Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON EMT 948


pelot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,mam pytanie czy ktoś z forumowiczow miał do czynienia z gramofonem Emt 948, wklad Stannton 500. Interesuje mnie to czy ktoś słyszał ten gramofon z tą wkladką ,czy moze były jakies porównania z innymi markami np.Linn , Thorens bądż inne.Jakie jest jego brzmienie ? Ciągle poszukuję gramofonu który by zastąpił mojego Sondka z DL103 R . Od co najmniej pół roku kroję się a ten gramofon, ale jakos brak mi przekonania że mnie coś zaskoczy w tej konstrukcji ,mam na myśli brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Od co najmniej pół roku kroję się a ten gramofon, ale jakos brak mi przekonania że mnie coś zaskoczy w tej konstrukcji ,mam na myśli brzmienie.

 

Jakie masz ramie i resztę toru?

Miałem dwa Sondeki i wydaje mi się, że te gramofony bywają czasami wredne o ile coś w setupie albo w reszcie sprzętu jest nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę poraz trzeci i za każdym razem coś się musi z pieprzyć moze tym razem. A więc do rzeczy , achaja twoje sugestje są zawsze mile widziane w moich oczach , 12" mam jakieś tam osluchanie w tych ramionach ale niewielkie .Wnioskuję z twojej podpowiedzi żeby dać sobie spokój z emt a szukać coś w dwunastu calach.Z tym że do emt też jest możliwość zamontowania 12" ,nie wiem ile kosztuje, ale jest . Rochu na co wymieniłeś sondeka? może by pójść twoim tropem ,jeśli chodzi o mój tor to :Sondek z dl 103r, pre Music Hall 1.2 phono amp mm mc , wamacniacz MC -220 Symphony Stereo Single-ended Tube Amplifier Dualmonoblock na 6P3SE i 6N2P ,lub do wyboru KT 88 (naKT większa moc coś koło 150 w ) , klumny z drzewa lipowego, gł. niskie i niskie-średniotonowe Scan Speak wysokie Fostex .Porównuję z CD Audiomeca i cd Denon 3300. Gra to niczego sobie , żekł bym niemal że nirwana , brak mi jednego , ciepla w instrumentarium. Wydaje mi się że słabością tego zestawu jest pre amp. Frywolny ty masz z tego co kojażę AD FONTESA , jak się sprawuje ? czy watr polecenia . Jeszcze raz do frywolnego czy sluchałeś Zonteka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Sondeka nie wymieniłem na nic.

Miałem zakończyć temat winyli i stąd decyzja o sprzedaży.

Powoli jednak myślę o zakupie jakiegoś gramofonu. Już wiem, że będzie on raczej miękko zawieszony więc kto wie czy nie będzie to po raz kolejny Linn?

 

Z moimi Sondeki/Ittok raczej wiele ciepła nie było.

Gdybym chciał ocieplenia w Linie to zmieniłbym ramię na SME 3009.

Pomysł z 12-calowym ramieniem też jest do rozważenia, nie mniej można spotkać się ze zdaniem, że 12 cali to drogą bardziej do ciepła, romantyczności, wypchniętej średnicy, łagodności a to kosztem dynamiki i PRAT. Nie mam wiele doświadczenia z tego typu ramionami ale z tego co dane było mi posłuchać SME 3012 i ramie Thomasa Schicka - nie jest to opinia od rzeczy.

 

IMO Ad Fontes to nie jest drogą do ocieplenia przekazu.

To brzmienie lat 80-tych. Skraje pasma, atak ze słabym wypełnieniem i bum,cyk, cyk.

 

Gdzieś w ogłoszeniach na hifi.pl jakiś czas temu ktoś z Pomorza ogłaszał się z Thorensem TD520 z SME 3012. Teraz to ogłoszenie zniknęło ale podejrzewam, że gość ogłosi się ponownie.

Podejrzewam, że coś takiego powinno ci podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelot

Achaja to młoda siksa ... ahaja narodziła się duużo wcześniej ... ;-)

 

Nie wiem na jakim ramieniu wisi u Ciebie ta 103ka, ale może tam jest kłopot. Ciężkie musi być.

Preamp jak sam wspomniałeś, to druga możliwość. Jak dla mnie to napęd który masz, wkładka (ramię?) to za wysokie progi na taką preamplifikację. Składać set należy z komponentów zbliżonych jakościowo. Inaczej to tylko działa ... ;-)

 

Tak, TD5XX z SME3012 czy Jelco LB750 to dobre rzeczy. Nawet bardzo. Zmienia się wtedy płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramię ACOS-a z pierwszej serii wydaje mi się że czasami wpada w lekki rezonans przy rozciągniętych sopranowych partiach wokalnych (opera) słucham na nim( sondeku) głównie klasyki, o niebo lepiej brzmi niż z cd , jazz też ,a tak wogule to wszystkie płyty brzmią jakoś lepiej ,chociaż dużo zależy od wydania , to tak jak i w cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Hmm. Nie wpadłbym na to aby Acosa zamontować w Sondeku.

Ale to może być całkiem ciekawe zestawienie.

IMO jest pewien mezalians z Sondekiem ale kto wie czy nie zgra tak że ho ho?

Jeżeli mógłbym coś sugerować to powiesiłbym na tym Lustre coś z "epoki" np Ortofona z serii VMS albo ze starej serii Ortofona MC (np czerwonego MC-10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

<br />IMO Ad Fontes to nie jest drogą do ocieplenia przekazu.<br />To brzmienie lat 80-tych. Skraje pasma, atak ze słabym wypełnieniem i bum,cyk, cyk.<br />
To bardzo ciekawa opinia.Proszę o rozwinięcie.W jakiej konfiguracji słuchałeś tego gramofonu i z jaką wkładką?Jako, że pracuję nad wersją do montażu w układach Car Audio Twoje przemyślenia będą mi bardzo pomocne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Moją konfigurację masz w "o mnie".

Ortofon VMS 20, Ortofon MC-10 (wersja 1984), Ortofon 2M Black, Clearaudio Maestro Wood.

 

Myslę, że konfiguracja car audio ma wielką szansę na powodzenie.

To odpowiedni target i przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z tymi bzdetnymi sondekami odjechaliście od EMT

wprawdzie 948 to nie to samo co 930 ale nikt nie miał okazji poznać tego zawodowego sprzętu?

 

"mam jeszcze AToc9..." - z tym MC to tak samo jak ze srebrnymi kablami, czysty audiofilizm z japońskim rodowodem

na szczęście muzyka broni się i bez podobnych wynaturzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

wprawdzie 948 to nie to samo co 930 ale nikt nie miał okazji poznać tego zawodowego sprzętu?

 

 

Oczywiście Mamel miał taką okazję ale swoim zwyczajem nie napisze na ten temat żadnego konkretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelot

Na jakim headshellu (masa) wisi u Ciebie 103? Powinien być ciężki by jeszcze zwiększyć masę e. Świetne rezultaty osiągałem z Nagaoką.

Rezonanse na wysokich możesz zmniejszyć/zlikwidować zakładając gumowe oringi na przeciwwagę i rurkę ramienia. Koszt żaden a działa. Masy w ten sposób raczej nie zwiększysz, a jeśli to nieznacznie.

 

AT OC9 powinna zagrać bez kłopotu na tym ramieniu bez dociążania. Na pewno wyciągnie więcej z rowka niż 103ka.

Jednak (dla mnie) szkoda takiej wkładki na 9", bo na 12" pokaże dużo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Mamel miał taką okazję ale swoim zwyczajem nie napisze na ten temat żadnego konkretu.

 

a jakiego konkretu byś się spodziewał? że w 2005 musiałem dać 1,8 tysi papieru a w w 2006 niżej $2300 już nie było?

że preampy to kolejne 2 tysi i tych nie miałem a bez nich nie ma o czym pisać?

tak że Rochu to nie była okazja tylko kolejna moja zabawka i nie widzę powodu pisać na ten temat nic więcej

kup i wszystkiego się dowiesz, najlepiej kup okazyjnie a nauka wyjdzie taniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Mamel.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to przeczytałbyś, że odnosiłem się do twojego wpisu o treści "nikt nie miał okazji poznać tego zawodowego sprzętu".

Wcale nie szło zatem o okazję "pieniężną" lecz "życiową" polegającą na zapoznaniu się z EMT.

A ty wyskakujesz od razu z cenami.

 

Przypomina się stara maksyma.

Gentlemani nie dyskutują o pieniądzach.

Oni je po prostu mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie znacie się na gramiakach......to do Rocha i Mamela!!

czas najwyższy Panowie zasięgnąć zdania........naszego Excela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelot, moim zdaniem 103-ka Denona, nawet w wersji -R jest taka sobie. Może ustaw Sondeka (trochę pracy z tym jest), zmień wkładkę. Może być dużo lepiej, a niekoniecznie dużo drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście Mamel miał taką okazję...

Wcale nie szło zatem o okazję "pieniężną" lecz "życiową"

 

i kto tu ma czytać ze zrozumieniem, mnie okazje nie interesują, życiowe też, za to zawsze własne,świadome wybory

stara maksyma mówi też, że mieć pieniądze a umieć je używać to dwie sprawy

do tego niektórzy gentelmeni tak mają, że wszystkich bez wyjątku traktują jak golasów

wychyl się po za sondeka czy inne sprężynowe oracle to zapomnisz o dynamometrze i usłyszysz dynamikę z drapaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odwracając kota ogonem, muszę napisać

Jaki jesteś - każdy widzi.

uszczypliwe komentarze, unikanie tematu, brak merytoryki (zarzucany innym) ... to tylko małe szczególiki z praktyk erystycznych jakie stosujesz

ja nie próbuję deprecjonować twojego tzw. doświadczenia, ty robisz to w stosunku do wszystkich userów na każdym kroku

w jakim celu? - nie interesuje mnie twoja psychika

weź może i użyj w końcu te pałe w jedyny sensowny sposób, zachowując mimo wszystko odrobinę miłosierdzia dla siebie

 

eot

 

i tyle, w dwudziestu postach, w cenionej zakładce Analog, dowiedzieliśmy się o EMT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

z tym MC to tak samo jak ze srebrnymi kablami, czysty audiofilizm z japońskim rodowodem

na szczęście muzyka broni się i bez podobnych wynaturzeń

 

No to znalazłem w Twojej osobie drugi koniec audiofilskiego kija :)

Wg mnie z MC muzyka dopiero się zaczyna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się porobiło nie zaglądałem na forum kilka godzin ponieważ musiałem dopilnować interesu , a tu standardowe piekiełko . Wniosek jest jeden- jak do tej pory nikt z zaintersowanych tematem nie miał do czynienia z EMT. Ja osobiście rozmawiałem kilka razy z Panem który miał ich cztery szt. Problem jest w tym iż ,, posiadacz'' nic ciekawego nie miał mi do powiedzenia , ponieważ nie interesują go gramofony lecz szpule i urządzenia do ich odtwarzania ,oczywiście wysokiej klasy głównie studyjne . Z tego co się dowiedziałem od niego, a co mu przekazał jego znajomy z Espaniole to 948 był najlepszy z tych które oni mieli na zbyciu prawdopodobnie mieli i 930 lecz on twierdzil iż 948 jes lepszy , gość wziął co bylo naj lepsze , mnie się wydaje że 930 jest lepsza może się mylę , ale patrząc na talerz odnoszę takie wrażenie. Poza tym ma bardzo ceniony pre amp .Na miejscu przy zakupie (Poznań) też wiele nie wskóram warunki odsłuchowe jeśli kogoś nie interesuje vinyl będą takie sobie , z resztą nie mogę pojechać z powodów zdrowotnych , za daleko. Może by zaryzykować i kpić to cacko ubiegłych dekad i podzielić się wrażeniami . Ma ktoś takiego w Krakowie , brak kontaktu . A propos LInn-a jaka wartość ma być ustawiona na dynamometrze , przy dokręcaniu śrub . Jeśli chodzi o resztę ustawień wydaje mi się że jest perfekto siedziałem swego czasu chyba z miesiąc (oczywiście z przerwami), nad tym ,, zagadnieniem '' powiem tak, nie jest to proste . A ile musiałem przewertowąć stron w internecie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Mój AF nie gra skrajami :) Czasem jak czytam Rocha mam wrażenie, że chłopak siedzi w jakimś zakładzie, a jak mu się uda wyrwać spod kurateli sanitariuszy, leci do komputera popisać na forum.

 

Zontek- widziałem, słuchałem tylko na ostatnim Audio Show, więc tak jakbym nie słuchał :)

Były robione na forum testy na wkładkach MC i AF poległ z Zontkiem. Nie da się ukryć, że Zontek jest technologicznie dużo bardziej zaawansowaną maszyną. Bardziej też uniwersalną. No ale cenowo też nie różni ich 500 czy 600zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWDA JES JEDNA I TRZEBA PRZYZNAĆ RACJĘ MAMELOWI ŻE W DALSZYM CIĄU NIC NIE WIEMY O EMT948 , jak zwykle dyskusja tematyczna na tym forum poszła na manowce,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było o czym pisać to bym napisał ale że nie miałem preampów to nie ma o czym pisać, EMT to był sprzęt profesjonalny i grał tam komplet,

dziś w "audiofilskim" świecie to tylko legenda znana widać głównie z hasła i po za kolekcjonerstwem, uznania już nie spotka, nie ten dźwięk jest dziś w cenie

a bolesna prawda jest taka, że na dziś, żaden talerz i tak nie przeskoczy Verdiera

a to dopiero tylko napęd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.