Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc w wyborze stereo z mocnym basem do 5000 tys.


kamrat81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc przy wyborze sprzętu stereo. Interesuje mnie zakup :

1 odtwarzacza sieciowego, który łączy się z internetem przez wbudowane już wifi,

2 wzmacniacza

3 dwóch głośników podłogowych

Chciałbym żeby sprzęt miał mocne basy, słucham muzyki typu pop, techno. Sprzęt zainstalowany by był w salonie około 30 m2. Proszę o przesłanie propozycji zestawów . Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz do takiej muzyki może być jakiś używany NAD C350 albo C370 ogólnie przy takiej kwocie celuj w używany sprzęt w innym wypadku możesz się zawieść, a i zdecydowaną większość gotówki wydaj na kolumny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

system zbudowałbym na elektronice Pioneer A-30 / N-30 oraz zestaw kolumn Paradigm Monitor 9 v.7. Zestaw taki niewiele przekroczy założony budżet, natomiast brzmieniowo oraz funkcjonalnie powinien Cię w pełni usatysfakcjonować.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho...... 5 milionów na sprzęt audio. Od razu do hiendu uderzaj........Nawet tam nie doradziliby Ci za taką kwotę.......

 

No ale... z mocnym basem.... to wyjaśnia sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Pioneer fajny, ale zbyt dużo wybiega poz mój budżet- do wifi trzeba dodatkowo dokupić adapter. Co do sprzętu używanego to nie jestem przekonany w jakim stanie ktoś po kilku latach go sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho...... 5 milionów na sprzęt audio. Od razu do hiendu uderzaj........Nawet tam nie doradziliby Ci za taką kwotę.......

 

No ale... z mocnym basem.... to wyjaśnia sprawę.

Jest może coś złego w tym , że ktoś woli mocny bas?Ja chcę kupić sprzęt taki , aby mi odpowiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz budżet zwróciłbym uwagę na zestaw składający się z elektroniki Denona, wzmacniacz PMA720, odtwarzacz strumieniowy DNP720. Do tego wedle gustu kolumny Magnat Quantum 675 lub Q-Acoustics QA2050i. Zachęcam do odsłuchu zarówno jednych jak i drugich. Powinny sprostać oczekiwaniom. Tak skonfigurowany zestaw mieści się w założonym budżecie 5 tys. zł.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze jeden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz budżet zwróciłbym uwagę na zestaw składający się z elektroniki Denona, wzmacniacz PMA720, odtwarzacz strumieniowy DNP720. Do tego wedle gustu kolumny Magnat Quantum 675 lub Q-Acoustics QA2050i. Zachęcam do odsłuchu zarówno jednych jak i drugich. Powinny sprostać oczekiwaniom. Tak skonfigurowany zestaw mieści się w założonym budżecie 5 tys. zł.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Jeśli mogę dodać, zainwestuj w kabel sieciowy, sam kupiłem ( kwota ok.300 zł), poprawa murowana.

Znam z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli mogę dodać, zainwestuj w kabel sieciowy, sam kupiłem ( kwota ok.300 zł), poprawa murowana.

Znam z autopsji.

 

Jaką poprawę i w czym ma uzyskać kolega kamrat81?

Ludzie, dajcie żyć!

Facet nawet jeszcze sprzętu nie kupił, nie wiadomo, co kupi, a jak kupi, to chyba wypadałoby, aby się trochę z tym sprzętem oswoił, osłuchał, by potem móc stwierdzić jakiekolwiek zmiany, a Ty wyjeżdżasz już z jakimiś kablami i "murowaną poprawą"...

Autopsja często pozostaje tylko subiektywną oceną - daj koledze kamrat81 szansę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co kupić. W każdym sklepie proponują mi innej marki zestaw. W niektórych sklepach internetowych ten sam sprzedawca za każdym razem proponuje mi inny sprzęt. Myślałem, że wybór będzie łatwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak ważny jest odsłuch przed zakupem. Najlepiej by było, gdybyś pojechał do specjalistycznego salonu audio, posłuchał kilku zestawów w założonym budżecie i wybrał ten, który najbardziej Ci się spodoba.

pewnie masz rację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

kolego eMeReKo

 

bez urazy, jeśli nie otarłeś się o 230V .............., i tyle.

 

kamrat81 - zrobisz co zechcesz, mam klocki DENON (półka 1510), więc podpowiadam jak kable mają wpływ na "ucho"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'jbl studio 590 - basior potęga - słuchałem (najlepszy bas z kolumn do 6tys)', również słuchałem

 

-> potwierdzam, bas jest w tych JBL-ach, konkretny. Dobrze zestawione potrafią zagrać bardzo dynamicznie, koncertowo, naprawdę dużym dzwiękiem. Wiadomo, nie są to najsubtelniejsze głośniki w tej cenie, ale całościowy przekaz jak najbardziej na plus. Nie ukrywam, ze bardzo lubię kolumny JBL-a, bo starają się iść w stronę dzwięku/przekazu live - wychodzi to im raz lepiej raz gorzej, ale moim zdaniem zwykle w dobrym kierunku, bez zamulania. 590 dobrze też sprawują się w typowych, mieszkalnych warunkach akystycznych, bez wymyślnej adaptacji (m.in. BassReflex z przodu), nie są też wymagające dla reszty toru audio. Polecam samodzielny odsłuch aby wyrobić sobie własne zdanie ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co kupić. W każdym sklepie proponują mi innej marki zestaw. W niektórych sklepach internetowych ten sam sprzedawca za każdym razem proponuje mi inny sprzęt. Myślałem, że wybór będzie łatwy.

 

Bo tak naprawdę przy Twoich preferencjach brzmieniowych to żadna różnica. Proponują Ci tańsze modele wzmacniaczy i odtwarzaczy (bo tylko takie mieszczą się w założonym budżecie) i największe jak się da kolumny na chińskich głośnikach. Powinno dobrze walić średnim basem, a do tego będzie jeszcze burczało, popierdywało bas refleksem i dudniło że hej.

 

Kiedyś osobom o podobnych oczekiwaniach polecało się na forum kolumny Cerwin Vega. Nie wiem jak sobie ta firma radzi teraz i czy nadal ma ten sam profil co kiedyś, ale możesz poszukać sobie na internecie czy za jakieś dwa tysiaki nie dostaniesz kolumn z piętnastocalowym lekkim wooferem, który będzie łupał nawet z byle jakim wzmacniaczem tak żeby się Tobie podobało, a sąsiadowi wypadły plomby. Piszę to całkiem serio.

 

I też całkiem serio - nie daj się naciągnąć na żadne kable sieciowe. I nie ocieraj się o 230V, lepiej pozostać nieuświadomionym niż martwym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)
<br /> I nie ocieraj się o 230V, lepiej pozostać nieuświadomionym niż martwym. <br />

 

przy takim budżecie to masz rację, lecz dalej będę twierdził, jeśli kolega jednak zdecyduje dołożyć do klocków, to dalej będę polecał zmianę kabelka.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli chce mocny bas w 30mkw to musi być kolumna. Wąskie słupki typu tanie podłogowe Audio Physic niech sobie daruje. Mocny bas, ale taki naprawdę mocny to albo z kolumn estradowych albo subwoofer.

 

Najlepiej jakby kolega Kamrat wybrał się na odsłuchy sprzętu w salonach audio lub u osoby prywatnej. Nie ma to jak żywy odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.