Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile z OPOLA zapraszam do wymiany poglądów


ricky31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników sprzętu audio z województwa opolskiego.Wymieniajcie się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na temat waszych systemów audio zarówno tych stereo jak i kina domowego.Jak wiadomo na opolszczyźnie nie ma dobrych sklepów ze sprzętem audio,a przynajmniej takich które sprzedają urządzenia z prawdziwego zdarzenia które cieszą ucho a nie jazgoczą i rozsypują się w rękach 2 lata po zakupie.Możecie pisać o wszystkim wzmacniaczach,amplitunerach,odtwarzaczach,kolumnach etc.Założyłem ten wątek również z powodu braku możliwości odsłuchu w naszych okolicach sprzętu lepszej klasy,a nie masówki.Pewnie wielu z was poszukuje swojego wymarzonego zestawu który zagra satysfakcjonująco ale nie macie go gdzie posłuchać,a do tego byłoby dobrze gdyby nie zrujnował waszego domowego budżetu :),dlatego odsłuch przed zakupem to podstawa.Mój osobisty sprzęt to połączenie kolumn B&W z elektroniką onkyo i gra to jak dla mnie świetnie.Miotałem się z różnymi producentami od marantz'ów denonów,yamach,accuphase,krell itp,ale wkońcu jakoś przebrnąłem przez to wszystko i teraz jestem zadowolony,jeśli ktoś chciałby posłuchać zestawienia B&W z elektroniką onkyo to zapraszam na odsłuch.Tylko dajcie wcześniej znać żebym zdążył schłodzić piwko :).Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, że nie ma sklepów. Mało tego, jakiś czas temu usiłowałem kupić banany do kabli głośnikowych. Obdzwoniłem kilka sklepów i .... nigdzie nie było.

 

Została tylko Sonica ale to bardziej sklepik niż miejsce w którym można czegoś posłuchać.

 

Tak sobie myślę, że to my wszyscy do tego doprowadzamy. Chcemy taniej, kupujemy w internecie, porównujemy ceny. Jeśli spojrzeć na koszty prowadzenia takiego biznesu to sklepom stacjonarnym jest coraz trudniej utrzymać sensowne (niewiele wyższe niż internetowe) ceny. I koło się zamyka, bo mówimy następnie, że jest drogo...

 

Ps. W Sonice kupiłem kilka lat temu telewizor i zaproponowano mi cenę może 5% wyższą niż w najtańszych sklepach intenetowych. Była to różnica około 300 PLN. Kupiłem a sprzedawca powiedział, że coraz więcej ludzi nawet tych 300 PLN więcej nie chce wydać przy zakupie telewizora za 6000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Sonice i podobno salka już się robi, tylko że sklep jest głównie nastawiony na sprzęt kina domowego. Dużo elementów może sprzedać w dobrych cenach ale odpada odsłuch (sprzęt na zamówienie).

Jest jeszcze salon na Domańskiego ze sporym wyborem kolumn (m.in. Dynaudio) oraz salką odsłuchową. Jak kiedyś tam byłem to właściciel mi powiedział, że nie ma problemu z wypożyczeniem sprzętu do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, że nie ma sklepów. Mało tego, jakiś czas temu usiłowałem kupić banany do kabli głośnikowych. Obdzwoniłem kilka sklepów i .... nigdzie nie było.

 

Została tylko Sonica ale to bardziej sklepik niż miejsce w którym można czegoś posłuchać.

 

Tak sobie myślę, że to my wszyscy do tego doprowadzamy. Chcemy taniej, kupujemy w internecie, porównujemy ceny. Jeśli spojrzeć na koszty prowadzenia takiego biznesu to sklepom stacjonarnym jest coraz trudniej utrzymać sensowne (niewiele wyższe niż internetowe) ceny. I koło się zamyka, bo mówimy następnie, że jest drogo...

 

Ps. W Sonice kupiłem kilka lat temu telewizor i zaproponowano mi cenę może 5% wyższą niż w najtańszych sklepach intenetowych. Była to różnica około 300 PLN. Kupiłem a sprzedawca powiedział, że coraz więcej ludzi nawet tych 300 PLN więcej nie chce wydać przy zakupie telewizora za 6000 PLN.

 

Witam.

 

Sonica kiedyś był dobrym sklepem.Ba miał nawet dobrą renomę.Niestety ale to już przeszłość....,nie posłuchasz tam np KEF serii reference bo takie rzeczy to tylko na zamówienie,a i z tym to pewnie jakiś problem by był.Poza tym ten sklep to bardziej idzie w kierunku sprzętu masowego typu: all in one.Poczułem się jakbym był w sklepie nie dla idiotów :|.Czasami tam bywam raz na rok czy cuś,ale nic nie kupiłem już od dobrych 8 lat.

 

Wczoraj byłem w Sonice i podobno salka już się robi, tylko że sklep jest głównie nastawiony na sprzęt kina domowego. Dużo elementów może sprzedać w dobrych cenach ale odpada odsłuch (sprzęt na zamówienie).

Jest jeszcze salon na Domańskiego ze sporym wyborem kolumn (m.in. Dynaudio) oraz salką odsłuchową. Jak kiedyś tam byłem to właściciel mi powiedział, że nie ma problemu z wypożyczeniem sprzętu do domu

 

 

Tam też byłem i moim skromnym zdaniem ten sklep na domańskiego jest jeszcze gorszy od sonica.Wiem że mieli tam jakieś dynaudio ale to był podstawowy model i był poobijany jakby przetaczali go po podłodze ;).Masakra.Kiedyś chciałem odsłuchać tam sprzęt,gość wszystko podłączył i tak dopierdzielił głośność że na sporym przesterze to pracowało ale on nic z tego sobie nie robił,i weź tam panie kup jakiś sprzęt ;)

Edytowane przez ricky31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam też byłem i moim skromnym zdaniem ten sklep na domańskiego jest jeszcze gorszy od sonica.Wiem że mieli tam jakieś dynaudio ale to był podstawowy model i był poobijany jakby przetaczali go po podłodze ;).Masakra.Kiedyś chciałem odsłuchać tam sprzęt,gość wszystko podłączył i tak dopierdzielił głośność że na sporym przesterze to pracowało ale on nic z tego sobie nie robił,i weź tam panie kup jakiś sprzęt ;)

 

Dobrze wiedzieć. W takim razie zostają nam ościenne województwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. W takim razie zostają nam ościenne województwa :(

 

No cóż...,a słyszałeś o tej aferze we wrocławskim visatex ;).Po tym co ludzie piszą to też strach tam coś kupować.A to jeden z największych sklepów we wrocku !.Chyba że na śląsku coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budżetowo a nie audiofilsko ;)

 

Yamaha RX-A820 do tego front B&W DM602.5, centralny LCR60 i tyły DM600 plus sub Velodyne EQ-Max 10, AppleTV 1, BR Panasonic, projektor Optoma... wszystko z wyjątkiem AppleTV kupione w Sonice :)

Równolegle do stereo integra Rotel RA840BX3 plus Airport Express i streaming z iTunes

Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budżetowo a nie audiofilsko ;)

 

Yamaha RX-A820 do tego front B&W DM602.5, centralny LCR60 i tyły DM600 plus sub Velodyne EQ-Max 10, AppleTV 1, BR Panasonic, projektor Optoma... wszystko z wyjątkiem AppleTV kupione w Sonice :)

Równolegle do stereo integra Rotel RA840BX3 plus Airport Express i streaming z iTunes

 

Widze że też masz B&W ale z yamahą.Nie gra Ci to za ostro ???

 

Podłączyłem kiedyś pod moje 802 nautilus jakąś yamahę stereo i krew z uszu :(.Nie dało się tego słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolumny kupione 10 lat temu i do zeszłego roku grały z Harman Kardonem. Są w przyszłości do wymiany.

Są dosyć ostre na górze ale muszę dać na razie radę. Tak naprawdę nie mam do czego porównać bo nie ma gdzie posłuchać ;)

 

W kinie z pre ampli jest puszczone na integrę Rotela, tak że wzmak łagodzi trochę górę a w stereo to już sam wzmacniacz w torze jest.

Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolumny kupione 10 lat temu i do zeszłego roku grały z Harman Kardonem. Są w przyszłości do wymiany.

Są dosyć ostre na górze ale muszę dać na razie radę. Tak naprawdę nie mam do czego porównać bo nie ma gdzie posłuchać ;)

 

W kinie z pre ampli jest puszczone na integrę Rotela, tak że wzmak łagodzi trochę górę a w stereo to już sam wzmacniacz w torze jest.

 

Kolumny zostaw w spokoju bo są całkiem przyzwoite.Ogólnie seria S2 była bardzo udana brzmieniowo.To raczej elektronika jest za ostra do nich.Mam też B&W 604 S2 i są przerobione na aktywne i grają naprawdę nieźle.Jeśli masz możliwość to zapraszam na odsłuch :).Mieszkam jakieś 11 km od opola.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ludzie z Opola własny Klub mają:) Witam wszystkich i pozwalam się przyłączyć.

Co prawda do audiofila mi daleko, ale chciałbym prosić Was o poradę, bo jakieś tam sprzęcicho posiadam. Otóż czy ktoś z tutaj obecnych zna kogoś z Opola i okolic, kto potrafiłby zająć się uszkodzonym anti-skatingiem w gramofonie? Chodzi o model Technics SL-Q2. Nie będę wdawał się tu w szczegóły, bo to nie klub uszkodzonych gramofonów;)

Przeszukałem internety w temacie jakiegoś "mechanika gramofonowego" na opolszczyźnie i niestety nikogo takiego nie znalazłem.

Pozdrawiam!

Edytowane przez suizid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałem sie przyłączyć do klubu.

Na wstępie chciałem powiedzieć że NIE polecam pana Dubiela,to zwykły oszust i kanciarz reklamuje sie jako super serwis ale to zwykły paprok sklecający coś w garażu.Mój znajomy oddał mu do modyfikacji cd Player,ten facet trzymał go chyba z miesiąc.A po jego ingerencji odtwarzacz zaczął zamulać,nie chciał przewijać wstecz.Poza tym dźwięk był gorszy niż przed jego modyfikacją,czasami nie chciał też wysuwać tacki !.Trzymajcie się z daleka od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka sprzętów Pana Bogusława ,niektóre już kilka lat i jeszcze nic sie nie zepsuło ,oczywiście poza wymianą lamp

sterujących ale nie ze względu na zużycie tylko zmianę brzmienia.

Nie będę zabierał głosu w sprawie Pana Bogusława bo nie jestem jego agentem ,odzywam się jako wieloletni użytkownik

a nie gościu co się zarejestrował kilka minut temu ,ma jeden wpis i coś tam słyszał od kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałem sie przyłączyć do klubu.

Na wstępie chciałem powiedzieć że NIE polecam pana Dubiela,to zwykły oszust i kanciarz reklamuje sie jako super serwis ale to zwykły paprok sklecający coś w garażu.Mój znajomy oddał mu do modyfikacji cd Player,ten facet trzymał go chyba z miesiąc.A po jego ingerencji odtwarzacz zaczął zamulać,nie chciał przewijać wstecz.Poza tym dźwięk był gorszy niż przed jego modyfikacją,czasami nie chciał też wysuwać tacki !.Trzymajcie się z daleka od niego

 

Dość odważna teza, biorąc pod uwagę szacunek i uznanie, jakimi cieszy się ten człowiek i jego "wynalazki".

Raz byłem z kolegą u pana Dubiela w celu zdiagnozowania gitarowego wzmacniacza lampowego i muszę powiedzieć, że zrobił jak najbardziej pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że zarejestrowalem sie dzisiaj co nie oznacza że moja wypowiedź jest mniej wiarygodna od twojej.Czytam to forum już od przeszło 6 lat i chciałem dołączyć do klubu z mojego miasta.Chciałem tylko uprzedzić ludzi żeby nie korzystali z usług tego człowieka,bo to byloby jak program usterka na żywo.Pisząc że gdzieś to usłyszałem to jesteś w wielkim błędzie bo widzialem na własne oczy jak wygląda sprzęt po jego modzie.Wyglądało to wszystko tak jakby kazać dzieciakom mającym praktyki na ul.małopolskiej żeby uczyli się zawodu na tym właśnie odtwarzaczu.Oddawaliśmy ten odtwarzacz do 2 serwisów w Opolu i w każdym z nich reakcja była taka sama,czyli szok i łapanie się za głowę.Jednym słowem NIE Polecam firmy pana boguslawa bo to strata nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stronie tego Pana i rzeczywiście te wszystkie produkty które on oferuje to wyglądają jakby były w garażu robione ;).Jakość wykonania tam chyba nie istnieje.

 

http://dubieltubeamps.pl/

 

Czyli ten pan jest oszustem.No cóż dobrze o tym wiedzieć i unikać takich ludzi.pzdr

Edytowane przez ricky31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznawać,że z Opola jesteś ,same debile.

 

Aż przykro czytać to co piszesz.Ale forma wypowiedzi świadczy o jej użytkowniku,więc w tym przypadku o Tobie.

Jest to forum i każdy ma tu prawo do własnego zdania,co nie znaczy że możesz kogoś obrażać.

 

Ale z jednym się z Tobą zgadzam,wstyd się przyznawać do takich ludzi jak Ty.

Edytowane przez ricky31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.