Jump to content
IGNORED

przewody do połączen wewnątrz

amplifon

Recommended Posts

Czy ktoś może polecić jakieś koncentryki (z metra) do połączeń wewnątrz wzmacniacza. Chodzi mi o połaczenie wejścia wzmacniacza do potencjometru i dalej na końcówkę. Ma ktoś coś wypróbowanego? za rozsądne pieniądze i dostępnego

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PLUS:

Hidden Content

To pierwsze trzeba włożyć w to drugie. Niestety, ale z tego drugiego trzeba "wypruć" żyłę środkową. W puste miejsce nawlec srebro. Na odcinkach do 30cm jest to "wykonalne" aczkolwiek uciążliwe.

A potem osobno prowadzić koncentrykiem a). sygnał gorący oraz b). masę.

Oba ekrany uziemione jednostronnie do lokalnej masy lampy pierwszej.

Do potencjometru (stereo) dochodzi 8 takich koncentryków. 4 wejściowe oraz 4 wyjściowe.

Zaproponowany wariant mam zrobiony i przećwiczony u siebie. Cisza jak makiem zasiał.

Niestety ten scenariusz się sprawdza w przypadku DIY, natomiast nie wiem jak to się sprawdzi przy produkcji seryjnej.

Drut z czystego srebra to pewniak jest. Pozostaje tylko wymyślić "rozsądniejszą" niskopojemnościową izolację / otulinę, oraz dobry oplot ekranujący. Z racji na to, że póki co nic lepszego nie wymyśliłem, więc kupiłem ten satelitarny DVB i środkową żyłę z niego wyciągałem. Nawlekanie srebra w środek tego koncentryka, przy odcinkach 30cm~40cm to żaden problem jest. Spokojnie od góry się to wpuszcza nawleka. W pionowym zwisie wchodzi bez większego problemu.

Guest piotrektychy

(Konto usunięte)

ja stosuję srebrzankę w teflonie bez ekranu, zero jakiegokolwiek przydźwięku (nie trawię słowa brum) czy szumu, ekran to tylko dodatkowa pojemność

To pierwsze trzeba włożyć w to drugie.

a porównywałeś kiedyś jak zachowuje się brzmieniowo połaczenie miedzi i srebra w osobnych żyłach?

dla mnie, nawet i zamiana ich miejscami też jest nie do przyjęcia

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

a porównywałeś kiedyś jak zachowuje się brzmieniowo połaczenie miedzi i srebra w osobnych żyłach?

dla mnie, nawet i zamiana ich miejscami też jest nie do przyjęcia

Ale przecież ja wcale nie używam miedzi. W ogóle. To są DWA koncentryki jeden obok drugiego, każdy w środku ma srebro.

Pierwszy to jest ekranowany srebrny sygnał. Drugi to jest ekranowana srebrna masa. Wspominałem, że do "stereo" potencjometru dochodzi 8 takich koncentryków, a nie cztery.

Ale przecież ja wcale nie używam miedzi. W ogóle. To są DWA koncentryki jeden obok drugiego, każdy w środku ma srebro.

Pierwszy to jest ekranowany srebrny sygnał. Drugi to jest ekranowana srebrna masa. Wspominałem, że do "stereo" potencjometru dochodzi 8 takich koncentryków, a nie cztery.

i co z tych wywodów? - mieszasz żyły srebra i miedzi? mieszasz

a wiesz jak by grało gdybyś nie mieszał? - nie, bo nie sprawdzałeś - to sprawdź

mnie srebrne szaleństwo jakiś czas temu opuściło, srebro to proteza dla średnich realizacji układu

dopiero na koniec prac (po latach) można spróbować takiego cyzelowania dźwięku i na pewno żadnym drutem z nad Wisły

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

• 1 year later...

Witam, chciałem skorzystać z rozwiązania które zaproponował zjj_wwa , czyli podłączenie ekranów do lokalnej masy pierwszej lampy, w załączeniu przesyłam schemat mojego wzmacniacza, czy może ktoś wskazać w którym miejscu podłączyć ekrany do masy ? z góry dziękuję za pomoc

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.