Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, akurat Aurender nie powoduje specjalnie krytycznych uwag, gdyż:

1. jest w swej klasie urządzeniem bardzo dobrym;

2. jak trafnie zauważył Sylwester mało kto go zna:-)

 

Krytyczne uwagi dotyczą generalnie sposobu odtwarzania muzyki przez szeroko rozumianą technologię plikową.

 

Tylko jak mogą być krytyczne skoro mało kto zna jakość prezentacji plików z sprzętu klasy W20 z autopsji;-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mogą być krytyczne skoro mało kto zna jakość prezentacji plików z sprzętu klasy W20 z autopsji;-)?

 

Nie zadawaj trudnych pytań ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, akurat Aurender nie powoduje specjalnie krytycznych uwag, gdyż:

1. jest w swej klasie urządzeniem bardzo dobrym;

2. jak trafnie zauważył Sylwester mało kto go zna:-)

 

Krytyczne uwagi dotyczą generalnie sposobu odtwarzania muzyki przez szeroko rozumianą technologię plikową.

 

Te krytyczne uwagi forują zazwyczj Ci, którzy nigdy plików z odtwarzaczy klasy W20, Klimax czy Lumin nie słyszeli.

Słyszeli z przypadkowego PC-a podpiętego do SUPER DACów, których wysyp nastapił ostatnio, takich na Sabre, z DSD w cenie do 5-u tysiów.

A wystarczy posłuchać BADA czy Weiss z dolnej półki czy te z górnej po 30-50 tys. Tylko po co słuchac jak łatwiej napisać że pliki grają do doopy?

 

I to tu jest problem. A nie w samych plikach.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja jest niepotrzebna bo to stara śpiewka w stylu co jest lepsze: płyta CD czy winylowa.

 

Niech każdy lubi to co lubi i sobie odpuści stanowcze opinie na temat wrogiego obozu.

 

Jak ktoś nie znosi plików z powodów ideologicznych to nie ma co go przekonywać. I vice versa.

 

Jest masa ludzi, którzy wiedzą lepiej od innych, nie interesują ich nowinki, przerzucili tonę sprzętu i poznali na czym to wszystko polega. I super... tylko, że i tak nie da się powstrzymać tego co nowe.

 

Ja przez 25 lat kupowałem płyty CD ale czemu mam nie słuchać muzyki z jakością materiału studyjnego w jakim zapisano dane nagranie? Bo nie mam w ręku srebrnego czy złotego krążka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu mam nie słuchać muzyki z jakością materiału studyjnego w jakim zapisano dane nagranie?

 

Dlatego, że producenci nie chcą udostępniać materiału w takiej jakości. A to co jest dostępne to kropla w morzu potrzeb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Te krytyczne uwagi forują zazwyczj Ci, którzy nigdy plików z odtwarzaczy klasy W20, Klimax czy Lumin nie słyszeli.

 

Tylko po co słuchac jak łatwiej napisać że pliki grają do doopy?

 

Zjedz Snickersa ... weź głęboki oddech , może spacerek po parku ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie znosi plików z powodów ideologicznych to nie ma co go przekonywać.

 

 

Takie rozwiązanie powinno pogodzić zwaśnione strony ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

62461228778735197541.jpg

 

A ja sie zastanawiam nad zakupem kaseciaka

 

Nic nie zmieniaj - z tym odtwarzaczem co teraz masz, jest Ci wyjątkowo do twarzy ... :)

Słuchawki tubowe też masz fajne ...

 

46857289649875514862.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło Misiu.

Słyszeli.

 

Nie pudło tylko ... uderz w stół i ... :). Nie pisałem o Tobie tylko ogólnie. Takich wpisów jest mnóstwo.

 

Pozdro

 

Zjedz Snickersa ... weź głęboki oddech , może spacerek po parku ? ;)

 

Nie ... dzisiaj zdecydowanie i obowiązkowo koszenie trawki :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że producenci nie chcą udostępniać materiału w takiej jakości. A to co jest dostępne to kropla w morzu potrzeb

 

Sly nie pisz nieprawdy bo chcą. Dla przykładu w klasyce, spośród wielu płyt nagrodzonych Gramophone Award 2014 80% nagrań dostępnych jest w jakości 24/96 lub 24/44.1. Polecam zakupić sobie najnowszy numer Gramophone Magazine i samemu sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24/44 to można sobie podarować. To samo co 16/44. Dopiero 24/88 i 24/96 jest godne uwagi.

W pop, rock, muzyce elektronicznej i współczesnym jazzie dostępność jest śmieszna i prawie nie zmienia się od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24/44 to można sobie podarować.

 

Nie zgodzę się. Akurat na moim grającym komputerku bardzo dobrze słychać, że porządna realizacja 24/44.1 potrafi zaprezentować swoją wyższość na marna wersją płyty CD. I dotyczy do przede wszystkim nagrań rockowych oraz popowych, których akurat w 24/44.1 jest całkiem sporo.

 

Akurat dopiero co słuchałem płyty Shakiry w 24/44.1 i porównywałem ją z CD. Wersja 24 bitowa jest dużo lepsza. Jeszcze większa przepaść jest pomiędzy najnowszym CD Mike Oldfielda brzmiącym kiepsko a wersją 24/44.1 gdzie dźwięk jest całkiem w porządku.

 

Nie ma rocka? Niedawno stałem się posiadaczem albumu KICK kapeli mojej młodości INXS i brzmi on FENOMENALNIE w porównaniu z wersjami CD. Znam te utwory doskonale i nigdy nie brzmiały tak dobrze jak w tej wersji 24 bitowej.

 

Jak ktoś lubi klasykę muzyki popularnej to obowiązkowo należy nabyć album Division Bell Pink Floydów w wersji 24/96.

 

Pewnie, że jak ktoś tylko będzie szukał dziury w całym i narzekał, to nic mu się nie spodoba i niczego nie znajdzie. Prawda jest jednak taka, że jeśli interesuje nas muzyka klasyczna (w tym najnowsze nagrania z 2014 i 2013 roku) to wybór liczy sobie setki albumów. Jeśli chodzi o jazz to np. z ECM na 5 płyt jakie mnie interesowały 4 mam już u siebie w 24/88.2. Z kolei z ACTu również dwie interesujące mnie nowości pozyskałem w 24 bitach.

 

Masa małych wytwórni z muzyka klasyczną zdaje sobie sprawę, że obecnie aby coś sprzedać na rynku należy oferować pliki w HD. Przykład? Mała ale świetna wytwórnia Carpe Diem znana niektórym audiofilom z pewnego albumu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mają 96 i 192...

 

Rynek nagrań w 24 bitach w tym roku bardzo się ruszył. Wystarczy tylko wyjrzeć trochę dalej poza nasz grajdołek,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Te krytyczne uwagi forują zazwyczj Ci, którzy nigdy plików z odtwarzaczy klasy W20, Klimax czy Lumin nie słyszeli.

 

Niekoniecznie;-) Rochu ma absolutnie rację. Generalnie znów dotykamy kwestii bardzo subiektywnych, czyli tego jak ktoś postrzega dźwięk z plików. I nie chodzi tu o spór ideowy a o czyste wrażenia odsłuchowe. Każdy ma prawo wyboru bardziej mu odpowiadającej technologii. Mnie się to granie nie podoba, Tobie odwrotnie;-) Nie ma co o to kruszyć kopii, natomiast warto jasno wyartykułować swój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na moim grającym komputerku bardzo dobrze słychać, że porządna realizacja 24/44.1 potrafi zaprezentować swoją wyższość na marna wersją płyty CD. I dotyczy do przede wszystkim nagrań rockowych oraz popowych, których akurat w 24/44.1 jest całkiem sporo.

 

 

Błąd myślowy. Oczywiście jest tak jak piszesz, tyle, że tak samo jest przy porównaniu dobrego wydania 16/44 ze słabym wydaniem 16/44.

Porządna wersja 16/44 czy porządna 24/44 to "jeden pies".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd myślowy. Oczywiście jest tak jak piszesz, tyle, że tak samo jest przy porównaniu dobrego wydania 16/44 ze słabym wydaniem 16/44.

Porządna wersja 16/44 czy porządna 24/44 to "jeden pies".

 

Ja pisałem o porównywaniu jakości tego samego materiału muzycznego. Płyty CD np. Oldfielda wytłoczonej i sprzedawanej przez jego wytwórnię oraz pliku 24/44.1 także sprzedawanego przez tą samą wytwórnię. Jeśli nie ma dostępnej porządnej wersji CD a pliki są po prostu lepsze pod względem jakości to wybieram to co lepsze. W muzyce rockowej i popowej sporo jest fatalnie brzmiących płyt CD, które w wersji 24 bitowej brzmią po prostu lepiej. Nie obchodzi mnie czemu tak jest i nie drążę tematu, po prostu wybieram to co mi się bardziej podoba. A w tym wypadku są to pliki. Ostatnie podane przeze mnie przykłady płyt Shakiry i INXS tylko mnie w tym utwierdziły.

 

Ja się po prostu cieszę, że w końcu mogę posłuchać płyt muzyki rozrywkowej na niezłym poziomie jakościowym. Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze robisz. Ale wydania CD też są różne. Te z MM a z USA czy Japonii to inne wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze robisz. Ale wydania CD też są różne. Te z MM a z USA czy Japonii to inne wydania.

 

No co Ty..., a ja myślałem, że płytki to wszystkie takie same i te od ruskich z bazarku i te od kolegi z nagrywarki;-)

 

Wydaniami z USA i Japonii to się interesowałem z 10 lat temu... a XRCD, K2HD, itp to kilka lat temu...ostatnio to zaciekawiły mnie CD Blue-spec.

 

Jak te Wytwórnie czy właściciele praw to robią ,"pyk" i nagle z 16 bitów 24 bity ? :-)

 

Zdolni są niesłychanie...a może mają po prostu takiej jakości Studio Master skoro obecnie to nagrywają? Nie każdy nagrywa w garażu u wujka Czesia;-). Część nagrań sprzed 20, 40, 60 lat to oczywiste picowanie jednak czasami okazuje się, że jest oryginalny zapis pozwalający stworzyć świetny plik wysokiej rozdzielczości.

 

Ja aktualnie słucham samplera z nowej edycji wszystkich nagrań Callas dla wytwórni Warnera, box będzie miał 69 płyt. W plikach dostępna jest wersja 24/96. W necie jest sporo info co zostało zrobione aby Maria zabrzmiała tak dobrze jak nigdy dotąd;-).

 

Ale nikomu nie bronię kupować jej nagrań na pierwszych tłoczeniach oryginalnych płyt winylowych. Potem puszczamy to na gramofonie z epoki, lampkach z demobilu, zapalamy kubańskie cygaro i jest cudowny klimat vintage...a to bezcenne doświadczenie.

 

A ja wracam do 24 bitowej Callas z bezdusznego pliku odtwarzanego z grającego komputerka...

 

Miłego wieczorku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ja aktualnie słucham samplera z nowej edycji wszystkich nagrań Callas dla wytwórni Warnera.

 

Większość istniejących nagrań Callas to pirackie nagrania transmisji radiowych.

Niektóre są nawet bardzo cenione, np te wydane przez Veronę.

 

Callas nigdy nic nie nagrała dla Warnera.

 

http://www.mariacallas4ever.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Większość istniejących nagrań Callas to pirackie nagrania transmisji radiowych.

Niektóre są nawet bardzo cenione, np te wydane przez Veronę.

 

Callas nigdy nic nie nagrała dla Warnera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli to jakaś fatamorgana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy też spisek piratów? Tych ściągających po nocach pliki z internetu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że Callas nie nagrywała dla Warnera natomiast w ubiegłym roku Warner przejął dużą część katalogu EMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Odnośnie tych nowych technologii to wpadło mi ostatnio w ręce trochę płyt oznaczonych jako XRCD 24 bit super analog z japońskimi napisami. Przyznam szczerze, że wcześniej nigdy nie zwracałem specjalnej uwagi na to co wkładam do odtwarzacza. Ale te płyty brzmią inaczej niż klasyczne CD, przy czym nie potrafię ocenić, że jest to jednoznacznie lepsze brzmienie. Na pewno jest więcej dynamiki i takiego ogólnego wigoru, natomiast odbieram te płyty jako zdecydowanie rozjaśnione i jakby mniej klimatyczne, nie wciągające w odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem sprecyzuję dokładnie co dla mnie oznacza...dla Warnera. Czujnosc w narodzie nie ginie. Wspaniale! Sami sympatyczni i obeznani forumowicze.

 

Odnośnie tych nowych technologii to wpadło mi ostatnio w ręce trochę płyt oznaczonych jako XRCD 24 bit super analog z japońskimi napisami. Przyznam szczerze, że wcześniej nigdy nie zwracałem specjalnej uwagi na to co wkładam do odtwarzacza. Ale te płyty brzmią inaczej niż klasyczne CD, przy czym nie potrafię ocenić, że jest to jednoznacznie lepsze brzmienie. Na pewno jest więcej dynamiki i takiego ogólnego wigoru, natomiast odbieram te płyty jako zdecydowanie rozjaśnione i jakby mniej klimatyczne, nie wciągające w odsłuch.

 

To chyba chinskie wersje kupiłeś. W ChRL bardzo lubią rozjaśnienia. Porządne xrcd szczegolnie w swoich pozniejszych inkarnacjach raczej trudno posadzic o rozjasnienie. I wciagaja w odsluch jak odkurzacz. Kolega stefek ma potezna kolekcje takich japonskich cacuszek i jest ekspertem w temacie. Ja mam tylko kilkadziesiat, bo repertuar nie zawsze mi odpowiadal. Szczegolnie wciagaja niektore plyty w wersji K2HD. A wspomnane juz wczesniej Blue-spec CD to juz bardzo mocno zasysają czlowieka swoją muzykalnoscią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy aurenderow - dobra wiadomosc, jest juz dostepny update aplikacji. Sprawa niezgodnosci z iOS 8 rozwiazana, wlasnie aktualizuje.

Aktualizacja obejmuje rowniez nowy firmware aurendera, nr wersji 4.1.34

 

P.S. Smiga, az milo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo, mam pomysł na super Aurendera! Aurender 3D…w 3 boxach, oddzielne zasilanie, oddzielny transport i oddzielny moduł z dyskami!! Proszę złożyć takie zamówienie w moim imieniu!… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.