Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc EXCEL


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, chcę zrobić arkusz na tablecie do spisu z natury. Chodzi o to jak zrobić by:

1. albo pole w którym wpisuję ilość towaru zapisywało się jako suma tego co jest już w polu i tego co wpisuje

2. pole do wpisywania danych podawało wartoś do pola sumy ilości towaru i się resetowało do 0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz widzieć sumę na pojedynczy indeks, który występuje kilkukrotnie w spisie?

 

Ps.

Jeżeli tak to zaciekawić powinny Cię funkcje typu suma.jeżeli i licz.jeżeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale czy w:

Ad 1/ chcesz, żeby widoczna w komórce (zamiast polu) wartość, była sumą tego co już jest w tej komórce i tego co do niej właśnie wpisałeś?

Ad 2/ tego to już w ogóle nie rozumiem

 

W przypadku "Ad 1", to niemożliwe. Oczywiście możesz wpisywać w komórce na żywca wszystko formułą, ale chyba nie o to chodzi. Sugeruję zrobić tak, że jeżeli masz trzy komórki: A1, A2 i A3; to w komórce A1 wpisać co już jest, w komórce A2 wpisać "=suma($A1;$A3)", a w komórce A3 wpisywać to co chcesz wpisać. Rozciągasz to w dół, dodajesz nazwy w wierszach i będzie działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam przykład: mam pola nazwa wyrobu, stan magazynowy, wpis

przykładowo mam na magazynie lampy e88cc, porozrzucane w różnych miejscach, podczas spisu chodzę i spisuję po kolei co jest na półkach więc pozycję e88cc muszę wklepać do tabletu przynajmniej kilka razy

chcę żeby każdy wpis w pole "wpis" przy pozycji e88cc dodawał się do pola stan magazynowy

 

udało mi się to zrobić poprzez odblokowanie w ustawieniach formuł iteracji i odwołania do komórki samej siebie

 

tj a1 (=a1+b1)

 

ale w tabletowych arkuszach to nie działa, może jest jakaś inna metoda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz poprostu do a1 wpisywać zawsze powiększony stan (wyliczony we własnej pamięci, bądź na kalkulatorze)?

Innym spsosobem byłoby zrobienie spisu na tablecie a jego obróbka na normalnym kompie.

Jeszcze lepiej to instalacja jakiejś bazy danych np. Mysql i masz wszystko co byś chciał i miliony możliwości więcej.

 

Dlaczego excel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusze spisu mam w excelu (obszerne i gotowe), wpisywanie i dodawanie w pamięci nie wchodzi w grę, zbyt dużo wpisów zbyt dużo pomyłek, Mysql nie umiem obsługiować, pytam o EXCEL i na to pytanie chciałbym uzyskać odpowiedź. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.