Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw amplituner + 2.1 do 1500zł polecacie ?


szczypek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Chciałbym skompletować jakiś w miarę wydajny zestaw do słuchania muzyki. Od razu mówię, że nie chcę wzmacniacza + 2 kolumny bo bas z subwoofera bardziej mi się podoba. Oczywiście w grę wchodzą używane podzespoły. Mam na oku:

 

Onkyo TX-SR 506

STX S-250n / Jamo SUB-210

JBL Loft 30/40 ?

 

 

Jest to tylko mój przykład, czekam na wasze opinie oraz propozycje.

Chyba, że wzmacniacz z wyjściem na subwoofer lub też wzmacniacz + subwoofer z high level input.

Pokój ma 22 m2. Słucham każdego typu muzyki, jednak lubię zwiększoną dawkę basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjścia LFE nie przywiązywał bym zbytnio uwagi. Wiele subwooferów jest wyposażonych w wejście wysokopoziomowe (sygnał podajesz wprost z wyjścia wzmacniacza). Krążą również opinie, że w wielu przypadkach w muzyce lepiej sprawdza się to rozwiązanie niż LFE. Tym bardziej iż w amplitunerach 5.1 to wyjście sterowane jest przez procesor dźwięku co przy filmach daje miłe efekty, ale w muzyce już niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zaproponujesz jakiś zestaw ? Myślałem też o NEW Mildtonach ponoć grają przyzwoicie i bardziej domowo niż altus i do tego jakiś subwoofer z wejściem wysokopoziomowym (tylko jaki?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast amplitunera 5.1 kup amplituner stereo z wyjściem na sub. Np. Harman kardon 3390, albo Yamaha rs500 plus dwa mocne basowe fronty, np. Klipsch. Amplituner stereo zagra lepiej muzykę niż kinowy, a surrundy i centralny do muzyki nie są Ci potrzebne. W razie braku basu dokupisz sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.