Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie otwarte w KAiM - kompletny system Reimyo


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Odbije to sobie w najbliższy piątek.

No wiem... i na pewno na kablach się nie skończy.

 

I znowu trzreba będzie posłuchać prawdziwego Hi_Endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze zapisy u Umki na nalepki bo ja też bym chciał się zapisać tak jak inni ot tak dla zasady ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać Arkadixowi rację. Ten sprzęt to czysty marketing.Stare rozwiązania odświeżone dobrze dobranym zestawem słów. Nie wiem dlaczego ostanio pełno tu tekstów o tym sprzęcie. Nie mieszkam w Polsce i może dlatego mnie to dziwi, bo tutaj jest to jeden z wielu,a na tym forum urasta do jakiegoś hiperosiagnięcia i jest wyróżniany tak jak gdyby zawierał w sobie mnóstwo nowinek i wynalazków o epokowym wręcz znaczeniu.

A przecie nie ma tam niczego specjalnego, takie zwyczajne i niczym nie wyróżniajace się rzemiosło, korzystajace z technologii znanych od wielu lat. Nie mówie, że gra to źle, owszem brzmienie jest przyjemne, na krótka metę nawet wciągające, ale wprawne ucho wychwyci po pewnym czasie takie swego rodzaju efekciarstwo, którym często maskuje się wady, może drobne, ale takie, które w tej klasie sprzętu nie powinny zaistnieć. Brzmienie jest gladkie, "analogowe", bez tnących uszy ostrości, wszystko jest poukładane i na swoim miejscu. Ale tak mniej wiecej po tygodniu słuchania coś jednak zaczyna przeszkadzać.

Trudno to na początku określić, ale okazuje się, że prezentacja staje się nieco nachalna, ciażąca w kierunku przesadnej analityczności. Ta analityczność staje się drażniąca i wtedy okazuje się, że braki w basie, oczywiste przy takiej konstrukcji kolumn zaczynają również się ujawniać.

Natomiast nie zgodzę się z prezentowaną tu opinią, że system nie nadaje się do muzyki ostrzejszej, nie zauważyłem takich braków. Ale wszystkie moje zastrzeżenia obowiązują nadal i uważam, że mozna znaleźć zestaw, który będzie lepszy.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie, choć moi znajomi mają podobną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Robilismy w sobotę próbę słuchania płyty bez i tej samej płyty z naklejką. Różnicę słyszałem (chyba) , z tym, że raczej nie naklejałbym ich na płyty dobrze nagrane. Jak dla mnie wprowadzają lekkie zmulenie, które, owszem złagodzi nieco wrzaskliwość ale kosztem szczegółów.

W tej kwestii byliśmy w 100% zgodni, dla tego wracając z KAiMu wstąpiłem do MM i ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-2651-0-30229500-1375653481_thumb.jpg post-2651-0-81700000-1375653482_thumb.jpg

 

Powyższy album spełnia wszystkie założenia: jest krzykliwy, niezbyt dobrze nagrany i przyda mu się odrobina zamulenia :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez, Panowie, to nie ambona :) Zejdźcie na nieco niższe pułapy.

Jak się sie juz przeżyje w zyciu wiele takich "otarć" o Absolut , to sie naprawdę nabiera się dystansu.

Hobby to nie religia. W hobby liczy się fan a nie uwielbienia dla góru.

 

Ło, matko, ale napisałem "góru". Jak zupełny tłuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wierzą własnym uszom.

Tak poprostu.

Po ilości wpisów o znaczeniu tego i owego widać jednoznacznie, że tak jest.

Kto uwierzy i będzie pewny tego co słyszy to i tak spotka się z ostracyzmem.

Do własnej oceny wiernosci reprodukcji należy mieć osłuchanie. Klakierów nie potrzeba.

Niech każdy słucha na swoje konto.

 

Mało tego, nawet zacne grona jak AF nie są wolne od oszołomstwa, więc ci co słyszeli niechaj się nie dziwią.

 

Z oczywistych względów ceny nie komentuję.

 

A tym co słyszeli dobre zestawy i są pewni , że te zestawy są dobre - również coś proponuję. Mianowicie krok wstecz - na tym forum trwa mocna tendencja do minimalizacji kosztów, co ma destrukcyjny wpływ na to co gra w domach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ostanio pełno tu tekstów o tym sprzęcie. Nie mieszkam w Polsce i może dlatego mnie to dziwi

Oczywiście jest to tylko moje zdanie,

 

A moje zdanie jest takie,ze mieszkam w Polsce i słuchałem systemu Reimyo w Kaimie,i mnie to nie dziwi-bo ja Stary Audiofil jestem i lubie dobre granie

To chyba dla wszystkich powinno być oczywistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

O Reimyo mówi się sporo, bo ta firma ma prężnie działającego dystrybutora, co widać np. na wystawie AS. Kilku kolegów z forum ma sprzęt tej firmy, no i umka, który jest w tym graniu zakochany i potrafi tym zarażać.

Pewnie są inne świetne firmy, ale być może mają mniej szczęścia do dystrybutorów i dostępność jest słaba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tu chodzi o ujmujace granie tego zestawu,nie wazne jakie tam klocki graly i za ile,ze takie male monitorki zagraly tak fantastycznie i ze lepsze byly od podlogowych.Szkoda ze nie sluchalem, ale mysle ze chodzilo wlasnie o ta radosc ze sluchania tak udanego zestawu,co wszystkim i sobie zycze!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Panowie,Mam pytanie.Czy test systemu Reimyo odbywał się w pomieszczeniu które jest prezentowane na stronie 3 ??? Z tymi głośnikami które tam widać ? Jeżeli tak to cóż .... mowa jest srebrem a milczenie złotem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Mam pytanie.Czy test systemu Reimyo odbywał się w pomieszczeniu które jest prezentowane na stronie 3 ??? Z tymi głośnikami które tam widać ? Jeżeli tak to cóż .... mowa jest srebrem a milczenie złotem ....

Pomieszczenie jakim dysponuje (czasem nawet nie) większość audiofilów w Polsce,więc nie wiem skąd te zdziwienie.

Jeśli Twój pokój do słuchania jest lepszy to wrzuć fotkę :).Natomiast jeśli nie,to Twój wpis pomińmy milczeniem.

Skoro w takim pomieszczeniu system grał bardzo dobrze,to wiadomo,że w lepszym rozwinie skrzydła jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.Sam jestem zwolennikiem dużych kolumn w porządną sekcją basową ale słuchałem tych maluchów i grają nadspodziewanie dobrze.

Byłem zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecie nie ma tam niczego specjalnego, takie zwyczajne i niczym nie wyróżniajace się rzemiosło, korzystajace z technologii znanych od wielu lat.

Sa to moze stare rozwiazania ale bardzo przemyslane wrecz do dzisiaj wybitne!

 

A tu golizna Reimyo-DAC-a z pewnymi bardzo wybitnymi rozwiazaniami. Malo kto wladl na to co wpadli Japonce juz pare lat temu. Technika, nic wiecej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31719-0-28214800-1375691675_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czym się tak egzaltujesz, bo na pierwszy rzut oka płytki wyglądają na niedomyte po lutowaniu :)

 

Ale rozumiem, że wszedłeś na salon, i to taka zajawka w stylu "dzieńdoberek, jestem " ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czym się tak egzaltujesz, bo na pierwszy rzut oka płytki wyglądają na niedomyte po lutowaniu :)

Egzaltuje sie spejalnym obwodami do zegarowania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaltuje sie spejalnym obwodami do zegarowania ;)

 

Coś w "zegarowaniu" tym chyba jest, bo czas jakoś szybciej płynął podczas słuchania fajnie grającej muzyki w miłym towarzystwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie, nie sluchalem, ale z wpisow wynika, ze niektorzy sa po prostu obrazeni, ze ww sprzet zagral tak dobrze wedlug tak wielu, hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w "zegarowaniu" tym chyba jest, bo czas jakoś szybciej płynął podczas słuchania fajnie grającej muzyki w miłym towarzystwie.

I o to chodzi w dobrym zegarowaniu ze slucha sie tego bez zagarka w reku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie, nie sluchalem, ale z wpisow wynika, ze niektorzy sa po prostu obrazeni, ze ww sprzet zagral tak dobrze wedlug tak wielu, hehe

 

Na to wygląda. Może zamknęli się w kanonie tego co sami znają i nie dopuszczają nic innego.

A może nawet nie słuchali nigdy tego sprzętu i na przekór światu będą go dyskredytować tak z założenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto uściślać o jakich pacanów i ich konkretne wpisy chodzi, bo inaczej cała dyskusja ma jedynie znamiona ogólnie światopoglądowe i zamyka się w schemacie MY i ONI. A kończy się bezmyslnym przydzielaniem "lajków"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kurcze. Jednego nie mogę zrozumieć. Jacek wyciął sobie z życiorysu weekend, wstawił swój zestaw do KAiMu, gdzie można było spokojnie i w mocno niezobowiązujących warunkach posłuchać swoich płyt i po prostu pogadać.Niezależnie czy się brzmienie Reimyo komuś podoba,czy nie - grunt, że opierając się na tych samych faktach co współsłuchacze. I takie dyskusje miały miejsce np. podczas testów naklejek, czy też zmian listew zasilających. No i co? Dalej źle. Lepiej kisić się w domu przed kompem i hejtować w trybie god-mode (w realu większości mądrali rura mięknie). Ech ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie. Ja, oprócz może kilku wpisów jednej czy dwu osób nie widzę żadnej tragedii. Sterylność środowiskowo-poglądowa nie służy dobrze zabawie a tworzy jedynie zamknięty na wzór obózu dla sekty wyznaniowej.

O co konkternie chodzi w tym oburzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ale myślę że ci którzy tam byli to są zadowoleni i uważają że warto.

W końcu to było spotkanie dla nich.A że ktoś nie był i żal mu dupę ściska to jego problem.

Nie przejmowałbym się tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Witam

 

Niestety nie byłem na tym spotkaniu ...czego żałuję...

 

Natomiast w 2011 r słuchałem systemu Reymio prezentowanego przez szefa tej firmy na Audio Show.

(Jako jeden z nielicznych wystawców chętnie puścił moją płytę).

 

Tam były prezentowane te monitorki razem z modułami basowymi....

Nie dało się ukryć że był to jeden z najlepszych dżwięków na wystawie...

Brzmienie było bardzo kompletne i angażujące...

 

Pozdrawiam i rozumiem doznania.

 

http://hd-opinie.pl/wp-content/uploads/2011/11/Kolumny-kt%C3%B3re-gra%C5%82y-z-Reimyo-_-Bravo-Consequence.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jako jeden z nielicznych wystawców chętnie puścił moją płytę).

Biorac pod uwage Twoj wyglad prezentowany w profilu to dziwie sie tym wystawcom, ja bym Ci raczej plyte puscil ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, ze Reimyo to też biznes. I nie ma się co zżymać, jesli ktoś zwraca na to uwagę. W jaki sposób działa tu pozycjonowanie produktu jest oczywiste, jaki target klientów i jaka jest filozofia zwrócenia ich uwagi. Cena jest jedną z tych aspektów. To, co pisali Arkadix i Dark Might jest oczywistością i prawdą. Nie ma się co żżymać. Tak jest.

Dzięki umce mieliśmy możliwość realnego posłuchania zestawu, który w ten konkretny sposób jest pozycjonowany na rynku audio i skonfrontować ten zestaw w bezpośrednim odsłuchu. I system od tej strony się obronił. To dla mnie jest istotne, bo oprócz nadętego marketingu oferuje jeszcze dobry produkt. Elektronika Reimyo jest naprawdę na dobrym poziomie a połączenie jej z tymi małymi kolumienkami daje "zjawiskowć" i wzbudza zdziwienie. To może się podobać i zafascynować.

I o to chyba chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.