Jump to content
IGNORED

6SN7 - zmiana barwy po 2-3 godz.


Lucky

Recommended Posts

Ostatnio żonglowałem trochę lampami. Pomiędzy 6sn7 Red Base a Tung-Sol 6F8G. Jest różnica w barwie tych lamp ale i też inaczej te lampy zachowują się po 2-3 godzinach grania. Red Base na początku gra czysto, klarownie. Jednak po 2-3 godz. zaczyna nabierać typowej dla lampy barwy, jest to słodka i wyraźnie ocieplona barwa. Tung-Sol ma odwrotnie na początku gra poprawnie, ba gra bardzo dobrze (bez ocieplania) ale po 2-3 godzinach dźwięk się utwardza i robi się jeszcze bardziej precyzyjny. Ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Link to comment
Share on other sites

U mnie Sylvania 6f8g na początku gra ciepło i 'nijako', po ok. 30 min scena sie otwiera i można słuchać, po 2h nie ma już nic ciepłego, pozostaje piękna barwa, spokój przekazu. Po odpaleniu wzmaka na dzień dobry ide robić kawe nie podając na niego żadnego sygnału, potem wrzucam byle co na tacke i daje mu jeszcze te 15 minut, podoba mi się ten codzienny rytuał, 30 minut to akurat tyle żeby się samemu wyciszyć i potem można słuchać ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.