Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukuję transformatorów SE do 300B


sammy2000

Rekomendowane odpowiedzi

Lundahl dyskretnie wchodzi w srebro na razie tylko MC i IT ale kto wie ... Ceny ok 3x standard.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto przeczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż przestań z tymi toroidami w 300 B się wygłupiać.

Do gm70 toroid także?.............jak myslisz?

Piwowarczyk nie zrobił nigdy lampy 300B,a toroidy do push-pulla może sobie wkładać do woli tzn.skolko godno.

Oczywiście ,że Piwowarczyk mie ma w 300B toroidów więc po co ta cała paplanina ,Andrzej nigdy nie twierdził że toroidy są najlepsze a ty to zaimputowałeś i ludzie to będą bez sensu powtarzać,łaczę ukłony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że Piwowarczyk mie ma w 300B toroidów więc po co ta cała paplanina ,Andrzej nigdy nie twierdził że toroidy są najlepsze a ty to zaimputowałeś i ludzie to będą bez sensu powtarzać,łaczę ukłony

 

Popieram.

Mnie Stary Audiofil kazał stukać w obudowy kolumn chodzi o harbeth , stukałem pukałem i w końcu sprzedałem.

Następne kolumny kupiłem dobrze obstukując - padło na tempo 6 i odziwo już tak nie grają.

 

 

 

 

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popieram.

Mnie Stary Audiofil kazał stukać w obudowy kolumn chodzi o harbeth , stukałem pukałem i w końcu sprzedałem.

Następne kolumny kupiłem dobrze obstukując - padło na tempo 6 i odziwo już tak nie grają.

.

 

Dla mnie to możesz sie pukać gdzie chcesz i z kim chcesz))

Najlepiej gdybyś pomyslał troche rozsądnie i samodzielnie.

Z tego wytworu Markowa na 17-stu lampach chcesz uzyskać przekaz dajacy się długo słuchać....zapomnij o tym.

A Harbeth- Harberhowi nierówny,bo te co miałeś były słabe i tyle.

Kup sobie najwyższy model Harbetha do tego sensowny wzmak lampowy i reszte systemu i usłyszysz jak może grac system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lundahl dyskretnie wchodzi w srebro na razie tylko MC i IT ale kto wie ... Ceny ok 3x standard.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pod koniec lat 90-tych nawijałem srebrnym drutem trafa głośnikowe jak nie było takiego bumu na lampy

News niesamowity !!! poczuli że można na złotouchych niezłą kasę doić.

Audio Note srebrne transformatory miało w ofercie z 10 lat temu

W drugiej połowie lat 80-tych i na początku lata 90 - tych wszyscy wypieprzali i rozbijali lampy, kto zbierał nie żałuje.

Teraz pretensje że nos VF-14 kosztuje 1000 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat 90-tych nawijałem srebrnym drutem trafa głośnikowe jak nie było takiego bumu na lampy

News niesamowity !!! poczuli że można na złotouchych niezłą kasę doić.

Audio Note srebrne transformatory miało w ofercie z 10 lat temu

W drugiej połowie lat 80-tych i na początku lata 90 - tych wszyscy wypieprzali i rozbijali lampy, kto zbierał nie żałuje.

Teraz pretensje że nos VF-14 kosztuje 1000 Euro.

Chwalisz się czy się żalisz. Ja też robiłem kable z taniego srebra tylko po to by przekonać się, że są do dupy i wywaliłem forsę w błoto ale teraz mam słuch trochę gorszy więc może nie usłyszałbym różnicy. Ceny AN są z kosmosu a Lundahla póki co jeszcze nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się czy się żalisz. Ja też robiłem kable z taniego srebra tylko po to by przekonać się, że są do dupy i wywaliłem forsę w błoto ale teraz mam słuch trochę gorszy więc może nie usłyszałbym różnicy. Ceny AN są z kosmosu a Lundahla póki co jeszcze nie.

 

Widocznie d.... z ciebie nie fachowiec kieruj się swoja wiedzą i rozumem a nie opiniami innych i gazet.

Ceny AN są jak najbardziej w porządku - za najwyższą jakość materiału się płaci !

Ale można jeszcze lepiej nawinąć tr.głośnikowy ale nie w sprzedaży detalicznej.

Nawiń jeden transformator z taką dokładnością jak to robi AN to się dowiesz dlaczego tyle kosztuje.

Lundahl z linka LL1660 nadaje się jako transformator miedzy stopniowy a nie głośnikowy z wysokiej półki.

Wysoka cena TG AN cię boli ale na złodziejskie kable High End przymykasz oko.

AN ma swoją klientele na TG i widocznie tyle to ma kosztować.

Za półdarmo możesz kupić chińskie ścierwo na pseudo-posrebrzanych drutach aluminiowych ze stali prądnicowej imitującej permaloj i nikiel :-)

A propos żalenia i chwalenia ja nie ma parcia na szkło jak większość forumowego towarzystwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie d.... z ciebie nie fachowiec kieruj się swoja wiedzą i rozumem a nie opiniami innych i gazet.

Ceny AN są jak najbardziej w porządku - za najwyższą jakość materiału się płaci !

Ale można jeszcze lepiej nawinąć tr.głośnikowy ale nie w sprzedaży detalicznej.

Nawiń jeden transformator z taką dokładnością jak to robi AN to się dowiesz dlaczego tyle kosztuje.

Lundahl z linka LL1660 nadaje się jako transformator miedzy stopniowy a nie głośnikowy z wysokiej półki.

Wysoka cena TG AN cię boli ale na złodziejskie kable High End przymykasz oko.

AN ma swoją klientele na TG i widocznie tyle to ma kosztować.

Za półdarmo możesz kupić chińskie ścierwo na pseudo-posrebrzanych drutach aluminiowych ze stali prądnicowej imitującej permaloj i nikiel :-)

A propos żalenia i chwalenia ja nie ma parcia na szkło jak większość forumowego towarzystwa

Kolego nie wiem o co ci chodzi. Pisałem o swoich doświadczeniach z tanim srebrem. Jeżeli nie umiesz uszanować opinii innych kolegów z "sekcji DIY" to może w ogóle nie powinieneś w niej pisać ale to niestety zrobiło się typowe na tym forum.

Przecież pisałem, że trafo LL1660 nie jest końcowe. Złodziejskich kabli nie toleruję wciskasz mi coś czego nie napisałem. Nie toleruję również taniego gównianego srebra z którego niczego się nie na zrobić a za rozsądne pieniądze można sobie kupić do eksperymentów np takiego np Neotecha.

Komentarz z alkoholem to sobie kolego mogłeś odpuścić bo akurat z powodów zdrowotnych mnie nie dotyczy i na przyszłość nie życzę sobie takich tekstów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Koledzy, wątek umarł więc go ożywiam jak Frankensteina, co proponujecie z dostępnych traf do 300B. Kiedyś Feliks Audio zrobił mi końcówkę na tej lampie. Są tam trafa Ogonowskiego , niestety nie wiem jaki model. Z firmą nie ma kontaktu. Chcę zrobić up-grade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lundhal LL1623

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te trafa poleca też Emission Labs

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdybyś chciał mam parę do sprzedania..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do SETa na 2A3 poszukuje transformatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do SETa na 2A3 poszukuje transformatory

A czy zainteresuje opracowanie indywidualne? Powiedzmy projekt traf mój (prawa autorskie), finansowanie twoje, ryzyko źle opracowanych traf fifty-fifty. Moje oczekiwania to udostępnienie wzmacniacza do pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już u p. Ogonowskiego SE25-9 2,5k EI84/42 blaszka 0,3. Będą robione pod koniec sierpnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już u p. Ogonowskiego SE25-9 2,5k EI84/42 blaszka 0,3. Będą robione pod koniec sierpnia.

OK. Krecik 6N19P z aspiracjami do zamożniejszego kuzynostwa poczeka. Na razie zajmuje mi trochę czasu diabełek na jednym włóknie.

 

Nie wiem czy nie warto zmienić impedancji na wyższą (ok. 3k5 do 4k0) i wybrać inny spoczynkowy punkt pracy, oczywiście dla klasy "A". Nie zagłębiłem się jeszcze w temat wystarczająco, ale wygląda na to że 2k5 jest optymalne dla żywotności ok. 1000 godzin. Warto te lampki oszczędzać i wyznaczyć nową charakterystykę roboczą dla powiedzmy Pad=0,8Pmax wtedy żywotność powinna wzrosnąć do ok. 4000 godzin. W temacie impedancji dla 2A3 wypowiadał się też Seyv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię według schematu AudioSun SV-2A3 więc nie bardzo chciałbym cokolwiek zmieniać, żeby nie popsuć. Oryginalne trafa Tamury w tym wzmacniaczu mają dokładnie 2,5k Ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem jeszcze poznać sprawdzonych aplikacji dla 2A3, jeżeli możesz przesłać schemat to chętnie się z nim zapoznam (na początek mojej nauki o 2A3). Co do samych traf to nie chcę Ci niczego sugerować bo najlepiej jak każdy idzie swoją przemyślaną drogą, jednak jeżeli jest miejsce na karkasie to można dozwoić pierwotne i mieć do wyboru dwie impedancje 2k5 i np. 3k6 niczego nie psując. W każdym nowym rozwiązaniu trafa należy się liczyć z rezonansami, których nie wiadomo gdzie szukać dopóki nie sprawdzisz pierwowzoru a dla już istniejącego ryzyko jest właściwie "teoretyczne". Pan Ogonowski do połowy sierpnia jest na urlopie, także jest trochę czasu jeżeli byś się zdecydował. Dla mnie EI84/42-43,5 (zależy jaki karkas), jest trochę za duży. Na takim rdzeniu przy założeniu indukcji magnetycznej w rdzeniu dla klasy "hi-fi" otrzymasz moc wyjściową do ok. 15W, a dla jakości bardzo wysokiej "hi-end" chociaż dla mnie "hi-end" to marketingowe pustosłowie, otrzymasz moc do ponad 7W. Ja jak uporam się z diabełkiem będę chciał zrobić na rdzeniu EI66/22 lub 33, jaki jeszcze nie przeliczałem, ale chyba 33 z kompensacją składowej stałej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.