Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor MUSI byc szybki i wielordzeniowy. Na takim atomie to sobie mozna robic takie PC-audio jak ktos nazwal w krotkich spodenkach ;)

Poezja

Intel Atom to jest za wolny żeby odtworzyć filmik na 10 calowym ekranie.

 

Kolejny tomik poezji.

Jakie znaczenie ma wielkość ekranu ?

Coś czuję że zaraz w dziale DIY powstanie wątek Aurender DIY

Patrząc na S10 i wyrzucając z niego na dzisiaj zbędne wyjścia SPDiF to zostaje goła płyta Intela z wyjściem USB.

Takie DIY każdy ma w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem, że jeżeli wyjmiemy z S10 tę płytkę SPDIF (której i tak prawie nikt nie używa, bo większość gra z wyjścia USB) to zostają nam graty za niewiele ponad tysiaka, soft i ładna obudowa.

 

To już bardziej podoba mi się to co znajduje się wewnątrz Lumina:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swoja drogą, z opisu wynika, że aplikacja Lumina na iPada jest lepsza niż uchodząca do tej pory za wzór aplikacja Aurendera.

 

Pocieszające jest przynajmniej to, że zarówno Lumin, jak i Aurender, mogą być unowocześniane poprzez wgranie nowego oprogramowania. Otwartym pozostaje pytanie, jak czesto takie aktualizacje będą przez producentów udostępniane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program Lumina. To darmówka na App Store. Jest równie kiepski jak program Aurendera. Linn-y na nim teź chodzą. Dla przykładu listę 10000 pozycji wczytuje kilka minut na ipada podczas gdy programy Linn-a robią to w 10 sekund.

Ale możliwe, że Luminem można zamiennie sterować programami Linnowskimi. Używam Chorus DS. Ale jest jeszcze kilka innych.

Aurender może tylko pomarzyć o takim oprogramowaniu.

Aktualizacje softu wewnętrznego w Linn-ach co 3-6 miesięcy.

 

Ideałem byłby Aurender W20 ale bez jakichkolwiek dysków, sam goły transport plików współpracujący z dyskami NAS i żeby można było używać programów sterujących które obsługują Linn-y.

Obudowę Aurender ma super, wygląd też tylko bez sensu te wbudowane dyski i kiepski soft do sterowania.

 

Ale może z czasem taki się pojawi. Już rok temu gdzieś był prezentowany prototyp mniejszego Aurendera ale nie znam szczegółów. Taki bez dysków musiałby też być znacznie tańszy a grałby lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

 

Te problemy z wczytywaniem w sofcie Aurendera to przy zewnętrznym Nas'ie, tak?

Przy normalnym użytkowaniu z wbudowanego dysku działa to bez zwloki.Podobnie aktualizacje - min jedna na rok , sam aktualizowalem 2 razy w ciągu 16 miesięcy. Mysle , ze Twoja konkluzja , ze Aurender ma kiepski soft do sterowania jest nieobiektywna, odnosisz to tylko do zewnetrzego Nas'a poczas gdy glownym zastosowaniem Aurendera jest wbudowany serwer plus transport. Twój preferowany Linn ma inne wady, jak choćby całkowity brak wyjścia usb, to duże ograniczenie. Skoro to takie proste, , dlaczego w kolejnych wersjach nie wstawili tego ważnego dla audio wyjścia?

Co do tego , jaki serwer bylby lepszy od Aurendera to można tylko gdybac . Poki co nie ma konkurencji. Ten Lumin jest fajny, ale to jest streamer/Dac. Zastanawiajace dlaczego Aurender nie ma poważnych konkurentow.

Mysle , ze polega to na tym , ze nikt nie chce robic poważnych komercyjnych serwerow na Windowsach lub iOS bo licencje drogo kosztują i z gigantami male manufaktury nie maja szans na negocjacje. A na Linuxi'e zna się mniej osob i jest bezplatny . Inzynierowie Aurendera pracuja nad tym kilka lat i jedyne wytlumacznie o braku nasladowcow jest takie, ze to co jest prymitywnie proste w koncepcji , nie jest już takie w realizacji.

Skoro to takie proste - zrobić transport bez dyskow , tylko plyta glowna i wyjście usb na poziomie z wykorzystaniem Linux'a - to dlaczego nie mamy wyboru?

Sam chciałbym odsluchac cos, co staneloby do walki z W20 i byłoby tansze , a tu pustka niestety.

Mysle, ze W20 plus Vivaldi Dac to bardzo interesujaca alternatywa dla każdego innego zrodla cyfrowego, z pelnym stacki'em DCS wlacznie. Jak już W20 zagości u mnie na dluzej sprawdze co można osiagnac dodając do zestawu W20/Dac Vivaldi zewnętrzny zegar DCS, dla którego przygotowano wyjście BNC w Aurenderze .To nastepna nowość , oprócz dual Aes/Ebu , której próżno szukac na rynku .

Slowem , na dziś W20 jest nabardziej zaawansowanym i przygotowanym do wspolpracy z topowymi Dac'ami serwerem i transportem plikow. Nie wspominajac o tym , ze może tez przesylac natywne DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz kolego. Mam komputer audio na jednordzeniowym procesorze 1GHz z 1GB pamięci.

I z pewnoscia nie odroznisz na tym serwerku skrzypiec od altowki ide o zaklad...juz nie mowiac o odroznianiu rodzaju skrzypiec i wersji Stradivariusow ;) a instrumenty, glosy, skacza Ci pewnie po scenie jak malpy w zoo, a da sie na tym sprzecie posluchac opery tzn z totalnie idealna galdkoscia? A fortepian nie brzeczy Ci czasami? ;) A slychac w kazdym nagraniu (jesli wystepuje), perkusje i jej roznorodne odcienie blaszane i OSTRE!?

 

Podobnie aktualizacje - min jedna na rok

Ja przez rok mialem chyba z 10 oficjalnych updatow i chyba okolo 50 nieoficjalnych na Jplay :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli współpracę Auendera z NAS-ami.Tu jest porażka.

Co do USB to wiele firm uważa że na razie jest niedopracowane i że to nie jest połączenie dedykowane do audio

a tylko przerobione komputerowe.

Sam nie mam nic do USB.Jeśli będzie dobrze grało to OK.

Tyle że mało DAC-ów ma dobre USB. Ma takie za dopłatą MSB, ma Esoteric, pewnie Vivaldi i może ten nowy Gryphon Kalliope.

Czyli wszystko DAC-i za ponad 80 000 zł. Reszta ma słabe USB i być może to się zmieni ale za kilka lat.

 

Co do Aurendera to mnie się też podoba jego wykonanie i design ale cena jest chora.

Poczekam co nowego pojawi się na rynku wiosną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze polega to na tym , ze nikt nie chce robic poważnych komercyjnych serwerow na Windowsach lub iOS bo licencje drogo

Windows 8 jest tani obecnie. Niestety Win 8 to juz nie jest bezpieczny system do uzywania bo MS zamontowal tam swojego oficjalnego trojana do wylaczania aplikacji jak i do pelnego dostepu do komputera- swiat Orwelowski niestety to obecna rzeczywistosc tylko malo osob sobie zdaje z tego sprawe - ale w koncu o to im chodzi... :(

Ale do sluchania Muzyki przez duze M sie sprawdza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I z pewnoscia nie odroznisz na tym serwerku skrzypiec od altowki ide o zaklad...juz nie mowiac o odroznianiu rodzaju skrzypiec i wersji Stradivariusow ;) a instrumenty, glosy, skacza Ci pewnie po scenie jak malpy w zoo, a da sie na tym sprzecie posluchac opery tzn z totalnie idealna galdkoscia? A fortepian nie brzeczy Ci czasami? ;) A slychac w kazdym nagraniu (jesli wystepuje), perkusje i jej roznorodne odcienie blaszane i OSTRE!?

 

 

Ja przez rok mialem chyba z 10 oficjalnych updatow i chyba okolo 50 nieoficjalnych na Jplay :D

 

Kazdy sprzet, kotry ma wiecej ,niz 4 aktualiza je na rok wykluczam z mojej listy zakupowej.

Ja chce sluchac muzyki!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sprzet, kotry ma wiecej ,niz 4 aktualiza je na rok wykluczam z mojej listy zakupowej.

Czyli Windows na biurku tez odpada? ;)

 

Ale ilosc updatow swiadczy o tym ze tworcy programu caly czas udoskonalaja program i chwala im za to! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Windows 8 jest tani obecnie.

 

Tak, windows jest tani w akupie przez idywidulanego klienta, dlatego kaza nam robic serwery DIY, rozne CAPS'y czy inne. Gdyby np Aurender chcial zbudowac na windzie serwer , mialby do czynienia z prawnikami Microsoftu i wierz mi, to nie bylyby kwoty, o jakich myslisz.

Musieliby z gory wyskoczyc z grubej kasy, aby moc sprzedawac Aurndera na windzie. Stad jak chodzio iOSi Windows mamy tylko rozwiazania DIY.

Druga kwestia jest to , ze zarowno iOS j ak i winda zostaly stworzone do obslugiwania bardzo wielu funkcji naraz , co podkreslali koledzy we wczesniejszych postach. Po co nam taka komplikacja wylacznie do transmisji plikow audio ?

 

Tak, miałem na myśli współpracę Auendera z NAS-ami.Tu jest porażka.

Co do USB to wiele firm uważa że na razie jest niedopracowane i że to nie jest połączenie dedykowane do audio

a tylko przerobione komputerowe.

Sam nie mam nic do USB.Jeśli będzie dobrze grało to OK.

Tyle że mało DAC-ów ma dobre USB. Ma takie za dopłatą MSB, ma Esoteric, pewnie Vivaldi i może ten nowy Gryphon Kalliope.

Czyli wszystko DAC-i za ponad 80 000 zł. Reszta ma słabe USB i być może to się zmieni ale za kilka lat.

 

Co do Aurendera to mnie się też podoba jego wykonanie i design ale cena jest chora.

Poczekam co nowego pojawi się na rynku wiosną.

 

Brak usb , nawet prostego, wyklucza mozliwosc poprawy toru przez chocby takie sprzety jak Bada usb. Wole wiec usb proste plus Bada niz spdif firmowy, ktory nie jest tak udany jak wspomniana Bada. Innymi slowy, nie wstawiajac usb pozbawiaja nas mozliwosci upgradu za niewielkie stosunkowo pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak tylko zapominasz że BADA powstała właśnie dlatego, że USB jest tak niedopracowane w wielu sprzętach.

Akurat BNC w Akurate DS jest dopracowane na maxa i działa doskonale. BADA nie miałem ale Aurender S10 u mnie wypadł dużo

gorzej po USB-USB niż Akurate po BNC. I poprzedni dystrybutor jest świadkiem. A miałem to ponad tydzień i porównywałem łeb w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli Windows na biurku tez odpada? ;)

 

Ale ilosc updatow swiadczy o tym ze tworcy programu caly czas udoskonalaja program i chwala im za to! :)

 

Komp - nie mam na to wplywu, zaciskam zeby i cierpie:(

 

NIech pakuja udoskonalenia w pakiety i raz na kwartal, nie czesciej. Jak tak czesto poprawiaja, to znaczy ze wypuscili produkt niedopracowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIech pakuja udoskonalenia w pakiety i raz na kwartal, nie czesciej. Jak tak czesto poprawiaja, to znaczy ze wypuscili produkt niedopracowany.

Audio samo w sobie nie jest dopracowane i nigdy pewnie nie bedzie...wazne ze ida do przodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak tylko zapominasz że BADA powstała właśnie dlatego, że USB jest tak niedopracowane w wielu sprzętach.

Akurat BNC w Akurate DS jest dopracowane na maxa i działa doskonale. BADA nie miałem ale Aurender S10 u mnie wypadł dużo

gorzej po USB-USB niż Akurate po BNC. I poprzedni dystrybutor jest świadkiem. A miałem to ponad tydzień i porównywałem łeb w łeb.

 

Tez jestem zdania , ze usb w S10 to nie jest mistrozstwo swiata. Ja kupilem S10 po odsluchu przez AES/EBU i to dalo wyrazny postep do tego co mialem z kompa z Jplayem. Akurate nie porowynwalem z S10 tylko z ARC Ref 8 i nie zdecydowalem sie na zmiane. Ale nie powiem , ze Akurate zle gral , wprost przeciwnie, to nie byla jakas roznica klas do ARC, raczej inne potraktowanie tematu. Uwaza, ,ze za te pieniadze to swietny sprzet i tak mowilem Darkowi Schneiderowi. Jednak Fontanna z kompem przekonala mnie do sprzedazy Ref8 , a S10 sklonil mnie do rezygnacji z kompa z Jplayem. Stad sadze, ze w polaczeniu z La Fontaine S10 po AES/EBU lub z usb ale razem z dobrym konwerterme jest lepszym rozwiazaniem niz dwa Dac'i w torze czyli Akurate i Fontanna, ( albo K-01 jak w Twoim przypadku). Po prostu nie czaje po co w torze drugi Dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teź uważam że DAC w Akurate jest zbędny gdy używa się go tylko jako transport.

Ale na tej samej zasadzie zbędne są dyski w Aurenderze gdy ma się NASy i co gorsze te dyski sieją zakłócenia.

Co do prezentacji Linna to nie wiem jak Darek to podłączał ale pewnie jako cały odtwarzacz a nie sam transport. A to inne granie. Ideałem byłby Aurender bez dysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak sie ma Nas'y to na pewno Linn jest logicznym wyborem ale musisz miec 2 Dac'i w torze , to nie moze byc optymalne rozwiazanie.

Ale lepiej jest imo kupic serwer dedykowany do audio z super transportem w jednej obudowie i oddzielnie swietnego Daca , ktory jest przeznaczony do serwera.

Stad sadze , ze W20/ Dac Vivaldi grane po usb dopracowanym przez Aurendera , z wylaczonym zasilaniem to na dzisiaj najlepsze co mozna miec komercyjnie w plikach audio.

A jesli komus malo - to mozna jeszcze sprobowac zegara i upsamplera. W swoim czasie chcialbym tego posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak sie ma Nas'y to na pewno Linn jest logicznym wyborem ale musisz miec 2 Dac'i w torze , to nie moze byc optymalne rozwiazanie.

 

Z tego co piszą na CA to Lumin jest lepszy od Linna. Poczytajcie komentarze do recenzją ludzi którzy mieli Linna i zamienili na Lumina. Lumin ma lepszy soft, jest lepiej wykonany (przynajmniej niż Majik i Akurate - bo to z tymi konkuruje ceną) i co najważniejsze lepiej gra.

 

Na forum Linna mardzo dużo osób przesiadło się na soft Lumina.

 

Opóźnienie o którym pisze Sly wynika z faktu, że aplikacja Lumina zaciąga przy pierwszym włączeniu wszystkie okładki z dysku i przechowuje je potem lokalnie na dysku iPada. Powoduje to dużą zwłokę przy pierwszym uruchomieniu, ale potem już dla odmiany działa dużo szybciej i pewniej.

 

Aby stwierdzić czy Linn ma dobre wyjście cyfrowe, trzeba by go porównać do Berkelya Alpha USB. Aurender S10 to w tym przypadku chłopiec do bicia, bo wiadomo że ani przez wyjścia cyfrowe, ani przez USB, szału nie ma.

 

Co innego W20 - to jest już zupełnie inne półka. I faktycznie - tak jak pisze marslo - obecnie dla W20 nie ma alternatywy. Namówiłem na kupno W20 swoich dwóch najbliższych znajomych. Sam bym kupił, gdyby nie braki w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

I z pewnoscia nie odroznisz na tym serwerku skrzypiec od altowki ide o zaklad

A ja idę o zakład, że twój wypasiony wielordzeniowy komp z jplayem rożni się od mojego tylko tym, że do skrzypiec i altówki masz gratisowo warczenie wiatraka.

Podstawą komputera audio jest fanless, doskonały i nie wymagający fafnastu upgradów na miesiąc soft i naprawdę ładna, pasująca do reszty obudowa.

Czegokolwiek złego byś nie chciał powiedzieć o Aurenderze to ma świetny wygląd, jeden z najlepszych na rynku. Nie ma warczących wiatraczków i ma doskonały serwer muzyczny MPD (obecnie wersja 0.18 to najnowsza) skonstruowany na licencji GPL), któremu twój jplay nie ma szans dorosnąć do pięt. Dlaczego? Ano dlatego, że jest to soft działający bezpośrednio na sterowniku jądra, a na to w Windows nie masz i nie będziesz miał nigdy szans. Dlaczego? Bo Microsoft nigdy nikomu do końca nie wyjaśni jak działa jądro. Nigdy żaden zewnętrzny programista nie dowie się dokładnie jak windowsowe jądro działa. Elementarnie proste.

 

Ja przez rok mialem chyba z 10 oficjalnych updatow i chyba okolo 50 nieoficjalnych na Jplay :D

To jest najlepszy dowód, jaki produkują crap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wypisujecie - JPlay ma ze 2-3 update'y na rok. Jakie 50 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co piszą na CA to Lumin jest lepszy od Linna. Poczytajcie komentarze do recenzją ludzi którzy mieli Linna i zamienili na Lumina. Lumin ma lepszy soft, jest lepiej wykonany (przynajmniej niż Majik i Akurate - bo to z tymi konkuruje ceną) i co najważniejsze lepiej gra.

 

Na forum Linna mardzo dużo osób przesiadło się na soft Lumina.

 

Opóźnienie o którym pisze Sly wynika z faktu, że aplikacja Lumina zaciąga przy pierwszym włączeniu wszystkie okładki z dysku i przechowuje je potem lokalnie na dysku iPada. Powoduje to dużą zwłokę przy pierwszym uruchomieniu, ale potem już dla odmiany działa dużo szybciej i pewniej.

 

Aby stwierdzić czy Linn ma dobre wyjście cyfrowe, trzeba by go porównać do Berkelya Alpha USB. Aurender S10 to w tym przypadku chłopiec do bicia, bo wiadomo że ani przez wyjścia cyfrowe, ani przez USB, szału nie ma.

 

Co innego W20 - to jest już zupełnie inne półka. I faktycznie - tak jak pisze marslo - obecnie dla W20 nie ma alternatywy. Namówiłem na kupno W20 swoich dwóch najbliższych znajomych. Sam bym kupił, gdyby nie braki w budżecie.

 

no to podsumujmy dotychczasowe opinie :

 

a/ jesli chodzi o strumieniowanie - mamy do wyboru podukty Linna ( Klimax i Akurate jak chodzi o hiend) oraz newcomera- Lumin'a

b/ jak chodzi o komercyjne serwery, mamy w zasadzie S10 i W20, S10 jest bardzo dobrym wyborem w polaczeniu z Bada usb, szczegolnie w relacji cena/jakosc; W20 jest drogi , ale na dzis najlepszy

c/ serwery na Windows i i Os nie sa komercyjnie budowane, pozostaja rozwiazania DIY , jdnak opinie o nich nie sa obiektywnie sprawdzalne ( brak testow, pomiarow itd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz to T+A , pieknie wykonany multi player ze wzmakiem w klasie A, choc stylistycznie to jest niemiecki czolg

To jest takie Audio Aero ( La Source czy La Fontaine ) z dodana opcja strumieniowania ( czyli jakby Linn i Lumin w jednej obudowie) plus wmzak.

Cena wyjsciowa 90 k pln, wiec musi kopara opasc. Jak nie , to bedzi im ciezko, rynek sie zapelnia, maja juz na starcie spora konkurencje.

Jak juz o nowych kombajnach do strumieniowania mowa, nie mozna zapomniec o Devialecie, gdzie mamy z kolei wzmak w klasie D w pieknym minimalistycznym designie bez napedu cd ale za to za polowe ceny T+A.

Od wyboru do koloru.

Mysle jednak ,ze sonicznie dedykowany super serwer i oddzielny super DAC to jest najlepsze na dzis w plikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Lumin tak robi że zaciąga wszystkie okładki.

Muszę sprawdzić. Problem porównań Lumina czy Linn-a polega na tym, że porównuje się je jako kompletne odtwarzacze a nie jako transporty.

Gdy Akurate DS chodzi tylko po cyfrowym BNC z dobrym DAC to gra dużo lepiej niź jako odtwarzacz i nawet lepiej niż Klimax.

Nie ma wtedy 2 DAC-ów w torze bo ten Linn-owski po prostu nie jest w ogóle uźywany.

Jedynie, że bez sensu się za niego płaci bo bez niego Akurate byłby tańszy.

Mógłby kosztować 15 tys a nie 28.

Ale tak samo Aurender W20 bez dysków o wartości 2 tys.pln mógłby kosztować 30 tys a nie 72 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do sluchania Muzyki przez duze M sie sprawdza!

Może i się sprawdza, zresztą pomijając to zbieranie informacji co w Win8 osiągneło już granice absurdu, uważam go za dobry system i używam na codzień. Jednak technologicznie jeżeli chodzi o możliwości jakie daje pod kontem wyśrubowanego transportu jest w tyle za linuxem. Na Windowsie ewntualne latency (bo zawsze jest, nawet w systemie rzeczywistego) zawsze będzie tylko przybliżone (może nawet z bardzo dużą dokłądnością < 1 ms, a może i mniej) ale zawsze będą jakieś fluktuacje. Na odpowiednio skonfigurowanym linuxie, latency będzie zawsze dokładnie określone i stałe. Oczywiście zakładamy prawidłowe działanie softu. Założe się, że nie ma to wpływu na dźwięk, ale zawsze jest bardziej pro. Procek wystarczy jakikolwiek, byle był w stanie wszystko zrobić bez zbytniego obciążenia. Kilka rdzeni bardziej może się przydać na Windzie niż Linuxie, gdzie odpowiednio programując soft, i na wystarczającym procku, można by tak wydzielić czasy procesora pomiędzy różne zadania, że nie będzie różnicy. Nie wiem czy istniejące programy są tak napisane, ale na pewno jest taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Lumin tak robi że zaciąga wszystkie okładki.

Muszę sprawdzić. Problem porównań Lumina czy Linn-a polega na tym, że porównuje się je jako kompletne odtwarzacze a nie jako transporty.

Gdy Akurate DS chodzi tylko po cyfrowym BNC z dobrym DAC to gra dużo lepiej niź jako odtwarzacz i nawet lepiej niż Klimax.

Nie ma wtedy 2 DAC-ów w torze bo ten Linn-owski po prostu nie jest w ogóle uźywany.

Jedynie, że bez sensu się za niego płaci bo bez niego Akurate byłby tańszy.

Mógłby kosztować 15 tys a nie 28.

Ale tak samo Aurender W20 bez dysków o wartości 2 tys.pln mógłby kosztować 30 tys a nie 72 tys.

 

No tak , na razie nie mamy sprzetow w konfiguracji, ktora by nam najbardziej pasowala, moze tak producentom pasuje, moga sprzedawac drozej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem S10 po odsluchu przez AES/EBU i to dalo wyrazny postep do tego co mialem z kompa z Jplayem.

 

Poważny cios w plecy, a nawet strzał w skroń dla aplikacji droższej od systemu operacyjnego, a do tego

uznawanej (bałwochwalczo) za tą "wzorową i idealną".

 

Zaraz SigmaDesign wypuści kość SDK za 3$ do odgrywania i strumieniowania AUDIO z najwyższą precyzją i

skończą się takie klocki po 20-50-100 Kpl - tanie, wzorowe playery trafią pod strzechy ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak wydalem 100 euro na Jplaya i przez pewien czas bylem bardzo zadowolony.

Niestety, najlepiej gra w trybach, ktore nie sa wygodne w obsludze ( Hibernate i mini ). Do tego nie bwailo mnie ciale przenoszenie kompa do grania muzyki , brak miejsc na polce itd.

Nie tego szukalem w torze za spora kase.

Natomiast do Dac'ow do 10 k pln to moze byc najlepsze rozwiazanie.

Powyzej tej kwoty szukalbym serwera lub dobrego strumieniowca, o czym bylo wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chciałbym mieć kompa w torze audio.

Wiem, że Aurender to fajniejsza wersja kompa ale i tak wolałbym W20 niź komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.