Skocz do zawartości
IGNORED

Kino z dobrym stereo 12k - 13k


Martini1512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Audiostereo-forumowiczow,

 

To moja pierwsza wizyta na tym forum, pozdrawiam wszystkich serdecznie i prosze o porade.

 

Nosze sie z zamiarem skompletowania kina ktore zagra dobrze w stereo, budzet to 12k ~ 13k zl.

 

Teraz moje wymagania:

- odsluch glownie muzyka (stereo oraz 5.1) filmy tylko jakies 30%,

- salon 35mkw ale miejsce odsluchowe stosunkowo male 3 x 4 m (foto w zalaczeniu) - na podlodze kafle :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- glosniki przednie nie moga byc za duze (malo miejsca po bokach szafki) - zupelny max to 20cm szerokosci ale wtedy bedzie bardzo ciezko z nimi manewrowac,

- szukam glosnikow 5.1 oraz amplitunera (odtwarzacz pozniej),

- bede chcial w przyszlosci podlaczyc gramofon,

- odczyt plikow FLAC, AAC, mile widziany,

- rodzaj sluchanej muzyki: Mike Oldfield, rock,

- wiem ze lepsze do stereo jest stereo ale chce posluchac odnowionej kolekcji Oldfielda ktora wychodzi w 5.1 i bardzo mi na tym zalezy,

 

Poczatkowo myslalem o ktoryms z zestawowo Bose ze wzgledu na kompaktowe rozmiary ale to chyba niezbyt dobry pomysl.

 

Obecnie mam jednego faworyta:

Glosniki Monitor Audio Radius HD (fronty R270 HD, centralny R225 HD, tyl R90 HD, sub R360 HD),

Amplituner Yamaha RX-A830 lub Harman Kardon AVR 370,

 

Prosze o komentarz i ewentualne podpowiedzi co zmienic.

 

Pozdrawiam i dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od BOSE, rzeczywiście klasyczny system oparty na "dużych" kolumnach jest w stanie szczególnie w muzyce zagrać lepiej, chociaż niestety w wielu sytuacjach, w których akustyka pomieszczenia jest kiepska, jest dużo odbić i duże powierzchnie, BOSE daje po prostu lepszy efekt. Bose działa na zasadzie odbić dźwięku od ścian, ponad 80% impulsów dźwiękowych dochodzi do ucha słuchacza z odbić. W przypadku klasycznego systemu trudne pomieszczenie jest problemem. Wybór jednak to kwestia dłuższej rozmowy.

 

Jeśli natomiast nie BOSE, tylko system klasyczny, wybór kolumn Monitor Audio serii Radius jest optymalny. To bardzo dobre kolumny, które potrafią połączyć bardzo dobre brzmienie z wygodną budową "smukła, wąska kolumna". Ewentualnie możesz pomyśleć o subwooferze marki REL, np. model T9 (http://q21.pl/rel-t9.html) lub jeszcze lepszy R328 (http://q21.pl/rel-r328.html).

 

W kwestii wyboru amplitunera, także potwierdzam wybór urządzenia Yamaha lub Harman Kardon, do listy natomiast dopisałbym jeszcze wyróżniający się szczególnie w stereo Marantz SR 6006.

 

Jest to konfiguracja, która w pełni powinna Cię usatysfakcjonować.

 

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Namawiam także na posłuchanie systemu BOSE (V-25 i V-35). W przypadku pytań czy oferty cenowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21 w kwestii wyboru amplitunera.

Marantz sr 6006 lub 6007 to według mnie idealny sprzęt dla Ciebie.

Na temat tych MA nie wypowiem się bo ich nie znam.

 

Żadna opinia nie zastąpi jednak odsłuchu który to umożliwi Ci jedyny, słuszny (a ponad wszystko) Twój własny wybór.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz ze kino nie zagra dobrego stereo,to po co ten wątek,piszesz ze chcesz słuchac jeszcze gramofonu,i to z amplitunerem,beznadzieja ,raz ze większość amplitunerów nie ma pre dla gramofonu,a jak ma to jest tragedia,wydaje mi się że będziesz kolejna osoba która utopi kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (z gory przepraszam za brak polskich znakow ale nie mam innej mozliwosci),

 

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Zastanawia mnie czy faktycznie laczenie gramofonu z amplitunerem jest pozbawione sensu?

 

Z drugiej strony nie wiem czy mam na tyle czuly sluch ze bedzie to stanowilo dla mnie zauwazalna roznice.

Wiem ze akustyka mojego pomieszczenia nie jest najlepsza - byc moze da sie ja jednak poprawic jakimis prostymi sposobami.

 

W strone Maranza nie spogladalem ale zdaje sie ze to chyba dobra alternatywa.

Z mojej strony oczekuje od sprzetu praktycznosci i uniwersalnosci i mozliwie jak najlepszego dzwieku ale bez przesadnego inwestowania na przyszlosc.

Nie chce popadac w paranoje zwiazana z idealnym odsluchem itp - chce po prostu jak najlepiej wydac przeznaczone na ten cel pieniadze.

 

Tak nawiasem mowiac - na dzien dzisiejszy uzytkuje sprzet Technicsa kupiony w 1996 roku ktory spisuje sie bez zarzutu i dzielnie mi sluzy - ale po tylu latach przyszedl czas na zmiane.

Inwestujac w nowy sprzet spodziewalbym sie jednak uslyszec troche wiecej niz dotychczas oraz zyskac na funkcjonalnosci.

 

Dziekuje Q21 za ponowne podchwycenie tematu Bose - myslalem ze wszyscy napluja na ten sprzet a jednak nie jest to chyba do konca beznadziejna sprawa (moze znajdzie sie na forum ktos kto uzytkuje taki sprzet na codzien).

 

Na pewno wybiore sie na odsluchy w celu porownania - bardzo jestem ciekawy jak wypadl by w bezposrednim porownaniu chociazby Bose V-25 z zestawem zaproponowanym przeze mnie.

 

 

Dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że bardzo fajnym rozwiązaniem i jednym z lepszych w tej kwocie może być ten zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zestaw, który zaproponowałem nie zmieści się u autora tematu. Praktycznie, mając do wydania ponad 10tys zł na kino, wolałbym zmienić półkę pod TV i zrobić to porządnie niż na siłę szukać kolumny, które się zmieszczą. Tym bardziej, że autor napisał, że zależy mu na dobrych frontach w stereo. Stąd też, wąskie kolumny do 20cm będą miały góra 18cm woofery na basie, a to już przy tym budżecie wydaje mi się nierozsądne. Trzy drogi muszą mieć min 8" jak ma być porządnie. Zastanowiłbym się poważnie nad moją propozycją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki mądry jesteś i lubisz nauczać + pisać na na forum od 7 lat , to

może byś coś polecił ??

Jedyne co mogę poradzić,to nie dać się nabić w butelkę przez branżowców.Praktycznie co wątek świetna porada tych samych klocków,i kolumn,co są akurat na sklepie,byle by wpadła prowizja,i tyle w temacie.Bardziej skomplikowane pytanie branża milczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu pisałem o tym że im nowszy amplituner tym gorszy,cały czas to podtrzymuję.Początek lat 2tysięcznych faktycznie firmy się starały cały czas coś nowego nie złe osiągi, piękne wzornictwo.Faktycznie było pięknie trwało to tak mniej więcej do 2008 roku.Dekodery HD ok rozumiem,ale po co w amplitunerach mp3, flac, internet, lan. Wygląd się zmienił, waga zmniejszyła o połowę mimo zastosowania nowych bajerów.Teraz te amplitunery to zwykłe brzydactwa,grające tak samo.Yamaha skończyła sie na ostatnim budzetowym modelu 3800,1800.Marantz na SR-6003,Harman na 460.Onkyo 905,805.Powsało kilkanaście nowszych modeli a każdy z nich gra gorzej od poprzedniej wersji.Sprzedawcy wciskają takie kity ze głowa boli.Nie lepiej kupić nawet starszy model nawet jako nowy tańszy o połowę.Marantz Sr-6004, Yamaha rx-v1900,czy Onkyo 905 za 2 tys i do tego odtwarzacz z możliwościami Flac,mp3 internet i czego sobie człowiek za życzy ,jest tego tyle że głowa boli.Ale po co lepiej polecic amplituner i odtwarzacz które dublują się wzajemnie.Pisze to po licznych odsłuchach,nie po to aby kogos obrazić,lecz po to aby otworzyć oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)
<br />Teoretycznie zestaw, który zaproponowałem nie zmieści się u autora tematu. Praktycznie, mając do wydania ponad 10tys zł na kino, wolałbym zmienić półkę pod TV i zrobić to porządnie niż na siłę szukać kolumny, które się zmieszczą<br />

Widziałeś naprawdę to zdjęcie?

Co da zmniejszenie półki skoro w efekcie takie duże konstrukcje będą stały bardzo blisko siebie obudowane dodatkowo po bokach i z tyłu ścianami.

Uważasz że to będzie dobre stereo?

 

Parę lat temu pisałem o tym że im nowszy amplituner tym gorszy,cały czas to podtrzymuję.Początek lat 2tysięcznych faktycznie firmy się starały cały czas coś nowego nie złe osiągi, piękne wzornictwo.Faktycznie było pięknie trwało to tak mniej więcej do 2008 roku.Dekodery HD ok rozumiem,ale po co w amplitunerach mp3, flac, internet, lan. Wygląd się zmienił, waga zmniejszyła o połowę mimo zastosowania nowych bajerów.Teraz te amplitunery to zwykłe brzydactwa,grające tak samo.Yamaha skończyła sie na ostatnim budzetowym modelu 3800,1800.Marantz na SR-6003,Harman na 460.Onkyo 905,805.Powsało kilkanaście nowszych modeli a każdy z nich gra gorzej od poprzedniej wersji.Sprzedawcy wciskają takie kity ze głowa boli.Nie lepiej kupić nawet starszy model nawet jako nowy tańszy o połowę.Marantz Sr-6004, Yamaha rx-v1900,czy Onkyo 905 za 2 tys i do tego odtwarzacz z możliwościami Flac,mp3 internet i czego sobie człowiek za życzy ,jest tego tyle że głowa boli.Ale po co lepiej polecic amplituner i odtwarzacz które dublują się wzajemnie.Pisze to po licznych odsłuchach,nie po to aby kogos obrazić,lecz po to aby otworzyć oczy.

Dokładnie tak jest. Amplitunery które podałeś mozna naprawdę w dobrym stanie upolować.

Sam mam Onkyo 905 i na razie nie widzę nowego modelu w kwocie do 10tzł na który naprawdę warto by się zamienić. Więc jak juz to pozostaje mi tylko processor i końcówka, a swój z bólem serca będę musiał za te 2500zł komuś oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś naprawdę to zdjęcie?

Co da zmniejszenie półki skoro w efekcie takie duże konstrukcje będą stały bardzo blisko siebie obudowane dodatkowo po bokach i z tyłu ścianami.

Uważasz że to będzie dobre stereo?

A czy mniejsze kolumny trzydrożne (jeżeli mamy mówić o dobrym stereo) spiszą sie lepiej? Akustyka pomieszczenia to sprawa pierwszorzędna i czy będą małe czy duże kolumny to i tak będzie trzeba się nią zająć. Autor sam musi przemyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałeś naprawdę to zdjęcie?

Co da zmniejszenie półki skoro w efekcie takie duże konstrukcje będą stały bardzo blisko siebie obudowane dodatkowo po bokach i z tyłu ścianami.

Uważasz że to będzie dobre stereo?

 

 

Dokładnie tak jest. Amplitunery które podałeś mozna naprawdę w dobrym stanie upolować.

Sam mam Onkyo 905 i na razie nie widzę nowego modelu w kwocie do 10tzł na który naprawdę warto by się zamienić. Więc jak juz to pozostaje mi tylko processor i końcówka, a swój z bólem serca będę musiał za te 2500zł komuś oddać.

Czyste fakty

najnowszy badziew od Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena 3 tys

starsza ,ale nadal na topie rx-v1900 gra o dwie klasy lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolejny trendy złom cena 4 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

konkurent lepszy o trzy klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz jeden z flagowych modeli w cenie nowego złomu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nowy nic nie wnosi,oprócz gorszego dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)
<br />A czy mniejsze kolumny trzydrożne (jeżeli mamy mówić o dobrym stereo) spiszą sie lepiej? <br />

Tak lepiej. Bo łatwiej będzie je w ciasnym wnętrzu tak umiejscowić, żeby dać im trochę miejsca na boki i do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to o czym piszesz jeśli bierzemy pod uwagę 10cm różnicy w szerokości kolumn :) Faktycznie te 10cm na ściance frontowej mniej, to tyle powietrza więcej w pokoju... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałeś tych Radiusów , czy zdecydowałeś się na nie bo podejdą między szafkę a ściany , nie żebym miał coś przeciwko nim ,

jeśli chodzi o elektronikę to zainteresowałbym się firmą Cambridge Audio i serią Azur jak wzmakiem tak i ampli ( np.651) i zacząłbym od kolumn stereo , zrobiłbym tak , że zakupiłbym i ampli i wzmak i przednie MA Radius , które podłączyłbym do wzmaka a jego do ampli do pre outów w ampli i w czasie odsłuchu stereo pracowałby tylko wzmak a przy wielokanałówce ampli i wzmak napędzający przody co Ty na takie rozwiązanie , które zresztą nie jest "TU" nowością .

 

Wiem , że to na pewno wyjdzie drożej ( surroundy i centralny oraz sub to kolejne tysiące ) ale zdaniem niejednego z kolegów lepiej

 

kolejne tysiace biorąc pod uwagę zaproponowane przez Ciebie Radiusy

 

Z suba zaproponowałbym Ci Definitive Technology ProSub1000 spokojnie da rade tym Twoim 35-ciu metrom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przestrzenej muzyki Oldfielda warto by spróbować Tannoy arena na Dual Concetricu, byle nie za ostrym Avr, może z Marantzem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę poradzić,to nie dać się nabić w butelkę przez branżowców.Praktycznie co wątek świetna porada tych samych klocków,i kolumn,co są akurat na sklepie,byle by wpadła prowizja,i tyle w temacie.Bardziej skomplikowane pytanie branża milczy.

 

Wlasnie o to chodzi - mam swiadomosc tego ze oprocz dobrych checi ludzi z branzy ida za tym ich wlasnie interesy - dlatego wlasnie napisalem ten post. Nie bede ukrywal ze zestaw o ktorym napisalem zakladajac ten post jest wlasnie zaproponowany przez jeden z salonow.

Mam tez swiadomosc tego co jest w dzisiejszych czasach produkowane (chyba dlatego wlasnie tak dlugo uzywam mojego obecnego sprzetu - jest przynajmniej made in japan). Nie mam az takiej wiedzy jak wiekszosc tutejszych forumowiczow dlatego zapytalem o pomoc i porade.

Nie mialem jeszcze okazji sluchac zadnych z zaproponowanych glosnikow ani ampli - bede mial taka mozliwosc dopiero za 2 miesiace - jestem bardzo daleko za granicami polski.

 

Wracajac do sprawy wyboru sprzetu - czy kupowanie uzywanego sprzetu ktory (jak piszesz) byl lepszy jest jedynym slusznym rozwiazaniem? Wszyscy wiemy ze dzisiejsze samochody sa duzo gorsze od tych produkowanych kiedys a mimo to je kupujemy - czy aby faktycznie tedy droga?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu pisałem o tym że im nowszy amplituner tym gorszy,cały czas to podtrzymuję.Początek lat 2tysięcznych faktycznie firmy się starały cały czas coś nowego nie złe osiągi, piękne wzornictwo.Faktycznie było pięknie trwało to tak mniej więcej do 2008 roku.Dekodery HD ok rozumiem,ale po co w amplitunerach mp3, flac, internet, lan. Wygląd się zmienił, waga zmniejszyła o połowę mimo zastosowania nowych bajerów.Teraz te amplitunery to zwykłe brzydactwa,grające tak samo.Yamaha skończyła sie na ostatnim budzetowym modelu 3800,1800.Marantz na SR-6003,Harman na 460.Onkyo 905,805.Powsało kilkanaście nowszych modeli a każdy z nich gra gorzej od poprzedniej wersji.Sprzedawcy wciskają takie kity ze głowa boli.Nie lepiej kupić nawet starszy model nawet jako nowy tańszy o połowę.Marantz Sr-6004, Yamaha rx-v1900,czy Onkyo 905 za 2 tys i do tego odtwarzacz z możliwościami Flac,mp3 internet i czego sobie człowiek za życzy ,jest tego tyle że głowa boli.Ale po co lepiej polecic amplituner i odtwarzacz które dublują się wzajemnie.Pisze to po licznych odsłuchach,nie po to aby kogos obrazić,lecz po to aby otworzyć oczy.

 

Witam - no wlasnie - tez mam takie odczucia odnosnie dublowania sie funkcji we wzmacniaczach i odtwarzaczach a przeciez ktos za to placi (wiadomo kto). Producenci na sile chca nas uszczesliwiac wszelkimi bajerami i to chyba jest dzisiejszy trend. Pomysl zakupu starszych modeli jak dla mnie OK - wolalbym jednak zeby sprzet byl nowy (jesli sa jeszcze takie mozliwosci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań teoretyzować tylko popatrz na zdjęcie autora tematu i umieść tam paki które Ty zaproponowałeś. I wszystko na ten temat.

Cofnij sie do moich wczesniejszych wpisow i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Nastepnie daj sie wypowiedziec autorowi, czy ma chec na takie adaptacje. Tobie nic nie musze tlumaczyc ani pomogac, bo widze ze wiesz wszystko. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytający .

 

Proponuję kolumny frontowe do trudnych pomieszczeń ( to nie są ich jedyne zalety ) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i ODPOWIEDNI DO TYCH KOLUMN WZMACNIACZ STEREO ZINTEGROWANY i AMPLITUNER Z WYJŚCIEM WIELOKANAŁOWYM PRE- OUT 7.1 .

 

 

i poczytaj to post nr 5 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Z amplitunera nie będziesz miał dobrego stereo .

 

 

Edytuję : o Adek już napisał o połączeniu stereo z KD .

 

 

 

 

 

Edytuję : ,ale przed podjęciem decyzji najpierw odsłuchaj obowiązkowo kolumny te i różne z wieloma wzmacniaczami stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)
<br />Z amplitunera nie będziesz miał dobrego stereo .<br /><br />

Pytający .

 

Proponuję kolumny frontowe do trudnych pomieszczeń ( to nie są ich jedyne zalety ) :

 

http://allegro.pl/definitive-technology-bp6-bp-6-kolumny-stereo-i3427232232.html

 

i ODPOWIEDNI DO TYCH KOLUMN WZMACNIACZ STEREO ZINTEGROWANY i AMPLITUNER Z WYJŚCIEM WIELOKANAŁOWYM PRE- OUT 7.1 .

 

 

i poczytaj to post nr 5 :

 

http://www.audiostereo.pl/zestaw-stereo-dla-poczatkujacego-czy-ladnie-to-zagra_102304.html

 

 

Z amplitunera nie będziesz miał dobrego stereo .

 

 

Edytuję : o Adek już napisał o połączeniu stereo z KD .

 

 

 

 

 

Edytuję : ,ale przed podjęciem decyzji najpierw odsłuchaj obowiązkowo kolumny te i różne z wieloma wzmacniaczami stereo .

Tylko jedna uwaga.

W przypadku takiego połączenia sporo zyskasz, ale niestety będziesz miał ten dyskomfort, że podczas odsłuchu stereo ,, rozkalibrujesz'' ustawienia kina domowego.

Może jakiś znacznik na skali głośności wzmaka pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy KD pokrętło głośności wzmaka stereo , znacznik na skali analogowej np. godzina 12 , lub tak jak u mnie - 20 decybeli .

 

Można i kupić wzmak stereo z " przystosowany do współpracy z KD " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)
<br />Można i kupić wzmak stereo z " przystosowany do współpracy z KD " . <br />

Tak, to dobre rozwiązanie, miałem np. HK 990 podpięty pod Onkyo 905.

HK ma wejście processor( czyli main-in) i wtedy problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałeś tych Radiusów , czy zdecydowałeś się na nie bo podejdą między szafkę a ściany , nie żebym miał coś przeciwko nim ,

jeśli chodzi o elektronikę to zainteresowałbym się firmą Cambridge Audio i serią Azur jak wzmakiem tak i ampli ( np.651) i zacząłbym od kolumn stereo , zrobiłbym tak , że zakupiłbym i ampli i wzmak i przednie MA Radius , które podłączyłbym do wzmaka a jego do ampli do pre outów w ampli i w czasie odsłuchu stereo pracowałby tylko wzmak a przy wielokanałówce ampli i wzmak napędzający przody co Ty na takie rozwiązanie , które zresztą nie jest "TU" nowością .

 

Wiem , że to na pewno wyjdzie drożej ( surroundy i centralny oraz sub to kolejne tysiące ) ale zdaniem niejednego z kolegów lepiej

 

kolejne tysiace biorąc pod uwagę zaproponowane przez Ciebie Radiusy

 

Z suba zaproponowałbym Ci Definitive Technology ProSub1000 spokojnie da rade tym Twoim 35-ciu metrom.

 

 

Witam,

 

Nie slyszalem zadnych z w/w zestawow. Optycznie Radiusy bardzo mi odpowiadaja - ale trzeba posluchac jak graja.

Myslalem powaznie o ampli od CA - wtedy wiadomo ze rezygnuje z wielu dodatkowych fajerwerkow ktore oferuja Marantz/Yamaha/ HK - biore to pod uwage.

O podlaczaniu wzmacniacza stereo + amli czytalem na tutejszym forum i jest to jakas alternatywa - nie za bardzo pasuje mi w takim przypadku cena koncowa oraz dodatkowa ilosc sprzetu. Niemniej dziekuje za taka sugestie.

 

A moze wiesz (wedlug swojego odczucia) jaka % procentowa roznice mozna osiagnac idac w tym kierunku?

Nie wiem czy jest o co kruszyc kopie.

 

Cofnij sie do moich wczesniejszych wpisow i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Nastepnie daj sie wypowiedziec autorowi, czy ma chec na takie adaptacje. Tobie nic nie musze tlumaczyc ani pomogac, bo widze ze wiesz wszystko. :)

 

 

Propozycja ciekawa ale jednak te gabaryty (szafka az tak sie nie przejmuje) - max rozstaw takich glosnikow to ok 3m - wydaje mi sie ze nieco za blisko.

 

Do przestrzenej muzyki Oldfielda warto by spróbować Tannoy arena na Dual Concetricu, byle nie za ostrym Avr, może z Marantzem

 

 

Ta propozycja bardzo mnie zainteresowala gdyz spogladalem juz w kierunku podobnych zestawow od KEF.

Jesli masz doswiadczenia z Tannoy Arena to podpowiedz czy taki zestaw nadaje sie do odluchu 2-kanalowego czy to tylko i wylacznie 5.1?

 

Witam,

 

A co z BOSE? Zauwazylem ze to jest temat tabu i niewiele mozna o tym poczytac.

Czy to oznacza ze jest do niczego?

Slyszalem to wielokrotnie w salonach (niestety nigdy w domu lub pomieszczeniu odsluchowym).

Koncepcyjnie jak dla mnie jest super - domyslam sie ze to chyba tylko i wylacznie do 5.1 - stereo w tym wypadku zupelnie odpada (mam racje?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu pisałem o tym że im nowszy amplituner tym gorszy,cały czas to podtrzymuję.Początek lat 2tysięcznych faktycznie firmy się starały cały czas coś nowego nie złe osiągi, piękne wzornictwo.Faktycznie było pięknie trwało to tak mniej więcej do 2008 roku.Dekodery HD ok rozumiem,ale po co w amplitunerach mp3, flac, internet, lan. Wygląd się zmienił, waga zmniejszyła o połowę mimo zastosowania nowych bajerów.Teraz te amplitunery to zwykłe brzydactwa,grające tak samo.Yamaha skończyła sie na ostatnim budzetowym modelu 3800,1800.Marantz na SR-6003,Harman na 460.Onkyo 905,805.Powsało kilkanaście nowszych modeli a każdy z nich gra gorzej od poprzedniej wersji.Sprzedawcy wciskają takie kity ze głowa boli.Nie lepiej kupić nawet starszy model nawet jako nowy tańszy o połowę.Marantz Sr-6004, Yamaha rx-v1900,czy Onkyo 905 za 2 tys i do tego odtwarzacz z możliwościami Flac,mp3 internet i czego sobie człowiek za życzy ,jest tego tyle że głowa boli.Ale po co lepiej polecic amplituner i odtwarzacz które dublują się wzajemnie.Pisze to po licznych odsłuchach,nie po to aby kogos obrazić,lecz po to aby otworzyć oczy.

 

Czołem,

 

Od Onkyo 905 wcale nie odstaje brzmieniowo 5010 (miałem swego czasu 905 z Ikon 6; później z Focal 826V;) Harman potęga to "zielono czarny" (AVR 8500/7500 ...)

Co do wagi i wykonania zgadzam się z Tobą, "Stare" produkty były lepsze; tak jak i szynka, piwo, rowery etc.

 

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.