Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens TD 280 MKIV - proszę o poradę


nakedtruth

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem melomanem z zamiłowania, nie mam ogromnych wymagań muzycznych, natomiast jak każdy lubię dobry, czysty dźwięk więc postanowiłem zainwestować w gramofon jak w tytule, dodatkowo dociążony, całkiem przyzwoity jak na moje warunki finansowe. I tu zaczyna się kłopot, gramofon przyjechał, położyłem płytę (pierwszą w życiu) i klops, niby wszystko gra, ale jakoś dziwnie, bardzo cicho - wzmacniacz mam ustawiony na -21 dB a mimo to gra niezbyt głośno, poza tym pojawił się problem charczenia...dźwięk nie jest czysty, lekko zamulony i przy niskich tonach wydaje właśnie lekko charczący dźwięk - z CD i z kompa jest OK...cóż to może być - bardzo proszę o pomoc, jestem świeżakiem w temacie. Gramofon podłączony do Phono na czincze i zmasowiony...

 

Sprzęt:

 

1. Wzmacniacz Harman Kardon HK 3390

2. CD Harman Kardon HD 750 po tuningu.

3. DAC Cambridge Audio DAC Magic

4. 2x Mission M33i

5. Thorens TD 280 MKIV + Stanton 500 MK III

 

Pomóżcie :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Ja bym sprawdził najpierw podłączenie wkładki, czy piny nie mają luzów i ewentualnie przeczyścił je, sprawdziłbym też igłę a najlepiej kupił nową polecam do tej wkładki czarną eliptyczną bo białe sferyczne to dla DJ i grają naprawdę średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.