Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha MCS-1330 jakie glosniki/sub/kable? 25m2


Dabman

Rekomendowane odpowiedzi

( Temat zalozony na podobnym forum, lecz tam nikt nie jest w stanie udzielic mi odpowiedzi - jedna odpowiedz )

 

Na starcie chcialem sie przywitac i przeprosic za brak polskich znakow.

 

A teraz do rzeczy:

Zakupilem zestaw "mini" Yamaha MCS-1330 ( przez wielu nazywany jako TOP Pianocraft, mimo iz nigdzie nie ma napisu - PianoCraft )

 

I teraz tak, jak bylem maly "12LAT" gralem moja "pasja" byla gra na pianinie, lecz muzyka ktorej sluchalem ( Queen/Oldfield/JMJ ) brzmiala srednio na zestawie stereo jaki mialem.

 

Pojechalem do jednego ze sklepow Media-Mart i tam uslychalem Yamahe E410 ( ze zdjec bylo to chyba to - bylo to pionad 13lat temu ).

 

No i tutaj jakosc dzieku w porownaniu do inch prodoktow ktore slyszalem byla OSZALAMIAJACA.

 

Pare lat temu uslyszalem E640 ( i musze napisac ze gdy uslyszalem man in the rain oraz top of the morning Oldfielda "zatlako" mnie).

Malo jaki Marantz z podlogowymi Cantonami gral "srednio".

Mianowicie, albo uszy bolaly, albo "srodka brak".

 

Ten pianocraft mial "magie". Dziwne Bo sprzet za 2200PLN vs. 6-8tys.

 

Moja MCS-1330 nie zaleznie od zrodla (iPod/CD/Pendrive) gra... dobrze.

Mianowicie zdecydowanie dynamiczniej, ale nie brzmi to tak "kolorowo" jak E640.

 

Ona brzmi pieknie, jest "pokolorowana" ale nie przesadnie, 1330 jest surowsza i tak jak by czegos brakowalo. ( Oczywiscie ma wiekszy bas niz 640, glowniki w 1330 sa duzo lepsze, z glebszym basem ).

 

Moje pytanie jest takie.

B&W CM1 oraz Yamaha NS-SW700

B&W 685 oraz Yamaha YST-FSW150

Kable ktore chce zakupic do glosnikow to Alphard Da Vinci SL-10 (2x4mm)

Bez zadnych "bananow" oraz "lutowanych" koncowek, tak aby jak najmniej straty bylo.

Tego kabla bedzie az 4m ( 2x 2m ).

Nie mam jesz cze "lidera" kabla do woofera, i tu moje pytanie, jaki?

 

Co sodzicie o w/w "zestawie"?

Woofer nie 700 + CM1 nie bedzie przerostem "formy nad trescia"

Zastanawialem sie tez nad B&W 685 + SUB 700, ale glosniki maja wiecej basu niz CM1 i w polaczeniu z tym wooferem moze byc go za wiele.

 

Pomieszczenie to 25m2.

Czemu akurat kupilem MCS1330 zamiast E640? sugerowalem sie EISA + Opiniami internetowymi, oraz iloscia wejsc zewnetrznych. Gdzie E640 lezy i kwiczy, pomijajac juz brak mozliwosci podpiecia gramofonu.

 

Moze ktos ma inne sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę konfigurację Twojego systemu oraz preferencje brzmieniowe, zaproponowałbym Ci zupełnie inną konfigurację kolumn.

Zwróć proszę uwagę na moim zdaniem bardzo dobry zestaw kolumn KEF Q300 (http://q21.pl/kef-q-300.html), które bardzo dobrze będą współpracowały z Twoim systemem audio, dając lepsze wypełnienie, przestrzeń niż fabryczny zestaw kolumn oraz kolumn B&W. Do powyższej konfiguracji zastosowałbym subwoofer REL T5 (http://q21.pl/rel-t5.html). Jest to konstrukcja opracowana do możliwie najlepsze współpracy w klasycznych systemach stereofonicznych, gwarantując świetną szybkość, kontrolę.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, moim zdaniem jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, w pełni wykorzystujące klasę elektroniki Yamaha i dopasowane do Twoich wymagań .

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych rozwiązań. Bardzo możliwe, że znajdziesz u nas jeszcze kilka innych, równie ciekawych możliwości.

W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w norwegii, mozliwosc sprawdzenia w obrebie katowic wchodzi w gre.

Co do B&W + 640 zestaw jest rekomendowany, nie wiem jak z 1330.

KEF? hmmm cenowo zapowiada sie dobrze, recenzje tez, lecz wizualnie to R300 wchodzi w gre, ktorego cena przerasta moj portfel na monitory.

 

Generalnie dochodzi parametr, piano blac, chociaz w przypadku B&W 685 nie jako sie to ma. Dlatego sklaniam sie przy CM1, chociaz musialbym uslyszec KEF. Lecz nie ma nigdzie mozliwosci odsluchu i KEF i B&W, no i transport "klockow" droga lotnicza w nadanej walizce w gre nie wchodzi, wiec chyba musze kupic w ciemno cos:/

 

Zastanawiam sie ez nad zakupem E640 + CM1 (3799), glosniki z 1330 przetransportowac i zostawic w polsce rodzicom, natomiast CM1 zabrac do 1330.

 

E640 wtedy wychodzi bardzo atrakcyjnie i glosniki mialbym do E640 z 1330 ktore graja o niebo lepiej.

 

Pytanie czy jest to dobre rozwiazanie i jak z doborem kabla Alphard i jaki kabel do woofera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej (nie specjalisty) opinii, głośniki w MCS-1330 są chyba najlepszym komponentem.

Nie schodzą nisko z tonami i Yamaha o tym wie dodając wyjście na subwoofer.

Jednak zakup dobrego Sub, cenowo (wg mnie) przerost formy nad treścią.

Całość w 25m2 ledwo.

Chwilowo mam w pomieszczeniu 12m2 i nawet niskie nie wypadają źle (z, dobry konwerter i DAC).

 

Wg mnie, zakup głośników w ciemno wygląda ryzykownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.