Skocz do zawartości
IGNORED

Polak nie świnia, wszystko zje, byle tłusto i bez smaku


Genesis

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglada najlepsza wolowina na steka.

 

Może na steka tak ma wyglądać, ale takiej w sklepie nie widziałem! To to białe to tłuszcz?

Dobrze że nas tym na razie nie raczą. :)

 

Nie ma to jak zapach własnoręcznie wykonanej kiełbaski lub szynek...tylko teraz te zwierzątka z masowej hodowli... to nie to samo. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza prowizorkę nie wyjdziemy. Szanujmy dobrych rzemieślników, zawodowców i płaćmy im bez zbędnych grymasów jeżeli robią coś porządnie. Bez tego nie ma ani dobrego jedzenia, ani muzyki. To nie hobby co się wielu wydaje a czego rezultaty widać i po poziomie orkiestr i po podejściu do jedzenia. Rzetelne rzemiosło oparte na wiedzy i praktyce dotyczy także kiełbas, przygotowania podgardla, policzków, móżdżku i pasztetu. Jak stosować sól, jakie zioła i kiedy, jak długo powinno wisieć, jak lepiej dzielić tuszę, co można zrobić na dobrych kościach i które się nadają a które nie na rosół.

Tu nie ma "zrobi się". To nie miejsce na amatorszczyznę, podobnie jak w budowlance. Dzisiaj za wykonawstwo bierze się za to każdy a efekty widać. Ostatnio widziałem matołów którzy przy remoncie pewnej szkoły wkręcali gdzieś zdobyte główki kołków w styropian bo nie chciało im się wpuszczać kołków mocujących. Podobnie wygląda "własne" podejście do obróbki mięsa.

Najlepsze mięso można kompletnie popsuć złą obróbką i podaniem co widać dość często a wynika właśnie z częstego u nas "da się zrobić". Restauracja prowadzona przez ekonomistkę z przyuczonym kucharzem i kelnerkami nie mającymi pojęcia co jest do czego. Ceny oczywiście odpowiednie do lokalizacji w centrum miasta - i dziwią się że padają pół roku później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Czytam te wpisy i jestem dogłębnie wdzięczny Sile Wyższej (jakkolwiek ją pojmujemy, rzecz jasna), że kazała mi zostać wegetarianinem. To już 3 lata. Siła ona natchnęła mnie zimą, by nie jeść pieczywa. I nie jem. Żyję wodą źródlaną i korzonkami. Ach, jakie to wyzwolenie od pokus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsiejsze jest to, że ogólnie się tu miesza zdrowe ze smacznym...co mało kiedy idzie w parze zwłaszcza wśród zwolenników "marmurku" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi tytuł. Podobno świnia wszystko zje, a Polak nie świnia też wszystko zje? O co karwa kaman? Zakaz zakładania tematów po pijaku!

Dla tych, którzy muszą mieć wszystko wyjaśnione po żołniersku: tytuł zawiera element prowokacji. Od 17 lat nie piję, bo etanol nie sprawia mi żadnej przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsiejsze jest to, że ogólnie się tu miesza zdrowe ze smacznym...co mało kiedy idzie w parze zwłaszcza wśród zwolenników "marmurku" :)

To marmurkowe mieso (chcocby na steak) jest o wiele zdrowsze od najchudszej wieprzowiny (o kielbasach nie wspomne). Poza tym ten stek na zdjeciu to przypadek raczek ekstremalny I rzadko mieso ma tyle tluszczu. Pamietaj o tym ze on calkiem (czy prawie calkiem znika podczas grillowania czy BBQ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi tytuł. Podobno świnia wszystko zje, a Polak nie świnia też wszystko zje? O co karwa kaman? Zakaz zakładania tematów po pijaku!

I pisania postów po pijaku także;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To marmurkowe mieso (chcocby na steak) jest o wiele zdrowsze od najchudszej wieprzowiny (o kielbasach nie wspomne).

 

jestez troche niespójny porównujesz mięso do wyrobów wędliniarskich.

No i podaj źródło w którym piszą że chudy schab jezd gorsiejszy od marmurkowatej wołowiny.

 

P.S.

schab również mozna grilować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schab nawet najlepiej zrobiony nie imywa sie do dbrego steku. Poszukaj w necie o wartosciach odzywczych wolowiny.i zobacz na ceny tych mies. Tu znajdziesz wytlumaczenie ktore miesp jest b.cenione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wpisy i jestem dogłębnie wdzięczny Sile Wyższej (jakkolwiek ją pojmujemy, rzecz jasna), że kazała mi zostać wegetarianinem. To już 3 lata. Siła ona natchnęła mnie zimą, by nie jeść pieczywa. I nie jem. Żyję wodą źródlaną i korzonkami. Ach, jakie to wyzwolenie od pokus!

Jak ja Ci bardzo wspolczuje. Wypije piwo i zjem szyne za ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jestez troche niespójny porównujesz mięso do wyrobów wędliniarskich.

No i podaj źródło w którym piszą że chudy

schab jezd gorsiejszy od marmurkowatej wołowiny.

 

P.S.

schab również mozna grilować ;)

mozna ale tylko z koscia. Naprawde nawet najlepsza karkowka nie umywa sie do przecietnego steku. A stek to dopiero poczatek wolowiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Jak ja Ci bardzo wspolczuje. Wypije piwo i zjem szyne za ciebie.

Nie współczuj, ja nie żałuję. Życzę Ci snu, w którym jesteś zwierzęciem wiezionym na rzeź. I obyś zobaczył jak one płaczą krwawymi łzami, jak krzyczą przed śmiercią. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu zrozumieć że dobre jedzenie to przede wszystkim duużo czasu i pracy, albo dużo czasu i pieniędzy. Jesteśmy biednym krajem i ludzie są zapracowani. Dla wielu ludzi kultura jedzenia, to oszczędzanie na składnikach, duża porcja, zjadanie wszystkiego, nawet już starego, albo niejadalnego nawet dla psa, żeby się nie zmarnowało. Bo gdzieś tam w Afryce dzieci głodują, a ja mam skwasłej i obślizgłej kiełbasy nie zjeść. Nie godzi się. W lokalach staram się nie jeść, bo cenię swoje zdrowie i nerwy. Są wyjątki, no ale niestety nawet w droższych panuje przekonanie, że wystarczy się trochę postarać i porzeźbić coś, shita podwinąć, ułożyć górkę, kropnąć trzy kropelki octu, listek ziela, miło podać i będzie lux. Brakuje tego wyższego polotu, wspaniałych składników, pasji, doświadczenia, regionalnych kultur, specjalizacji i tradycji. Brakuje także klienta który to doceni za to zapłaci. Nie stać mnie żeby na co dzień jadać w jakimś ekskluzywnym lokalu, więc odpuszczam. Samemu można osiągnąć specjalizację w jakichś wąskich dziedzinach i tego się trzymać. W rodzinie, w swoim otoczeniu. Proste rzeczy potrafią być super. I najważniejsza zasada. Jest kijowe? - nie jem, nie kupuję, oddaję, wyrzucam do śmietnika. Człowiek nie potrzebuje aż tak dużo jedzenia żeby musiał zjadać wszystko co jest na półkach i w lodówce. A jak jestem gdzieś w obcym miejscu, to wolę kogoś zapytać gdzie zjeść, ale nie turystę, tylko taksówkarza. Bo po co mi nerwy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie potrzebuje aż tak dużo jedzenia żeby musiał zjadać wszystko co jest.

I o to chodzi. Nie przesadzać z ilością za to dbać o jakość na miarę swoich możliwości. Proste też może być dobre a nie musi być drogie, wystarczy trochę poszukać.

Inaczej wychodzi to co z orkiestrami czyli nowe "budynki filharmonii" z niejadalnym/niesłuchalnym wkładem wewnątrz bo taka jest wizja lokalnych decydentów a i większości wyborców.

 

Można kupić całkiem niezłe pieczywo daleko lepsze od tego w marketach, wystarczy poszukać w różnych małych punktach, przynajmniej tak jest w Szczecinie. Podobnie punkty gdzie da się kupić niezłe wędliny, z surowym mięsem jest mniejszy wybór bo to wymaga odpowiednich warunków które wymuszają koszta ale da się spokojnie kupić rzeczy podstawowe z których można w krótkim czasie przyrządzić fajne rzeczy.

Tylko za bardzo tego jedzenia nie męczyć - nie przegotowywać, nie przesmażyć etc. I nie używać gotowych mieszanek przypraw od producentów bo to straszliwe świństwo i zbrodnia jak nie składem to efektem.

Chleb z masłem i mleko to nie są straszne rzeczy chociaż tak wyglądają - zaręczam :D Byle to był chleb, masło i mleko a nie wata, margaryna i odchudzone świństwo bez smaku. Podobnie z piwem - mamy niezłe piwo krajowe z mniejszych browarów a co schodzi w największych ilościach?

Ale to jest wszędzie w Europie, jest coraz mniejsze przywiązanie do jakości i sensu, cóż, taka uroda czasów.

 

BTW - wiecie czym np. najczęściej w hotelach karmi się turystów (w krajach "turystycznych")? Rynek HoReCa to bardzo ciekawa branża :D Dlatego lepiej jeść w lokalnych knajpach dla ludności ale to nic nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest zdrowie. Ale tutaj obowiązuje prosta zasada. Tematem zdrowia interesują się osoby, które utraciły zdrowie, chcą odzyskać siły które kiedyś mieli, chcą odzyskać młodość i poprawić swój wygląd. Jeżeli nie ma problemów, to temat zdrowego odżywiania nie istnieje, ani w ogóle nie ma takiej rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schab nawet najlepiej zrobiony nie imywa sie do dbrego steku. Poszukaj w necie o wartosciach odzywczych wolowiny.i zobacz na ceny tych mies. Tu znajdziesz wytlumaczenie ktore miesp jest b.cenione.

 

Czyli nie potrafisz udowodnić tej zdrowotnej wyższości tłustej wołowiny nad chudym schabem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie tak łatwo kupić dobrą wołowinę a jej niska podaż wymusza wysoką cenę.

W bydle po wojnie postawiono w 100% na produkcję mleczną a mięso było przy niej niejako odpadem, nieco zmiany przyniosły rządy Gierka kiedy dla eksportu wołowiny na Zachód (dopływ dewiz) sprowadzono z Europy mieszańce, nie bawili się w ratowanie ocalałych bo było za mało materiału na szybkie uruchomienie produkcji. To mięso nie trafiało na lokalny rynek (no chyba że "dla swoich", poza tym dochodziła kradzież przez pracowników zakładów robiących na eksport dewizowy).

Cielęcina to jeszcze nie wołowina, inna struktura i inny smak więc trudno porównywać, dochodzi kwestia odmian bydła.

Dzisiaj hoduje się w Polsce dużo mieszańców jako źródło mleka na sery (jesteśmy dzisiaj jednym z głównych producentów tanich serów w Europie, 1/3 niemieckich serów to polska produkcja pod niemieckie brandy) i sporo odmian mięsnych na eksport.

Nawyki kulinarne są oparte na kilkudziesięciu latach okazjonalnego spożywania mięsa ze starszych krów. Dlatego ludzie tak męczą wołowinę tłuczkami i przedłużoną obróbką termiczną, są przyzwyczajeni do takich a nie innych cen. Krowy mleczne przez swoje życie już na siebie zarobiły, opłaca się je nawet oddać darmo pozbywając się problemu utylizacji. Trudno hodowcom bydła mięsnego konkurować z takimi nawykami i oczekiwaniami.

I skąd tu wziąć dobrą wołowinę?

 

Ale i tak nie ma się co martwić, ogólnie rynek spożywczy idzie w stronę chemii i np. społeczeństwo niemieckie jest proporcjonalnie pierwszym konsumentem żywności gotowej (mrożonej, suchej, puszkowanej) i co oczywiste również w wartościach bezwzględnych, po nich są Anglicy. Dochodzi masowy junk food etc.

Dużo lepiej jest z tym we Francji i Włoszech chociaż markety wszędzie sieją spustoszenie (tysiące odmian "mortadeli" a wszystkie o podobnym smaku :D)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie potrafisz udowodnić tej zdrowotnej wyższości tłustej wołowiny nad chudym schabem.

 

schab nie jest koszerny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schab ze sklepu trochę śmierdzi i jest mniej koszerny, a bardziej obleśny niż wołowinka. To widać, słychać i czuć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie współczuj, ja nie żałuję. Życzę Ci snu, w którym jesteś zwierzęciem wiezionym na rzeź. I obyś zobaczył jak one płaczą krwawymi łzami, jak krzyczą przed śmiercią. Smacznego.

Uwielbiam takich nawroconych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A marchew jak wyje żałośnie wyciągana żywcem z Matki Ziemi! Tylko frutarianie mają rację (a najbardziej ci, którzy przeszli na odżywianie energią słoneczną).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko nie skreślał aż tak bardzo wołowiny długo obrabianej termicznie. Gdzieś czytałem wynurzenia speca - onkologa, który wywodził że wołowina zawiera sporo rozmaitych wirusów mających mutagenny potencjał wzgledem przewodu pokarmowego człowieka, zwłaszcza jego końcowych fragmentów, i tylko ponad 2h obróbka termiczna pozbawia owe wirusy szkodliwości.

 

W końcu ewolucyjnie mięsożerstwo jest obecne u człowiekowatych od niedawna, a porównywalne wielkościowo gatunki czysto mięsożerne (lampart, jaguar) żyją znacznie krócej niż człowiek.

 

Dlatego własnie nie będę walczył z PRL-owskimi zwyczajami długiego duszenia mięsa. Czasem steka na gorącym kamieniu zjem jak okoliczności wymagają, ale nie próbuję się przyzwyczajać za bardzo do takich smaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zapuszczają sobie porosty...

Największe osiągnięcia w ograniczaniu cierpień zwierząt i roślin są Korei Północnej!

Trawa to też roślinka , Piotrze !:) Szkoda ludzi... Ale - coś Wam powiem : lat temu mnóstwo odwiedził mnie kolega. Z Francji , z Dijon. Bida w Polszcze była , wszystko na kartki , toteż stół uginał się niesłychanie :) Starsi wiedzą , o co biega. Szyneczka , schabik , kiełbaska - te rzeczy. I nagle wzrok mego kumpla padł na pomidora ! Taki , wicie - pomyrdoł. Zwykły , spory , niekształtny , czerwonożółty , z wzrostami... Rzucił się na niego , aże eksteściowa donosić nie dawała rady... Minęły lata.... Wiecie , o co poprosił mnie tenże mój francuski kolega po latach ? Dobrze zgadliście - o zwykłego , polskiego , zacnego pomidora. A takich już nie ma , niestety..(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dzięki francusko-belgijskim pomysłom centralnej normalizacji. Holendrzy dorzucili ciągłe zebrania a Niemcy wielką administrację i otrzymaliśmy doskonale uregulowany dobrobyt. Z jednej strony jest dużo bezpieczniej niż kiedyś, z drugiej wychodzą takie świństwa jak mleko UHT i wymogi techniczno-sanitarne oraz wysokie podatki od usług przez które w gastronomii trzeba ciąć koszty choćby na jedzeniu co prowadzi do normalizowanej "produkcji" warzyw i mięsa, bo innej w popularnej gastronomii (nie mówić o junk food) się nie uświadczy. Wysokie koszty i nadmierny stopień bezpieczeństwa robią swoje.

To trochę tak jak z niemowlakami i dziećmi - czyste i sterylne środowisko zmniejsza śmiertelność noworodków ale generuje wzrost alergii i inne patologie immunologiczne, z drugiej strony te problemy nakręcają rynek farmaceutyków i usług medycznych, diagnostyki.

Chcieliśmy bezpiecznie i bez ryzyka no to mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy bezpiecznie i bez ryzyka no to mamy.

Dałbyś spokój !:))) Nam - przyzwoitym , ciężko pracującym ludziom - wcale nie jest tak źle !!!:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.