Jump to content
IGNORED

Mirage FRX-7 + wzmacniacz ?


RvG

Recommended Posts

Witam

 

Ponieważ mój leciwy Harman Kardon HK6500 postanowił przeszejść na zasłużoną emeryture, poszukuje na jego miejsce godnego zastępcy. Jak w temacie będzie on współpracował z kolumnami Mirage FRX 7, z których głównie wydobywać się będzie muzyka metalowa. Budżet jaki chce na niego przeznaczyć to kwota 600 -1000 pln. Oczywiście mówimy o używce.

 

Po przejrzeniu forum nadal nie wiem kto może być nowym partnerem dla moich kolumn. Po głowie chodzi mi Rotel i Harman Kardon (skoro wcześniej ładnie grało to czemu nie pozostać przy marce). Kiedyś pamiętam, że ktoś polecał do nich Onkyo i Yamahe ?!

 

 

Może z waszą pomocą drodzy forumowicze uda mi się znaleźć coś sensownego. Zatem proszę o pomoc i sugestie co wybrać ?

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu sprzedałem HK 980, bardzo przyjemny wzmacniacz. Mieści się w Twoim budżecie, tylko trzeba trochę poszukać używki, a i cena nówki po lekkich negocjacjach niewiele będzie odstawać, warto wypożyczyć i przekonać się samemu.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa propozycja nawet nie brałem go pod uwage. Coś czytałem o tym klocku, że w tej cenie to porządna maszyna, tylko problemem może być znalezienie takowego poniżej 1000 pln.

Link to comment
Share on other sites

Rotele z serii 9xx zagrają fajnie w tej muzyce, ale nie wiem czy nie będzie zbyt agresywnie z Miragami. Co prawda nie słyszałem ich, ale słyszałem o nich, że brzmią raczej żywiołowo.

 

Jeśli to prawda to wziął bym coś pod uwagę z NAD. Może się dobrze zgrać z ostrzejszymi kolumnami a da sporo mięcha na średnicy. To jest coś czego wiele osób nie docenia szukając sprzętu do mocnego brzmienia. Nie tylko dynamika, analityczność, ale musi pójść za tym odpowiednie wypełnienie.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałem się właśnie na Rotelem RA-970BX, tylko istnieje we mnie obawa, że może być zbyt ostro w takim duecie z kolumnami. Co do NAD - ów nie mam zdania, nigdy ich nie słayszałem na żywo, oraz głębiej się nad nimi nie zastanawiałem. Trzeba będzie poczytać cosik o nich na forum :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.