzyniu. A my uzyskane pieniądze „przejadamy”.

 

- Największy skandal to jednak sprawa Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.

 

- Kupiłem wtedy świadectwo NFI za 20 zł, wychodzę z banku i zatrzymuje mnie mężczyzna oferując za nie 140 zł. Okazało się, że posiadacz 35 proc. akcji miał prawo do podejmowania decyzji sprzedaży. NFI tworzyło ponad 500 najlepszych przedsiębiorstw. Wszystkie upadły albo zostały za grosze sprzedane. I potem te świadectwa były po 5 zł. Toczyły się procesy, m. in. Janusza Lewandowskiego, zakończony w zeszłym roku uniewinnieniem. Wszyscy porobili kariery, a Balcerowicz dostał Order Orła Białego i był kandydatem do Nagrody Nobla. To nie do wiary!

 

- Polska oddała banki, a sektor energetyczny przejmują firmy narodowe innych państw, np. szwedzki Vatenfall.

 

- Wcześniej TP SA przejął państwowy France Telecom. Podobnie działo się w Afryce. Wszystkie towary eksportowane z Europy albo Ameryki były bez porównania droższe. Kupiłem w Afryce volkswagena za 15 tys. dolarów, przyjechałem do Berlina, patrzę – kosztuje tylko 8 tys. Teraz także ceny artykułów przemysłowych są w Polsce dużo wyższe, zaś płace nieporównywalnie niższe. Na tym polega interes firm zagranicznych. Gdyby płace, żądaniem związków zawodowych, doprowadzono do poziomu wynagrodzeń za granicą, to koncerny przeniosłyby się do Rumunii, Bułgarii, na Białoruś, do Chin, a nawet do Afryki. Przecież Ford zlikwidował fabrykę pod Warszawą i otworzył ją w St. Petersburgu.

 

- Czy podobnie rekolonizowano inne kraje, które wychodziły z komunizmu?

 

- Tak, tę koncepcję zrealizowano w całej Europie Środkowej." http://www.bibula.com/?p=34439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debile jesteście, jeśli uważacie że trzeba spłacać te długi.

Ja nie płace nawet podatków, debile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum - to Balcerowicz wielkim ekonomistą jest:

 

"(...)Polska dysponowała kadrą wykwalifikowanych inżynierów i robotników. Wedle źródeł amerykańskich, w 1980 roku znajdowała się na 12. miejscu jeśli chodzi o wielkość produkcji. Pojawia się więc kolejna fantastyczna okazja dla światowego kapitału zdobycia atrakcyjnego rynku. I rusza George Soros. To jeden z 10 najbogatszych ludzi na świecie, dorobił się na spekulacjach giełdowych.

Polska jest otwartym krajem, w którym znaczna część młodszej kadry przywódczej przebywała w USA na stypendiach. Jest wielu Cimoszewiczów, Kwaśniewskich, Rosatich, Balcerowiczów. Leszek Balcerowicz uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University. Decyzja – zaczynamy w Polsce. Wielki reprezentant światowego kapitału George Soros przyjeżdża w maju ’88. Spotyka się z Rakowskim i Jaruzelskim. Natychmiast tworzy za miliony Fundację Batorego stawiając jako cele: otwarte społeczeństwo i otwarty rynek. Niedługo później NBP tworzy 9 banków komercyjnych z partyjnym kierownictwem. Zaczyna się I etap tworzenia tzw. przedsiębiorstw nomenklaturowych. Soros opracowuje program w oparciu o tzw. konsensus waszyngtoński. Zakłada on otwarcie granic, możliwość dużego importu i jak najdalej idącą prywatyzację. Bazuje na koncepcji neoliberalizmu Miltona Friedmana, absolutyzującą wolny rynek, w której państwo nie ma nic do gadania. Soros sprowadza Sachsa, który jest finansowany przez Fundację Batorego.

 

- Sachs spotyka się ze strategami Solidarności.

 

- W maju ’89 roku idzie do Geremka. Geremek przyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Jadą do Kuronia na Żoliborz. Kuroń nie zna angielskiego, więc zapraszają Liptona, który pracuje w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, a jednocześnie w redakcji „Gazety Wyborczej”. Kuroń powtarza, że wszystko na pewno wyjdzie i poleca Sachsowi opracowanie programu. Jadą do „Gazety Wyborczej”, gdzie jest komputer i do rana Lipton z Sachsem opracowują program. Biegną do Michnika, który też wyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Ale decyduje się napisać artykuł: „Wasz prezydent, nasz premier” i zobowiązać rząd do realizacji programu. Nie odkrywam niczego nowego. Wszystko jest w książce Jeffreya Sachsa: „Koniec z nędzą. Zadanie dla naszego pokolenia”. Później Sachs spotyka się z OKP w sejmie…

 

- …większość posłów też nie ma wiedzy ekonomicznej…

 

- Aleksander Małachowski przyznał później: „Byliśmy jak barany”. Powstaje pytanie: kto ma realizować tę koncepcję? Jako pierwszy brany jest pod uwagę Trzeciakowski, który odmawia. Nie zgadzają się także Józefiak i Szymański. Wtedy Stefan Bratkowski stawia moją kandydaturę. Ja jestem w Burundi, gdzie nie ma ambasady, dlatego dzwoni ambasador z Kenii, ale nie umie sprecyzować o jaką propozycję chodzi. Brakowało mi roku do zakończenia realizacji 10-letniego programu, stąd odmawiam. Wtedy Kuczyński ni stąd, ni zowąd łapie Balcerowicza. Co ciekawe, Balcerowicz robi doktorat w ’75 roku, a w ’89 nie ma jeszcze habilitacji. Kiedy pracowałem w Wydziale Zarządzania UW to nasi adiunkci musieli w ciągu pięciu lat zrobić habilitację. W przeciwnym razie byli zwalniani. Sprawa druga – Balcerowicz nie brał udziału w pracach Okrągłego Stołu. Po trzecie – nigdy w życiu niczym nie kierował. Dobór więc bardzo dyskusyjny. W tym czasie OKP tworzy komisję do stworzenia programu gospodarczego pod przewodnictwem prof. Janusza Beksiaka. I wtedy Mazowiecki stawia sprawę na ostrzu noża – albo oni, albo my. Zostaje Balcerowicz.

 

- Dlaczego inni nie chcieli jej realizować?

 

- Bo poza zdławieniem inflacji, skutkowała zniszczeniem państwowych przedsiębiorstw, likwidacją PGR-ów, masowym bezrobociem, a jednocześnie zalewem importu – importowaliśmy wówczas nawet spinki do włosów i makulaturę. Przyjeżdżam wtedy do Polski i widzę mleko francuskie na półkach. Kuzynka mówi mi, że jest propaganda, by nie kupować polskiego mleka, bo rzekomo butelki myje się proszkiem IXI. Pytam o „Mazowszankę”, którą zawsze lubiłem. Okazuje się, że nie ma. Można za to nabyć niemieckie wody mineralne. Chcę kupić krem do golenia Polleny. A trzeba pamiętać, że Szwedzi specjalnie przyjeżdżali do Polski po wódkę i polskie kosmetyki. Polleny też nie ma, jest Colgate. W końcu ekspedientka znajduje Pollenę w magazynie. Widzę, że jest trzy razy tańsza. Kobieta tłumaczy, że bardziej opłaca jej się sprzedawać droższy towar, więc polskiego nie wystawia. Krótko mówiąc, rozpoczyna się świadoma likwidacja konkurencji. Siemens kupuje polski ZWUT, który dysponuje wówczas monopolem na telefony w Związku Radzieckim. Niemcy dają pracownikom dziewięciomiesięczną odprawę. Wszyscy są zadowoleni. Po czym burzą budynek, całą aparaturę przenoszą do Niemiec i przejmują wszystkie relacje z Rosją. Likwiduje się „Kasprzaka”, produkcję układów scalonych, diod, tranzystorów, a nawet naszego wynalazku, niebieskiego lasera. Wykupuje się polskie cementownie, cukrownie, zakłady przemysłu bawełnianego, świetną wytwórnię papieru w Kwidzyniu. A my uzyskane pieniądze „przejadamy”.

 

- Największy skandal to jednak sprawa Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.

 

- Kupiłem wtedy świadectwo NFI za 20 zł, wychodzę z banku i zatrzymuje mnie mężczyzna oferując za nie 140 zł. Okazało się, że posiadacz 35 proc. akcji miał prawo do podejmowania decyzji sprzedaży. NFI tworzyło ponad 500 najlepszych przedsiębiorstw. Wszystkie upadły albo zostały za grosze sprzedane. I potem te świadectwa były po 5 zł. Toczyły się procesy, m. in. Janusza Lewandowskiego, zakończony w zeszłym roku uniewinnieniem. Wszyscy porobili kariery, a Balcerowicz dostał Order Orła Białego i był kandydatem do Nagrody Nobla. To nie do wiary!

 

- Polska oddała banki, a sektor energetyczny przejmują firmy narodowe innych państw, np. szwedzki Vatenfall.

 

- Wcześniej TP SA przejął państwowy France Telecom. Podobnie działo się w Afryce. Wszystkie towary eksportowane z Europy albo Ameryki były bez porównania droższe. Kupiłem w Afryce volkswagena za 15 tys. dolarów, przyjechałem do Berlina, patrzę – kosztuje tylko 8 tys. Teraz także ceny artykułów przemysłowych są w Polsce dużo wyższe, zaś płace nieporównywalnie niższe. Na tym polega interes firm zagranicznych. Gdyby płace, żądaniem związków zawodowych, doprowadzono do poziomu wynagrodzeń za granicą, to koncerny przeniosłyby się do Rumunii, Bułgarii, na Białoruś, do Chin, a nawet do Afryki. Przecież Ford zlikwidował fabrykę pod Warszawą i otworzył ją w St. Petersburgu.

 

- Czy podobnie rekolonizowano inne kraje, które wychodziły z komunizmu?

 

- Tak, tę koncepcję zrealizowano w całej Europie Środkowej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bełkot, niekompetencja, zawiść, kłamstwa - czyli cały dziadyga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec 2013 roku w stosunku do początku 2008 roku, tj. 6 lat rządu Tuska, powiększy on dług przypadający na każdego Polaka o około 10.000 pln. Na koniec 2007 było to 14.000 na głowę. Na koniec 2013 będzie to 24.000 na głowę.

 

Możesz podać źródłotych wyliczeń, bo jak widzę, to każdy ma jakieś swoje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kwoty "na obywatela" są porażające, ale bardziej do wyobraźni przemawiają kwoty, które co roku należy zapłacić

z tytułu odsetek od tego długu !!!!!!! Póki co, jest to ~ 55 mld. , czyli ~ 1/3 tego co przez rok zostanie wypracowane.

 

Idąc dalej tym szlakiem, to już niedługo POLSKA będzie oddawać 50% tego co wypracuje, aby tylko zapłacić odsetki !!!!

Pozostałe 50% pozostanie jedynie na liche "utrzymanie i wyżywienie " ! Czy to Wam niczego nie przypomina ?

 

Kiedyś właściciel niewolnika musiał dać mu "utrzymanie i wyżywienie", a przy tym musiał go nadzorować !

Teraz będzie inaczej - mający ułudę bycia wolnym, niewolnik niech utrzymuje i żywi się sam, a to co wypracuje

sam odda bez zbędnego przymusu ...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś właściciel niewolnika musiał dać mu "utrzymanie i wyżywienie", a przy tym musiał go nadzorować !

Teraz będzie inaczej - mający ułudę bycia wolnym, niewolnik niech utrzymuje i żywi się sam, a to co wypracuje

sam odda bez zbędnego przymusu ...........

 

Byle tylko nie zdechł i miał siłę za***rdalać na pana ! ( i tak k**wa od zarania dziejów !)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Jak bym słuchał TV Trwam.

a masz inne propozycje ?

 

Po prostu, BMW przystosował sie do potrzeb rynku. Mniejsze samochody, mniejsze spalanie, mniejsze żuzycie surowców = lepiej dla planety, lepiej dla BMW.

 

Kiedy wróci trend na większe samochody, BMW będzie je produkował.

Ci się chyba coś fakty popierdzieliły facet, jak VAG robił downsizing to BMW się bawiło w dopracowanie jednostek 3L, dopiero potem zabrali się za mniejsze jednostki. I to nie na zasadzie zmniejszymy silnik bo jakąś tam 1,4 i 1,2 nie widać. Jedyna konkretna zmiana to eliminacja silników 2,5D i 2,7i.

 

a nie dostrzegasz, że każdy tego typu wątek jest w końcu rozwalany przez tylko kilku ale tych samych userów

to są panie takie internetowe "etaty"

ja bym jeszcze dodał że rozmowa często z tej drugiej strony jest totalnie bez argumentów. Powtarzanie bredni ala TVN czy jakaś agora to nie jest rzecz którą można traktować poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle tylko nie zdechł i miał siłę za***rdalać na pana ! ( i tak k**wa od zarania dziejów !)

Jutro nie jest 1 Maja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Debile jesteście, jeśli uważacie że trzeba spłacać te długi.

Ja nie płace nawet podatków, debile.

oby skarbówka też miała takie poczucie humoru :)

 

Kwoty "na obywatela" są porażające

przy czym warto podkreśli że uwzględnia się dzieci i starców.

 

Idąc dalej tym szlakiem, to już niedługo POLSKA będzie oddawać 50% tego co wypracuje, aby tylko zapłacić odsetki !!!!

Pozostałe 50% pozostanie jedynie na liche "utrzymanie i wyżywienie " ! Czy to Wam niczego nie przypomina ?

 

Kiedyś właściciel niewolnika musiał dać mu "utrzymanie i wyżywienie", a przy tym musiał go nadzorować !

Teraz będzie inaczej - mający ułudę bycia wolnym, niewolnik niech utrzymuje i żywi się sam, a to co wypracuje

sam odda bez zbędnego przymusu ...........

Trzeba mieć niezłe jaja albo być totalnym idiotą by się teraz pchać na stołek. Ja tam będę głosował na PO niech się tym udławią.

 

A potem konfiskata majątku, ale całej rodziny z naciskiem na dzieci i za kraty.

 

Byle tylko nie zdechł i miał siłę za***rdalać na pana ! ( i tak k**wa od zarania dziejów !)

niestety nie, dzisiaj jest gorzej, mamy zdychać i statystycznie zdychamy.

 

Jutro nie jest 1 Maja.

Nie przesadzaj z tą spostrzegawczością...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debile jesteście, jeśli uważacie że trzeba spłacać te długi.

Ja nie płace nawet podatków, debile.

 

Rozumiem, że z opieki zdrowotnej także nie korzystasz ? Ty, Twoje dzieci, czy nikt w rodzinie nie chodzi do szkoły ? Po drogach także nie jeździsz, ani po chodnikach nie chodzisz ?

Bo na to wszystko pracują jak to piszesz "debile". Ciekawe jakby życie w Polsce wyglądało, gdyby każdy tak myślał i robił.

 

Fox.

Mi też zwisa ten dług.

 

;)

Teraz, bo go jeszcze nie odczuwasz w swoim codziennym życiu. Jak się spełni jakiś czarny scenariusz to bardzo szybko zmienisz zdanie.

 

Trzeba mieć niezłe jaja albo być totalnym idiotą by się teraz pchać na stołek. Ja tam będę głosował na PO niech się tym udławią.

Oni nie mają się o co martwić, są dobrze ustawieni, jak będzie miało coś się w Polsce złego wydarzyć będą o tym wiedzieli wcześniej i się odpowiednio zabezpieczą. W takich sytuacjach zawsze najwięcej po grzbiecie dostaną najbiedniejsi.

 

A potem konfiskata majątku, ale całej rodziny z naciskiem na dzieci i za kraty.

Marzenie ściętej głowy, oni zawsze spadną na 4 łapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Użytkownik toptwenty dnia 25.07.2013 - 00:19 napisał<br />Jutro nie jest 1 Maja.Nie przesadzaj z tą spostrzegawczością...<br /> <br /> <br /> <br /> Użytkownik cycus12 edytował ten post dziś, 00:22<br />

Pojutrze też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dostrzegasz, że każdy tego typu wątek jest w końcu rozwalany przez tylko kilku

ale tych samych userów to są panie takie internetowe "etaty"

 

Etaty zawsze można "zredukowac", co właśnie miało miejsce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dostrzegasz, że każdy tego typu wątek jest w końcu rozwalany przez tylko kilku ale tych samych userów

to są panie takie internetowe "etaty"

 

Tylko to nie chodzi jedynie o te forum, tak się dzieje w całym Polskim społeczeństwie.

 

Przecież zdecydowanej większości ludzi chodzi o to samo, zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego. W dzisiejszych czasach przekłada się to na: godne warunki pracy, płacy, dostęp do porządnej opieki zdrowotnej. Nad resztą można się zastanawiać jak te pierwsze są spełnione. Więc skąd w ludziach te wszystkie podziały i kłótnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Teraz, bo go jeszcze nie odczuwasz w swoim codziennym życiu. Jak się spełni jakiś czarny scenariusz to bardzo szybko zmienisz zdanie.

dokładnie najgorzej będzie za kilka lat, i to nie będzie chwilowy kryzys tylko wieloletnia bieda.

 

Oni nie mają się o co martwić, są dobrze ustawieni, jak będzie miało coś się w Polsce złego wydarzyć będą o tym wiedzieli wcześniej i się odpowiednio zabezpieczą. W takich sytuacjach zawsze najwięcej po grzbiecie dostaną najbiedniejsi.

Bardziej chodziło mi o takiego Kaczyńskiego który teoretycznie chce dobrze, stwierdzi że się teraz poświęci by zrobić z tym porządek ale dla mnie jako szarego obywatela to jest samobójstwo a cała sytuacja lekko przerażająca. Jeśli dojdzie do władzy to trafi akurat na najgorszy okres i wszystko się skupi na nim zwłaszcza że media mamy głupie do potęgi. Oczywiście będzie się to tyczyć każdego, mówię o Kaczyńskim bo on jako jedyny wyraził chęć.

 

Marzenie ściętej głowy, oni zawsze spadną na 4 łapy.

Ten rząd zabił już wiele osób (i nie mam na myśli smoleńska), że na jedną głowę nie przyjdzie...

 

Tylko to nie chodzi jedynie o te forum, tak się dzieje w całym Polskim społeczeństwie.

o ile się rozmawia o polityce, bo Ci co kiedyś tak głośno szczekali dzisiaj siedzą cicho i temat pomijają szerokim łukiem. No i trzeba pamiętać że publicystki w mediach brak a rozmowy w otoczeniu publicznych w dużym uproszczeniu są zakazane prawnie.

 

Przecież zdecydowanej większości ludzi chodzi o to samo, zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego. W dzisiejszych czasach przekłada się to na: godne warunki pracy, płacy, dostęp do porządnej opieki zdrowotnej. Nad resztą można się zastanawiać jak te pierwsze są spełnione. Więc skąd w ludziach te wszystkie podziały i kłótnie ?

bardzo dobre pytanie..... może z nieświadomości ? przeciętny polak ogląda TVP , TVN a tam nie dość że gadają o samych pierdołach to jak zdarzy im się coś ważnego powiedzieć przeinaczą to pod "siebie". Ale z drugiej strony, pracuje, choruje, ma dzieci i co nie widzi co się dzieje ? że to co mówią media mija sie z prawdą ? nikomu też nie daje do myślenia że to co słyszy jest irracjonalne a często w jednym reportażu potrafią samemu sobie zaprzeczyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płace nawet podatków, debile.

A to ciekawe, wychodzi na to, że nie robisz zakupów (vattttttttt...).

 

że to co mówią media mija sie z prawdą ? nikomu też nie daje do myślenia że to co słyszy jest irracjonalne a często w jednym reportażu potrafią samemu sobie zaprzeczyć ?

Ale co możemy na to poradzić? Dzienniki telewizyjne to jedno wielkie pranie mózgu. To już reportaże radiowe mają lepszą formę, bo nie prowadzą Cię za reke jak idotę i nie dają na końcu pseudozabawnej puenty, tylko suchą informację. Tylko to dotyczy formy, bo jesli chodzi o treść, to zajmują się podobnymi pierodłami, no może w nieco mniejszym stopniu, bo wiadomości radiowe to 3-4min, a telewizyjne to 13-14min i czymś trzeba ten czas wypełnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że media mamy głupie do potęgi

Nie jestem pewien czy takie głupie. Bardziej stawiam, że mają określony interes przedstawiając w ten sposób rzeczywistość.

 

Kaczyński, Tuski, Milery i inne. Wiesz, ja generalnie nie wierzę, że ludzie siedzący na wiejskiej praktycznie od początku istnienia sejmu są w stanie coś zrobić. To są osoby uwikłane w dziesiątki interesów i interesików, mieli już swój czas. Myślisz, że oni teraz na stare lata będą chcieli zmieniać świat, będą się szarpać ?

 

Kiedyś byłem większym optymistą co do rozwoju Polski, podnoszenia standardu naszego życia, powoli jednak mijają mi wszystkie złudzenia. Każde kolejne wybory, to wybory między przysłowiowa dżumą i cholerą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem większym optymistą co do rozwoju Polski ...

powoli jednak mijają mi wszystkie złudzenia.

 

Gorzkie to i takie prawdziwe ...

Sprzedali Polskę i Polaków za błyszczące krawaty i białe kołnierzyki.

45 lat ssał nas demon zza wschodu, teraz wyssie nas jego zachodnia wersja - i tak od wieków.

Gdyby społeczeństwo lat 80-tych przeniesiono w obecne czasy, to w kilka dni byłaby rewolucja !

 

Nie tak miało to wyglądać, nie tak ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że zmienił się ustrój polityczny, gospodarczy, trzeba było zacisnąć pasa na kilka, kilkanaście lat, jak to się mówi najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej, jednak Polacy zaciskają pasa 30 lat i zaciskają go coraz bardziej, a widoków na poprawę nie ma.

 

Patrząc czysto gospodarczo, ja nie widzę podstaw do tego aby sądzić, że coś się poprawi.

W gospodarce rynkowej firmy ostro ze sobą rywalizują, bezpardonowo, to samo się dzieje w państwami. Żeby jednak rywalizować, być konkurencyjnym trzeba mieć czym rywalizować. Państwa podobnie jak firmy mniej lub bardziej się specjalizują w tym do czego mają zasoby, predyspozycje, wiedzę. Są państwa, które mają duże zasoby naturalne, inne potrafią wytwarzać określone dobra, których wytworzyć nie potrafią inni.

W dzisiejszym świecie generalnie liczą się nowoczesne technologie, prowadzą kraje potrafiące wytwarzać zaawansowane technicznie produkty np. samoloty, samochody, różnego rodzaju maszyny używane w przemyśle, w medycynie, nowoczesne urządzenia użytku domowego jak choćby telewizory, komórki itd.

Więc ja pytam czym my mamy konkurować z rozwiniętymi krajami Europy, zasobami naturalnymi czy nowoczesną technologią ? Na turystykę ze względu na klimat tez raczej nie ma co liczyć.

 

Szkoły kształcące wartościowych fachowców schodzą na psy, a nawet jak już wykształcą to w znacznej części emigrują. Czy ktoś zdaje sobie sprawę, że wykształcenie człowieka od podstawówki do ukończenia studiów kosztuje kilkaset tysięcy złotych ? I taki człowiek potem wyjeżdża bo nie ma pracy.

Zobaczcie też ile kosztuje kraj kształcenie fachowców ponad miarę, ktoś kończy studia, które swoje kosztują, aby siedzieć na kasie, albo sprzątać. Na dodatek ryje się człowiekowi psychikę najpierw rozbudzając nadzieję, na dobra prace po studiach, a potem brutalnie sprowadza na ziemię

 

I tutaj właśnie kolejne moje obawy. Młodzi często emigrują, w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, więc kto to wszystko utrzyma, kto zarobi na emerytury ?

Ja myślę, że realny jest scenariusz, że za ileś tam lat w Polsce może nie być w ogóle emerytur, ewentualnie symboliczne kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie chodzi jedynie o te forum, tak się dzieje w całym Polskim społeczeństwie.

... Więc skąd w ludziach te wszystkie podziały i kłótnie ?

wszystkie fora, blogi itp. są inwigilowane a każda sensowna dyskusja sprowadzana do poziomu teorii spiskowych lub gnoju prze zawodowych wyjadaczy

jeśli do tego dodamy agresywny charakter naszych czasów, nie trzeba szukać przywar narodu, mamy odpowiedź

a kiedy lepiej? a długo nie, póki ludzie nie zaczną znów cenić autorytety (a tych dziś ewidentnie brak) i póki demokracja = partyjniactwo, można zapomnieć o jakimkolwiek lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że realny jest scenariusz, że za ileś tam lat w Polsce może nie być w ogóle emerytur, ewentualnie symboliczne kwoty.

 

Oczywiście, patrz emerytura "obywatelska" w Kanadzie podawana coraz częściej jako wzór do naśladowania na przyszłe czasy np przez Centrum Adama Smitha. Od państwa z budżetu dostajesz tam pińcset z kawałkiem dolarów max (niezależnie jak dużo zarabiałeś wcześniej), czyli nabyczo to jakieś 800 złotych u nas. OK, pod warunkiem że wiedziało się w wieku lat 20 że tak to ma w przyszłości wyglądać. No i w Kanadzie jest obowiązkowy drugi filar, natomiast CAS poleca jako rozwiązanie u nas "obywatelską"

 

Rozdział "Emerytura obywatelska"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Ale co możemy na to poradzić? Dzienniki telewizyjne to jedno wielkie pranie mózgu. To już reportaże radiowe mają lepszą formę, bo nie prowadzą Cię za reke jak idotę i nie dają na końcu pseudozabawnej puenty, tylko suchą informację. Tylko to dotyczy formy, bo jesli chodzi o treść, to zajmują się podobnymi pierodłami, no może w nieco mniejszym stopniu, bo wiadomości radiowe to 3-4min, a telewizyjne to 13-14min i czymś trzeba ten czas wypełnić.

Bóg nie na darmo dał nam dary w postaci własnego rozumu... widać być debilem jest bardziej trendy.

 

 

Nie jestem pewien czy takie głupie. Bardziej stawiam, że mają określony interes przedstawiając w ten sposób rzeczywistość.

nie no tak, źle napisałem. Liczy się ich biznes, media są utrzymywane z reklam a reklamodawcami z grubymi portfelami są tylko spółki skarbu państwa, co wyraźnie widać. O ile TVP gra o wszystko bo wylecą chłopaki jak wyjdzie prawda na jawa to TVN musi lawirować.

 

Kaczyński, Tuski, Milery i inne. Wiesz, ja generalnie nie wierzę, że ludzie siedzący na wiejskiej praktycznie od początku istnienia sejmu są w stanie coś zrobić. To są osoby uwikłane w dziesiątki interesów i interesików, mieli już swój czas. Myślisz, że oni teraz na stare lata będą chcieli zmieniać świat, będą się szarpać ?

nie... Kaczyńskiego bym jednak postawił obok worka, mu jako jedynemu od wielu lat wychodzi (nawet jak udawane) bycie patriotą. PiS jako jedna z nielicznych partii ma konkretny program, projekty, rozwiązania itd. Jako jedyna partia rozmawia, daje dość do głosu osobom z poza świata polityki. Nikt inny tego nie robi, wkurzający są do potęgi, ciągną wszystko jak sierotka Marysia zamiast konkretnie z grubej rury, w poprzednich wyborach mieli dosyć argumentów by platformę zmieść z dymem i co ? … dupa. Na logikę skoro oni jako jedyni nawet jak stwarzają pozory to chociaż to robią, inni ciągle ładują nas w 4 litery.

 

I tutaj właśnie kolejne moje obawy. Młodzi często emigrują, w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, więc kto to wszystko utrzyma, kto zarobi na emerytury ?

Ja myślę, że realny jest scenariusz, że za ileś tam lat w Polsce może nie być w ogóle emerytur, ewentualnie symboliczne kwoty.

e tam jesteśmy tylko 12 krajem od końca... tylko .... od końca.

 

 

Szkoły kształcące wartościowych fachowców schodzą na psy, a nawet jak już wykształcą to w znacznej części emigrują. Czy ktoś zdaje sobie sprawę, że wykształcenie człowieka od podstawówki do ukończenia studiów kosztuje kilkaset tysięcy złotych ? I taki człowiek potem wyjeżdża bo nie ma pracy.

Zobaczcie też ile kosztuje kraj kształcenie fachowców ponad miarę, ktoś kończy studia, które swoje kosztują, aby siedzieć na kasie, albo sprzątać. Na dodatek ryje się człowiekowi psychikę najpierw rozbudzając nadzieję, na dobra prace po studiach, a potem brutalnie sprowadza na ziemię

nie dołuj człowieczka... ja też powoli się pakuję... mimo że nie chce.

 

Teraz miałem fajną bieganinę po lekarzach, fajnie że szpil wie kiedy się pracuje. Przychodzę a lekarza nie ma.. nie pracuje od miesiąca ale skierowanie dostałem. Zrobiliśmy badania, oczywiście zostaną przesłane do lekarza ale tam przychodnia nie ma środków więc procedury zostały wstrzymane i kij jeden wie gdzie trafią wyniki. Mówi się trudno po 3 dniach walki o życie nie zostało załatwione nic, nawet podstawowe badania... trudno kobita padnie i pozamiatane, to tylko nowotwór.

 

http://nie.com.pl/31-2013/ziolo-dla-rostowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A NAJWAŻNIEJSZA wiadomość dnia w mediach głównościekowych zostaje zignorowana zupełnie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Inne ciekawostki: VAT, moi kochani ma Wam wzrosnąć do 25% - Polakom grozi ucisk fiskalny na epicką skalę!

Czy jeszcze ktokolwiek ma jakieś wątpliwości, do czyjej bramki gra minister Rostowski, człowiek bez PESEL'u?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zwisa ten dług.

Teraz, bo go jeszcze nie odczuwasz w swoim codziennym życiu. Jak się spełni jakiś czarny scenariusz to bardzo szybko zmienisz zdanie.

Mi już dużo nie zostało, być może...

Szkoda mi młodych.

 

Ja nie mam długów, na ogródku dobrze rosną warzywa... ;)

A i surwiwal nie jest mi obcy...

 

Czarny scenariusz to już się spełnia... Dotknąć, pewnie dotknie.

Ale tak się składa, że mnie dotykało całe życie;

Wyszedłem z biednego domu, rodziców komuniści prześladowali.

Jak budowałem swój biznes to naokoło branże były zwalniane z podatków, a to po protekcji konkurencja dostawała intratne kontrakty...

A ja oddawałem wielkie podatki...

Nie dostawałem talonów na samochody, mieszkań na lewe książeczki mieszkaniowe...

 

Czego k**wa mam się obawiać?!

Nikomu politycznej dupy nie liżę...

Wrogów nie mam i jak:

Kosy na sztorc i kierunek jasny.

mogę spoać spokojnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.