Jump to content
IGNORED

Sprzęt Stereo Do 6 tys.

Mopoo

Recommended Posts

Witam planuję zakup sprzętu. Potrzebuję pomocy przy wyborze.

Wzmacniacz:

Yamaha A-S 500

Pioneer A 30

Harman Kardon HK 980

Dac:

Arcam rDac

Cambridge Audio DacMagic 100

Kolumny:

- Indiana line nota 550

- Boston Acoustics A 250

- Dali Zenzor 5

ewentualnie coś od Taga.

Proszę o komentarze, opinie i sugestie.

żeby długo nie szperać:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

arcam rdac,rega, cambridge, audio-gd (do wyboru, do koloru, kasy zostało Ci 2 klocki)

druty

dźwięk duuuuużo lepszy niż w przypadku sprzętu, który wymieniłeś

wzmacniacz i kolumny używane, co wcale ich nie umniejsza, moim zdaniem oczywiście

Chciałbym aby dzwięk był czysty,szczegółowy i delikatny, ciepły ale bez dudniącego basu. Chcę słuchać muzyki nie burzyć ściany. Muzyka, chyba nie dam rady wybrać jednego gatunku. Głownie Jazz, Soul, Klasyka. Pomieszczenie w tej chwili dość małe, bo jakieś 12m. W jednym z salonów polecono mi taki zestaw.

NAD C 316 BEE lub NAD C 326 BEE

Dali Zesnor 5

Proszę o opinie.

Najtanszy nad--bo na poczatek wystarczy a pozniej bedzie go latwo mozna zmodyfikowac

Marantz Na 7004 - bo ma daca , radio i wogole jest bezkonkurencyjny:)

Za reszte podstawkowce-nawet nowe za ta "reszte" dadza rade--jakie? To juz musisz posluchac

Wszystko razem bedzie nowe pachnace i nowoczesne

Zależy mi przede wszystkim na jakości. Chciałbym aby sprzętu dało się posłuchać też w nocy, nie budząc przy tym wszystkich.

Chodzi mi o to by sprzęt grał dobrze już przy niskich wartościach potencjometru.

W 12mkw tylko monitory. Jesli lubisz brytyjska szkole brzmienia, to z drugiej reki mialbys Creek Evolution II wzmacniacz wraz z CD + kolumny podstawkowe Epic Epos II. W pomieszczeniu wiekszym niz 18-20mkw dobrze graloby z podlogowymi Epic Epos V.

"Life is too short for boring HiFi..."

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na jakości, to zapomnij przy tym budżecie o sprzęcie nowym. Używany zagra znacznie, znacznie lepiej. Jak kupisz nowy i połkniesz bakcyla, to będziesz najtańsze NAD'y szybko sprzedawał z dużą stratą.

Guest partick

(Konto usunięte)

Chciałbym aby dzwięk był czysty,szczegółowy i delikatny, ciepły ale bez dudniącego basu. Chcę słuchać muzyki nie burzyć ściany. Muzyka, chyba nie dam rady wybrać jednego gatunku. Głownie Jazz, Soul, Klasyka.

Tannoy + QED + Marantz

Kupowanie nowych klocków przy tej kwocie to największy błąd jaki możesz popełnić.Umiejętnie złożone stereo w tej kwocie z używek może zagrać na poziomie sprzętu za ok. 15tyś ze sklepu.

w końcu ktoś zaczyna rozsądnie gadać!

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Zależy mi przede wszystkim na jakości. Chciałbym aby sprzętu dało się posłuchać też w nocy, nie budząc przy tym wszystkich.

Chodzi mi o to by sprzęt grał dobrze już przy niskich wartościach potencjometru.

A może rozważ zakup wzmacniacza Onkyo A-9050? Ma wejścia cyfrowe (2xcoaxial, 1xoptical). Wejścia cyfrowe mają jakość porównywalną z osobnymi dacami w rodzaju Dac Magic.. Na dodatek wzmacniacz potrafi ładnie brzmieć po cichu, gdy wyłączymy tryb Direct, a włączymy Phase-Matched Bass Boost for Deeper Bass and a Clearer Mid-Range, jest też regulacja barwy dźwięku. Wiem, to strasznie nieaudiofilskie i zaraz zostanę zlinczowany. Wzmacniacz kosztuje 2 tysiące i zostaje ci cztery na kolumny. Możesz kupić Dali Zensor, ale też dostaniesz wiele innych w tej cenie od polskich AA lub Pylon Sapphire począwszy, po Rega RS3 lub JBL Studio 590 (mają dziwaczny może kształt, ale grają bardzo ładnie).

A może rozważ zakup wzmacniacza Onkyo A-9050? Ma wejścia cyfrowe (2xcoaxial, 1xoptical). Wejścia cyfrowe mają jakość porównywalną z osobnymi dacami w rodzaju Dac Magic.. Na dodatek wzmacniacz potrafi ładnie brzmieć po cichu, gdy wyłączymy tryb Direct, a włączymy Phase-Matched Bass Boost for Deeper Bass and a Clearer Mid-Range, jest też regulacja barwy dźwięku. Wiem, to strasznie nieaudiofilskie i zaraz zostanę zlinczowany. Wzmacniacz kosztuje 2 tysiące i zostaje ci cztery na kolumny. Możesz kupić Dali Zensor, ale też dostaniesz wiele innych w tej cenie od polskich AA lub Pylon Sapphire począwszy, po Rega RS3 lub JBL Studio 590 (mają dziwaczny może kształt, ale grają bardzo ładnie).

racja, zaraz zostaniesz zlinczowany!

Uzywki to znacznie lepszy pomysł. Nie mniej bez odsłuchu bałbym się wydać takie pieniądze na sprzęt, bo tu już można wybrzydzać.

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (właściwie nowe)

allegro.pl/avance-sig-3mk2-referencyjne-monitory-scan-speak-i3431488269.html

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Uzywki to znacznie lepszy pomysł. Nie mniej bez odsłuchu bałbym się wydać takie pieniądze na sprzęt, bo tu już można wybrzydzać.

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (właściwie nowe)

allegro.pl/avance-sig-3mk2-referencyjne-monitory-scan-speak-i3431488269.html

z tych trzech przychylał bym się do Avance, wiesz jak ciężko zbyć DIY.

Nie wiem, nigdy nie miałem z tym problemów. :) Tyle, że muszą być wykonane jak firmowe konstrukcje. Jeśli chodzi o jakość powyższych kolumn to tylko po przetwornikach można wywnioskować, że te Avance zagrają najsłabiej spośród trójki. Aplikację tylko znam w Etonach, bo sam miałem przyjemność z tym projektem pracować. Polecam odsłuch. Jeśli chodzi o konstrukcję podłogową, to trochę duże paczki, ale same przetworniki tez niczego sobie, Vify z serii NE i Scan Speak z serii Illuminator na górze. Jeśli nie jest problemem podjechać i posłuchać to zachęcałbym do tego, bo każdy zestaw jest warty zainteresowania.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

W jednym z salonów polecono mi taki zestaw.

NAD C 316 BEE lub NAD C 326 BEE

Dali Zesnor 5

Proszę o opinie.

Niezupełnie rozumiem po co Ci opinia innych forumowiczów? Słuchałeś tego zestawienia? Podobało się, czy nie - co chciałbyś jeszcze poprawić? Jeżeli osobiście nie odsłuchasz propozycji zestawów trudno będzie cokolwiek sensnsownego doradzić. Odwiedź najbliższy salon audio, posłuchaj kilku zestawień - może od razu wybierzesz coś dla siebie. Jak w dalszym ciągu to będzie nie to to wróć na forum, opisz swoje doświadczenia, czego ci jeszcze brakuje - wtedy będzie można coś doradzić.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Problem polega na tym że, nie bardzo mam możliwość odsłuchu. Ten zakup byłby w 100% oparty na rekomendacjach.

Po dwóch tygodniach poszukiwań, przeczytaniu dziesiątek recenzji, wiem mniej niż na początku.

No czarna rozpacz normalnie ;)

Ciepło i szczegółowo zagra zestaw Audio Academy Phoboe III plus exposure 1010, do tego dac z dobrym basem asus xonar one, słyszałem takie zestawienie powinno Ci się spodobać.

Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym zestawie, pomijając narazie Dac`a. Jak by wyglądał w zestawieniu np. z NAD 326 bee i dali zenzor 5.

Zamiast tego C316Bee kup przynajmniej używanego C350 tam przynajmniej jest wydajność prądowa, a z tym C316 to... No i z tymi recenzjami to też uważaj niektóre są pisane w taki sposób, że kolumny za 2tyś grają jak te za 10tyś :)

A mógłbyś doradzić coś z nowych rzeczy? Bo chyba bałbym się wydać tyle kasy bez żadnej gwarancji.

Guest StaryM

(Konto usunięte)

NAD C316BEE jest zwyczajnie kiepski. Miałem go i to był kiepski zakup. Jeśli NAD to przynajmniej 320, ale lepiej 356. Tyle, ze to już koło 3 tysięcy.

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Coraz większy rozrzut masz w tych swoich rozważaniach. ;)

Gdzie mieszkasz? Może jednak udałoby ci się czegoś posłuchać.

Najważniejszym elementem zestawu są kolumny, to od nich zależy najbardziej barwa zestawu.

Albo Cambridge Audio Azur 651A i wtedy bez Dac`a?

Coraz większy rozrzut masz w tych swoich rozważaniach. ;)

Gdzie mieszkasz? Może jednak udałoby ci się czegoś posłuchać.

Najważniejszym elementem zestawu są kolumny, to od nich zależy najbardziej barwa zestawu.

Na końcu świata zwanym Gołdap ;) pod samą rosyjską granicą.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.