Jump to content
IGNORED

Domowe Melodie


antos

Recommended Posts

zjawisko ostatnich lat.......budzi nadzieję:)))

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Kompletnie mi nie po drodze z taka muzyką, ale staram sie rozumieć chęć jej tworzenia-zabawy. Wbrew pozorom, daleko temu do siermiężności di-polo.To w pewnym sensie namiastka kabaretu, echo pieśni ludowej. Nie jest to, rzecz jasna, muzyka na estrady, na SACD z górnej półki.

Ciekawe że akurat odezwali się oburzeni przeciwnicy. Chętnie bym poznał szerszy wahlarz poglądów muzycznych Misia38, styl, bezkompromisowość,zapowiada sie nieźle...tęgi umysl i niepospolita wrażliwość.

Magnepan, jakbyś sie poczuł, gdyby Tobie - piewcy nowej muzy, odkrywczych brzmień, ktoś zrecenzował niektóre Twoje fascynacje, muzyczne.

Np., piersza z brzegu: "Mistrz ambientowych klimatów Sven Van Hees i 'Materacowe Mambo ' z płyty Gemini." Przesluchałem, zgodnie z Twa sugestią, i co, mam powiedzieć, że świetnie nagrane ale wyprane do cna z mysli, uczuć, syntetyczny muzak? Po paru chwilach miłego rozkołysania na tym materacu zbiera na wymioty. Takich rzeczy w necie tony. Jeśli nie już, to lada moment każda komórka to wyprodukuje... Wiem że jesteś na tym forum wyrocznią, ale daj pożyć innym :)

Stones_Fan - jak wygląda "gradacja" gustu - oświeć mnie mój drogi (nota bene - motto Twoje b. mi sie podoba!)

Bart - nikt mnie tak nie ubawił ostatnio - w razie czego, stane na czele Twoich obrońców gdyby ktoś sie ośmielił Cie o to posądzić! Asekuracja i można daleko zajechać

Link to comment
Share on other sites

Pomimo kontrowersyjnego (jednak chyba bardzo prawdziwego i co tu dużo rozprawiać - szczerego) co dla niektórych tekstu, podoba mi się ta piosenka, a i timing całkiem niezły, swing wyczuwalny... i powiedziałbym, że i piosenka, i wokal ma duży potencjał... zmieniłbym czy też wyciągnąlbym Grażka Grażka na bardziej Graaażka Graaażka i jazda.... ale rozumiem ekspertów od ambietnej muzyki i rocka z zasadniczej szkoły metalowej...

 

To dla jasności i forumowego jury...

 

..."Domowe melodie to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek.W domu.Razem z płaczem,spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą.Nagrywam.Rejestruję ulotny fragment mojego życia..Po drodze pojawili się moi muzykanci najlepsi-Staszek i Kuba.I tak sobie klepiemy domowe bity.A co dalej?O tym już niedługo"...

 

tekst i muzyka: justyna jucho chowaniak

akordeon i przeszkadzajki: staszek czyżewski

perkusja i trąbka: kuba dykiert

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

"Mistrz ambientowych klimatów Sven Van Hees i 'Materacowe Mambo ' z płyty Gemini." Przesluchałem, zgodnie z Twa sugestią, i co, mam powiedzieć, że świetnie nagrane ale wyprane do cna z mysli, uczuć, syntetyczny muzak? Po paru chwilach miłego rozkołysania na tym materacu zbiera na wymioty. Takich rzeczy w necie tony. Jeśli nie już, to lada moment każda komórka to wyprodukuje... Wiem że jesteś na tym forum wyrocznią, ale daj

Bez przesady z tą wyrocznią. Co do materacowego mambo to aluzja jest w 100% trafiona i muzyka swietnie pasuje

do popołudniowych albo nocnych igraszek. A tak na serio to Sven van Hees to jeden z ciekawszych twórców

chilloutowych brzmień i co by nie mówić to ma na swoim koncie około 10 albumów.Gemini to wyjatkowa pozycja

muzyczna z pod znaku downtempo i darzę ją szczególnymi względami.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

cóż hmmm.....podoba mi się pewien rodzaj luzu, brak zadęcia i kompleksów, humorystyczne i zdystansowane podejscie, zabawa i radość ze wspólnego muzykowania , muzycznie to oczywiscie nic odkrywczego, żadna rewelacja, raczej liczy się pomysł i fajna realizacja a także fakt że TV przestała być najwazniejszym środkiem masowego przekazu, można wylansować się także przez net bez nakładów i np. lizania rowa panu czy pani redaktor:)

 

zapewne ci młodzi ludzie nie aspirują do karier w stylu "must be the music" "taniec z gwiazdami" etc. , sądze nawet że zaskoczyła ich ta nagła popularność i szum.

 

Jednak drugie miejsce na liście skądinąd rewelacyjnego nowego Black Sabbath jest czymś cudownym. Świadczy o tym żę swiat muzyki nie musi byc taki przewidywalny i poukładany wręcz nudny.

Link to comment
Share on other sites

miałem na mysli wszystkie teksty Domowych Melodii, Grazka nie jest jedynym utowrem, jednakowoż wydaję mnie się że o bardzo powaznych sprawach można bez zadęcia czegoż serdecznież zyczę.:))))))

dzieki czemu nawiasem mówiąc te sprawy docierają bardziej do ludzi niż gdy podaje się je w tzw "powazny sposób".

Link to comment
Share on other sites

Guest GratefullDe

(Konto usunięte)

A w sumie dlaczego nie? Nie słucham "3", nie mam tym samym problemów z gustami innych. Grażka, w jakiś tam sposób jest ciekawa, jednym się spodoba, innym nie. Warto jednak dać szansę na takie domowe muzykowanie ludziom, którzy chcą się wyrazić. Jako słuchacze mamy zawsze wybór: kosz lub odtwarzacz.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.