Skocz do zawartości
IGNORED

REIMYO czyli muzyka ponad wszystko :)


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

jak długo należy wygrzewać taki kabel.

 

 

Akurat Harmonixy należą do tych najdłużej "dochodzących" do siebie.

 

 

czy ogólnie kable Harmonixa różnią się tak zwaną ''barwą''.od innych porównywalnych jakościowo

 

 

Nie robiłeś żadnych porównań?

Tak czy inaczej dobrze wybrałeś,to kable dla słuchających muzyki,nie dla audiofilów. ;)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś żadnych porównań?

Tak czy inaczej dobrze wybrałeś,to kable dla słuchających muzyki,nie dla audiofi.

Dzięki Stefek za radę.Kabel gra u mnie od nowości ok 150 h.Na początku to była ''masakra''.Po około stu godzinach wygrzewania dzwięk znacznie się poprawił.Teraz nie powiem, jest dobrze.Jednak sądząc z internetowych recenzji i opisów to jeszcze nie jest koniec możliwości tego kabla. Kabel w swoim systemie porównywałem z kablami Zu libtec oraz z Furukawą La Scala.Pod wieloma względami dla mnie Harmonix wypada

lepiej od nich.Ale puki co jeśli chodzi o tak zwaną barwę tamte wypadły lepiej tj,nieco barwniej.Mam po prostu nadzieję,że Harmonix w trakcie dłuższego wygrzewania nabierze więcej barwy,barw.Pozdrawiam.Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że się wtrącam; póki a nie puki.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie,

Czego się spodziewać po wyższych głośnikowych Harmonix'ach (Slc/Exq) względem CS-120? Czy wyższe modele to rozwinięcie grania ze 120'tki czy idą w inna stronę?

 

 

Jeśli nadal masz Dynaudio i Accu,to powinny świetnie pasować,

to zupełnie inna klasa niż CS-120.

Wszystko dużo lepiej. :)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dynki+Accu.

Wziąłem z ciekawości te 120'tki, grają ledwo kilka dni (dostałem nówki) więc nie wiem jaki jest ich obecny stan i co i jak się jeszcze zmieni.

A mówisz o Slc czy Exquisite, bo chyba nadal oba są w sprzedaży? Słyszałem, że te wyższe są ponoć łagodniejsze, bardziej hmmm... specjalizowane a 120'tka taka bardziej uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exquisite ciut lepszy niż SLC,bardziej otwarty i żywszy.

 

Nie powiedziałbym,że wyższy model jest łagodniejszy,jest bardziej rozdzielczy,

z większą ilością góry,w zbyt jasnych systemach,może być zbyt natarczywy.

 

Raczej to systemów już ułożonych,a nie jako lekarstwo na jakieś dolegliwości. :)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z Torunia ma Dynaudio S25 + Accu ( nie pamiętam jaki model) jako kable

IC Harmonixa + głosnikowe Exqusite...cholernie jest z tych kabli zadowolony

ostatnio pożyczyłem koledze głośnikowe Wile...pochwalił...powiedział że Exqusite są znacznie lepsze !

miał też niższy model głośnikowych Harmonixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z Torunia ma Dynaudio S25 + Accu ( nie pamiętam jaki model) jako kable

IC Harmonixa + głosnikowe Exqusite...cholernie jest z tych kabli zadowolony

ostatnio pożyczyłem koledze głośnikowe Wile...pochwalił...powiedział że Exqusite są znacznie lepsze !

miał też niższy model głośnikowych Harmonixa

 

 

Kolega Krzysztof zdaje się. :)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posłuchałem wreszcie Harmonixa Exquisite vs. CS-120 Improved. Oto wnioski:

 

Kable są faktycznie z jednej brzmieniowej rodziny a Exquisite jest z pewnością lepszy od 120'tki z tym jednak zastrzeżeniem, że droższy nie jest w prostej linii rozwinięciem tańszego. Exquisite jest dużo bardziej rozdzielczy, wypełniony, niesamowicie gładki (u mnie czasem do przesady) i, że tak powiem... wyluzowany. 120'tka jest natomiast szybsza, gra bardziej konturem co wzmaga poczucie większej dynamiki i i ogólnej szybkości brzmienia. Zaznaczę również, że tańszy kabel nigdy nie przekracza u mnie granicy ostrości i jaskrawości. Barwa jest w obu drutach dosyć zbliżona. Myślę, że mniejsza rozdzielczość 120'tki powoduje pewną nerwowość i uproszczenie brzmienia co objawia się poczuciem większej żywości grania. Exquisite zagrał u mnie natomiast czasem nieco zbyt łagodnie, troszkę bez pazura za to miał ujmującą płynność, która może robić wrażenie. Lepsze było również budowanie brył w przestrzeni (bardziej naturalne) i nasycenie brzmienia. Z minusów - dynamika to nie jest pierwszoplanowa cecha droższego Harmonix'a i za te pieniądze słyszałem lepszą. Również bas, mimo iż nieco lepszy niż w tańszym kablu pozostawił u mnie pewien niedosyt (zejście mogłoby być lepsze a i precyzja raczej z tych bardziej miękkich). Reasumując Exquisite to bardzo dobry kabel z minusem za bas i czasem zbytnie złagodzenie brzmienia w moim zestawie. Z drugiej strony pewne jego cechy (jak holistyczne podejście do brzmienia i ta płynność) bardzo mi odpowiadały szczególnie po powrocie do 120'tki.

 

Chciałbym również zaznaczyć, że CS-120 Improved to świetny kabel, ba... za swoją cenę naprawdę fantastyczny i myślę, że sprawdzi się w wielu zestawach, także tych droższych. Exquisite'a docenić można raczej w lepszych zestawach, szczególnie przy tak sporej rozbieżności w cenie względem tańszego modelu. Ja się muszę jednak głębiej zastanowić czy taka zamiana to mój kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Czesc. Glupie moze zapytanie...

mam cdt-777 i dac-999. Czy warto rozwazyc „przesiadkę” na cdp-777? Z pewnych względów zintegrowany cd bardziej by mi odpowiadał, ale mam obawy o wiek, niedostępność (transportu) i rzekomy duzy downgrade brzmienia? 

To już chyba tylko gra dla ryzykantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.