Skocz do zawartości
IGNORED

6SN7 - zmiana barwy po 2-3 godz.


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio żonglowałem trochę lampami. Pomiędzy 6sn7 Red Base a Tung-Sol 6F8G. Jest różnica w barwie tych lamp ale i też inaczej te lampy zachowują się po 2-3 godzinach grania. Red Base na początku gra czysto, klarownie. Jednak po 2-3 godz. zaczyna nabierać typowej dla lampy barwy, jest to słodka i wyraźnie ocieplona barwa. Tung-Sol ma odwrotnie na początku gra poprawnie, ba gra bardzo dobrze (bez ocieplania) ale po 2-3 godzinach dźwięk się utwardza i robi się jeszcze bardziej precyzyjny. Ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sylvania 6f8g na początku gra ciepło i 'nijako', po ok. 30 min scena sie otwiera i można słuchać, po 2h nie ma już nic ciepłego, pozostaje piękna barwa, spokój przekazu. Po odpaleniu wzmaka na dzień dobry ide robić kawe nie podając na niego żadnego sygnału, potem wrzucam byle co na tacke i daje mu jeszcze te 15 minut, podoba mi się ten codzienny rytuał, 30 minut to akurat tyle żeby się samemu wyciszyć i potem można słuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.