Jump to content
IGNORED

Wyłącznik czasowy sieciowy


grrrl212

Recommended Posts

witam,

 

Co sądzicie o wyłącznikach czasowych do sieci elektrycznej??

 

Chodzi mi o wyłącznik który wpinasz na drodze pomiędzy gniazdkiem a przedłużaczem, do którego byłby sprzęt audio podpięty.

 

 

Czy odcinanie w taki sposób sprzętu, który byłby w spoczynku, jest szkodliwe?

Na przykład, kładę się wieczorem, ale chce muzyki posłuchać. Istnieje szansa, że zasnę przed końcem płyty. Trochę bez sensu by było jak by sprzęt całą noc chodził. Stąd pomysł o wyłączniku.

 

pozdrawiam,

Dominik

Link to comment
Share on other sites

A może lepiej i prościej coś takiego:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To bardziej w zgodzie z naturą urządzeń elektronicznych dość czułych na takie bezpośrednie działanie ;) Takich pilotów jest z timerem jest trochę na rynku a ich cena jest czasami niższa od timera przy gniazdku.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, ciekawa propozycja, ale ostatnio mam złe doświadczenia z pilotami programowalnymi.

 

Miałem do czynienia z Logitech Harmony 300i.

Po zwrocie z powodu takiego, że nie radził sobie z zasilaniem (dosłownie wp.....ał baterie) przeszła mi ochota na kombinowanie z takimi urządzeniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

>>>>grrrl212

Jak interesuje Cię wyłącznik czasowy w sprzęcie audio to zainteresuj się nowym modelem Denona w moim PMA i DCD z serii 720 AE wbudowany jest wewnętrzny wyłącznik czasowy, wyłącznik wyłącza sprzęt jeżeli przez 1h nie otrzyma sygnału. Bardzo fajne rozwiązanie do słuchania nocnego w sypialni płyta się kończy i po 1h sprzęcik cały się wyłącza.

Link to comment
Share on other sites

so=ubtelna reklama Denona .... Duża część nowych urządzeń ma takie obwody .

Troche z innej beczki : kiedyś Cd-playery miały funkcje samoczynnego zamykania szuflady po 30-60 sek.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Link to comment
Share on other sites

Używałem czegoś takiego jak byłem na dorabianiu w UK. Jednocześnie mierzyło się np. kilka dni ile szło prądu przez noce, a później ustawiało wyłączenie (takie funkcje). Oszczędność była, owszem (jeden dekoder, dvd, tv, kino domowe), ale nieduża. Jednak koszt takiego "oszczędzacza" zwrócił mi się po miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

To nie reklama tylko informacja na temat wyłączników czasowych. Z tego typu obwodem (który wyłącza CD i wzamaka po 1h bez sygnału) spotkałem się tylko w nowej serii Denona notabene mogę go z czystym sumieniem polecić (jestem tylko użytkownikiem tego sprzętu) . Jak kolega marek-1969 ma jakąś wiedze na temat obwodów czasowych to proponuje się podzielić z nami i podać w których modelach audio zastosowano powyższe rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chodzi mi o wyłącznik który wpinasz na drodze pomiędzy gniazdkiem a przedłużaczem, do którego byłby sprzęt audio podpięty. Czy odcinanie w taki sposób sprzętu, który byłby w spoczynku, jest szkodliwe?

 

Przecież to tak samo jakbyś przewód zasilający wyjął z gniazdka. Ja nie widzę powodu, żeby to miało być szkodliwe.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N80ES -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260/Sony SS-G7.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupiłem elektroniczny timer montowany na szynie DIN .Był na tyle mały że zmieścił się w listwie zasilającej .Oczywiście po modyfikacjach tejże listwy .

Wyszło tak ze tylko wyświetlacz z przyciskami wystaje z listwy.Wykorzystałem miejsce filtra przeciwzakóceniowego.Tylko jedno gniazdko z listwy jest odcinane czasowo,ale mozna to zmienić tak aby częśc ,lub wszystkie były odcinane.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.