Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjscia sa 3 , jak Ci juz pislaem.

Dwa do serwisu i podlaczania zewnetrznych pamieci i jedno klasy usb audio zasilane z baterii.

Musze wiec przelaczac kable usb jak zmieniam daka, zreszta mam rozne- jednozylowego jcat reference do lampiego i entreqa z uziemieniem do fontanny. Nie jest to jednak wielki klopot, jakies 30 sekund razem z przelaczeniem wejscia we wzmaku . Przelaczenie zasilania usb trwa ok 1-1,5 minuty , system sie automatycznie zamyka i restartuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejscie usb audio jest jakies luzniejsze, pozostale 2 sa ciasne.

Musieli dac do usb audio niestandardowe gniazdo usb moim zdaniem.

Mysle , ze do konca roku wybiore jednego daka na stale i przelqczanie sie zakonczy.

Cos mi mowi , ze skonczy sie na GG:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nowy soft aurendera , dostepny juz od jegos czasu, wersja 4.3.130.

Wgralem bez problemow, smiga.

 

Co robi : Tidal ( dotad w wersji beta), okladki hd na wyswietlaczach retina, lepsza wspolpraca z zewnetrznym dyskiem usb i NAS.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie T+A podoba wizualnie i czytam o ich sprzecie pochlebne opinie, podobnie jak o accoustic arts.

Generalnie te niemiecke sprzety maja w miare rozsadne ceny i duzo mniej nachalny marketing od takich firm jak msb czy magico, sprzetow z kraju gdzie marketing jest najwazniejszy, a dopiero potem reszta.

Amare nigdy nigdy nie proponowalo odsluchu u mnie, chociaz wspomianlem im na AS2014 , ze jestem otwarty na porownanie z w20.

 

A co jest nachalnego w marketingu Magico ? Pytam z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nachalnego w marketingu Magico ? Pytam z ciekawości.

 

A ja bym Magico posłuchał chętnie z tydzień u siebie , jestem otwarty; jak mi się spodobają pochwalę jak nie spasują pięknie podziękuje za fatygę i nie będę doopy zawracał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Magico posłuchał chętnie z tydzień u siebie , jestem otwarty; jak mi się spodobają pochwalę jak nie spasują pięknie podziękuje za fatygę i nie będę doopy zawracał.

Słuchałem kiedyś u Elba Magico z Triniti i był to jeden z lepszych Dźwięków które słyszałem .

W Monachium Magico tez fajnie grało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nachalnego w marketingu Magico ? Pytam z ciekawości.

Ja tak odbieram historie zwiazane z U3 , tworzenie atmosfery wyjatkowosci, kolejki na prezentacje, horrendalne ceny.

Moim zdaniem ma to tworzyc nimb wyjatkowosci konstrukcji, ktora jest ponad wszystko. Sam sie na te chwyty dalem nabrac, stad moje negatywne nastawienie. Podobnie negatywnie odbieram sposob prezentacji i pozycjonowania na rynku Living Voice Vox Olimpian, tak dla rownowagi.

Na drugim biegunie sa konstrukcje typu Silbatone, gdzie problemow z wejsciem nie bylo zadnych , scisku i tloku rowniez nie, konstrukcje byly zas rownie wyjatkowe , co Magico czy Living Voice .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z wejściem nie było, bo sala była 3x większa :)

 

Mógłbym od ręki wskazać 10 innych firm (albo 100) które mają bardziej nachalny marketing od Magico, przede wszystkim z tego powodu, że ... nic wyjątkowego w ich kolumnach nie ma.

 

Magico robi jednak jak by nie patrzeć jedne 3-5 najbardziej zaawansowanych technologicznie kolumn na świecie, do tego ich kolumny są najprawdopodobniej najlepiej mierzącymi pasywnymi kolumnami jakie są dostępne na rynku. Tu, obiektywnie rzecz biorąc, jest się czym pochwalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z wejściem nie było, bo sala była 3x większa :)

 

Mógłbym od ręki wskazać 10 innych firm (albo 100) które mają bardziej nachalny marketing od Magico, przede wszystkim z tego powodu, że ... nic wyjątkowego w ich kolumnach nie ma.

 

Magico robi jednak jak by nie patrzeć jedne 3-5 najbardziej zaawansowanych technologicznie kolumn na świecie, do tego ich kolumny są najprawdopodobniej najlepiej mierzącymi pasywnymi kolumnami jakie są dostępne na rynku. Tu, obiektywnie rzecz biorąc, jest się czym pochwalić.

 

Adamie jedna prośba jak chcesz urwać temat to wrzuć pomiar THD Magico oraz ich wykresy wodospadowe bo inaczej dalej będziemy sobie różne rzeczy zarzucać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nowy soft Aurendera, wersja 4.3.155.

Wgralem ,ale nie wiem co poprawia, bo na firmowej stronie jeszcze nie ma info o tej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co poprawia, bo na firmowej stronie jeszcze nie ma info o tej wersji.

 

przepraszam....

 

ale poplakalem sie ze smiechu :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czesto aktualizacja poprawia tylko funkcjonalnosc, nie zmienia parametrow sonicznych . Prosze przeczytac kilka linijek wyzej , co przyniosla poprzednia . Dla leniwych :

 

"Co robi : Tidal ( dotad w wersji beta), okladki hd na wyswietlaczach retina, lepsza wspolpraca z zewnetrznym dyskiem usb i NAS"

 

Za te niemadre komentarze powinniscie sie wstydzic, ale obawiam sie, ze to plonne nadzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, duzo ich jest. Chcesz dsd czy pcm?

No dobrze , nie czekajac na odpowiedz polece Ci dwie plyty, obie z atomowa symofniczna dynamika, ktora dobrze pokazuje co moze sprzet.

PCM : HRx Ref Recordings , Britten Young Person' s Guide, final rozsadza membrany:)

DSD: Mussorgski, Obrazki z wystawy , szcz. czesc II " Gnomus", ja mam ripp z sacd Living Stereo. Z natywnych dostepnych to Fone "Szeherezada" Rimskiego Korsakova.

Jest jeszcze uwertura Czajkowskiego " 1812" , dostepne na hdtracks. Z tym trzeba b. uwazac na tubach , bo tam sa normalne wystrzaly armatnie, pisza, zeby nie grac na maxa bo sluch i sprzet wysiada.:)

Szkoda, ze daleko, bo bym backupowy dysk Ci pozyczyl, mam 350 albumow hires i dsd:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin, duzo ich jest. Chcesz dsd czy pcm?

No dobrze , nie czekajac na odpowiedz polece Ci dwie plyty, obie z atomowa symofniczna dynamika, ktora dobrze pokazuje co moze sprzet.

PCM : HRx Ref Recordings , Britten Young Person' s Guide, final rozsadza membrany:)

DSD: Mussorgski, Obrazki z wystawy , ja mam ripp z sacd Living Stereo. Z natywnych dostepnych to Fone "Szeherezada" Rimskiego Korsakova.

Jest jeszcze uwertura Czajkowskiego " 1812" , dostepne na hdtracks. Z tym trzeba b. uwazacna tubach , bo tam sa normalne wystrzaly armatnie, pisza, zeby nie grac na maxa bo sluch i sprzet wysiada.:)

Szkoda, ze daleko, bo bym backupowy dysk Ci pozyczyl, mam 350 albumow hires i dsd:)

 

 

Ostatnio sam dużo kupuje muzyki hires , szukam repertuaru na AS :)

 

A wiem że na tym się dobrze znasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na wystawe to sie zastanowie i cos lagodniejszego polece.

To co pisalem to jest do testowania dynamiki na muzyce symfonicznej, skali orkiestry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin, duzo ich jest. Chcesz dsd czy pcm?

No dobrze , nie czekajac na odpowiedz polece Ci dwie plyty, obie z atomowa symofniczna dynamika, ktora dobrze pokazuje co moze sprzet.

PCM : HRx Ref Recordings , Britten Young Person' s Guide, final rozsadza membrany:)

DSD: Mussorgski, Obrazki z wystawy , szcz. czesc II " Gnomus", ja mam ripp z sacd Living Stereo. Z natywnych dostepnych to Fone "Szeherezada" Rimskiego Korsakova.

Jest jeszcze uwertura Czajkowskiego " 1812" , dostepne na hdtracks. Z tym trzeba b. uwazac na tubach , bo tam sa normalne wystrzaly armatnie, pisza, zeby nie grac na maxa bo sluch i sprzet wysiada.:)

Szkoda, ze daleko, bo bym backupowy dysk Ci pozyczyl, mam 350 albumow hires i dsd:)

 

 

To akurat znam :)

 

Polecam do sprawdzenia dynamiki to

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

W grudniowym wydaniu The Absolute Sound test Aurendera W20 piora nie byle kogo , bo Roberta Harleya.

To trzecia znana postac, ktora testuje W20 po Srajanie Ebenie z sixmoons i Martinie Colloms z niezaleznego od reklam HiFiCritic.

No fajnie ,pomylslem, poczytam sobie.

Oczywiscie Harley chwali W20 , pisze, ze w stosunku do Maca Pro to jest duzy postep-- ti , ti , ti , ta, ta ta.

Ci goscie nawet sprzetu porzadnie podlaczyc nie umieja!! , a sie za recenzje biora.

Srajan testowal W20 po BNC - bo takiego daka akurat mial w domu, Harley pisze, ze zbadal wszystkie wyjscia i najelpeiej mu brzmialo z wyjscia usb audio do - i teraz uwaga - konwertera Berkeley Alpha usb , ktory zamienial to na sygnal spdif i dalej od Berkeley Alpha dac.

Jeszcze najmadrzejszy z nich byl Colloms, bo potrafil podlaczyc W20, zewnnetrzny zegar i Scarlatti DAC , zeby ocenic jakosc dzwieku. Umowmy sie , Scarlatii , to nie jest koniec swiata jednak.

Te gl...ki na podstawie takich polaczen wydaja opinie!

A teraz spokojniej.

Harley zauwaza, ze juz zwykle 16/44,1 W20 gra tak , jakby je remasterowal - znikaja znieksztalcenia dzwieku, poprawia sie czarne tlo i namacalnosc .Dzwiek sie staje analogowy. I on to pisze, puszczajac sygnal ze swietnego usb audio W20 do Berkeley Alpha usb , ktory go przetaktowuje i puszcza do spdif daka, ktory ma jitter o lata swietlne wiekszy, od sygnalu wyjsciowego. No kurna, trzeba byc niezlym dur...m.

 

Jestem z Aurenderami ze 3 lata, najpierw rok z S10 , do ktorego mialem Audiophilleo 2, potem dodalem Pure Power ,potem kupilem Berkeley Alpha usb. Jak testowalem W20 , na wyjsciu usb zagral lepiej z Fontanna, niz z konwerterem Alpha usb, wyraznie lepiej. Wiadomo dlaczego - mniej manipulacji na sygnale, mniej znieksztalcen.

Testowalem jednoczesnie W20 i Vivaldi DAC.

Kazdy moze sprawdzic moje opinei przed kilku juz lat , ze wg mojej oceny przesiadka na Vivaldi DAC zachowujac S10 z Berkeley usb dawala znaczaco mniejsze efekty , niz wymiana s10 na W20 i pozostawienie Fontanny .

Teraz goscie ktorzy o sluchaniu plikow wiedza tyle, co o Powstaniu Warszawskim robia testy W20.

A ludzie to czytaja .

Mialem playery cd , poczawszy od Cairn Meije, przez TACD 01 , potem Cairn Fog 2 Soft , potem Esoteric X05, w koncu ARC ref 8. Sluchalem topowych dzielonek Accu w zaadaptowanym pomieszczeniu, pare innych playerow na odsluchach w domu.

Przeszedlem na pliki , bo nawet najlepszy player , ktory mialem tj ARC ref8 zamazywal dzwiek w stopniu duzo wiekszym , niz komp z Jplayem i Fontanna jako dakiem usb. S10 pobil kompa z jplayem w najlepszym trybie z palcem w ....

Potem dodalem konwertery usb/spdif, bo wyjscie usb S10 nie bylo najlepsze, z Berkeley to bylo COS. Testowalem topowe daki . Zaden nie dal takiego progresu , jak zamiana S10 z konwerterm Alpha usb na W20.

To co natychmiast slychac to : dzwiek bardzo rozdzielczy , ale jednoczesnie analogowy, czarniejsze tlo, wiecej planow, lokalizacja instrumentow o niebo lpesza ,scena uporzadkowana, bas zroznicowany i nizej schodzacy, jednym slowem wszystko jest lepsze.

I to w rozdzilczosci 16/44,1.

Zagrajcie jednak Gregory Porter, Ray Charles czy Diana Krall 24/96 to szczeka opadnie, doslownie.

A potem sprobujcie natywnego dsd przez lampizatora albo inny dac ale koniecznie DHT i zrozumiecie, ze czas cd playerow sie skonczyl, nieodwolalnie.

Sa ludzie na forum ktorzy uwazaja dzielone playery cd za szczyt wyrafinowania . NIe slyszeli do czego jest zdolny W20 z dobrze dobranymi kablami i topowymi dakami - czy to Vivaldi DAC , czy Metronome C8+ czy Lampizator B7/GG na dobrym materiale hires , czy to pcm czy dsd . Rowniez Fontanna w pcm gra w tej lidze . Kalliope tez gra niezle, ale wg mnie slabiej , od wczesniej wymienionych.

Jak ktos chce napisac, ze pliki nigdy nie zagraja tak jak winyl albo dzielone Metronome ( jest taki facet na forum ) , to niech se dadza siana.

Ja wiem , co moze W20 , taka miedzy nami roznica. W ostatnich latach kupilme ze 250 albumow hires i natywnego dsd. Jak ktos kupi minimum tyle i poslucha kazdego minimum 3 razy i pobedzie z topowymi plikami minimum 2 lata ,nich cos napisze, wczesniej nie. Do tego czasu niech sobie slucha plyt cd , wierzac ,ze to najlepsze co mozna miec, lepiej zyc w nieswiadomosci.

A W20 dodal wlasnie funkcjonalnosc grania z NAS bez kompa ,bezposrednio do Daka, RJ 45 czeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe slyszeli do czego jest zdolny W20 z dobrze dobranymi kablami i topowymi dakami - czy to Vivaldi DAC , czy Metronome C8+ czy Lampizator B7/GG na dobrym materiale hires , czy to pcm czy dsd . Rowniez Fontanna w pcm gra w tej lidze . Kalliope tez gra niezle, ale wg mnie slabiej , od wczesniej wymienionych.

Jak ktos chce napisac, ze pliki nigdy nie zagraja tak jak winyl albo dzielone Metronome ( jest taki facet na forum ) , to niech se dadza siana.

 

Rozumiem ,że do mnie pijesz ? ;)

Najciekawsze jest to ,że sam drzesz łacha ze Staszka ,że pisze na forum o sprzętach , których nie słuchał a robisz dokładnie to samo.

Z Twojego postu powyżej wynika ,że na tym świecie są sami durnie nie mający pojęcia o niczym a jedyne Twoja racja jest jedynie słuszna.

Czy Ty czytasz czasami to co wcześniej napisałeś ?

Fajny chłop z Ciebie ale naprawdę nie poznaję ostatnio Ciebie Mariusz ;(

 

P.S.

 

Jakbym zacytował zdanie osób na temat tego co wypisujesz o Lampizatorze i W20 , osób na które się wielokrotnie na forum powoływałeś to by było Tobie na prawdę przykro.

Ale obiecałem ,że nie będę siał fermentu na forum więc się powstrzymam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Harleya tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozumiem ,że do mnie pijesz ? ;)

Najciekawsze jest to ,że sam drzesz łacha ze Staszka ,że pisze na forum o sprzętach , których nie słuchał a robisz dokładnie to samo.

Z Twojego postu powyżej wynika ,że na tym świecie są sami durnie nie mający pojęcia o niczym a jedyne Twoja racja jest jedynie słuszna.

Czy Ty czytasz czasami to co wcześniej napisałeś ?

Fajny chłop z Ciebie ale naprawdę nie poznaję ostatnio Ciebie Mariusz ;(

 

P.S.

 

Jakbym zacytował zdanie osób na temat tego co wypisujesz o Lampizatorze i W20 , osób na które się wielokrotnie na forum powoływałeś to by było Tobie na prawdę przykro.

Ale obiecałem ,że nie będę siał fermentu na forum więc się powstrzymam.

 

Po prostu przestalem byc grzeczny na pokaz. Napisalem ,co naprawde mysle i czego doswiadczylem przez dziesiatki lat obcowania ze sprzetem i muzyka, dlaczego mam udawac glupszego , niz jestem ?

Ucz sie Jarek od starszego kolegi , dobrze na tym wyjdziesz.

Nauczyles sie win francuskich czerwonych ( przedtem tylko wloskie ) potem win bialych ( przedtem tylko czerwone ) , teraz sie nauczysz plikow, przedtem tylko cd. I to wszystko w gratisie.

Do tego kolegi mnie nie przyrownuj , rozmawiamy poki co w gronie osob nie wykazujacych odstepstw od normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.