Jump to content
IGNORED

Marantz srt 6007 vs 7007

piter3333

Recommended Posts

No i sie stalo jutro zamawaiam sklaniam sie na 7007 i prosze o rade uzytkownikow duza jest roznica pomiedzy tymi amp. Bo papier mowi 15w 6006 ma 110w a 7007 ma 125w i niechce mi sie wierzyc zeby tylko taka roznica byla dzieki

Witaj,

różnica pomiędzy SR6007 a SR7007 to oprócz wyższej mocy modelu wyższego, przede wszystkim wyraźnie lepsze brzmienie. W trybie stereo różnica jest naprawdę kolosalna, tak więc jeśli urządzenie będziesz wykorzystywał także do odsłuchów dwukanałowych, zdecydowanie SR6007.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań czy oferty finansowej w naszym salonie jestem do dyspozycji, obydwa urządzenia są w pełni u nas dostępne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

No i sie stalo jutro zamawaiam sklaniam sie na 7007 i prosze o rade uzytkownikow duza jest roznica pomiedzy tymi amp. Bo papier mowi 15w 6006 ma 110w a 7007 ma 125w i niechce mi sie wierzyc zeby tylko taka roznica byla dzieki

Czołem,

A jakie kolumny do tego ?

Marcin

takie które Ci się najbardziej spodobają - po odsłuchu oczywiście.

ups, hapak.pl - w pierwszej chwili myślałem, że jest to pytanie założyciela wątku:)

Tak po chwili namysłu to piter3333 podał zbyt mało danych, aby uzyskać dobrą poradę.

Nie wiadomo nic o sprzęcie towarzyszącym (kolumny, odtwarzacz BD, CD, itp), w jakich proporcjach będzie wykorzystywany sprzęt kino/muzyka/gry.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Oczywiście miało być SR7007, literówka.

pozdrawiam i dzięki

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Czarek; czyli jakie obstawiasz do polubienia ?

Z ampli Marantza miałem okazję słuchać: JBL, HECO, Jamo, Paradigm, Roth, Monitor Audio, Eltax i Dali - wszystkie kolumny w cenie do ok. 2500 pln za fronty. Z tych wszystkich wybrałbym kolumny Monitor Audio (seria BX), ale już z amplitunerem Yamahy według mnie lepiej zagrały Roth Oli.

Zdaję sobie sprawę, że jest znacznie więcej firm na rynku i fajnie byłoby jeszcze posłuchać np Kef, AE, Focal, Definitive Technology, wyższe modele marek, które już odsłuchiwałem i wiele wiele innych, ale uważam że to bez sensu przy założonym budżecie na zestaw 5.1 w granicach 5000 PLN.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Nigdy nie słuchałem Marantza z B&W, więc tu nie pomogę.

Jak chyba brałbym tańszego ampli, a zaoszczędzoną kasę przeznaczył na zakup kolumn lub płyt.

piter3333 - masz już suba? Jeżeli nie to warto jak najszybciej dokupić. Posłuchaj, może się okazać że na początek fajniej będzie brzmiał zestaw 2.1 niż 5.0

Podobnie jak było z serią 6005 i 7005 tak jest i z kolejnymi - to są praktycznie te same konstrukcje, wnętrza są w zasadzie identyczne (zwracało nawet na to kiedyś uwagę AudioVideo, że to w 95% ta sama konstrukcja), więc i brzmienie będzie tej samej klasy, a bajania branżowców, o ile to seria 7000 jest lepsza można włożyć, no właśnie: między bajki. Marantz po prostu dobrze wycenia serię 6000 a dramatycznie przegina cenowo z serią 7000 (tzw pozycjonowanie ceną), która jest takim przeszacowanym papierowym tygrysem, a nie prawdziwym flagowcem, no i panowie branżowcy muszą nawijać makaron na uszy, żeby tę wydmuszkę opchnąć do ludzi ...

Podobnie jak było z serią 6005 i 7005 tak jest i z kolejnymi - to są praktycznie te same konstrukcje, wnętrza są w zasadzie identyczne (zwracało nawet na to kiedyś uwagę AudioVideo, że to w 95% ta sama konstrukcja), więc i brzmienie będzie tej samej klasy, a bajania branżowców, o ile to seria 7000 jest lepsza można włożyć, no właśnie: między bajki. Marantz po prostu dobrze wycenia serię 6000 a dramatycznie przegina cenowo z serią 7000

Może być w tym sporo racji. Jak mnie naszło na wymianę sprzętu to w pierwszej chwili pomyślałem o SR 7005, ale jak się później okazało Yamaha była tak samo wyposażaona (chodzi mi o to co ja potrzebuję, a nie o wszystkie bajery, bo aż tak tego nie analizowałem), a grała wcale nie gorzej, a kosztowała ponad 1000 PLN taniej. W moim subiektywnym odczuciu Marantz był zdecydowanie lepszy w jednej tylko kategorii - design. Tak więc doskonale rozumiem wszystkich tych, którzy zdecydowali się na zakup flagowego ampli Marantza.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.