Skocz do zawartości
IGNORED

REIMYO czyli muzyka ponad wszystko :)


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z tego co wiem,na forum jest kilku czy kilkunastu posiadaczy urządzeń i okablowania firmy Combak (Reimyo,Harmonix,Bravo).

W tym co najmniej trzech jest "ubranych" w cały system Reimyo,łącznie z okablowaniem i kolumnami.

To moim zdaniem nie jest częsty przypadek na tym forum,że ludzie posiadają identyczne systemy,tym bardziej za takie kwoty.

 

Mam nadzieję,że koledzy podzielą się wrażeniami,i odpowiedzą dlaczego wybrali dokładnie te urządzenia a nie inne,a także jaką drogę przeszli wcześniej.

Dla mnie ten zestaw to najlepsze co słyszałem w swoim życiu,i po wielu latach obcowania z różnymi urządzeniami,znalazłem coś co mnie zauroczyło,trzyma i trzymać będzie :).

 

Zapraszam wszystkich posiadaczy,miłośników i melomanów :).

Mam nadzieję,że swoimi spostrzeżeniami będziemy się wymieniać wymieniać w kulturalny sposób :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich recenzja najnowszej wersji przetwornika Reimyo

 

http://www.combak.net/reimyo/STEREO-07-2013_Reimyo-en-v2.pdf

 

Postęp w stosunku do wersji pierwotnej i w końcu udało się osiągnąć szczyt! 100% na 100%. Cena 10 500 Euro. Jak na dzisiejsze chore ceny high-endu to dobra oferta.

 

Nie moge się doczekac gdy posłucham tego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich recenzja najnowszej wersji przetwornika Reimyo

 

http://www.combak.net/reimyo/STEREO-07-2013_Reimyo-en-v2.pdf

 

Postęp w stosunku do wersji pierwotnej i w końcu udało się osiągnąć szczyt! 100% na 100%. Cena 10 500 Euro. Jak na dzisiejsze chore ceny high-endu to dobra oferta.

 

Nie moge się doczekac gdy posłucham tego przetwornika.

 

Ciekaw jestem kiedy pierwsza sztuka dotrze do Polski :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że pod koniec roku będzie możliwy upgrade przetwornika. Czy to prawda?

Drugie pytanie: czemu w najnowszym katalogu Combaka nie ma modułów basowych? Koniec produkcji, zawieszenie?

 

Witam Cię.

Podobno tak,jest opcja taka:

że być może dystrybutor zbierze wszystkie przetworniki (oczywiście tych chętnych),i wyśle zbiorowo do Japonii na upgrade.

 

Dużych Bravo nie ma prawdopodobnie w katalogu,bo tak naprawdę jest to opcja tylko na zamówienie,czas oczekiwania jest dość długi.

Przynajmniej tak było,gdy się tym interesowałem.

Może Jacek powie coś więcej na ten temat.

 

 

P.S.

Papageno mam nadzieję,że w tym wątku będziesz dzielił się z nami także swoją dużą wiedzą muzyczną (bardzo ją cenię),i podrzucał jakieś fajne płyty,których aktualnie słuchasz.

Mam zamiar robić to samo,tylko z inną muzyką :).

 

Witam.

 

Z tego co wiem,na forum jest kilku czy kilkunastu posiadaczy urządzeń i okablowania firmy Combak (Reimyo,Harmonix,Bravo).

W tym co najmniej trzech jest "ubranych" w cały system Reimyo,łącznie z okablowaniem i kolumnami.

To moim zdaniem nie jest częsty przypadek na tym forum,że ludzie posiadają identyczne systemy,tym bardziej za takie kwoty.

 

Mam nadzieję,że koledzy podzielą się wrażeniami,i odpowiedzą dlaczego wybrali dokładnie te urządzenia a nie inne,a także jaką drogę przeszli wcześniej.

Dla mnie ten zestaw to najlepsze co słyszałem w swoim życiu,i po wielu latach obcowania z różnymi urządzeniami,znalazłem coś co mnie zauroczyło,trzyma i trzymać będzie :).

 

Zapraszam wszystkich posiadaczy,miłośników i melomanów :).

Mam nadzieję,że swoimi spostrzeżeniami będziemy się wymieniać wymieniać w kulturalny sposób :).

 

Możliwe,że mój wpis na temat kwot był dość nie fortunny,ale nie chodziło mi o kasę,a o to,że ludzie mogli kupić za te "pół bańki" czy trochę mniej,każdy inny system,a jednak wybrali Reimyo.

 

Czyżby to byli melomani,a nie audiofile ;)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niefortunny? Mamy udawać, że ten sprzęt jest za darmo? Kosztuje, ile kosztuje. Są klamoty o wiele, wiele droższe.

 

To prawda,może zabrzmiało to "przez klawiaturę" nie do końca tak jak chciałem :).

 

Znalazłem kiedyś fajną stronę,zakładka o Reimyo.

A w niej zdjęcie systemu naszego forumowego kolegi :).

 

http://www.htforum.com/vb/showthread.php/149670-NOVOS-EQUIPOS-REIMYO-SIMPLESMENTE-UM-SONHO?p=5025244

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako nie posiadacz sestemu Reimyo mogę też pobić trochę piany...??? Jestem wielkim miłośnikiem monitorów i zawsze mi się podobał kameralny i kulturalny przekaz gdzie muzyka po prostu sobie płynie, a ja nie zwracam uwagi na jej mały czy też wielki detal, nie interesuje mnie podstawa basowa i uderzenie pana basa... ale jak najbardziej interesuje mnie dżwięk kontrabasu, który jest przecież bardzo subtelnym instrumentem i tak szczerze powiedziawszy nigdy nie słyszałem, żeby instrument ten przestawiał ściany lub powodował lokalne trzęsienie ziemi... bo w moim przekonaniu w muzyce nie o to chodzi. Poza tym podoba mi się team klubu no i już na samym początku wiem, że płytki tutaj prezentowane będą w kręgu moich zainteresowań, a i ja to i owo od czasu do czasu mogę polecić...

 

Pozdro, M

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

O basie pisałem, bo niektórzy koledzy twierdzili, że go nie ma. Nie wiem czy z doświadczenia, czy z góry zakładali, że takie maluszki jak Bravo nie mogą go oddać. Pamiętam, jak kiedyś odwiedził mnie kolega, który - niestety nie pisze już tutaj - i usłyszał bas wydobywający się z 250 Manleya. Był wyraźnie zniesmaczony, że tak dużo, i że taki potężny. A kolega ten jest koneserem muzyki klasycznej i namiętnym bywalcem sal koncertowych, więc wiedział, co mówi. Dał zresztą temu wyraz na forum. Zacząłem się nad tym zastanawiać i po czasie przyznałem mu rację. Precz z podstawą basową. Basu ma być tyle, ile potrzeba. I teraz tak mam. Powiem coś strasznego. Systemu Reimyo trzeba nauczyć się słuchać. Odrzucić wszelkie przyzwyczajenia i stereotypy. Uwolnić umysł. Wtedy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

 

Będziesz tu mile widziany :).

 

Jakoś mam ostatnio "nawrót" polskiego jazzu,przy okazji najnowszej płyty Macieja Fortuny.

Posłuchałem jego koncertowej płyty "Sahjia",znakomita płyta,doprawdy znakomita,nie wiem jak wcześniej mogłem jej nie zauważyć :).

Realizacja trochę "surowa",ale bardzo takie lubię z koncertów. (Patrz:"Elements" Macieja Garbowskiego").

 

O basie pisałem, bo niektórzy koledzy twierdzili, że go nie ma. Nie wiem czy z doświadczenia, czy z góry zakładali, że takie maluszki jak Bravo nie mogą go oddać. Pamiętam, jak kiedyś odwiedził mnie kolega, który - niestety nie pisze już tutaj - i usłyszał bas wydobywający się z 250 Manleya. Był wyraźnie zniesmaczony, że tak dużo, i że taki potężny. A kolega ten jest koneserem muzyki klasycznej i namiętnym bywalcem sal koncertowych, więc wiedział, co mówi. Dał zresztą temu wyraz na forum. Zacząłem się nad tym zastanawiać i po czasie przyznałem mu rację. Precz z podstawą basową. Basu ma być tyle, ile potrzeba. I teraz tak mam. Powiem coś strasznego. Systemu Reimyo trzeba nauczyć się słuchać. Odrzucić wszelkie przyzwyczajenia i stereotypy. Uwolnić umysł. Wtedy będzie dobrze.

 

Dokładnie tak.

Większość osób słuchając u mnie,było zdziwionych ilością,a przede wszystkim jakością basu z tych minimonitorów.

Kontrabas w jazzie brzmi tu fantastycznie.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Twórcy Reimyo:

 

„Wszystko w moich produktach ma swój sens, ma swój cel („purpose”). Wszystko ma swoje znaczenie. Staram się myśleć o najmniejszych nawet szczegółach, bo to one często decydują o końcowym wyniku. Weźmy dla przykładu wygląd tego odtwarzacza. Oczywiście podstawą są istniejące produkty, nie żyjemy w próżni i odtwarzanie muzyki tu i teraz wymaga dostosowania się do tego, co wiemy. Ale ważne jest to, co z tym zrobię. Weźmy dla przykładu ten odtwarzacz – każdy element został przeze mnie przemyślany. Z każdym muszę się czuć się dobrze, wszystko musi być tak zestawione, tak to wszystko musi grać, tak wyglądać, żeby słuchanie muzyki nie było niczym zakłócone. Nie mogę czuć między wykonawcą i mną niczego. Jeśli zwracam uwagę na coś poza muzyką, to znaczy, że jest źle, że muszę coś zmienić. Dlatego też nie mam całej serii urządzeń, a tylko jeden system, najlepszy, jaki jestem w stanie przygotować. Weźmy dla przykładu coś innego – skrzypce Stradivariego, albo Guarneriego. Każdy z tych instrumentów brzmi inaczej, nawet jeśli pochodzi z sąsiadujących ze sobą lat. Wszystkie brzmią jednak wybitnie – słodko, z ogromnym wolumenem, w gęsty, nasycony sposób. Mimo że – powiedzmy to – nie ma już „oryginalnych” Stradivarich i Guarnerich, bo przecież każdy z tych instrumentów ma sporo lat i dawno nie brzmi dokładnie tak, jak kiedy wychodził z warsztatu mistrza. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak grały, kiedy były nowe. Teraz to po prostu stare instrumenty. Ale wciąż są genialne i niedoścignione. Dlaczego? Kiedy stukniemy palcem skrzypce w różnych miejscach, zwykłe skrzypce za każdym razem zabrzmią inaczej – inaczej z przodu, z boku, a jeszcze inaczej, kiedy stukniemy w główkę. Miałem do czynienia z kilkoma skrzypcami Stradivariego i Guarneriego – każde były inne, ale wszystkie powtarzały to samo – stuknięcie w którekolwiek miejsce skutkowało niemal niezmienionym dźwiękiem, jego charakter za każdym razem był identyczny. Jestem pewien, że jeśli każda część instrumentu „brzmi” inaczej, generuje to zniekształcenia. Nie da się z kilkunastu różnych brzmień złożyć dobrego dźwięku, to zawsze będzie wypadkowa. Stradivari inaczej – to amplifikacja, dodawanie się tego samego dźwięku. Tak samo jest, tak wierzę, z systemem audio – każdy element musi współgrać z innym. Tylko w taki sposób można zbudować coś prawdziwego.”

 

z artykułu W.Pacuły

http://highfidelity.pl/@main-401&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz powiedzieć, to jak kolumnowy moduł basowy łączy się z monitorami?

Podpina się go jakimś kablem pod elektronikę zwrotnicy, czy w jakiś sposób robi się bi-wiring?

 

Bo jak się domyślam moduł nie ma własnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz powiedzieć, to jak kolumnowy moduł basowy łączy się z monitorami?

Podpina się go jakimś kablem pod elektronikę zwrotnicy, czy w jakiś sposób robi się bi-wiring?

 

Bo jak się domyślam moduł nie ma własnego wzmacniacza.

 

Moduł nie ma własnego wzmacniacza.

W załączeniu fotka tyłu kolumny.

post-4406-0-13531200-1376059800_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba się zdecydować na pełną wersję lub monitor, bo monitor nie jest dostawką?

 

Ze zdjęcia wywnioskować można, że moduł basowy nie ma swojego gniazda głośnikowego. Nie widzę też łączenia między modułami. Wszystko wychodzi i wchodzi z monitora. Te krótkie kable, to zamiast zwór (zamiast bi-wiringu). Moduł basowy jest najwyraźniej połączony z monitorami w środku - fabrycznie. Nie ma przełącznika: zwrotnica dla monitora / zwrotnica dla monitor + moduł. Tak to widzę na podstawie zdjęcia. Niejasne to dla mnie, ale nie dopytuję.

 

W relacji Pacuły była pełna wersja kolumn i dodatkowo w bi-ampingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak - widać. kabel

 

Czyli jest tam zwrotnica wycinająca dla siebie kawałek pasma. Tylko, czy wtedy nadstawki przestają próbować grać dołem, któremu nie mogą sprostać?

 

Nie jest to istotne. Wiele kolumn tych łącznych rozmiarów Reimyo wspomaga się subem. Przy tak zaawansowanej elektronice pozbawianie się swobody dynamicznej (wzmacniacz ma 200 W mocy)jest droczeniem się z samym sobą. Pomimo absurdalnej ceny za moduł basowy, to obowiązkowy i najefektywniejszy upgrade. Samochodzik dla żony będzie musiał poczekać - teraz trzeba zadbać o pełnię brzmienia... Tak to widzę z następnego, tego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolumen

 

Fajnie by było, gdyby poeta wyjaśnił, co miał "na myśli". ;)

 

Fajnie by było,gdyby inni tutejsi "poeci" nie pojawiali się w tym wątku ;).

Chyba,że z jakimiś wpisami na temat,jeśli nie to dziękuję za kolejne tego typu.

Zainteresowani na pewno zrozumieli ten wpis :).

 

Nie widziałem na własne oczy ale na wielu fotkach widać, że do modułu basowego jednak idzie oddzielny przewód.

Faktycznie,może Jacek coś wyjaśni,u niego widziałem zdaje się bi-wiring do górnych zacisków,jak na moim zdjęciu,tyle,że bez zworek.

 

Wspomniana przeze mnie płyta,w ostatnich dniach nie schodzi z odtwarzacza:

post-4406-0-22042000-1376066598_thumb.jpg

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Starucha pogonić zdecydowanie, dość bałaganienia. Pytanie: jak działa stabilizator ALS-777? Piszą, że nie jest to ani filtr, ani urządzenie transformatorowe. Powołują się na Quantum Technology. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starucha pogonić zdecydowanie, dość bałaganienia. Pytanie: jak działa stabilizator ALS-777? Piszą, że nie jest to ani filtr, ani urządzenie transformatorowe. Powołują się na Quantum Technology. O co chodzi?

Swoje prośby do użytkowników kieruję tylko raz ;).

 

Ktoś ma ALS-777 na forum,nie pamiętam dokładnie kto,i czy jeszcze tu się udziela.

Z różnych stron słyszałem pozytywne opinie,podobno nawet w pełnym systemie Reimyo coś jeszcze poprawia,choć sam nie wiem co może być lepiej ;).

Od kiedy mam tylko cztery urządzenia,wszystko wpięte jest bezpośrednio do ściany.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

Wiadomo,że korci żeby spróbować dopiąć ten ostatni guzik,ale...

chyba lepiej najpierw dołożyć do upgradu DACa lub...

"posłuchać" platformy Harmonixa:

http://www.highfidelity.pl/@main-648&lang=

 

Piękny mebel.

post-4406-0-96157400-1376069055_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okucia to osiemnastka czy 24 karaty...??? '-)

 

Kto to wie ;).

Ja na żywo widziałem tylko w kolorze czarnym.

W ostatnim tygodniu "testowałem" lubiane przez Ciebie meble firmy HRS :).

A dokładnie platformę M3X.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Gdzie są wszystkowiedzący fachowcy, których pełno na forum? Jak działa ALS, i dlaczego działa? A piszą, że Reimyo to stara technologia. Czekam. Nie znam się za grosz na elektronice, posłucham każdej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są wszystkowiedzący fachowcy, których pełno na forum? Jak działa ALS, i dlaczego działa? A piszą, że Reimyo to stara technologia. Czekam. Nie znam się za grosz na elektronice, posłucham każdej bajki.

 

Wszystkowiedzący muszą najpierw czegoś posłuchać,a żeby to zrobić,to trzeba się oderwać od komputera :). W realnym świecie już tak łatwo nie jest.

 

Tu masz recenzję Srajana:

 

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0102/combak.htm

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że korci żeby spróbować dopiąć ten ostatni guzik,ale...

chyba lepiej najpierw dołożyć do upgradu DACa lub...

"posłuchać" platformy Harmonixa:

http://www.highfidelity.pl/@main-648&lang=

 

Piękny mebel.

 

Na stronie firmowej piszą, że ten model nie jest już dostępny! Zakończono produkcję...więc to już teraz i piękny mebel i unikat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.