Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe do 2200zł


gorzi

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam już w tv Philips Smart 55PFL5507K, chciałbym teraz dołożyć do niego odpowiednie kino domowe. Czy możecie mi coś doradzić? Chciałbym, rozsądną jakość dźwięku przy zachowaniu rozsądnej ceny. Będzie używane do tv i filmów odpalanych z usb, muzyki - wszystkiego po trochu. Pokój w którym będzie stało ma ok 18m2, przewody do głośników tylnych są już przygotowane w ścianie (tył będzie wisiał). Problematyczne może być umieszczenie suba, fajny byłby zestaw który radzi sobie bez dodatkowego suba. Głośniki przednie po bokach będą trochę ograniczone meblami/ścianami(ok 45 cm na kazdy glosnik frontowy) więc dobrze by było gdyby ew. bass reflex był skierowany do przodu. Dołączam szkic salonu, na czerwono miejsca na planowane głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci sie , że to trochę mało jak na zestaw kina domowego chyba , że jesteś nastepnym , który chce kombajn ,

na tej stronce jest fajny zestaw ampli Onkyo 313 z kolumnami Kody 65F z subem SW1000 ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

który do Twojego pokoju powinien starczyc , jednak fronty to podłogówki wysokości gdzieś 1 metra , myślę , że łatwiej znaleźc podłogówki do tej ceny , które zagrają nawet nieźle niż podstawkowe w podobnej cenie , które dorównają im jakością brzmienia a przede wszystkim mocą , na następnej stronie w połowie jest zestaw z Onkyo 313 i kolumnami Taga Harmony 606 i sub TSW 90 , poniżej niego ampli414, którego bardziej polecam od 313-tki i kolumny te same tzn. Taga Harmony 606v.3 i sub TSW 90 , do Kody z pierwszego zestawu też polecam 414-tkę Onkyo ,

 

następny link to zestawy z ampli Yamahy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i trzeci zestaw Yamaha 473 , odtwarzacz 473 i kolumny Taga 606 jednak bez suba ,

 

sam widzisz , że i tak wiecej trzeba , żeby to jakoś grało a i tak czegoś brakuje w zestawie

ten zestaw kolumn Kody z subem SW1000 ale z ampli 414 bym Ci polecił ale musiałbyś wziąc ampli 414 i dokupic odtwarzacz bluray .

 

Ale zanim cokolwiek kupisz posłuchaj jak to gra czy Ci podejdą brzmieniowo kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał taki sam układ kina w mieszaniu :)

 

Polecam Yamahe 473 +

Yamaha ns 50

Jamo 506

Heco Victa 500

Da się coś juz dorwać w tej cenie to nie jest tak że o jakie to słabe wogole budzetowe. Daje to już namiastke kina fajnie mozna obejzec film w domowym zaciszu. nie patrz na tych ktorzy mają systemy za 20 000 zł.

Masz inna pasje i ok oni mają taką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję za takie pieniądze zestawu dla audiofila, mieszkam w bloku, sprzęt nie będzie grał na pełny regulator. a tak na marginesie nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie kwota około 2000 zł to znaczące pieniądze na które muszę zapracować. W tej chwili mam tylko głośniki w tv które dodatkowo są skierowane do tyłu w stronę zabudowy z płyt gipsowych co dodatkowo zniekształca dźwięk. Chciałbym budżetowy zestaw który będzie wystarczający do "oglądania telewizji" i posłuchania muzyki, czyli do tego do czego większość osób używa zestawów kina domowego.

 

Taga Harmony 606 wygląda ciekawie i sporo osób poleca ten zestaw, zastanawiałem się własnie nad nimi. Czy warto je brać?

Mogę narazie odpuścić odtwarzacz BR. Zamiast tego dobrać odpowiedni ampli.

 

@5z0p3n

Polecasz Yamahę, czytałem że obecnie nie jest polecana na wielu forach między innymi na problemy serwisowe, czy warto brać sprzęt od nich? Jaki ampli wybrać, poleconą przez Ciebie Yamahę, Onkyo 414 czy może Denon 1713, Yamaha 673, Onkyo 509 lub 515, H K 156

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem audiofilem i uwierz mi nie warto brac tych najniższych modeli ampli poniżej tysiąca , brakuje im dużo rzeczy ( w sensie funkcji , połączeń , itp itd , a które mają ampli o 1-2 stefy droższe) a , które są lub okażą się niezbędne w czasie używania codziennego , nie jesteś pierwszym , który rzucił temat :kino do 2 tys czy 2,5 tys i pewnie nie ostatni ale ludziska nie zdają sobie sprawy o co tu w ogóle chodzi , z czym to się je , nie jest to takie proste jak Ci się wydaje wybrac z rynku , który jest nasycony różnymi markami i jakościami wykonania i co najważniejsze różnym brzmieniem coś co za tą kasę podejdzie i wizualnie i najważniejsze brzmieniowo , to nie telewizor , który gra jak każdy inny TV,

 

ja cię rozumiem bo ja też musiałem ( w sumie muszę nadal bo sprzęt mam na raty ) pracowac na sprzęt więc wiem co to znaczy i nikt nie próbuje Cię namówic na sprzet za kilka ładnych tysiecy tylko uzmysłowic , że jest jakaś granica finansowa , nie dziw się też , że masz "tylu " doradzających , bo padało tu już nie raz podobne hasło , a ludziska wiedzą jak zagra taki zestaw za 2,5 tys ( trzeba też wziąc pod uwagę to , że większośc ludzi tu będących to audiofile dla których nie istnieje zestaw kina za taką kwotę , jedna kolumna za tą kase to tak ale zestaw :) i dlatego jest "zatrzęsienie" doradców :) ,

 

jak dobrze popatrzysz na Forum i w Kino domowe , to na samej górze jest temat kino do 2,5 tys , tam kupe ludzi się wypowiadało , doradzało , zerknij też tam może tam coś innego znajdziesz jeśli Ci tutaj nie podejdzie ,

 

Problematyczne może być umieszczenie suba, fajny byłby zestaw który radzi sobie bez dodatkowego suba

 

niestety w kinie domowym musi powtarzam musi byc subwofer , wybacz ale w tej cenie ( jak i w wyższej ) żadna kolumna nawet nie zrówna się z subem i nie da Ci tego kopa w kinie co subwofer ,

 

Onkyo 414 i te Tagi 606 + sub TSW 90 prawie 2,5 tys , ale jest już sub , proponuję jednak je posłuchac wtedy sam ocenisz czy warto , to Tobie będą grały w domu nie nam , ( zresztą u mnie grają) ,

 

ampli ten kosztuje troszkę powyżej tysiąca i ma już taką fajną funkcję :

 

Funkcja „HDMI through” zapewnia możliwość oglądania filmu z Blu-ray Disc czy użytkowania konsoli gier lub dekodera platformy cyfrowej bez konieczności uruchamiania amplitunera podczas gdy jest to wszystko podpiete do niego . W trybie czuwania „Hybrid Standby” urządzenie utrzymuje także połączenie z siecią . Więc , gdy nie będzie Ci się chciało włączac kina tylko słuchac i oglądac na tv to będzie jak znalazł ,

 

515-tka Onkyo kosztuje już ok 1,5 tys więc w połączeniu z tymi kolumnami wyjdzie z 2600 ale bez suba ,

Yamaha 673 kosztuje jeszcze więcej więc pewnie też odpada ,

lub taki zestaw Onkyo TX-NR 414 + kolumny Koda CV-65F/C/S + subwofer SW-1000 za 2,5 tys i też jest już sub , myślę , że to nie będzie Ciebie bardzo obciążało finansowo a masz już komplet wcale niezły ( oczywiście bez odtwarzacza bluray ale pisałeś , że na razie darujesz go sobie )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Skoro 18 m2 - to może taki zestaw:

 

www_OK42.JPG

http://www.polpak.com.pl/produkt/183/KOLUMNY_GLOSNIKOWE_KODA_AS-8808

 

Tym bardziej, że cena okazyjna, a właściwości dźwiękowe ponoć całkiem dobre i niedocenione. Zostanie Ci jeszcze 1200 PLN na amplituner -taki:

 

dh540.png

http://www.euro.com.pl/amplitunery/sony-str-dh540.bhtml - albo inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki HK jest fajny ale ja już miałem z podobnym zestawem do czynienia i dlatego proponuję koledze normalne drewniane kolumny a nie te plastiki a za cenę 2,5 tys. to myślę , że wcale nie drogo a będzie grało o niebo lepiej od plastików chociażby HKardona ,

 

uwierz gorzi to zaledwie 3 stefy więcej a jest o niebo lepiej , a to , że kolumny są o wiele mocniejsze od tych plastików wcale nie znaczy , żeby trzeba grac na cały regulator , kolumny takie mają większy rozmach w dźwieku w porównaniu z tymi małymi monitorkami , nawet przy cichszym słuchaniu , to całkiem inny dźwiek wiem co mówie bo dłuższy czas miałem takie monitorki ale ciagle mi czegoś brakowało i to właśnie dały mi podłogowce ,

 

sub możesz ustawic w prawym dolnym rogu patrząc na Twój schemat pokoju lub prawy górny róg , chyba , że na tej ścianie jest wejście do pokoju , i drzwi są blisko któregoś rogu uniemożliwiając umiejscowienie suba , nie gra on dźwiekiem kierunkowym wiec w czasie oglądania filmów nawet nie będziesz wiedział , że "daje" on z Twojej prawej strony ,

 

nie można przesunąc szafki rtv i komody bardziej w prawo , żeby kolumny miały wiecej miejsca po bokach , chociaż po 20 cm z każdego boku ,

 

Chciałbym, rozsądną jakość dźwięku przy zachowaniu rozsądnej ceny. Będzie używane do tv i filmów odpalanych z usb, muzyki - wszystkiego po trochu

 

wytłumacz mi co to wg Ciebie jest rozsądna jakośc dźwięku za rozsądną cenę , myślisz , że zestaw za taką cenę będzie rozsądny co do ceny i dźwieku , wiem , że to wszystko zależy od Twoich preferencji ale myślę , że w tym przypadku chodzi bardziej o mały budżet , nie ma co się wstydzic , bo nie każdego stac wydac ponad dwa tysie na sprzęt wiec myślę , że proponowane zestawy z podłogowymi przodami będą jak najbardziej rozsądne w tej cenie ( bardziej rozsądniejsze niż małe plastikowe monitorki z tego przedziału cenowego ) warte dodania tych 3 stów , myślę , że lepszych zestawów nie znajdziesz chyba , że tańsze co wcale nie przekłada się na lepsze , chyba , że chodzi Ci o coś taniego bez względu na to jak będzie grało ,

 

do czego kolego będziesz podłączał i co będziesz podłączał przez to usb , dysk twardy , pendrajwa tzn na czym to będzie odtwarzane ?

 

Nie oczekuję za takie pieniądze zestawu dla audiofila

 

nawet tak nie "mów" bo od zestawu audiofilskiego dzieli go potężna przepaśc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki HK jest fajny ale ja już miałem z podobnym zestawem do czynienia i dlatego proponuję koledze normalne drewniane kolumny a nie te plastiki a za cenę 2,5 tys. to myślę , że wcale nie drogo a będzie grało o niebo lepiej od plastików chociażby HKardona ,

 

Z ciekawości spytam z jakimi podobnymi zestawami miał już Pan do czynienia ? Jaki zestaw kolumn drewnianych w cenie około 1000-1200zł by Pan zaproponował aby grało "o niebo lepiej" ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo ! Wystarczy napisac coś nie do końca sprecyzowane a już odzywa się ktoś kto chyba poczół się w jakiś sposób urażony? Nie wiem o co chodzi wogóle Panie TEHAIX z Branży ,

 

Czy wogóle ma to znaczenie czy miałem stycznośc z jakimkolwiek zestawem podobnym do HK , czy tu chodzi o mnie czy o pomoc koledze gorzi , nie pojmuje Pana wypowiedzi , czepia się Pan , gdybym nie miał styczności to wogóle bym nie pisał o tym , Panie kolego , będzie mnie Pan teraz nie wiem egzaminował ze znajomości sprzętu czy skupi się Pan na pomocy koledze gorzi? Bo jeśli nie to wogóle po co się Pan odzywał skoro nie chciał Pan pomóc

 

Wiem , że w tym przedziale cenowym , choc zdażają sie i droższe konstrukcje nie znajdę drewnianych kolumn ale mi chodziło o budowę nie plastikową , a drewniane to oczywista sprawa nie koniecznie z litego drewna jak to robi Sonus Faber ale z płyt i to już takie kolumny zaproponowane przeze mnie zagrają właśnie o niebo lepiej

 

Może nie wszyscy ludzie szukający pomocy "Tutaj" są audiofilami i rozumieją ludzi chcących kupic jakiś sprzęt do domu za niewielkie pieniądze , może na ten zakup muszą zbierac rok lub dwa albo dłużej , nie wszyscy zarabiają kilka tysięcy na miesiąc . Ludzie mają takie warunki jakie mają i też chcą miec namiastkę kina w domu w takim pomieszczeniu jakie mają , nie każdego stac miec w domu osobne pomieszczenie odsłuchowe bądź salon tylko i wyłącznie do kina , nie wiem czy Pan wogóle to rozumie , jeśli tak to po co wogóle była ta wypowiedź pod moim adresem , nie lepiej było podac jedną lub dwie propozycje ,

 

Pozdrowionka

 

A gdyby Pan uważnie czytał i gdyby wogóle Pan czytał wcześniejsze moje posty ( wyżej) to by Pan wiedział jakie to kolumny zaproponowane przeze mnie grałyby o niebo lepiej od plastików zresztą zawsze doradzam posłuchac osobiście czy danej osobie to podejdzie

 

 

lub taki zestaw Onkyo TX-NR 414 + kolumny Koda CV-65F/C/S + subwofer SW-1000 za 2,5 tys i też jest już sub , myślę , że to nie będzie Ciebie bardzo obciążało finansowo a masz już komplet wcale niezły

 

Onkyo 414 i te Tagi 606 + sub TSW 90 prawie 2,5 tys , ale jest już sub , proponuję jednak je posłuchac wtedy sam ocenisz czy warto , to Tobie będą grały w domu nie nam

 

Wyrwał się Pan jak Filip z Konopii nie będąc w temacie i po co co chciał Pan przez to pokazac ,nie pojmuje.

 

Że lepiej się Pan zna , to prosze o propozycje dla kolegi gorzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie posty i staram się "doczytywać" w necie coś jeszcze.

@Adek45

Co do moich wymagań rozsądnej jakości dźwięku, w tej chwili mam tylko głośniki w tv więc wszystko będzie lepsze i masz rację, nie chcę wydać więcej niż 2500zł jestem znacznie ograniczony finansowo, a do zestawu chce jeszcze dokupić kable, wtyczki, uchwyty do głośników tylnych.

Jeżeli chodzi o głośniki to jestem praktycznie rzecz biorąc zdecydowany na Taga Harmony TAV 606v3, nie będę ukrywał że na ten wybór miał też wpływ design głośników który spodobał się mi i małżonce, ponieważ na takim małym metrażu i specyfice umeblowania naszego salonu głośniki będą stanowić "niemały" mebel, więc oprócz testów i opinii pod uwage był brany również design.

 

Co do Suba, to nie jest tak że ja go nie chcę. Wręcz przeciwnie, bardzo bym chciał i byłbym w stanie dołożyć na ten element zestawu, jednak mam czysto fizyczny problem z jego umiejscowieniem w pokoju.

Plan salonu, który dodałem jest bardzo prosty i nie uwzględnia dość istotnych elementów. W prawym górnym rogu jest wejście do pokoju, bez drzwi, przejście do otwartego hallu i dalej kuchni. Prawy dolny róg zajmuje komin went. oraz stół wraz z krzesłami. Lewa ściana między tv a kanapą zajęta jest przez okno i drzwi balkonowe. Dołączam zdjęcie i plan który wykonywałem przy ustawianiu mebli pół roku temu. Przesuwanie szafki rtv nie wchodzi w grę, jest dopasowana do stałej zabudowy z płyt g-k. komoda będzie nieznacznie przesunięta w prawo żeby zrobić trochę więcej miejsca na głośnik, jednak max 10cm żeby nie zastawiła wejścia do pokoju.

 

W tej chwili zestaw kupię bez suba. Jak się osłucham i małżonka jakoś się przyzwyczai do głośników to wtedy będę myślał czy da radę wpasować suba (być może jak poprzesuwam meble w prawym dolnym rogu).

 

W tej chwili chciałbym dobrać do głośników amplituner. Rozważam Yamahę 473, HK 156 lub Onkyo 414 - jednak co do tego ostatniego mam najwięcej wątpliwości.

 

Co do USB, aktualnie podpinam pendriva do tv. Chcę jednak w tej kwestii w przyszłości coś zmienić, jakiś odtwarzacz, konsola lub złożę mały komputer - nie wiem dokładnie, mieszkanie jest w trakcie urządzania i wszystko robimy stopniowo. Może masz jakieś propozycje na rozbudowę takiego budżetowego zestawu do odtwarzania filmów.

 

Dołączam uszczegółowiony plan pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego proponuję koledze normalne drewniane kolumny a nie te plastiki a za cenę 2,5 tys. to myślę , że wcale nie drogo a będzie grało o niebo lepiej od plastików chociażby HKardona ,

 

 

Czołem,

 

Chyba z płyty pilśniowej.

 

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo ! Wystarczy napisac coś nie do końca sprecyzowane a już odzywa się ktoś kto chyba poczół się w jakiś sposób urażony? Nie wiem o co chodzi wogóle Panie TEHAIX z Branży ,

 

Czy wogóle ma to znaczenie czy miałem stycznośc z jakimkolwiek zestawem podobnym do HK , czy tu chodzi o mnie czy o pomoc koledze gorzi , nie pojmuje Pana wypowiedzi , czepia się Pan , gdybym nie miał styczności to wogóle bym nie pisał o tym , Panie kolego , będzie mnie Pan teraz nie wiem egzaminował ze znajomości sprzętu czy skupi się Pan na pomocy koledze gorzi? Bo jeśli nie to wogóle po co się Pan odzywał skoro nie chciał Pan pomóc

 

Wiem , że w tym przedziale cenowym , choc zdażają sie i droższe konstrukcje nie znajdę drewnianych kolumn ale mi chodziło o budowę nie plastikową , a drewniane to oczywista sprawa nie koniecznie z litego drewna jak to robi Sonus Faber ale z płyt i to już takie kolumny zaproponowane przeze mnie zagrają właśnie o niebo lepiej

 

Może nie wszyscy ludzie szukający pomocy "Tutaj" są audiofilami i rozumieją ludzi chcących kupic jakiś sprzęt do domu za niewielkie pieniądze , może na ten zakup muszą zbierac rok lub dwa albo dłużej , nie wszyscy zarabiają kilka tysięcy na miesiąc . Ludzie mają takie warunki jakie mają i też chcą miec namiastkę kina w domu w takim pomieszczeniu jakie mają , nie każdego stac miec w domu osobne pomieszczenie odsłuchowe bądź salon tylko i wyłącznie do kina , nie wiem czy Pan wogóle to rozumie , jeśli tak to po co wogóle była ta wypowiedź pod moim adresem , nie lepiej było podac jedną lub dwie propozycje ,

 

Pozdrowionka

 

A gdyby Pan uważnie czytał i gdyby wogóle Pan czytał wcześniejsze moje posty ( wyżej) to by Pan wiedział jakie to kolumny zaproponowane przeze mnie grałyby o niebo lepiej od plastików zresztą zawsze doradzam posłuchac osobiście czy danej osobie to podejdzie

 

 

 

 

 

 

Wyrwał się Pan jak Filip z Konopii nie będąc w temacie i po co co chciał Pan przez to pokazac ,nie pojmuje.

 

Że lepiej się Pan zna , to prosze o propozycje dla kolegi gorzi

Szanowny Panie Adek45 po co od razu ta agresja ? Grzecznie spytałem (co zaznaczyłem na samy początku - "Z ciekawości"). To raczej Pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

 

P.S.

"Jak Filip z Konopii" to raczej wyrwał się Pan. I zachęcam do odsłuchu głośników KODA AS 8808 zanim je Pan skreśli w tym przedziale cenowym bo nie jeden tani drewniany zestaw (jak to określił Pan w poście niżej "z płyty pilśniowej") nie dorównuje mu jakością dźwięku.

 

Po raz kolejny z ciekawości spytam: Porad Pan udziela opierając się na opiniach znalezionych w internecie czy może jeździ Pan po salonach audio i odsłuchuje zestawy ?

 

Pozdrawiam i życzę więcej spokoju ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję za takie pieniądze zestawu dla audiofila, mieszkam w bloku, sprzęt nie będzie grał na pełny regulator. a tak na marginesie nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie kwota około 2000 zł to znaczące pieniądze na które muszę zapracować. W tej chwili mam tylko głośniki w tv które dodatkowo są skierowane do tyłu w stronę zabudowy z płyt gipsowych co dodatkowo zniekształca dźwięk. Chciałbym budżetowy zestaw który będzie wystarczający do "oglądania telewizji" i posłuchania muzyki, czyli do tego do czego większość osób używa zestawów kina domowego.

 

Taga Harmony 606 wygląda ciekawie i sporo osób poleca ten zestaw, zastanawiałem się własnie nad nimi. Czy warto je brać?

Mogę narazie odpuścić odtwarzacz BR. Zamiast tego dobrać odpowiedni ampli.

 

@5z0p3n

Polecasz Yamahę, czytałem że obecnie nie jest polecana na wielu forach między innymi na problemy serwisowe, czy warto brać sprzęt od nich? Jaki ampli wybrać, poleconą przez Ciebie Yamahę, Onkyo 414 czy może Denon 1713, Yamaha 673, Onkyo 509 lub 515, H K 156

 

Na jakich forach? Na pewno nie tutaj!! Jesli mowimy o HDTV to to forum nalezy do sklepu Lokolokoko i oni polecają Harmana, a jak ktos pisze coś innego to go ban i już nie pisze. No chyba ze zmienili firmę to nie wiem bo nie mam tam już wstępu :)

Ja wiem że warto iśc w sprzet od nich jest na prawde dobry. Polecam model 473 a mozna go dostac za lepsze pniądze bo jest nowszy model. Onkyo 414 jest wybrakowany nie ma kalibracji pisałem już o tym. Ja miałem kiedys ampli bez auto korekcji, uwierz nie ustawisz tak kina jak przez kalibrację. Denon 1713 w porzadku też bym go polecał. Według mnie Yamaha jest lepsza bo ma więcej złącz i jest mniej ciepla. Nie podwarzam sprzetu Denona. HK to już od pewnego czasu dał bym sobiespokoj. Te to się psują. i sa mega lekkie. Jesli znajdziesz gzieś Onkyo 509, 579 515, Yamahe 673, Denona 2113 w dobrych piniądzach to mozesz isc w nie. spokojnie.

A chcesz takie małe kolumienki? Czy raczej coś dużego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zachęcam do odsłuchu głośników KODA AS 8808

 

Panie TEHAIX tak trzeba było od razu i nie mnie Pan powinien zachęcic a kolegę gorzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie musze jeździc bo może miałem już pewne zestawy w domu i się z tego wyleczyłem , choc zostawiłem sobie zestaw komputerowy Creative Giga Works S 750 , warty uwagi może też ze wzgledu na możliwosc podłączenia do karty dźwiekowej tego samego producenta w kompie ,

 

Szanowny Panie Adek45 po co od razu ta agresja ? Grzecznie spytałem (co zaznaczyłem na samy początku - "Z ciekawości"). To raczej Pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

 

Czytac ze zrozumieniem umiem ale pyta Pan po co ta agresja , bo wkurza mnie taki ktos jak Pan , który zamiast pomóc koledze gorzi wchodzi w temat raz nie przeczytawszy wcześniejszych postów a dwa nie wnoszący swoją wypowiedzia nic do tematu , a czepiający się ( niby z ciekawości ,a czego niby ta Pana ciekawośc miałaby dowieśc?) . Tacy jak Pan potrafia się tylko wymądrzac czego to nie słuchali , i za jakie pieniądze , potrafią podawac zestawy będące dla niejednych jak z kosmosu jak to jeden z forumowiczów napisał : "trzymac audiofilów z daleka bo jak mi zaproponowali zestaw to nie mogłem do siebie dojśc" ) a jak trzeba pomóc komuś w przedziale budżetowym to siedzą cicho a ten zestaw , który Pan podał ( Koda AS 8808 ) zaproponował wcześniej kolega dziadekwłodek , do którego ( chodzi o zestaw) i tak jestem sceptycznie nastawiony .

 

Chyba z płyty pilśniowej.

 

Mam to gdzieś czy ta Taga 606 jest z kartonu czy z płyty pilśniowej ale widac mają dobrą technologie obróbki tych materiałów bo naprawdę gra to ładnie jak na swoją cenę i nie waży 2 kg .

 

Tak to jest jak ktoś nasłuchał sie sprzetu za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy a potem udaje wielkiego znawcę a tak naprawdę jest znawcą swojego gustu bo to co jemu się nie podoba innym może podejśc , i na odwrót ,

tak samo i tu , ile wypowiadających się tyle różnorakich opinii na temat danej rzeczy

 

A Ci koledzy co to robią we własnym zakresie ( DIY) wzorując się na kolumnach pewnych firm to niby z czego są robione te kolumny , no fakt nie z pilśni czy kartonu ale też nie z drewna

 

Panie kolego TEHAIX proponując komuś dany sprzęt zastanawiam się najpierw nad tym czy ja bym był nim zainteresowany , czy ja posłuchałbym go a potem czy kupiłbym go , wiec jest to dla mnie coś w pewnym stopniu osobistego , wiem , że różne są gusta i preferencje o których się nie dyskutuje .

 

I zachęcam do odsłuchu głośników KODA AS 8808 zanim je Pan skreśli w tym przedziale cenowym bo nie jeden tani drewniany zestaw (jak to określił Pan w poście niżej "z płyty pilśniowej") nie dorównuje mu jakością dźwięku.

 

 

każdy ma swoje zdanie na ten temat , ja swojego nie zmienie ale o takich i podobnych sprawach możemy dyskutowac do usranej śmierci bo jest jak napisałem wyżej , że są różne gusta i preferencje albo wyżej , że ile wypowiadających się tyle różnorakich opinii więc skoro Pan twierdzi , że ten zestaw zagra tak dobrze dajmy to ocenic założycielowi tematu a nie sprzeczajmy się , który zestaw czy to z kartonu czy z pilśni zagra lepiej bo to nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie musze jeździc bo może miałem już pewne zestawy w domu i się z tego wyleczyłem , choc zostawiłem sobie zestaw komputerowy Creative Giga Works S 750 , warty uwagi może też ze wzgledu na możliwosc podłączenia do karty dźwiekowej tego samego producenta w kompie ,

 

 

 

Czytac ze zrozumieniem umiem ale pyta Pan po co ta agresja , bo wkurza mnie taki ktos jak Pan , który zamiast pomóc koledze gorzi wchodzi w temat raz nie przeczytawszy wcześniejszych postów a dwa nie wnoszący swoją wypowiedzia nic do tematu , a czepiający się ( niby z ciekawości ,a czego niby ta Pana ciekawośc miałaby dowieśc?) . Tacy jak Pan potrafia się tylko wymądrzac czego to nie słuchali , i za jakie pieniądze , potrafią podawac zestawy będące dla niejednych jak z kosmosu jak to jeden z forumowiczów napisał : "trzymac audiofilów z daleka bo jak mi zaproponowali zestaw to nie mogłem do siebie dojśc" ) a jak trzeba pomóc komuś w przedziale budżetowym to siedzą cicho a ten zestaw , który Pan podał ( Koda AS 8808 ) zaproponował wcześniej kolega dziadekwłodek , do którego ( chodzi o zestaw) i tak jestem sceptycznie nastawiony .

 

 

 

Mam to gdzieś czy ta Taga 606 jest z kartonu czy z płyty pilśniowej ale widac mają dobrą technologie obróbki tych materiałów bo naprawdę gra to ładnie jak na swoją cenę i nie waży 2 kg .

 

Tak to jest jak ktoś nasłuchał sie sprzetu za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy a potem udaje wielkiego znawcę a tak naprawdę jest znawcą swojego gustu bo to co jemu się nie podoba innym może podejśc , i na odwrót ,

tak samo i tu , ile wypowiadających się tyle różnorakich opinii na temat danej rzeczy

 

A Ci koledzy co to robią we własnym zakresie ( DIY) wzorując się na kolumnach pewnych firm to niby z czego są robione te kolumny , no fakt nie z pilśni czy kartonu ale też nie z drewna

 

Panie kolego TEHAIX proponując komuś dany sprzęt zastanawiam się najpierw nad tym czy ja bym był nim zainteresowany , czy ja posłuchałbym go a potem czy kupiłbym go , wiec jest to dla mnie coś w pewnym stopniu osobistego , wiem , że różne są gusta i preferencje o których się nie dyskutuje .

 

 

 

 

każdy ma swoje zdanie na ten temat , ja swojego nie zmienie ale o takich i podobnych sprawach możemy dyskutowac do usranej śmierci bo jest jak napisałem wyżej , że są różne gusta i preferencje albo wyżej , że ile wypowiadających się tyle różnorakich opinii więc skoro Pan twierdzi , że ten zestaw zagra tak dobrze dajmy to ocenic założycielowi tematu a nie sprzeczajmy się , który zestaw czy to z kartonu czy z pilśni zagra lepiej bo to nie ma sensu

Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek>

 

Prawda jest taka, że to niej twój pierwszy wątek w którym się "pienisz" na innych. Daj se człowieku na luz i pisz swoje. Ze strony sklepu powstało zapytanie na które zareagowałeś atakiem - nie oznacza to też, się z nimi zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy juz będziesz miał suba w domu to pokombinujesz z jego ustawieniem ale musisz wziąc pod uwagę gdzie będzie stał podczas zakupu kabla do niego ( chodzi o długośc kabla ) wiadomo o co chodzi .

 

Kolego gorzi jak już coś z Yamahy to wziąłbym wyższy model , co najmniej 673 ale niestety to "trochę" wiecej niż Twój zakładany budrzet a co do Onkyo to muszę przyznac , że nie brałem pod uwagę tego , że nie ma on autokalibracji , która Tobie przydała by się do skonfigurowania zestawu , w sumie ja jej na razie u siebie nie użyłem , polegam na swoim uchu .

 

Po raz kolejny z ciekawości spytam: Porad Pan udziela opierając się na opiniach znalezionych w internecie czy może jeździ Pan po salonach audio i odsłuchuje zestawy ?

 

Może nie muszę jeździc , może mam dużo kolegów , znajomych którzy mieli lub mają zestawy , niekoniecznie oparte na podłogowcach , może jestem kierowcą i dużo jeżdżę po kraju i nie tylko i mam na tyle czasu , by wstępowac do salonów i odsłuchac cos co mnie interesuje , może pracuję w serwisie jakiejś znanej firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu , może kiedyś pracowałem w firmie produkującej sprzęt a nawet gdybym jeździł po salonach to co , może mam takie hobby , może jestem ekscentrycznym milionerem i tak lubie , chyba można mi jeździc i słuchac co nie , może jestem nastolatkiem , który robi sobie z Was wszystkich jaja , zaspokojona ciekawośc . Bardzo proszę.

 

A teraz ja z ciekawości spytam powtórnie : czy wszedł Pan "TU" po to tylko , żeby się dowiedziec skąd biorą się moje porady czy pomóc koledze ,

 

skąd wzięła się ta ciekawośc moimi wypowiedziami a nie założonym tematem i co ma na celu ? Czy Pan próbuje mnie zdyskredytowac ? Czy ja komuś tu zaszkodziłem ? Może dlatego , że pomagam ludziom wybrac zestaw budżetowy a nie jakiś za kilka lub kilkanaście tysięcy i dlaczego nie u Pana? Czy wszedłem w czyjeś kompetencje ? Czy ma Pan coś wspólnego z naszymi służbami bezpieczeństwa ? Czy mam się czegoś obawiac z Pana strony ? Bo skoro zaczyna sie Pan interesowac tym skąd ktoś wziął swoje doświadczenie i wiedzę to zaczyna byc niepokojące .

 

 

Pozdrawiam .

 

Poczytaj sobie temat : Kino domowe w oparciu o Sony STR-DN 1040

 

Przeczytaj też temat : Denon 2113 okropnie się grzeje , tam założyciel tematu chciał te Tagi opchnąc , zresztą poczytaj , zobaczysz .

 

Wiecie co , jesteście świetni , "stoicie z boku" obserwujecie i czekacie nie wiem na co zamiast pomóc , DZIEKUJĘ ZA POMOC W IMIENIU KOLEGI gorzi ,

 

kolego stempel bo kompletnie nie rozumiem jakie miało ono znaczenie , ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem , może moje wypowiedzi taki mają charakter ale to nie było żadne wpienianie się na Pana TEHAIX jak i na żadnego innego , po prostu taki mam styl pisania co właśnie jest tak odbierane , nie przypominam sobie , żebym do kogoś gdziekolwiek na forum wyskoczył z obraźliwymi słowami , fakt , może i h..e i q..y leciały ale nie pod adresem człowieka z którym wymieniałem swoje poglądy.

 

I wiecie co Wam jeszcze powiem , kiedyś tak jak Ty stempel czy Pan TEHAIX "wepchałem się " w jeden temat rzucając coś nie związane z nim i tak zostałem zjebany , że miałem dosyc więc tez myślę podobnie jak ten gośc ( teraz to rozumiem ) , że skoro nie masz/cie zamiaru pomagac to po co się odzywac a nie będe nikogo je...ł bo jesteśmy ludźmi dorosłymi i powinniśmy wiedziec gdzie nie pchac nosa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem, że nie ma sensu sobie ciśnienia podnosić tylko pisać swoje. To raczej było na poparcie ciebie. Nie jestem po nikogo stronie stwierdziłem fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich forach? Na pewno nie tutaj!! Jesli mowimy o HDTV [...]

 

Dokładnie o tym forum myślałem ;)

 

Na Yamahę 673 mnie nie stać, zostaje więc zestaw Taga TAV-606v3 +YAMAHA HTR 4065 (RX-V473).

Dziękuję za pomoc, szczególnie kolegom Adek45 oraz 5z0p3n.

Pozostaje mi teraz poszukać sklepu który zaoferuje mi najlepszą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna rada , nie szalej z ceną kabla za metr , 2x2,5 mm do przodów a na surroundy i centralny mogą byc 2x2mm lub nawet cieńsze takie za kilka zł za metr a nie po 10 czy więcej , bez sensu , i tak nie usłyszysz różnicy , co innego jeśli chodzi o interkonekt do suba ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tu masz kable do połączenia na Y ( inakustik) i wcale nie są drogie , najlepiej gdybyś je zastosował , dają mocniejszy sygnał na suba , sub gra głośniej i wcześniej się wzbudza ( sub musi miec na tylnej ściance wejście L/R - prawy , lewy kanał i w te wejścia wtykasz tą stronę kabla ma się rozumiec z dwoma końcówkami a drugą stronę kabla z jedną końcówką do ampli do wyjścia sub.)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z pocz. są tansze , zacznij tak od 50zł za kilka metrów bo pewnie kilka będzie Ci potrzeba , z ciekawości zajrzyj na następną str. i na ceny kabli Y ,

 

tu masz ceny kabli do kolumn , fajne , co

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to tak w ramach ciekawostki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu są bardziej przystępne ,

 

tu też

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i te pierwsze w zupełności wystarczą ,

 

,

Może masz jakieś propozycje na rozbudowę takiego budżetowego zestawu do odtwarzania filmów.

 

myślę , że też nie ma co cudowac i jak zakupisz jakiś tani czytający wszystko odtwarzacz bluray z LG lub Samsunga to będzie dobrze , a może masz laptopa wtedy nawet on mógłby pełnic rolę odtwarzacza połączony z ampli kablem hdmi z zainstalowanym dobrym odtwarzaczem programowym , to samo tyczy się kompa stacjonarnego , gdy będziesz chciał zabierac się za złożenie takowego to zapodaj mu kartę graficzną nie dźwiękową , taką do 500 zł z wyjściem hdmi z upewnieniem się u producenta lub przedstawiciela tej firmy czy wyjściem tym puszczany jest i dźwięk i obraz wtedy masz z grzywki , i to samo , zainstalowany dobry odtwarzacz i masz maszynę czytającą wsio ,

 

Nie ma za co kolego , cieszę się , że mogłem pomóc a ewentualne podziekowania możesz dawac dopiero gdy będziesz go miał w domu i podejdzie Ci on ,

 

myślę też , że wszyscy , którzy wypowiadali się sensownie i na temat mają "TU" na forum swoje zasługi w pomocy drugiemu w rozwiązaniu jego problemu niezależnie od tego skąd czerpali swoją wiedzę czy z neta czy z własnych doświadczeń , wszystkim jak już należy się podziękowanie ale luzik , myśle , że nie dla tych podziękowań ludziska pomagają ale dla własnej satysfakcji .

 

stempel i ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.