Skocz do zawartości
IGNORED

Kino z dobrym stereo 12k - 13k


Martini1512

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Tannoya arena to jak na głosnik tak małych gabarytów, w stereo grają dobrze. Z uwagi na dual concetric graj świetną przestrzenią i precyzją. Oczywiście musi być dobrze zestrojony sub, bo same z siebie basu nie mają. Jeśli się decydujesz na wariant z "mikro" głośnikami koniecznie ich posłuchaj. Amplituner do nich nie musi być bardzo wydajny bo to łatwe do wysterowania głośniki, i zagrają chyba ze wszystkim, choć nie zestawiał bym ich z ostrą elektroniką. Więc wariant z wzm+avr tu nie będzie Ci potrzebny.

 

Co do bose słyszałem w salonie na kinie, było efektownie z dobrą dynamiką, ale muzyki to chyba grać nie będzie, choć nic nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem powaznie o ampli od CA - wtedy wiadomo ze rezygnuje z wielu dodatkowych fajerwerkow ktore oferuja Marantz/Yamaha/ HK - biore to pod uwage.

 

z jakich to niby fajerwerków musiałbyś rezygnowac kupując CA , myślę , że CA ma wszystko czego można oczekiwac od najnowszego ampli ,

 

O podlaczaniu wzmacniacza stereo + amli czytalem na tutejszym forum i jest to jakas alternatywa - nie za bardzo pasuje mi w takim przypadku cena koncowa oraz dodatkowa ilosc sprzetu

 

jeśli chcesz podpiąc gramofon to Rotel RA12 ma potrzebne wejście ale skoro nie za bardzo pasuje Ci cena końcowa oraz dodatkowy "klocek" to nie było sprawy a odnośnie tego pytania :

 

A moze wiesz (wedlug swojego odczucia) jaka % procentowa roznice mozna osiagnac idac w tym kierunku?

Nie wiem czy jest o co kruszyc kopie.

 

A co może dac dobry wzmak i kolumny ? Myślę , że musiałbyś sam posłuchac ile wg Ciebie można zyskac takim połączeniem myślę też , że to zależy jak dobry kupisz wzmak .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Adek; nie bądź niejadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Witaj,

 

Proponuję klasyczny system kina domowego na ultrawąskich kolumnach SuperTowers, BP8040 z aktywnym basem i technologią bipolarną - jedyne takie połączenie na rynku

Szerokość BP8040 to tylko 14cm

 

Do tego surroundy w zależności od budżetu

Definitive Technology SR-8040BP

 

lub

Definitive Technology ProMonitor 800

 

+ porządna centralka

 

 

W tym systemie nie potrzebujesz subwoofera - dostajesz dwa, po jednym w każdej kolumnie, więc kupując 5.0 masz system 5.2 - najbardziej przestrzennie grające kino na rynku.

 

Cena: 12 690 bez amplitunera.

 

Do tego polecamy zazwyczaj amplituner Onkyo np TX-NR818

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Jest i skrót z testu Hi Fi Choice & Home Cinema

 

16ixlsp.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

NIe ma co, fajne się te forum robi, handlarze tylko podają co mają na półkach w różnych konfiguracjach, aż mdli człowieka od tego bełkotu, a najlepsze jest polecanie do kina z dobrym stero soundbara, brawo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Rafko_Dystrybucja

Jak powinna być minimalna odległość bocznej ściany od tych pak 8040 i ile powinny być wysunięte do przodu?

Szkoda że w Polsce nie ma cały czas modelu 8080 w sprzedaży.

 

 

Jak widać na zdjęciu niewiele im potrzeba - u nas w sali kinowej mają 20-30cm od ściany i jest ładnie. 8080 raczej nie będzie w Europie, nie ma takiej potrzeby.

 

16hnucm.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

RAFKO_Dystrybucja

Soundbar - jak można polecać takie gówno?

 

Tak słabo idzie sprzedaż, że trzeba po trupach na forach szukać klientów.

 

Nie obrażaj inteligencji i wiedzy osób korzystających z tego forum. Żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Tak tak nie długo bedą tu tylko dystrybutorzy i naiwniacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Swoją ścieżką te kolumny z obrazka wyjątkowo paskudne są, więc to że ich dystrybutor tak się musi upadlać po forach jakoś mnie nie dziwi. Wyglądają jak słupki z marketowego zestawu 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 31 Lipca 2013 - wulgaryzmy
Ukryte przez cir, 31 Lipca 2013 - wulgaryzmy

A mało jest h*jowo wyglądających kolumn siekierą ciosanych , czy wygląd świadczy o wszystkim , komuś może nie podobac się stylistyka kanciastych tradycyjnych skrzynek jak mojemu koledze , np. Harbeth Monitor , Xavian XN , ESA , i wiele innych , czy one są takie ładne , mi też nie wszystkie podchodzą mimo , że zajebiście grają ( wg mnie) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Adek, ja bym nie wchodził między młotki a kowadło, tutaj chodzi o zmłotkowanie marki, której ci ludzie nawet nie widzieli, nie mówiąc o słuchaniu. Oceniają sprzęt po zdjęciach, lecą jeden po drugim, nie przebierają w słowach i argumentach i wystarczy - wnioski każdy wyciąga sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego
Ukryte przez palton, 31 Lipca 2013 - Wpis promocyjny, lub odnoszący się do takiego

Adek45, akurat kolumny które wymieniłeś mają wzornictwo i wykonanie z tzw. klasą, które nie musi się podobać (mi np. nie podchodzi ESA, za Xavianem też nie przepadam), natomiast żadne z nich nie wygląda jak marketowy plastikowy badziew, tak jak te słupki.

 

No jasne, gdzie DT tam i od razu Markus67, "wielbiciel marki", co za zbieg okoliczności. Oczywiście "nie widzi" tego żenującego taniego marketingu dystrybutora RAFKO, który przez nikogo nie proszony spamuje kolejny wątek wymieniając całą ofertę DT, w tym jakieś bzdurne soundbary, wkleja marketingowe recenzje, tylko tradycyjnie odwraca kota ogonem stawiając "biedną" markę DT w charakterze "prześladowanych" przez forumowiczów arcydzieł. Na normalnym forum taki RAFKO czy tam Markus67 (alter-ego?) już dawno dostaliby bana, no ale to forum jest specyficzne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Kiedy ja mam dobre zdanie o tej firmie ( mam to i owo ) i nie jestem handlowcem , a w ogóle to branża pisała że jest pierwszym dystrybutorem DT na Polskę , lecz to nie prawda , był wcześniej gość który miął sklep w Warszawie i Białymstoku na Starobojarskiej , sklep w Warszawie został zamknięty , a później w Białymstoku , właściciel podobno ewakuował się do USA , a w sklepie tym na Starobojarskiej pracował Darkul .

 

To był oficjalny i jedyny dystrybutor , np. gwarancja na suba była na trzy , lub pięć lat , ze wskazaniem na pięć lat .

 

Na wszystkich kartonach było napisane " Fabryka Chiny " i dla tego cena jest przystępna , to nie powinno nikogo dziwić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co, fajne się te forum robi, handlarze tylko podają co mają na półkach w różnych konfiguracjach, aż mdli człowieka od tego bełkotu, a najlepsze jest polecanie do kina z dobrym stero soundbara, brawo!

 

Dokladnie - soundbar do stereo - nie o to mi chodzilo :(

Marketing robi swoje.

 

Tak sobie mysle ze nie glupim pomyslem na rozwiazanie mojego problemu bylby zakup marketowego kina za jakies 2k a za reszte zakup normalnego stereo.

Tylko i tak musialbym pomyslec jakie wtedy glosniki tam zainstalowac.

Zaczynam juz myslec o innej lokalizacji.

 

A moze wiecie czy jest mozliwosc wypozyczenia sprzetu do domu na proby? Czy sklepy oferuja taka mozliwosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja mam dobre zdanie o tej firmie ( mam to i owo ) i nie jestem handlowcem , a w ogóle to branża pisała że jest pierwszym dystrybutorem DT na Polskę , lecz to nie prawda , był wcześniej gość który miął sklep w Warszawie i Białymstoku na Starobojarskiej , sklep w Warszawie został zamknięty , a później w Białymstoku , właściciel podobno ewakuował się do USA , a w sklepie tym na Starobojarskiej pracował Darkul .

 

Wszystko się zgadza, Rafko też jest z Białegostoku a niejaki Markus67 pisał że markę DT poznał w USA i stamtąd przywiózł ich kolumny. Same zbiegi okoliczności ...

 

ps. to że Darkul pracował w tym sklepie wiele tłumaczy, dlaczego ów sklep upadł :)

 

ps.2 widzę że przynajmniej moderacja wycięła część tego spamu RAFKO w tym wątku

 

 

Tak sobie mysle ze nie glupim pomyslem na rozwiazanie mojego problemu bylby zakup marketowego kina za jakies 2k a za reszte zakup normalnego stereo.

Tylko i tak musialbym pomyslec jakie wtedy glosniki tam zainstalowac.

Zaczynam juz myslec o innej lokalizacji.

 

Martini, z fotki którą wkleiłeś wynika, że w tym miejscu warunki masz ekstremalnie trudne dla uzyskania dobrego dźwięku stereo. Zdecydowanie powinieneś pomyśleć o reanżacji wnętrza pod kątem kina lub przesunięcia systemu stereo do innego pokoju. Co do kina za 2 tys z jednego pudełka - to wieża Technicsa zagra zdecydowanie lepiej, szkoda zawracać sobie głowę, naprawdę. Jeśli już miniaturowe 5.1 to coś wyższej klasy, z dobrym subem, typu tych zestawów z linka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tyle że tu się robi już drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, Rafko też jest z Białegostoku a niejaki Markus67 pisał że markę DT poznał w USA i stamtąd przywiózł ich kolumny. Same zbiegi okoliczności

 

 

Myślałem że Rafko jest z Łap .

 

ps. to że Darkul pracował w tym sklepie wiele tłumaczy, dlaczego ów sklep upadł :)

 

, albo upadł gdy odszedł , bo spadła sprzedaż .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak , ja przynajmniej tego dystrybutora ze Starobojarskiej nie widziałem w RMS - sie białostockim na Handlowej , gdyby doszło do spotkania ja bym go rozpoznał i on mnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Sam możesz zamknąć swój wątek - w lewym dolnym rogu masz taka szara ramkę z napisem "Moderacja tematu" - klik i dalej...

 

Jako założyciel wątku musisz nauczyć się kierować dyskusją. Nie ma na forum wątku, w którym wszystkie wypowiedzi są na temat.

 

W prawym górny rogu masz ramkę "Centrum banowania" - klik i dalej... Też można czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

 

Od 2 tygodni ciesze sie z nowego sprzetu ale zamiast 5.1 skonczylo sie na stereo.

Wybor padl na Naim Unitilite + Monitor Audio RX6 + Gramofon Pro Ject Debut Carbon Esprit.

Nie mialem okazji w bezposredniej konfrontacji porownac kina do stereo.

Sluchalem Yamahy Aventage 1030 w trybie stereo.

Jako ze muzyka byla dla mnie priorytetem bardzo chwale sobie ten zestaw.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.