Skocz do zawartości
IGNORED

Velodyne CHT 8q, 10q / Rel t5, t7


Eventor

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ponieważ nie mam kompletnej możliwości odsłuchu, choć wiele subwooferów już słyszałem, to żadnego z tak wysokiej półki nie miałem okazji. Miałem u siebie Paradigma ps 1000, subwoofery Yamahy , a nawet miałem raz okazje posłuchać ( w bloku u znajomego ) Rel-a r328 - wrażenia rewelacyjne choć było to tak dawno że nie wiele pamiętam. Mój pokój dość mocno umeblowany o posiadanym sprzęcie rozpisywał się nie będę bo jednak tych najniższych tonów - które "powinny być" w dobrze nagranym utworze może i nie brakuje lecz jest lekki niedosyt :) - Chyba brak mi subwoofera ;)

 

Moje pytanie skierowane jest do osób które słyszały ww subwoofery i mogą podzielić się sugestią. Interesuje mnie praktyczność użycia strojenia mikrofonowego w Velodyne, czy ma to tak wszechstronne zastosowanie, że przekłada się na mozliwość ustawienia tego subwoofera gdziekolwiek w pokoju? Jak wygląda Rel z membranami biernymi ? Który subwoofer jest szybszy a i znowu czy VELODYNE CHT-8q mający tak mały głośnik da sobie radę ? Pomieszczenie 14 metrów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie marka Velodyne i REL to najlepsze subwoofery dostępne na rynku, biorąc pod uwagę jakość dźwięku za określoną cenę. Veldyne jest polecany do systemów, w których główną rolę odgrywa kino domowe, szukamy subwoofera, który stworzy wysokie ciśnienie akustyczne, zapewni mocne uderzenie, efekt, głębię. REL natomiast stawia na kontrolę, jest szybszy i dokładniejszy. W systemach gdzie przede wszystkim zależy nam na najwyższej jakości odsłuchów muzyki, zazwyczaj wybierany jest REL.

Kalibracja akustyki oczywiście może się przydać w subwoferze, jednak są to zabiegi, które mają na celu uzyskanie poprawnego basu. Jeśli naginamy fizykę, stawiamy subwoofer w nieprawidłowym miejscu i liczymy, że elektronika poradzi sobie z tym, możemy być zawiedzeni.

 

W Twoim pomieszczeniu brałbym pod uwagę subwoofery REL T5 lub (z dużym zapasem) REL T7 oraz z aktualnej oferty Velodyne EQ-MAX10.

 

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu. Dajemy także możliwość przetestowania subwoofera w Twoim pomieszczeniu.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą testowaliśmy velodyne cht-8q w 15m i pomimo rozbudowanej korekcji nie uzyskaliśmy rewelacyjnego efektu. Było oczywiście nieźle, a nasze wnioski były takie że jest on mimo wszystko trochę za duży. Impulsy były szybkie, natomiast wybrzmienia dla mnie za długie i za bardzo rozciągnięte. Natomiast w 20 paru metrach było dużo lepiej.

Ocena oczywiście subiektywna, jak zwykle konieczny odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam Velodyne CHT-8 Q w pomieszczeniu około 17 m2 i uważam, że jako dodatek w muzyce do monitorów spisuje się rewelacyjnie. Mam trochę inne zdanie niż Q21 co do jego mniejszych zalet w stereo w porównaniu do REL , ale to mogą być subiektywne odczucia i kwestia gustu. Może Velodyne jest mniej twardy niż REL ( czy B&W), ale zapewniam jest bardzo szybki i nic się nie ciągnie. W dodatku jest bardzo misiowaty i gdy odpowiednio się go ustawi potrafi umilić basikiem każde nagranie. Można go też ustawić bardziej twardo, regulacja na to pozwala.

 

Natomiast gdy na wzmacniaczu stereo ( Rotel) oglądam filmy lub słucham koncerty ani mi w głowie zakup dedykowanego amplitunera KD. W filmach z dobra ścieżką dźwiękową potrafi tak przypieprzyć że klękajcie narody, a gdy się słucha koncerty to można odlecieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.