Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój użytkowy a akustyka


stachus

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie przeprowadzę się do nowego pomieszczenia, na tym etapie myślę o od-dzielniej linii zasilającej do audio. Na rys za szafką kolor czerwony Czy mają na uwadze wymiary pomieszczenia sz 4,80 dł 3,80, wys2,80 właściwie wybrałem miejsce odsłuchowe? na czerwono (prawy dolny róg pokoju) zaznaczyłem też wejście do pokoju które może być problematyczne gdzyż jest to luka od podłogi do sufitu. ​Można ją zostawić czy zrobić standardowe wejście i drzwi (duża luka doświetla resztę mieszkania jest naprzeciwko okna 3m szerokiego)

Na rys dodałem meble (brązowy), zielony (kanapa, fotel), żółty (lampa) układ jest czysto poglądowy. Za kanapą myślałem o dużym obrazie, za kolumnami panele(myślałem o avcon).

Ale puki co ZASILANIE i WEJŚCIE DO POKOJU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi to głównie kwestia czy jak będzie grało w pokoju to czy nie będzie przeszkadzało innym że słychać w całym mieszkaniu/na całym piętrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż tak ważne. Najistotniejsze są warunki dla mnie jako słuchacza w tym konkretnie pomieszczeniu. Słuchałem sprzętu w różnych otwartych pomieszczeniach (z aneksami, klatkami schodowymi) gdzieś z boku (brak symetrii pierwszych odbić) i zaburzenia sceny były wyraźne.

 

Tutaj pierwsze odbicia będą zabezpieczone, ale wiem że rogi z tyłu też są ważne, dlatego myśle o tej lampie pod oknem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ustawic kolumn na krotszej scianie? np po stronie okna? Fakt moze wystapic wiecej problemow z basem ale zwyklle takie ustawienie wypada lepiej. Co do linii z pradem to mozna zrobic ja blizej lewego rogu, wtedy jest mozliwosci podlaczenia sprzetu przy dwoch roznych jego ustawieniach. Zwykle z gniazdka idzie metr przewodu do listwy zasilajacej i min metr przewodu idacego do sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o ustawieniu tyłem do okna ale, wtedy musiałbym zasłonić TV i sprzętem okno, które doświetla jak mówiłem całe mieszkanie. Jeszcze raz zapytam czy przy tym ustawieniu jak na rys drzwi są konieczne?Nie wiem czy dobrze myślę, ale przy ustawieniu na dłuższej ścianie będę musiał skupić się na zabezpieczeniu przedniej i tylnej ściany, bo od bocznych do kolumn będzie ok 1m, i to też zaleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezaleznie czy drzwi sa otwarte, czy zamkniete gra praktycznie taksamo, jedynie pomiar waterfal wskazuje na drobne zmiany. Wiekszym problemem bedzie stol ktory jest blisko kolumny, ja bym go umiescil tak jakby w lewym przednim rogu. Wiekszy odstep od scian bocznych to zaleta, jednak tzreba zapewnic aby lewy i prawy bok byl podobny, bo jesli np lewy bok bedzie mial powieszone zaslony, krzesla itd(wszystko rozprasza) a pray bedzie pusty to na pewno scena bedzie przekzywiona. Wysoki stolik rtv i tv pomiedzy kolumnami pogorszy efekt, jednakze czesto to jedyne wyjscie,chociaz prawdopodobnie jest to i tak lepsze wyjscie niz calkowity brak czego kolwiek na tej scnianie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między kolumnami planuje postawić niską ławę/stolik na której chcę umieścić płyty widziałem, tak na zdjęciach, będą działać jak rozpraszacze, a bezpośrednio za samymi kolumnami panale tłumiące albo te od av cona. Tv chce powieśić stosunkowo wysoko żeby, zminimalizować jego negatywny wpływ. Ale to odległe perspektywa, może za pół roku. Na razie zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.