Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry przedwzmacniacz do gramofonu do 700zł


krzysztofl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o poradę dotyczącą jakiegoś dobrego przedwzmacniacza do gramofonu technics sl-bd20 z wkładką omp 10. Znacie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Może taki Atoll P200 ??? Trzy stówki taniej.

Znając inne zabawki Atolla może być ciekawie. Chyba, że ktoś słyszał i potwierdzi, że to badziew?

Chyba warto sprawdzić jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

To wszystko jest takie skomplikowane i takie proste zarazem dla mnie.

Pre za 700zł będzie wyraźnie najmocniejszym elementem toru analogowego.

Ów Pro-Ject chodzi używany za 300- 350zł i moim zdaniem nadal najsłabszym elementem toru jest gramofon. Czy przy budżecie jaki przeznaczasz na wkładkę i pre jest sens go ratować? Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frywolny dobrze prawi. Nie ma sensu wydawać więcej niż 200 na pre do tego źródła. Reszta na płyty.

Kiedy się oswoisz z dźwiękiem analoga, uzbierasz na lepszy napęd i wkładkę i wtedy będzie sens wydać więcej na preamp.

 

Do malca nie zakłada się Michelinów ... raczej ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowaną płytkę P100 w moim IN200 i gra to bardzo przyjemnie.

Z tego co wiem, to P200 to ten sam przedwzmacniacz, tyle że w osobnej obudowie z rozbudowanym zasilaniem.

Jeśli wciąż jest do wzięcia za 590 zł, to może to być fajna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki Atoll P200 ??? Trzy stówki taniej.

Niestety, oferta jest już nieaktualna...kilka dni temu sprzedaliśmy ostatni egzemplarz P200...nowa wersja P200SE to przede wszystkim ładniejsza obudowa,

drobne poprawki w zasilaniu...ale niestety wyższa cena 1290 pln...

P200se_silver_690_378.jpg

brzmieniowo...bardzo poprawnie grające phono dla wkładek MM/MC...ze wskazaniem raczej na wkładki MM...

dla posiadaczy wzmacniaczy i przedwzmacniaczy tej firmy jest opcja motażu phono jako wewnętrznego modułu...

funkcjonalność identyczna z P200SE, ale cena znacznie bardziej przystępna bo 499 pln...montaż gratis

 

Idealna propozycja...nie tylko pod względem ceny...Tonar Vinyline MM/MC

 

T_vinyline_mmmc_front_750_750.jpg

T_vinyline_mmmc_rear_750_563.jpg

Jeśli chodzi o firmę to bardziej kojarzona z produkcji wszelkich akcesoriów gramofonowych...ale to już wskazuje na dobry trop...czyli mamy do czynienia z "analogowcami"...

phono z wyglądu nieszczególne, ale to przynajmniej świadczy o uczciwości producenta...zawsze można "opakować" urządzenie w ładniejszą obudowę i podnieść cenę o kilka(set) PLN...

brzmienie lekko "cukierkowe", wygładzone ale żywe i melodyjne...może nie jest to szczyt szczegółowości, ale np jeśli porównamy je z brzmieniem podstawowych Pro-Jectów, które mogą jawić się jako "muły"...to bardzo zyskuje...solidny, zewnętrzny zasilacz...cena 690 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Niedlugo bede wystawial na sprzedaz Pro-Jecta PhonoBox SE. Przesiadam sie na LAR Phonostage LPS-1. To preamp ktory moglby konkurowac z preampem forumowym Ahaji. Wiem bo dlugo sluchalem na jednym i drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede wystawial na sprzedaz Pro-Jecta PhonoBox SE. Przesiadam sie na LAR Phonostage LPS-1. To preamp ktory moglby konkurowac z preampem forumowym Ahaji. Wiem bo dlugo sluchalem na jednym i drugim.

 

moglby, czyli ze LAR jest jednak gorszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

LAR LPS-1 lepszy od P-J PhonoBox SE I bez dwoch zdan. SE II pewnie lepszy od I. Preamp Ahaji dobry jest. Tanie P-J nie maja lotu. To tylko moje zdanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tanie to pojęcie względne.Dwa, że trudno aby pre za dwa razy więcej kasy nie było lepsze :)

Gdzieś czytałem natomiast test tego LAR-a i był jeszcze jakiś niemiecki wynalazek jednostkowy i Pro-Ject Tube Box DS. Ten, aktualny model:

http://www.project-audio.com/main.php?prod=tubeboxds&cat=boxes&lang=en

 

I też nie było jakiejś miazgi z czyjejś strony. Ot nieco inne charakterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Chodzi mi o to, ze 3 rozne tory analogowe "otworzyly" sie calkowicie (glebia, masa dzwieku) z preampem LAR i Ahaja. Z P-J PhonoBox SE nie bylo juz rewelacji. OT, taki lepszy preamp od wpudowanego pre w amplitunerze stereo Yamahy RS-7000, ale do LARa mu brakuje. Jednakze tak jak Frywolny pisales-cena dwa razy wieksza (osobna skrzyneczka z sekcja zasilania oraz plynna regulacja wzmocnienia oraz impedancji) robi swoje. Stad moj zachwyt nad LARem, ktorego niedlugo bede chcial kupic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

.....brzmieniowo...bardzo poprawnie grające phono dla wkładek MM/MC...ze wskazaniem raczej na wkładki MM...

dla posiadaczy wzmacniaczy i przedwzmacniaczy tej firmy jest opcja motażu phono jako wewnętrznego modułu...

funkcjonalność identyczna z P200SE, ale cena znacznie bardziej przystępna bo 499 pln...montaż gratis

Witam

Mam Atoll'a IN 100 - chcąc zamontować ten pre będę musiał wzmacniacz wysłać do Was?

Które wejście wtedy będzie odpowiadało za przyłączenie gramofonu do wzmaka?

 

Pozdr

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw,

 

Ja mam płytkę P100 - brzmi naprawdę bardzo przyzwoicie.

Lepiej wyślij wzmacniacz, albo podjedź, żeby serwis Ci to zamontował - operacja trwa 15 minut.

Wyjście gramofonowe to będzie obecne AUX.

Jedyny minus - śrubka do uziemienia jest maleńka i blisko wtyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście: ja montowałem to w Audio Stylu w Katowicach na ul. Roździeńskiego.

Ale za montaż skasowali 50 zł :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę u nich to się wszystkiego dopytam :rolleyes:

Może masz porównanie tego z innym pre gramofonowym?

Jeszcze raz dzięki.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pro-Ject Phono Box DS.Miał ktoś z was ? Drogi ale jak z jakością

 

Masz tu jeszcze tańszego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Drogi ale jak z jakością

Zależy która jakość. Trzymałem w ręce. Solidna skrzynka. Ładne to jest. Może się spodobać i być ozdobą salonu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.