Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie amplitunera do karty dźwiękowej x-fi elite pro


Robb80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję porady, wskazówek odnośnie możliwości podłączenia amplitunera do karty dźwiękowej.

 

W związku z tym, iż dopiero zaczynam przygodę z amplitunerami i od lat 'siedziałem' z głośniczkami Creative T7900 7.1. Do dziś, bo sub zaczął szwankować.

 

Posiadając także Sound Blaster X-Fi Elite Pro postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Myślałem nad Edifier S550 5.1, ale poważnie pod uwagę biorę Harman Kardon HKTS 30BQ (ew. 35 z bezprzewodowym subem) plus amplituner. Mam możliwość zamknięcia się w kwocie 3600 zł.

 

Wstępnie wybór padł na: Onkyo TX-NR 616 lub Harman Kardon AVR 260.

 

Jak wspomniałem do amplitunera podłączony ma być komputer - karta dźwiękowa (konfiguracja 5.1/7.1).

 

W tej sytuacji mam pytanie dotyczące połączenia karty dźwiękowej do amplitunera analogowo (jack-RCA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , co by zachować kilka możliwości, także m.in. EAX.

 

Przeglądałem instrukcję do TX-NR 616 i kwestia ta nie jest niestety jasna. Na tylnim panelu są analogowe złącza (audio in) L/R, jednakże określone: TV/CD, PC, GAME, STB/DVR, CBL/SAT, BD/DVD. Nie wiem, czy w tym przypadku połączenie w ten sposób jest możliwe.

 

W przypadku AVR 260 teoretycznie - wnioskując z instrukcji - taka możliwość jest - 8 x analog in.

 

Jak to połączyć, żeby wszystko poprawnie działało? Może ktoś z Was ma już ten etap za sobą...

 

I pytanie, które wiele razy zapewne padało, choć wciąż dla laika nie dokońca jest jasne. Jak wygląda mniej więcej rzeczywisty pobór prądu w w przypadku konfiguracji 5.1/7.1 i przy ww. modelach?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.