Jump to content
IGNORED

Velodyne CHT 8q, 10q / Rel t5, t7

Eventor

Recommended Posts

Piszę ponieważ nie mam kompletnej możliwości odsłuchu, choć wiele subwooferów już słyszałem, to żadnego z tak wysokiej półki nie miałem okazji. Miałem u siebie Paradigma ps 1000, subwoofery Yamahy , a nawet miałem raz okazje posłuchać ( w bloku u znajomego ) Rel-a r328 - wrażenia rewelacyjne choć było to tak dawno że nie wiele pamiętam. Mój pokój dość mocno umeblowany o posiadanym sprzęcie rozpisywał się nie będę bo jednak tych najniższych tonów - które "powinny być" w dobrze nagranym utworze może i nie brakuje lecz jest lekki niedosyt :) - Chyba brak mi subwoofera ;)

Moje pytanie skierowane jest do osób które słyszały ww subwoofery i mogą podzielić się sugestią. Interesuje mnie praktyczność użycia strojenia mikrofonowego w Velodyne, czy ma to tak wszechstronne zastosowanie, że przekłada się na mozliwość ustawienia tego subwoofera gdziekolwiek w pokoju? Jak wygląda Rel z membranami biernymi ? Który subwoofer jest szybszy a i znowu czy VELODYNE CHT-8q mający tak mały głośnik da sobie radę ? Pomieszczenie 14 metrów:)

Witaj,

ogólnie marka Velodyne i REL to najlepsze subwoofery dostępne na rynku, biorąc pod uwagę jakość dźwięku za określoną cenę. Veldyne jest polecany do systemów, w których główną rolę odgrywa kino domowe, szukamy subwoofera, który stworzy wysokie ciśnienie akustyczne, zapewni mocne uderzenie, efekt, głębię. REL natomiast stawia na kontrolę, jest szybszy i dokładniejszy. W systemach gdzie przede wszystkim zależy nam na najwyższej jakości odsłuchów muzyki, zazwyczaj wybierany jest REL.

Kalibracja akustyki oczywiście może się przydać w subwoferze, jednak są to zabiegi, które mają na celu uzyskanie poprawnego basu. Jeśli naginamy fizykę, stawiamy subwoofer w nieprawidłowym miejscu i liczymy, że elektronika poradzi sobie z tym, możemy być zawiedzeni.

W Twoim pomieszczeniu brałbym pod uwagę subwoofery REL T5 lub (z dużym zapasem) REL T7 oraz z aktualnej oferty Velodyne EQ-MAX10.

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu. Dajemy także możliwość przetestowania subwoofera w Twoim pomieszczeniu.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Z kolegą testowaliśmy velodyne cht-8q w 15m i pomimo rozbudowanej korekcji nie uzyskaliśmy rewelacyjnego efektu. Było oczywiście nieźle, a nasze wnioski były takie że jest on mimo wszystko trochę za duży. Impulsy były szybkie, natomiast wybrzmienia dla mnie za długie i za bardzo rozciągnięte. Natomiast w 20 paru metrach było dużo lepiej.

Ocena oczywiście subiektywna, jak zwykle konieczny odsłuch.

do 14 m2 skupiłbym się na poszukiwaniu suba z głośnikiem 8". Mój sub pracuje w pomieszczeniu 18 m2 i mam wrażenie że spokojnie dałby sobie radę w pomieszczeniu do ok. 25m2.

Wiele zależy oczywiście od własnych preferencji i oczekiwań, także przed zakupem warto posłuchać.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Od kilku lat mam Velodyne CHT-8 Q w pomieszczeniu około 17 m2 i uważam, że jako dodatek w muzyce do monitorów spisuje się rewelacyjnie. Mam trochę inne zdanie niż Q21 co do jego mniejszych zalet w stereo w porównaniu do REL , ale to mogą być subiektywne odczucia i kwestia gustu. Może Velodyne jest mniej twardy niż REL ( czy B&W), ale zapewniam jest bardzo szybki i nic się nie ciągnie. W dodatku jest bardzo misiowaty i gdy odpowiednio się go ustawi potrafi umilić basikiem każde nagranie. Można go też ustawić bardziej twardo, regulacja na to pozwala.

Natomiast gdy na wzmacniaczu stereo ( Rotel) oglądam filmy lub słucham koncerty ani mi w głowie zakup dedykowanego amplitunera KD. W filmach z dobra ścieżką dźwiękową potrafi tak przypieprzyć że klękajcie narody, a gdy się słucha koncerty to można odlecieć.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.