Skocz do zawartości
IGNORED

REIMYO czyli muzyka ponad wszystko :)


stefek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem, ale może udałoby się ich zaprosić do Chicago... chętnie, a nawet bardzo chętnie poznałbym pana Darka osobiście. Bez dwóch zdań jest to bardzo poważne nazwisko jazzowe i co tu dużo mówić - Gigant. Darek Oleszkiewicz to asystent samego Charlie Hadena i jego styl oraz influencje można skojarzyć prawie natychmiast z wielkim Hadenem. Jak widziałeś w Jazzowych Nowościach moją ostatnią propozycję i album "Melba" Geofa Bradfielda, to basista tam grający - Clark Sommers był właśnie studentem D.Oleszkiewicza. Sommers to też już bardzo poważne nazwisko i niesamowicie zmysłowe granie, zresztą częśc Grammy należy się i jemu za album "Dedicated To You" Kurta Ellinga, z którym to Clark jest też m.in. zawodowo związany. Jeden z najbardziej zajętych chicagowskich basistów, a jeszcze nie tak dawno był w podstawowej lidze; poszedł do przodu jak super-express - wszystko dzięki pracy, zdolnościom i obecności na chicagowskim rynku. Fajnie jak jest możliwość śledzenia kariery praktycznie od początku co niektórych muzyków i jeszcze fajniej jest jak widzisz jak ta kariera się rozwija, będąc zarazem w tym całym tyglu, w środku oka cyklonu i czując energię tego miasta masz możliwość zobaczenia tego wszystkiego od kuchni... Kiedyś sobie nawet sprawy nie zdawałem z tego, jakim jestem szczęściarzem, że mieszkam właśnie w Chicago... Obcowanie z muzyką i to nie tylko przecież jazzową jest w tym mieście bezcenne.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za męskim wokalem,z małymi wyjątkami,ale ta płyta Ellinga bardzo ładna.

Przypomnę ją sobie jutro,ale bardziej skupię się na grze Sommersa :).

 

P.S.

Te Twoje Chicago,pozazdrościć.

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo,czy to przedsmak,podwieczorek,czy może wręcz danie główne :).

 

Pogrzałeś już trochę,radzi sobie z podłogówkami?

 

Jak nie daje rady,to zawsze można dwa :)

post-4406-0-45916000-1376252860_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że wygląda to wspaniale... jeżeli gra tak jak wygląda to ło jezu! Że też żaden chicagowski zurit nie ma tych klocków, i w sume to dziwne nawet, bo Quintessence Audio jest bardzo otwarte na świat i lubi wszelkiego rodzaju sensacje... poczekam jeszcze trochę, zresztą pojadę tam pojutrze pobić pianę i może namówić szefa na podjęcie próby sprowadzenia tego sprzętu. Ostatnio jak byłem u innego czołowego gracza chicagowskiego audio - Audio Consultants, to widziałem w ich referencyjnym pokoju zestawik też chyba za pół miliona, ale dolarów. Ciekawe...??? Simon Zreczny powiedział, że jak chcę to mi pożyczy na tydzień te graty do domu, ale muszę sobie załatwić transport i tragarzy... podziękowałem, bo nie mam tragarzy. Zestaw to topowy Boulder, Wilsony Alexandrie 2, topowe Transparenty Odin, wieża DCS, gramofon AMG i coś tam jeszcze, ale nawet nie wiem co. Może kiedyś wybiorę się na dłużej i posłucham tych wybryków... robią, a może lepiej będzie jak powiem, że składają też komputery specjanie pod audio z najlepszej klasy komponentów i jest na to zapotrzebowanie... wspomniał też, że wiele tego typu sprzętu na rynku po prostu żle gra, bo zarówno sam dobór komponentów jak i złożenie całego systemu nie jest prostą sprawą i kosztuje wbrew pozorom dużo kasy. Wiem, że gosć nie czaruje bo to jak najbardziej poważne miejsce o poważnych tradycjach. Jak na razie jestem podjarany tym systemem Reimyo z monosami, ale to już chyba będzie koszt trylion złotych...??? Ale co tam, można sprzedać nerkę, wątrobę i dwie nogi... i już będzie na część zestawu.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątrobę sprzedaj zepsutą, bo zapasową powinno się trzymać w lodówce. Panowie, a może powtórzycie otwartą prezentację Reimyo w Warszawie, bo brodę mam już tak zaplutą (bo nie dałem rady być tam), że chusteczek nie staje :-)

 

SzuB,

Ty się tak nie pluj,tylko dawaj znać kiedy możesz podjechać do mnie na Bielany.

Posłuchasz,będziesz wiedział,jakie bzdury ludzie pier...ą,a najbardziej Ci co nie słuchali :).

 

 

MarkN

Fakrycznie jedź posłuchać tych rzeczy co masz blisko,i pogadaj o Reimyo.

Niestety te monosy,czy końcówki lampowe są już nie produkowane,ale czasem zdarza się,że jakaś sztuka wypłynie.

Przeważnie wtedy,gdy ktoś wymienia na tranzystorowego KAPa,tak jak teraz.

Mam nadzieję posłuchać tego lampowego cuda już niedługo.

 

Marku tu masz polską recenzję tego wzmaka:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0811/reimyo_cat_pat.html

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB,

Ty się tak nie pluj,tylko dawaj znać kiedy możesz podjechać do mnie na Bielany.

Posłuchasz,będziesz wiedział,jakie bzdury ludzie pier...ą,a najbardziej Ci co nie słuchali :).

Nie muszę podjeżdżać, wszak na ogół przebywam na Bielanach, czyli jesteśmy sąsiadami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już dawno napisał i dobrze, że to zrobił, bo po odsłuchu Vitka MP-P201 już nie byłby tak euforyczny ;-)

 

Robiliście porównanie u p.Jacka?

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tak, mieliśmy (nie)szczęście porównania 1:1. Wynik, cóż .... adekwatny do różnicy w cenie - niby w obu przypadkach 40 k, tylko Theriaa w PLN a Vitus w €

Skoro adekwatny do różnicy w cenie to znaczy,że Theriia jest wybitna.stefek sorry za off
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Theriaa jest jak najbardziej wybitna, ale jeśli nie planuje się większych wydatków odsłuchiwanie MP-P201 można uznać za dość wysublimowaną, ale jednak odmianę masochizmu. Potem juz nic nie jest takie jak wcześniej.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Theriaa jest jak najbardziej wybitna, ale jeśli nie planuje się większych wydatków odsłuchiwanie MP-P201 można uznać za dość wysublimowaną, ale jednak odmianę masochizmu. Potem juz nic nie jest takie jak wcześniej.

Aż trudno uwierzyć,jak posłuchałem pierwszy raz Therii to pomyślałem,że jak posłucha jej Framer to dla niego nic już nie będzie takie samo, wychodzi na to,że Theriia za 40kzł detal to okazja,swoją drogą cena za Vitusa to już szaleństwo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro adekwatny do różnicy w cenie to znaczy,że Theriia jest wybitna.stefek sorry za off

 

Spoko :).

Jeśli off topy są na normalnym poziomie to czemu nie.

Tym bardziej,że bardzo dobrze znam system,gdzie było robione to porównanie :).

 

http://www.stereophile.com/phonopreamps/vitus_audio_mp-p201_masterpiece_series_phono_preamplifier

 

Kawał urządzenia :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Najsmutniejsze niestety jest to, że słuchając Vitusa człowiek bardzo szybko uświadamia sobie, że cena tego phonostage'a jest całkowicie zrozumiała. Wpięcie w tor MP-P201 powoduje, że wszelkie dyskusje dotyczą nie sprzętu a samej muzyki - formy artystów, interpretacji etc.

ps. Ostatnio tak "trafiony" wyszedłem z odsłuchu Kondo Souga.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Spoko :).

Jeśli off topy są na normalnym poziomie to czemu nie.

Tym bardziej,że bardzo dobrze znam system,gdzie było robione to porównanie :).

 

http://www.stereophile.com/phonopreamps/vitus_audio_mp-p201_masterpiece_series_phono_preamplifier

 

Kawał urządzenia :).

Tak to samo poczytałem,mnie Vitus pasuje, wszystkie urządzenia które słuchałem grają świetnie najbardziej zauroczył mnie daczek z tej serii-wybitny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

też słuchałem ww systemu w Monachium i było baardzo dobrze, choć wolałbym, żeby prezentacja tej klasy elektroniki była bytem niezależnym a nie jednym z kilkudziesięciu odsłuchów.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słuchałem ww systemu w Monachium i było baardzo dobrze, choć wolałbym, żeby prezentacja tej klasy elektroniki była bytem niezależnym a nie jednym z kilkudziesięciu odsłuchów.

 

Tyle,że ja go jeszcze nie słuchałem,ale wizualnie bardzo mi odpowiada :)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifiplus.com/publications/hi-fi-plus/

 

Tu recenzja Therii.

 

 

Nie słyszałem Kondo Souga,ale cały ten zestaw cholernie mi się podoba

 

Ile ten system Kondo ze zdjęcia może kosztować? 1 mln PLN? Reimyo to przy nim okazja:-)....Najtańsze są w tym systemie kable... nieprzyzwoicie tanie jak na swoją jakość... ja uwielbiam głośnikowe Kondo, w swojej cenie wybitnie muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten system Kondo ze zdjęcia może kosztować? 1 mln PLN? Reimyo to przy nim okazja:-)....Najtańsze są w tym systemie kable... nieprzyzwoicie tanie jak na swoją jakość... ja uwielbiam głośnikowe Kondo, w swojej cenie wybitnie muzykalne.

 

Trochę z pewnością kosztuje,Souga kosztuje 190 000zł,a na zdjęciu to jakieś monosy,nie znam modelu.

 

Głośnikowe Kondo także posiadałem,dobre kable.

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.