Skocz do zawartości
IGNORED

jak uzdrowic biedne panstwa w tym polske?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie nie da sie uzdrowic Polski ale mam taka nadzieje że coś się zmieni w przyszłości.

 

Za bardzo korporacje zagraniczne sa swobodne a to nie daje szans na budowe poteznych konkurencyjnych firm woec czym mamy uzdrowic nasz kraj? Prawami autorskimi jakimis nowoczesnymi programami grami na androida uslugami zprzedaza ale tutaj nie ma produkcji tworzenia tylko zerowanke no na necie mozna jeszcze cos (na razie) zarobic ale system tez walczy z tym zeby to korporacje zagraniczne zgarnialy wszystko jak w pozostałych branzach

Dosłownie nie wiem jak wzbogacac nasz kraj bo tutaj trzeba poteznych firm ale system tak jest skonstruowany oczywiście tylko kapitalizm ze nie da sie stworzyć takiej firmy.... no chyna ze utworzyc jakis lrzelomowy produkt ktorego nikt do tej pory nie opatentowal i przebrniesz przez cala machine kapitalizmu i dasz rade to produkowac (prawie nierealne) wiec bez zmian systemowych nie uzdtowimy naszego kraju

Oczywiście moze byc lepiej tak patrzac na to wzrokowo a wiec lepsze drogi ladniej wiecej rzeczy w sklepach itp ale gdy sie przyjrzysz blizej to okaze sie ze jest to tylko kredyt (a wiec tak jak mlody przecietny obywatel mowi mam mieszkanie a okazuje sie ze ma kredyt 30etni )

Na dlug to kazy moze sobie kupic ale czy to jest dobrobyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzec na bogate kraje i zobaczyc co maja. Albo maja zloza naturalne, albo rozbudowany przemysl. My nie mamy ani jednego, ani drugiego. Z pustego.....wiadomo. W zasadzie jest tak, ze karty zostaly juz rozdane. To przypomina troche analogie z firma, ktora istnieje od lat. Najlepsze stanowiska zostaly juz rozdane, rotacji nie ma, wiec trudno zostac prezesem, czy dyrektorem. Mozna sie zalapac co najwyzej na stanowisko produkcyjne za 1500. I tak jest z Polska. Czterdziesci piec lat komuny to byl niezly pit stop i teraz co? Mamy budowac nowego Volkswagena, BMW, scigac Koreancow z ich plaskimi telewizorami, czy smartphonami? Wszystko juz jest, a jak sie w Polsce uda cos nowego wynalezc, to natychmiast kupuje to ktos bogaty i klepie fabryki u siebie lub w Chinach. Jedyne co moglibysmy zrobic, to wyczarowac spore naklady na nauke i wokol nowych pomyslow tworzyc przemysl i fabryki. Nie sprzedawac patentow i know how, tylko tworzyc w Polsce. To trudna droga i chyba malo mozliwa przy naszej polskiej mentalnosci. Szwed kocha Volvo, Niemiec uwielbia niemieckie auta, a my polskie rzeczy utozsamiamy z dziadostwem, awaryjnoscia i ogolnym obciachem. Tak naprawde jestesmy rynkiem zbytu dla zachodnich marek i sklepow, to wyjasnia liczbe marketow w Polsce. Banki sprzedane, resztki polskiego przemyslu stoczniowego zgnily, wszystko sie zawalilo, wszystko co moglo dac prace tysiacom ludzi. I obojetnie kto bedzie rzadzil, przesuwanie dlugow z jednej do drugiej szuflady w ramach kreatywnej ksiegowosci nic nie daje, dlug rosnie, ludzie wyjezdzaja, w telewizji od lat gadajace glowy i ta sama papka. Ten powiedzial to, tamtem to skomentowal, jeszcze inny skomentowal tamtego komentujace i tak w kolko. Wielka wina w tym wszystkim telewizji, ze podsyca ten cyrk, ale widocznie jest ogladalnosc, towar sie sprzedaje. Wciaz tez zyjemy nie swoim zyciem. Miesiacami ciagnace sie seriale z Katarzyna W. Trynkiewiczem, Smolenskiem, a teraz Ukraina na tapecie. Co nam po takich dyskusjach, po co to komu? Piec lat temu wyjechalem do Niemiec z nadzieja, ze wroce do Polski, ze cos sie zmieni, moze powstanie jakas fabryka, przemysl, znajde dobra robote. Ale musze zostac tu, robic dla obcego kraju, tu placic podatki. Takich jak ja sa tysiace. Jedni tyraja na polu, inni na garach, ja mam szczescie pracowac w biurze, Polska dala mi wyksztalcenie, ale nie dala mozliwosci. Ile to kasy ucieka bokiem w zwiazku z mechanizmem ksztalce sie w Polsce, a podatki oddaje Niemcow i Anglikow, Norwegom i Irlandczykom. Jednym slowem szkoda, ale co zrobic. Komu udalo sie zrobic kase w latach 90-tych i jej nie przezarl, ten jeszcze jakos ma. Natomiast startowanie w dzisiejszych czasach to zgroza. Zreszta....wiadomo jak jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Trochę się zmieniło w mentalności kupowaniu polskich produktów. Aczkolwiek kosmopolitycznych buraków jeszcze sporo. Naprawdę jest duuuuuzo dobrych produktów, ba lepszych w bardzo wielu branżach niż to zachodnie badziewie co u nas jest. Zaraz trolle podniosą larum , a jakim samochodem jeździsz, a jaki masz tv (polska?) . Ale samochody, telewizory to nie jedyne rzeczy które w życiu kupujemy, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem i okazuje się ze Polacy co zdolniejsi po studiach nie tylko już wyjezdaja ale nawet nie szukają pracy w Polsce a dosłownie od razu wyjezdzaja, nie jest dobrze ale w sumie już poznalez kapitalizm na tyle dobrze ze w sumie wiem ze nie da się nic zrobić bedac w tym systemie i otwartym całkowicie na swiat po prostu silniejszy nas pozre wiec co za tym idzie nie możesz zarobić dobrze bo nie ma gdzie, wiadomo sa tam jakies możliwości w usługach handlu i innym zerowaniu malobiznesowym ale to tylko dla pewnej garstki osob no i w kapitalizmie dla ludzi którzy kiedyś zgarnęli majatek (kiedy było jeszcze na czym) to teraz jak ryby w morzu tutaj możliwości jest masa, szkoda ze 99% z nich to tylko zerowanie a wiec wynajem kupno-sprzedaż itd. ale dzialac można

ale odbudowa kraju wymaga tylko i wyłącznie potężnych firm czy surowcow czy technologii...

 

tak ja lubie kupować teraz Polskie produkty jak kupuje to jakies mam wrazenie ze kupuje cos lepszego, także zmienia się na plus obraz co do Polskiego produktu wiec tutaj jest pozytyw, wiadomo jesteśmy ograniczeni do naszych prosuktow bo ich jest mało ale jak mamy wybor lepiej wybrać nasze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.