Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC zamiast CA SM6?


zyrafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule.

Obecnie posiadam CA SM6 + Marantz PM6004 + Dali Zensor 5. Jako źródło robiły dyski twarde i sieć.

Niedawno zakupiłem odtwarzacz multimedialny Med800X3D, do niego dysk twardy i chciałbym wykorzystać go jako źródło.

Stwierdziłem, że w tym momencie CA SM6 nie jest mi aż tak niezbędny, wystarczyłby zwyczajny DAC do tego zestawu (który jak widać nie jest najwyższych lotów).

Jak myślicie co by mogło pasować: rDAC, Xonar czy coś innego do ok. 2500 pln?

Muzyka zróżnicowana z przewagą popu, house'u, chilloutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twojego systemy namawiałbym na przetwornik Asus Xonar Essence One Muses Edition (http://www.q21.pl/asus-xonar-essence-one-muses-edition-dostawa-gratis.html), powinien idealnie sprawdzić się w Twojej konfiguracji. Ewentualnie zwróć proszę uwagę na świetny przetwornik Rega DAC (http://www.q21.pl/rega-dac.html), który będzie grał trochę bardziej ciepło, środkiem pasma w stosunku do Asus.

Obydwie propozycje jednak będą wyraźnie lepsze brzmieniowo niż SM6.

 

Serdecznie zapraszam jednak, jeśli masz taką możliwość, do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych modeli urządzeń. Dajemy także możliwość wypożyczenia i przetestowania poszczególnych urządzeń w Twoim konkretnym systemie w domu (także na odległość).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tylko, że Asus zawsze kojarzył mi się bardziej ze sprzętem komputerowym a nie ze sprzętem audio... i jeszcze ta jego cena - czy rzeczywiście będzie różnica pomiędzy nim a takim (bądź co bądź o wiele tańszym) rDAC'iem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i to dosyć duża, chociaż zawsze jest to kwestia gustu i preferencji brzmieniowych.

Dla wielu naszych Klientów Asus kojarzy się z "komputerówką", jednak proszę mi wierzyć, że są to urządzenia bardzo dobrze skonstruowane, świetnie wykonane i bardzo dobrze grające, wyróżniające się w swoim przedziale cenowym.

Dlatego zapraszam i namawiam na odsłuchy także w swoim systemie, Arcama rDac także oczywiście mamy, można porównywać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłby zwyczajny DAC do tego zestawu

SM6 możesz używać jako DAC i jako preamp jeżeli en Marantz ma wejście na końcówkę . A to tani wzmacniacz więc ten z SM6 powinien być lepszy .

Jak myślicie co by mogło pasować: rDAC

rDAC nawet z zasilaczem Teddy Pardo to duży krok do tyłu w stosunku do SM6 .

Nie znajdziesz w tej cenie lepszego DACa od SM6 . Inny może , ale nie lepszy .

Tym bardziej że za ile go sprzedasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i to dosyć duża, chociaż zawsze jest to kwestia gustu i preferencji brzmieniowych.

 

Asus gra lepiej od SM6? A jakie to są różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tylko, że Asus zawsze kojarzył mi się bardziej ze sprzętem komputerowym a nie ze sprzętem audio...

 

Błąd! Duży błąd! :)

Posłuchaj Asusa, kup go, stuninguj go... i jest wielece prawdopodobne, że nawet po wymiane sprzętu nie zechcesz go zamienić na inny, rzekomo "lepszy" a na pewno droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jezeli uzywam DVD jako zrodla i puszcze ten sygnal przez Asusa do wzmacniacza to czy polepszy mi sie jakosc dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy tym wzmaku różnice w dźwięku będą ledwie zauważalne i nie ma sensu pakować się w coś grubo powyżej 2000 (wzmak kosztuje oficjalnie 2000). Miałem PM6003, wpinałem rdaca (wersję podstawową) między cd Sony i jakieś tam różnice były, a może mi się tylko zdawało...

 

No i właściwie nie wiecie, czy ma jakieś preferencje dźwiękowe (jasno/ciemno itd.) a polecacie różne daki. Najpierw pytanie - czego oczekujemy od daca, a nie zmieni/nie zmieni.

 

Toxic PL - to samo, czyli zależy jaki wzmacniacz czy system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy tym wzmaku różnice w dźwięku będą ledwie zauważalne i nie ma sensu pakować się w coś grubo powyżej 2000 (wzmak kosztuje oficjalnie 2000). Miałem PM6003, wpinałem rdaca (wersję podstawową) między cd Sony i jakieś tam różnice były, a może mi się tylko zdawało...

 

No i właściwie nie wiecie, czy ma jakieś preferencje dźwiękowe (jasno/ciemno itd.) a polecacie różne daki. Najpierw pytanie - czego oczekujemy od daca, a nie zmieni/nie zmieni.

 

Toxic PL - to samo, czyli zależy jaki wzmacniacz czy system.

 

DVD Onkyo nie pamietam modelu + Marantz PM 7000 + Jamo E850

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus gra lepiej od SM6? A jakie to są różnice?

 

Słyszałem oba urządzenia w trybie dac (asusa w wersji podstawowej). SM6 był trochę lepszy tj. był bardziej spójny i miał lepszą mikrodynamikę. Asus zagrał według mnie dobrze, ilościowo było więcej basu i trochę mniej średnich, ale chyba też trochę cieplej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD Onkyo nie pamietam modelu + Marantz PM 7000 + Jamo E850

Nie zwróciłem wcześniej uwagi, że twoim jedynym źródłem jest dvd. Przy tych klockach różnicę powinieneś wychwycić, ale pytanie, czy ona jest warta wartości daca, jeśli on miałby służyć tylko jako upgrade między dvd a wzmakiem (i nie używasz np. kompa). Możesz także się rozczarować stopniem wpływu. Wypożycz cokolwiek, jakikolwiek dac z przedziału 1000-2000 albo pożycz od kogoś i sprawdź. Jeśli nie masz nic w pobliżu, to nawet pogadaj z Q21. Jeśli dźwięk zmieni się znacząco, wtedy zacznij się zastanawiać, w którą stronę brzmieniowo chcesz iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz w tej cenie lepszego DACa od SM6 . Inny może , ale nie lepszy .

 

Polecam uwadze kolegi Chorda QuteHD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po wyprowadzeniu sygnału z dvd onkyo do asus i potem do wzm. powinna być słyszalna różnica, zwłaszcza na basie. Z kompa po usb oczywiście jeszcze lepiej. toXic PL zrób jak podpowiada Stachu 19, tj wypożycz i posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie wypozyczajcie sprzet i sluchajcie u siebie dlaczego sie boicie- sklep wam zwroci pieniadze rownowartosc sprzetu czas macie 7 czy 10 dni roboczych na zwrot jedynie zaplacicie za kuriera ale czy to cos znaczy do nieudanego zakupu sluchajac w sklepie czy czytajac forum? forum jest tylko od tego zeby wiedziec co wypozyczyc i miec jakis trop co wziac tylko pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jezeli uzywam DVD jako zrodla i puszcze ten sygnal przez Asusa do wzmacniacza to czy polepszy mi sie jakosc dzwieku?

 

Nic Ci się nie polepszy ze względu na jitter produkowany przez napęd.

Zewnętrzny DAC ma sens pod warunkiem używania PC-Audio i wypuszczania sygnału poprzez USB do konwertera bądź wejścia USB w DAC (pod warunkiem, że jest owo wejście przyzwoitej jakości).

Wówczas masz wszystkie zalety dobrego przetwornika D/A bez wad CD.

Oczywiście różnica napęd dysków/pliki będzie widoczna tylko pod warunkiem zastosowania odpowiedniej jakości reszty toru.

 

ludzie wypozyczajcie sprzet i sluchajcie u siebie dlaczego sie boicie- sklep wam zwroci pieniadze rownowartosc sprzetu czas macie 7 czy 10 dni roboczych na zwrot jedynie zaplacicie za kuriera ale czy to cos znaczy do nieudanego zakupu sluchajac w sklepie czy czytajac forum? forum jest tylko od tego zeby wiedziec co wypozyczyc i miec jakis trop co wziac tylko pozdr

 

Sama prawda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny DAC ma sens pod warunkiem używania dobrej klasy dedykowanego napędu. Wszelkiej maści odtwarzacze sprawują się kiepsko. Niestety PC Audio zwykle jeszcze gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie polepszy ze względu na jitter produkowany przez napęd.

Pioneer PD 9700 lub Marantz CD52MKIISE jako napędy + SM6 i coax Profigold 4000 grają lepiej od Krella KAV280CD czy NAIM XS .

Krell KAV280CD jako napęd + DAC Abraxasa za 1000USD zagrał lepiej od topowego CD Macintosha .

 

Zewnętrzny DAC ma sens pod warunkiem używania dobrej klasy dedykowanego napędu. Wszelkiej maści odtwarzacze sprawują się kiepsko. Niestety PC Audio zwykle jeszcze gorzej.

Jak wyżej .

Znam też ludzi którzy mając PC audio za kilka tysiaków zrezygnowali z bardzo drogich CDków .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.