Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Co do W20 , to jakosc tego transportu , szczegolnie po usb wynika nie tylko z bateryjnego zasilania. Opracowali wreszcie audiofilskie usb, zegarowanie tez jest poprawine, obudwa duzo ciezsza bo sekcja zasilania odgrodzona plyta aluminiowa.

Jest pewno wiecej zmian, ale o tych czytalem i widzialem na youtube.

 

O audiofilskim USB nie słyszałem - Aurender zapowiadał w Monachium jeszcze jeden model obok W20, w którym takie wyjście faktycznie miało być zrealizowane. Ale to ma być zupełnie inne urządzenie.

 

Wejście na zegar jest jedynie przydatne jeżeli masz DACa z odpowiednim wyjściem (dCS, Esoteric) więc w praktyce i tak byś z tego nie korzystał.

 

Zostaje ci zatem zasilanie bateryjne, bo zastosowanie większego dysku SSD czy też dwóch dysków HDD w miejsce jednego nie ma wpływu na samą jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wejście na zegar jest jedynie przydatne jeżeli masz DACa z odpowiednim wyjściem (dCS, Esoteric) więc w praktyce i tak byś z tego nie korzystał.<br />

 

No to jest wlasnie pomysl na dalszy rozwój systemu:) . Drzwi już będą, wystarczy je otworzyć :)

 

Kabel AC wtedy jest bez znaczenia? Nie ma żadnego wpływu?

 

Ja nie uslyszlem zmiany Acro 7300 na Vovox Textura a dotad slyszalem bardzo wyraźnie roznice w AC. Wydaje się , ze nia ma wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audiofilskim USB nie słyszałem - Aurender zapowiadał w Monachium jeszcze jeden model obok W20, w którym takie wyjście faktycznie miało być zrealizowane. Ale to ma być zupełnie inne urządzenie.

 

Pisalem już wczesniej , ze już W20 ma takie audiofilskie usb - sa w sumie trzy usb w W20. Dwa takie jak w S10 sluzace do wgrywania plikow oraz dodatkowe jedno w rzedzie, gdzie sa wyjscia cyfrowe , obok dual AES/EBU i innych. Jest to specjalne audio usb sterowane- jeśli czegos nie przekręcam - world clockiem Dac'a. Ma tez możliwość odlaczenia zasilania w usb. Popracowali:)

Ono brzmi naprawdę swietnie, a z Vivaldim po prostu wymiata.

 

A tu facet się wkurzyl na cene W20 i zrobil sobie audio serwer na iOS. Wyglada zachecajaco, kolegow proszę o komentarz. Tekst po francusku, ale dal dokładny opis, czego uzyl . Sterowanie Ipad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu tyl W20 i widoczna sekcja zasilania bateryjnego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie w tej obudowie tylko srebrnej serwer NAS 8TB oparty o Windows Home Server 2011 i czytnik CD. Ale to nie jest transport plików.

To jest magazyn, zgrywanie z CD, szukanie okładek itd.

A do tego musi być sam transport plików już bez dysków.

Ale może da się zbudować inną wersję z jakimś wbudowanym transportem.

 

A W20 wygląda bardzo porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem W 20 i z tego co dało się zobaczyć to , ,jest tam inna płyta główna niz s10, usb tu niema żadnych czary mary po prostu zasilanie idzie z zasilacza aurender , a nie płyty głównej.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz jest bateryjny czyli nisko albo bezszumowy. No to jest czary - mary jak na dzisiejsze standardy serwerow audio. Jakis inny to ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu facet się wkurzyl na cene W20 i zrobil sobie audio serwer na iOS. Wyglada zachecajaco, kolegow proszę o komentarz.

 

Ta konstrukcja to trochę skrzyżowanie MUSY oraz CAPS v3

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z kartą RME i liniowym zasilaczem.

 

Nic niezwykłego, każdy może coś takiego sklecić w domu.

 

A ten zasilacz jest bateryjny czyli nisko albo bezszumowy. No to jest czary - mary jak na dzisiejsze standardy serwerow audio. Jakis inny to ma ?

 

Zwykły, liniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Elb,

No to usb audio to jest zasilane z zasilacza liniowego czy sekcji bateryjnej , bo już sie pogubiłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Mogli pociągnąć z baterii. To samo można jednak zrobić w każdym komputerze z wykorzystaniem karty USB SOtM PCIe + odpowiedniego zasilacza.

 

Jest nawet taka sama możliwość wyłączenia zasilania +5V na USB (niektóre przetworniki i konwertery USB mogą funkcjonować bez tego zasilania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin, Elb,

No to usb audio to jest zasilane z zasilacza liniowego czy sekcji bateryjnej , bo już sie pogubiłem ?

 

Do końca nie było tego widac , właściciel W20 nie zgodził sie na głębsze grzebienie w trzewiach aurendera :). Na moje oko zasilanie z baterii ale to bardziej zgaduje niz wiem ))))

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Marslo nie slyszales wplywu kabla zasilajacego oznaczaloby to najprawdopoodbniej ze calosc jest zasilana z dwoch baterii naprzemian ladowanych, zreszta to rozwiazanie byloby najbardziej rozsadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma tańszej wersji W20, pozbawionej tej całej płytki widocznej na pierwszym planie, z zegarem i wyjściami SPDIF. Przy korzystaniu z wyjścia USB jest ona nieużywana. W obecnej formie Aurender jest niestety ofertą tylko dla osób z najgłębszymi kieszeniami. Najlepszy, ale i najdroższy :(

 

Miałem kilka propozycji jego pożyczenia, ale na razie odmawiam, bo nie chcę się napalić jak szczerbaty na suchary. Chyba że jakiś organ po drodze sprzedam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To latwo samemu wykonać.

To nic innego niz MPD i zasilanie z baterii . Jak nie korzystasz z USB

 

Mogę za jakiś czas porzucić ci do testów takiego kompa

 

Wpis do Elberotha

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To nie Windows by były potrzebny super komputer

 

do linuxa i mpd wystarczy 500MHZ

 

nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka z Jplay.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor MUSI byc szybki i wielordzeniowy. Na takim atomie to sobie mozna robic takie PC-audio jak ktos nazwal w krotkich spodenkach ;) Nie dziwie sie ludziom ze mowia ze PC-audio nie gra w porownaniu do topowych CD jak mamy takie czolowe PC-audio jak Aurender S10 - zreszta sluchalem go...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Atom to jest za wolny żeby odtworzyć filmik na 10 calowym ekranie. Stasiop ma rację. To duży żal nie ważne jaka kwota za Aurendera by była

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, możesz to napisać dlaczego? Jestem programistą, piszę także programy wielowątkowe, z przetwarzaniem równoległym, dla systemów gdzie liczą się sprawy nanosekundowe i każdy tik procesora może być ważny itd. etc. Możesz napisać, dlaczego jest potrzebny taki mega procesor? Na linuksie, na odpowiednio lekkich okienkach (np. XFCE) lub konsoli, można oddtwarzać (dużo mniejszym nakładem) muzykę tak, że oddtwarzacz będzie jedynym procesem w całym systemie (drugim może być okno śledzące procesy), wszystkie inne będą uśpione. Oczywiście pełny realtime i zarezerwowana pamięć. Za darmo. Poza tym piszesz o wielu rdzeniach, a wiesz jak działa obsługa wielu rdzeni, co można zrobić zamiast i jak to działa? Kiedy i jakie daje zyski? Jesteś pewien ich wykorzystania w swoich aplikacjach?

 

Atom, to może i być za wolny dla jakiś lepszych algorytmów resamplingu, ale I3 nawet już będzie duuuuużym nadmiarem...

 

Dodam, że na moim lapku z I7, i najbardziej obciążającym algorytmem resamplingu, na Windzie lub na Linuxie (Mint + XFCE + DeadBeef (Alsa)) obciążenie procka nie przekroczyło mi nigdy kilku %. Nie znam się do końca na linuxowej architekturze, i tych systemach dźwiękowych, ale z samej znajomości tego systemu, wiem że da się wykorzystać zasoby dużo lepiej niż na Windows (którego normalnie używam do pracy), bez konieczności instalowania takich wynalazków jak JPlay. Który pewnie robi to samo, ale sam bym chętnie sprawdził, czy rzeczywiście jest tylko jeden proces wtedy aktywny i czy rzeczywiście jest zoptymalizowany dla 4 rdzeni i 8 wątków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Procesor MUSI byc szybki i wielordzeniowy. Na takim atomie to sobie mozna robic takie PC-audio jak ktos nazwal w krotkich spodenkach ;) Nie dziwie sie ludziom ze mowia ze PC-audio nie gra w porownaniu do topowych CD jak mamy takie czolowe PC-audio jak Aurender S10 - zreszta sluchalem go...

Bzdury gadasz kolego. Mam komputer audio na jednordzeniowym procesorze 1GHz z 1GB pamięci. Do wyboru jest mpd lub serwer używany w Squeezeboxie. To istotna różnica, bo mpd ma inną architekturę (dygresja). Używając mpd nigdy nie udało mi się osiągnąć więcej niż 4% obciążenia systemu. Przy slimserver używam programowego odtwarzacza Squeezeslave i obciążenie jest większe, czasami sięga 10%. Zdecydowałem się na ten ostatni, bo lepiej daje sobie radę z odtwarzanie płyt CD (kwestia czytania tytułów i umieszczania ich na wyświetlaczu).

Zrezygnowałem nawet z jądra czasu rzeczywistego, bo nie ma potrzeby. System ma dostateczną ilość wolnych zasobów, by zapewnić idealne odtwarzanie muzyki. Praktyczną zaletą takiego komputera jest brak wiatraków i absolutnie cichy dysk 2,5", a także napęd optyczny, który odtwarza płyty bez zgrzytania, stukania i jakichś jęków. Oczywiście jest potrzebna aluminiowa obudowa, która dobrze odprowadza ciepło (i to ona była najdroższa).

Mojego komputera podczas odsłuchu słychać nie będzie, a twój wielordzeniowy na pewno. Jeśli to uważasz za hi-end to przesyłam ci wyrazy współczucia.

Poza tym jest jeszcze bardzo ważna rzecz. Bezgłośny zasilacz, który doprowadza do komputera 12V i eliminuje wszelkie śmieci. Zaś płyta główna powinna mieć maksymalnie prostą konstrukcję, by wszelkie ścieżki były jak najkrótsze. Wypasiona karta dźwiękowa to jest potrzebna graczowi, który po analogu podłącza sobie jakiś zestaw Creative, a nie audiofilowi, który potrzebuje jedynie odpowiednich parametrów cyfrowych i bit-perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie JPLAYa na W8. WASAPI, standardowy FLAC 44.1/16. Stream ustawiony na 24 bity. Nie wchodziłem w więcej szczegółów. JPLAY startuje 8 wątków, przy czym podczas oddtwarzania używane są dwa. Jeden "mocno" obciążony, na poziomie 0,07%, zapewne najważniejszy, drugi zapewne pomocniczy (ma to sens) np. do sterowania jakimiś przesyłami etc. na poziomie < 0,01% (Processor Core I7 4700HQ 2.4 GHz).

 

Więc po co jakiś potężny procesor? StaryM nie będzie słychać wielu rdzeni, bo się nawet chłodzenie nie włączy przy takim obciążeniu. Nowoczesne procki dynamicznie się dostosowują do obciążenia (taktowanie) i chłodzenie włączają wtedy kiedy trzeba.

 

Jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę do ilu wzrośnie obciążenie przy jakimś lepszym resamplingu np. w foobarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że zaraz w dziale DIY powstanie wątek Aurender DIY ... tak jak kiedyś było z Totemami Mite :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada moment do odpalenia FLAC'a będzie potrzebny D-WAVE System 2:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak tylko pojawi się System 3 to już bez odsłuchów będzie wiadomo, że PRAT ma dużo lepszy!

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.