Jump to content
IGNORED

Prośba o pomoc EXCEL

Yogi

Recommended Posts

Mam taki problem, chcę zrobić arkusz na tablecie do spisu z natury. Chodzi o to jak zrobić by:

1. albo pole w którym wpisuję ilość towaru zapisywało się jako suma tego co jest już w polu i tego co wpisuje

2. pole do wpisywania danych podawało wartoś do pola sumy ilości towaru i się resetowało do 0

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale czy w:

Ad 1/ chcesz, żeby widoczna w komórce (zamiast polu) wartość, była sumą tego co już jest w tej komórce i tego co do niej właśnie wpisałeś?

Ad 2/ tego to już w ogóle nie rozumiem

W przypadku "Ad 1", to niemożliwe. Oczywiście możesz wpisywać w komórce na żywca wszystko formułą, ale chyba nie o to chodzi. Sugeruję zrobić tak, że jeżeli masz trzy komórki: A1, A2 i A3; to w komórce A1 wpisać co już jest, w komórce A2 wpisać "=suma($A1;$A3)", a w komórce A3 wpisywać to co chcesz wpisać. Rozciągasz to w dół, dodajesz nazwy w wierszach i będzie działać.

podam przykład: mam pola nazwa wyrobu, stan magazynowy, wpis

przykładowo mam na magazynie lampy e88cc, porozrzucane w różnych miejscach, podczas spisu chodzę i spisuję po kolei co jest na półkach więc pozycję e88cc muszę wklepać do tabletu przynajmniej kilka razy

chcę żeby każdy wpis w pole "wpis" przy pozycji e88cc dodawał się do pola stan magazynowy

udało mi się to zrobić poprzez odblokowanie w ustawieniach formuł iteracji i odwołania do komórki samej siebie

tj a1 (=a1+b1)

ale w tabletowych arkuszach to nie działa, może jest jakaś inna metoda ?

A nie możesz poprostu do a1 wpisywać zawsze powiększony stan (wyliczony we własnej pamięci, bądź na kalkulatorze)?

Innym spsosobem byłoby zrobienie spisu na tablecie a jego obróbka na normalnym kompie.

Jeszcze lepiej to instalacja jakiejś bazy danych np. Mysql i masz wszystko co byś chciał i miliony możliwości więcej.

Dlaczego excel?

Arkusze spisu mam w excelu (obszerne i gotowe), wpisywanie i dodawanie w pamięci nie wchodzi w grę, zbyt dużo wpisów zbyt dużo pomyłek, Mysql nie umiem obsługiować, pytam o EXCEL i na to pytanie chciałbym uzyskać odpowiedź. Dziękuję.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.