Skocz do zawartości
IGNORED

Edifier C2 Plus vs Genius 1800A


Gonzales

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zastanawiam się nad kupnem głośników pod pc. Początkowo grałyby one ze zintegrowaną kartą dźwiękową, w przyszłości możliwe również kupno czegoś lepszego. Trochę przeglądałem neta w tej sprawie i drogą eliminacji doszedłem do pojedynku między tymi Edifierami i Geniusami. O tych pierwszych nie wiele można znaleźć, jednak wszystkie znalezione opinie były pozytywne. Dźwięk podobno dobry, sub nie dudni, jest spory i schodzi nisko. To mi się podoba, jednak nie wiem jak z jego dynamiką, czy jest on wystarczająco szybki? Słucham głównie muzyki trance, i nie lubię kiedy bas zamula i zlewa się. Czy ktoś miał do czynienia z tymi głośnikami i mógłby się wypowiedzieć? Jeżeli chodzi o Geniusy, to są one sporo tańsze, ale obawiam się o 2 rzeczy. Po pierwsze, nie wiem czy ilość niskich tonów jest wystarczająca, nie chcę aby bas dudnił i zagłuszał, ale lubię też dość mocne uderzenie. Drugą sprawą jest to, że mam nie wiele miejsca i głośniki stałyby jakieś 5cm od ściany.. a słyszałem. że najlepiej odsunąć je na 30cm, co dla mnie nie wchodzi w grę. Czy to byłby jakiś problem? Wiem, że są zestawy typu MC-MHF60U albo MC-SHF56U, ale te pierwsze mają wyłącznik i regulacje z tyłu, a te drugie są trochę za szerokie, co je dyskwalifikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa dwa rozne zastosowanie C2 plus jest sytemem 2.1+ wzmacniacz i ma wiele mozliwosci jak chodzi o podlaczenia a Genius jest systemem 2.0 raczej nadajacym sie do muzyki.

 

W C2plus masz neutralny nie dominujacy bas czyli do trance bedzie w sam raz. Mysle ze nawet lepszy niz Geniusy.

 

Zakup i oddaj zestaw w przeciagu 10 dni jak ci sie cos nie spodoba to prawo masz jako konsument:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zakup i oddaj zestaw w przeciagu 10 dni jak ci sie cos nie spodoba to prawo masz jako konsument:)"

 

Pamiętaj, że taki zwrot może dokonać tylko konsument detaliczny i na własny koszt. Towar nie może być zniszczony czy uszkodzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zakup i oddaj zestaw w przeciagu 10 dni jak ci sie cos nie spodoba to prawo masz jako konsument:)"

 

Pamiętaj, że taki zwrot może dokonać tylko konsument detaliczny i na własny koszt. Towar nie może być zniszczony czy uszkodzony.

 

A istnieje jakiś inny konsument niż detaliczny wg ustawy? A co do samego towaru to towar: "może być zmieniony w zakresie zwykłego zarządu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem jednak Geniusy. Dostałem je dzisiaj, rozpakowałem, podłączyłem, posłuchałem i trochę się zawiodłem tym basem. Dam im jeszcze trochę czasu, ale zastanawiam się właśnie nad tym zwrotem. Czy taki używany towar mogę zwrócić? Kupiłem na tej aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jest napisane coś takiego:

 

"Co najważniejsze! w ciągu 10 dni od daty odebrania towaru, zawsze masz możliwość REZYGNACJI z zakupionego u nas produktu - BEZ PODANIA PRZYCZYNY!

(Dotyczy tylko osób fizycznych. Towar nie może być używany, opakowanie ani żaden inny element wyposażenia nie mogą nosić śladów użytkowania ani zniszczenia. Sprzęt powinien być kompletny i zwrócony w oryginalnym opakowaniu firmowym producenta wraz ze wszelkimi dodatkami i gratisami.)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem jednak Geniusy. Dostałem je dzisiaj, rozpakowałem, podłączyłem, posłuchałem i trochę się zawiodłem tym basem. Dam im jeszcze trochę czasu, ale zastanawiam się właśnie nad tym zwrotem. Czy taki używany towar mogę zwrócić? Kupiłem na tej aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jest napisane coś takiego:

 

"Co najważniejsze! w ciągu 10 dni od daty odebrania towaru, zawsze masz możliwość REZYGNACJI z zakupionego u nas produktu - BEZ PODANIA PRZYCZYNY!

(Dotyczy tylko osób fizycznych. Towar nie może być używany, opakowanie ani żaden inny element wyposażenia nie mogą nosić śladów użytkowania ani zniszczenia. Sprzęt powinien być kompletny i zwrócony w oryginalnym opakowaniu firmowym producenta wraz ze wszelkimi dodatkami i gratisami.)"

 

Oczywiście, że możesz. Napisz tylko stosowne pismo o odstąpieniu od umowy powołując się na odpowiednią ustawę. Wzory znajdziesz na necie. Jeśli nic w głośnikach nic nie zmieniłeś, nie rozpołowiłeś ich na pół itd... to nie przekroczyłeś zwykłego zarządu więc sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu.

 

tak istnieje firma:) mysle ze moze byc jak firma bedzie to chciala zrobic ale nie musi w ustawie tego nie ma.

 

Firma nie podlega pod ustawę o sprzedaży konsumenckiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oświadczenie mam wysłać listem, nie mailem tak? Czy w takim wypadku powinienem ich wcześniej jakoś 'nie oficjalnie' uprzedzić mailem/telefonicznie, że mam zamiar zrezygnować, zanim to wszystko wyślę? No i pismo razem ze sprzętem, czy oddzielnie, jeżeli oddzielnie to po jakim czasie odesłać towar? Przepraszam za tyle pytań, ale nigdy tego wcześniej nie robiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.