Jump to content
IGNORED

Pokój użytkowy a akustyka


stachus

Recommended Posts

W najbliższym czasie przeprowadzę się do nowego pomieszczenia, na tym etapie myślę o od-dzielniej linii zasilającej do audio. Na rys za szafką kolor czerwony Czy mają na uwadze wymiary pomieszczenia sz 4,80 dł 3,80, wys2,80 właściwie wybrałem miejsce odsłuchowe? na czerwono (prawy dolny róg pokoju) zaznaczyłem też wejście do pokoju które może być problematyczne gdzyż jest to luka od podłogi do sufitu. ​Można ją zostawić czy zrobić standardowe wejście i drzwi (duża luka doświetla resztę mieszkania jest naprzeciwko okna 3m szerokiego)

Na rys dodałem meble (brązowy), zielony (kanapa, fotel), żółty (lampa) układ jest czysto poglądowy. Za kanapą myślałem o dużym obrazie, za kolumnami panele(myślałem o avcon).

Ale puki co ZASILANIE i WEJŚCIE DO POKOJU.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

To nie jest aż tak ważne. Najistotniejsze są warunki dla mnie jako słuchacza w tym konkretnie pomieszczeniu. Słuchałem sprzętu w różnych otwartych pomieszczeniach (z aneksami, klatkami schodowymi) gdzieś z boku (brak symetrii pierwszych odbić) i zaburzenia sceny były wyraźne.

 

Tutaj pierwsze odbicia będą zabezpieczone, ale wiem że rogi z tyłu też są ważne, dlatego myśle o tej lampie pod oknem.

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej ustawic kolumn na krotszej scianie? np po stronie okna? Fakt moze wystapic wiecej problemow z basem ale zwyklle takie ustawienie wypada lepiej. Co do linii z pradem to mozna zrobic ja blizej lewego rogu, wtedy jest mozliwosci podlaczenia sprzetu przy dwoch roznych jego ustawieniach. Zwykle z gniazdka idzie metr przewodu do listwy zasilajacej i min metr przewodu idacego do sprzetu.

Link to comment
Share on other sites

Też myślałem o ustawieniu tyłem do okna ale, wtedy musiałbym zasłonić TV i sprzętem okno, które doświetla jak mówiłem całe mieszkanie. Jeszcze raz zapytam czy przy tym ustawieniu jak na rys drzwi są konieczne?Nie wiem czy dobrze myślę, ale przy ustawieniu na dłuższej ścianie będę musiał skupić się na zabezpieczeniu przedniej i tylnej ściany, bo od bocznych do kolumn będzie ok 1m, i to też zaleta.

Link to comment
Share on other sites

U mnie niezaleznie czy drzwi sa otwarte, czy zamkniete gra praktycznie taksamo, jedynie pomiar waterfal wskazuje na drobne zmiany. Wiekszym problemem bedzie stol ktory jest blisko kolumny, ja bym go umiescil tak jakby w lewym przednim rogu. Wiekszy odstep od scian bocznych to zaleta, jednak tzreba zapewnic aby lewy i prawy bok byl podobny, bo jesli np lewy bok bedzie mial powieszone zaslony, krzesla itd(wszystko rozprasza) a pray bedzie pusty to na pewno scena bedzie przekzywiona. Wysoki stolik rtv i tv pomiedzy kolumnami pogorszy efekt, jednakze czesto to jedyne wyjscie,chociaz prawdopodobnie jest to i tak lepsze wyjscie niz calkowity brak czego kolwiek na tej scnianie:)

Link to comment
Share on other sites

Między kolumnami planuje postawić niską ławę/stolik na której chcę umieścić płyty widziałem, tak na zdjęciach, będą działać jak rozpraszacze, a bezpośrednio za samymi kolumnami panale tłumiące albo te od av cona. Tv chce powieśić stosunkowo wysoko żeby, zminimalizować jego negatywny wpływ. Ale to odległe perspektywa, może za pół roku. Na razie zasilanie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.